Lev Praha - Dynamo Moskva

blog fanoušků čtvrtek, 03.10.2013 - přejít do komentářů
Do Prahy zavítalo Dynamo Moskva, vítěz posledních dvou ročníků KHL

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Den poté, co Sparta doma porazila Slovácko 4:1, vyrážím vstříc hokejové hale Sparty Praha. Poprvé jedu omrknout KHL, domácí Lev Praha hostí mistra posledních 2 let Dynamo Moskva. Už na začátku změna, posunutí hokeje o půl hodiny, protože by to nestíhala ruská televize. No nic, na vlak se po zápase poběží  Před zápasem probíhá focení poháru, který sem Dynamo přivezlo.

Na úvod zápasu pro mě novinka, hrají se státní hymny. Nejdřív hostů, pak ta česká.

V kotli hostů se schází početná skupinka, odhadem 300 hlav, která je hned od začátku pořádně slyšet.

Že by byla znát na hostech únava z dlouhé cesty se říct nedá, povzbuzují svůj tým hned od samého začátku.

Domácí kotel žene Lev Praha za vítězstvím, nicméně i přesto, že byl podle mého dobře zaplněn, tak na zdatné Rusáky to nestačí.

Lev začal proti Dynamu aktivně, díky dvěma přesilovkám si vytvořil převahu, gól ale ani z jedné z nich nevytěžili. Do vedení se domácí dostali ve 13.minutě po skrumáži před brankou. Rozhodčí nejdřív rozpažil, pak ale šel brnkou kolegovi ke kamerám a nakonec branku uznal.

Ve druhé třetině udeřil Lev podruhé. Po 3,5 minutách vedl již 2:0.

Rusáci se pak začali trochu více rvát, jak je jim to vlastní…

… a Lev tak dostal možnost hrát přesilovku 5 na 3. Bohužel ji nedokázal využít…

Za 10 minut po druhé brance se trefilo i hostující Dynamo a probudilo tak místy ospalé hostující fanoušky.

Do třetí třetiny vstupoval Lev s jednogólovým náskokem. Hostující fanoušci cítili, že by si mohli odvézt minimálně bod a celou třetí třetinu povzbuzovali své hráče.

Gól ale nepřinesla ani přesilovka 5 minut před koncem….

…. ani závěrná power play (6 na 4 při vyloučení domácího hráče). Nutno však podotknout, že poslední minuta byla hodně hektická a došlo i na menší souboje.

Lev Praha si připsal výhru na úkor loňského mistra 2:1. Do Tipsport arény si našlo cestu 6746 diváků, nejvíc v této sezóně.

Autor: Blog & Daniel1983