o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss

Blog Fanoušků: Návštěva milánského derby

blog fanoušků úterý, 9. 5. 2017 18:19 - přejít do komentářů
Téměř vyprodané San Siro nabídlo support, pyro a choreo...
images/clanky/blog-fanousku-navsteva-milanskeho-derby-7993.jpg

Blog fanoušků je určen všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků).

S chlapama jednou padla řeč na to, že bychom po návštěvách Baníku a Staré Bělé hrající I.A. třídu mohli navštívit i nějaký věhlasnější zápas. Francouzské Euro navíc bylo taky téměř před rokem, takže zde byla opravdu chuť na něco velkého. Volba padla na dnes již legendární stadion San Siro. Po zhlédnutí termínové listiny nás zaujal jeden zápas. Derby della Madonnina. Termín vycházel akorát na Velikonoční svátky, takže jsme dlouho neváhali, koupili online lístky a v počtu čtyř kusů jsme vyrazili. Po noční, dvanácti hodinové, 1200 km dlouhé, ale klidné cestě jsme parkovali hned vedle stadionu (20 eur). Zápas sice začínal až v 12:30, ale už v devět hodin bylo kolem stadiónu docela dost rušno. Bylo zde docela dost příznivců obou celků a také různé fanouškovské skupiny. Potkali jsme např. skupinu Inter Club Albania a další. Chybět samozřejmě nemohlo velké množství oficiálních i neoficiálních fanshopů, stánku s občerstvením a dalšími suvenýry. 
Fotka uživatele Marek Mára.Fotka uživatele Marek Mára.Fotka uživatele Marek Mára.Fotka uživatele Marek Mára.

Po prohlídce stadionu zvenčí jsme si i my zakoupili pár kousků z klubové módy na památku, občerstvili se (čtyři pivka jak jinak než za 20 eur – asi mají jednotné ceny :-) ) a pomalu jsme šli stát frontu k bráně číslo deset. Vše šlo rychle, bez problémů a celkově bylo v okolí stadionu jen několik acabů a adekvátní množství pořadatelů na rozdíl od českých manévrů. Tady bych chtěl ještě napsat jednu vsuvku. Ve fanshopech prodávali vlajky umístěné na tyči a při vstupu na stadion byli fans nuceni vlajku kvůli délce tyče vyhodit nebo nechat zkrátit. Kdo tedy nechtěl zakoupenou vlajku z pochopitelných důvodů vyhodit, tak mu u vchodu přítomný policista ve vycházkové uniformě  tyčku malým kapesním nožíkem s pilkou (!), asi o 15 cm zkrátil. Asi jsem nepochopil italský systém, ale na stadion jsme vešli u věže číslo osm a zamířili jsme si to logicky i podle ukazatelů k věži jedenáct, kde jsme se měli dostat do sektoru 305. Kousek před věží byl zátaras a ochranka, která nám sdělila, že musíme jít na druhou stranu, takže kompletně celý stadion obejít.

Fotka uživatele Marek Mára.Fotka uživatele Marek Mára.Fotka uživatele Marek Mára.Fotka uživatele Marek Mára.

Na místa jsme se dostali téměř hodinu před zápasem. Už v tuto dobu mohlo být na svých místech dobrých 20 000 fanoušků a další stále přibývali. Zde musím podotknout, že místa k sezení byla velmi těsná, bylo zde málo prostoru pro nohy, nedostatek občerstvení a především toalet ve věži. Na druhou stranu jsem to vzhledem ke stáří, potažmo kapacitě stadionu tak trochu tušil. I když jsme seděli v nejvyšším prstenci na slavné Curva Sud, výhled na hřiště byl velmi dobrý a ještě lepší byl celkový pohled na stadion. Navíc jsme byli jen několik metrů nad hlavním kotlem AC, takže o zábavu bylo postaráno.

Fotka uživatele Marek Mára.Fotka uživatele Marek Mára.Fotka uživatele Marek Mára.

Po chvíli začali nastupovat hráči AC a potom Interu na předzápasovou rozcvičku a už při nástupu byly oba kotle velmi aktivní a navzájem se přehlušovali jak fanděním, tak i urážkami. Především jsme si oblíbili velmi chytlavý pokřik Olé ole ole olééé Inteeeer Merdaaa, při kterém jak ultras, tak normálové projevovali fanatičnost, jako fans Baníku při J*bat Opavu!. Nástup hráčů ozdobilo mohutné a hodně vydařené choreo Interu, doplněné modrým a černým kouřem a samozřejmě i  choreo příznivců AC, které jsem viděl až později na fotkách. 

VIDEO


Fotka uživatele Marek Mára.Fotka uživatele Marek Mára.

Jenom doplním, že návštěvnost tohoto zápasu byla 78328 lidí, takže byl téměř plný dům. Celkově bylo fandění na velmi dobré úrovni a kromě několika hluchých míst se (pro mě jich bylo překvapivě málo) fandilo celý zápas. Asi pět minut po začátku druhé poloviny přišla černá kouřová clona, tentokrát několik metrů pod námi, takže v následujících pěti minutách jsme toho z fotbalu moc neměli (Kdo není zčuchaný..). Téměř po celý zápas mával kotel AC docela slušným počtem vlajek.

Fotka uživatele Marek Mára.
A teď k fotbalu. V 36. minutě Candreva po velmi přesném centru přehodil Donnarummu a dal branku na 1:0. Ve 44. minutě zvyšoval kapitán Icardi z povedené akce na 2:0 a s AC to vypadalo bledě. To nejlepší však mělo přijít až nakonec utkání. V 83. minutě snížil krásným gólem Romagnoli a konečně tak nastartoval jak svůj tým, tak i fanoušky AC, kterým nálada z předváděného výkonu klesala. Závěrečný tlak se stupňoval, naopak Inter začal hru zdržovat a kouskovat, kvůli čemuž se i prodloužený čas prodloužil z pěti na osm minut. Před poslední akcí AC zahodili Interisté šanci na zvýšení skóre. Z protiútoku pak AC získalo rohový kop - poslední akci utkání. Míč proletěl až k zadní tyči, kde číhal Zapata a dokázal protlačit míč kousek za brankovou čáru. Platil nebo ne??? Po několika sekundách napětí sektor pod námi expolodoval, protože rozhodčímu na hodinkách goal line technology ukázala, že míč byl za čárou. Šílené. Oslavy gólu a tím zisku jednoho bodu byly ještě potuplovány italskou vášnivostí. Ještě nějakých patnáct minut po děkovačce celá Curva Sud zpívala a slavila. 

Fotka uživatele Marek Mára.
Po úplném konci jsme se pomalu odebrali k autu a odjeli jsme na 10 km vzdálený hotel. K večeru jsme prozkoumali okolí hotelu a samozřejmě padla nějaká láhev a pivka. V neděli ráno po snídani jsme navštívili nádherné centrum města se skvostnou katedrálou Duomo di Milano a obchodní pasáží Galleria Vittorio Emanuelle II. Na zpáteční cestě jsme ještě přibrzdili na oběd u Lago di Garda a ve dvě hodiny ráno (posledních 160 km na dojezdové kolo) jsme byli doma v Ostravě.

Fotka uživatele Marek Mára.
Celkově hodnotím zápas, atmosféru i stadion 9/10, byl to doopravdy skvělý zážitek a jak návštěvu stadionu, tak i Milána můžu jenom doporučit. Tak snad někdy zase příště zdar.

Závěrem bych ještě chtěl přidat, že před zápasem jsme úplně náhodou potkali dva fans s tričkem Gieksa Baník s kterými jsme se dali do řeči. Kluci nám řekli, že je přes cestovku vyšel zápas na 3500.  Nás to všechno vyšlo na nějakých 6500, ale proti gustu…. 

Autor: BlogShare |
Jméno Heslo
text
 • Zbrojovka Brno Torino FC!!! 17. 5. 2017, středa, 14:04 + 0 - 0
  Věřím ;o), že to byl celkově pěkný zážitek :o) !!! Jen mne tedy překvapuje, že lidé z Milána fandí Juventusu :o(. Pochopím jednotlivce, ale větší počty :o( ?! Nějaká příslušnost k místu původu :o( ???!!!
 • AC Sparta Praha Tomas3 14. 5. 2017, neděle, 17:29 + 0 - 0
  Pěknej report :-)
 • FK Viktoria Plzeň syckey 14. 5. 2017, neděle, 11:22 + 0 - 0
  wawe48: Milán je náhodou krásný město. Mě spíš zklamalo samotný San Siro, který okouzlí snad jen svojí velikostí. Celkově to tam na mě působilo dost špinavě a oprýskaně, přičemž o občerstvení a toaletách snad lepší ani nemluvit.
 • FC Baník Ostrava Kyby 13. 5. 2017, sobota, 09:55 + 0 - 0
  MP11: Jasně, souhlas...
 • AC Sparta Praha MP11 13. 5. 2017, sobota, 02:45 + 0 - 0
  Kyby, ono jde spíš o to, že italské kluby celkově tu EL moc neberou.
 • FC Baník Ostrava Kyby 12. 5. 2017, pátek, 15:30 + 0 - 0
  MP11: Ty to taky neber jako rýpání, ale mám pocit, že by na vás v Itálii nebylo plno ani bez bojkotů. Mají tam nějaké zápasy s českými kluby u prdele, jestli je to Sparta nebo Plzeň, nebo kdokoliv jiný, to je fuk...
 • AC Sparta Praha MP11 12. 5. 2017, pátek, 13:07 + 0 - 0
  Teď to neberte jako nějaké rýpání... rád si přečtu report z takové návštěvy. Ale vždy si řeknu, jaké to máme štěstí, že Sparta hraje v Evropě každý rok. A tak se na tyto místa podívám se svým klubem a nemusím tam jezdit jako turista. I když na druhou stranu, ještě jsem v Itálii nezažil plný stadion. Vždy jsme měli smůlu, že to domácí z nějakého důvodu bojkotovali. Až na Palermo, tam sice o žádném bojkotu nevím, takže mě jejich počet trochu zklamal na to, že šlo o přímý postup ze skupiny. Jinak v Neapoli bojkotovali celou EL, kvůli sporům s vedením, takže na nás jich přišlo jen 20 000, v Římě taky boj s vedením a nespokojenost s rozdělením kotle na sektory. No a Milano máme ještě v čerstvé paměti, tam nepřišli pro katastrofální výsledky týmu.
 • FC Baník Ostrava Frydečak 10. 5. 2017, středa, 20:27 + 0 - 0
  Jedna lokalka to je pravda, avšak má dva vagony! Jinak mě zase v Miláně zaujalo, že tam snad každý, krom těch necelých 80 tis., fandí Juventusu.
 • Zbrojovka Brno Cenda 10. 5. 2017, středa, 15:30 + 0 - 0
  By mně zajímalo jak se těch 80tisíc lidí rozejde do města když k tomu stadecu jede jen jedna šalina co jsem viděl. byl jsem tam bohužel mimo sezonu takže při zápase nevím jak to probíhá.
 • bez klubu Cestovatel 10. 5. 2017, středa, 08:39 + 0 - 0
  Dobrý report, díky za něj. Tohle derby jsme v pár lidech navštívili před několika lety. Domácí Inter tehdy prohrál s AC 0:1, trefil se Ibrahimovic. Měli jsme kliku na návštěvu, zatím poprvé a naposledy jsem zažil na fotbale více než 80000 lidí, bylo tehdy 80018 diváků pokud se nepletu. Jeli jsme tam tehdy s cestovkou, cenu si už nepamatuji, asi okolo 2500 Kč hádám. Fotbal nebyl špatný, i když byl jen jeden gól. Atmosféra se mi líbila. Ono když hymnu Interu zpívalo před zápasem desítky tisíc lidí, má to grády. Oba kotle odpalovaly pyrotechniku, více hosté. I nějaká choreografie byla. Co se mi akorát nelíbilo byly otřesné turecké záchody, slabé občerstvení na stadionu a parkoviště bylo jako tankodrom. Holt stadion i parkoviště je majetkem města a tak na to oba kluby serou, klasika...Před zápasem naopak mohu pochválit řadu stánků se vším možným, jak klubových suvenýrů obou klubů i nejrůznějšího jídla i pití je k mání dostatek. Město mě trochu zklamalo, ale aspoň tam mají tu slavnou katedrálu. Tu jsme s kámošem prolezli od krypty až po střechu, to bylo dobré.
 • AC Sparta Praha acs1893 10. 5. 2017, středa, 00:36 + 0 - 0
  to ste měli stejnej sektor jako my, uf do tý věže hrozná štreka, jinak hajzli a občerstvení tragédie, a k nenávisti co sem se ptal tak tam víc nenáviděj juventus než acxinter.
 • FC Baník Ostrava Pustá Polom 9. 5. 2017, úterý, 20:33 + 0 - 0
  Nicmene mezi Interem a AC nejaka "smrtelna" nenavist neni, ne? Kdysi mi rikal clovek, co na Inter jezdil, ze tam je dokonce snad i nejaky chuligansky smir mezi obema tabory a celkove, ze ta situace je tam jina, nez to ve vetsine mest, kde pusobi takove velkokluby...
 • FK Viktoria Plzeň wawe48 9. 5. 2017, úterý, 19:39 + 0 - 0
  Už hodinu a půl před zápasem u některých vstupů hrozné fronty, protože každého musí zkontrolovat security, jestli mu sedí jméno na OP, či pasu, se jménem na lístku. Vrchol byl, když nás po půl hodinovém čekání poslali k jiné bráně, i když jsme podle lístků byli správně. Co mě na zápase překvapilo, byl velmi malý počet policistů. Před stadionem jsem viděl jen malou skupinku a vypadali, že žádné bitky neočekávají a uvnitř stadionu snad žádného. Fanoušci obou týmů jsou všude pohromadě a asi i pro velký počet turistů na tomhle utkání není nikde vidět ani náznak konfliktu nebo kradení symbolů. Seděli jsme také nad kotlem AC a jejich fandění mě nějak neoslnilo. Fandí se spíš jako na hokeji, speakři rozkřičí nějaký pokřik a jede se to tak 5x a tím to končí. Žádné delší chorály jsem neslyšel a myšlenka na to, že by se tam zpíval nějaký chorál i třeba 5 minut v kuse jako je to u nás, mě rychle přešla. Možná na to má vliv i to, že asi ani jeden tábor nepoužíval buben, ale jiný kraj, jiný mrav. Kotel byl nejvíc slyšet při chorálu INTERISTA PEZZO DI MERDA, kdy se zapojoval skoro celý sektor a fanoušci předváděli pěkný rachot, na rozdíl od ostatních chorálů. Na první pohled je vidět, že i v kotli je dost turistů a určitě to má vliv na fandění. Naopak někteří speakři (bylo jich asi 10) a členové kotle AC vypadali dost od rány. Kotel domácích z našich míst slyšet nebyl, zaslechl jsem pouze chorál milanista pezzo di merda, který byl slyšet přes celý stadion dost zřetelně. Na stadionu bouchlo během zápasu asi 5 velmi silných petard a místy to nadzvedávalo lidi ze sedaček :D . Po srovnání skóre na úplném konci zápasu na 2:2 fanoušci AC propadají v euforii a slaví, jako kdyby vyhráli ligu mistrů a fandí i dlouho po konci zápasu před stadionem. Naopak fanoušci Interu, pro mě úplně nepochopitelně celkem rychle opouštějí sektor a ani neprobíhá žádná děkovačka s hráči. Jinak Milán je dost průmyslové město, takže kromě centra spíše zklamání z celkového vzhledu města.
clbannerVidea

SLEZSKÉ DERBY


další videa >
Blog fanoušků & Špionáž
Blog fanoušků: PASEKY ULTRAS... 29. 10. 2018, pondělí, 13:45

Blog fanoušků: PASEKY ULTRAS...


BLOG:Družební zápas WKS a SF... 11. 7. 2018, středa, 19:15

BLOG:Družební zápas WKS a SF...


Valašský nářez 2018 - turnaj... 6. 7. 2018, pátek, 18:06

Valašský nářez 2018 - turnaj...

další články >
Odkazy z jiných webů
Předstírali výměnu kola, v kuklách pak přepadli auto s opavs... 10. 10. 2018, středa, 18:35

Předstírali výměnu kola, v kuklách pak přepadli auto s opavs...


Lvíčata v Jablonci (VLAJKONOŠI) - pohled z KV 2. 10. 2018, úterý, 18:59

Lvíčata v Jablonci (VLAJKONOŠI) - pohled z KV


Liberec - Baník (pohled Chacharů) 5. 9. 2018, středa, 08:45

Liberec - Baník (pohled Chacharů)

další odkazy >
Nejčtěnější články měsíce
SLEZSKÉ DERBY - podzim 2018 11. 11. 2018, neděle, 22:00

SLEZSKÉ DERBY - podzim 2018


FotoReport: FC Baník Ostrava... 21. 10. 2018, neděle, 00:30

FotoReport: FC Baník Ostrava...


5 FAKTŮ O SLEZSKÉM DERBY 9. 11. 2018, pátek, 09:26

5 FAKTŮ O SLEZSKÉM DERBY

Komentáře
před hodinou - pepky
STADIÓN NENÍ KINO...počítáme,ž...
před hodinou - ConexHK
Teslák: asi máš krátkou paměť,...
před 3 hodinami - 20thCenturyFox
nic bych neplatil,je to buzera...
před 5 hodinami - Bělský Les
Berbr potřebuje na advokáta no...
před 5 hodinami - MP11
Nevhodné pokřiky? A jaké?
všechny komentáře >
Diskuse
14. 10. 2017, sobota, 21:35 - supporters.cz
Dobrý den, tipovačku jsme byli nuceni &u
9. 10. 2017, pondělí, 20:24 - wawe48
Marsellus Wallace: Posílal jsem i email
9. 10. 2017, pondělí, 15:06 - Marsellus Wallace
Bude se tipovačka někdy vyhodnocovat? Nerad byc
30. 9. 2017, sobota, 14:06 - sigmicka
Tak děláte si prdel ne ? Tipování na kolo uzavřeno
24. 9. 2017, neděle, 21:56 - wawe48
Jak to bude s výhrou v tipovačce za minu
celá diskuze >
clbanner
Speciály
Sledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace