Na špionáži: Sparta Praha - Lyon 1:1

Na Špionáži pátek, 23. 11. 2012 17:53 - přejít do komentářů
Na Letné proběhlo důstojné loučení s podzimní částí sezóny...

Blog fanoušků je určen všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků).

Rubrika Na špionáži je psána nezávislým návštěvníkem utkání, jenž není příznivcem ani jednoho z účinkujících klubů. Pokud i vy navštívíte zajímavou sportovní událost jako pozorovatel třetí strany, tak máte možnost podělit se o své zážitky právě formou špionáže. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Na špionáži).

Poslední utkání pražské Sparty letošního roku na domácí půdě na Letné si nenechalo ujít více než 17.000 diváků.  Na utkání se také dobře připravil kotel Sparty, který se zajímavě prezentoval. Ale k tomu všemu se dostaneme.

Utkání začíná krátce po devatenácté hodině a spolu s úvodním hvizdem rozhodčího realizují sparťanští svou první prezentaci. Tentokrát si připravili kartoniádu z lesklých fólií v barvách červené a žluté, tedy v barvách Prahy. Tu doplnili nápisem pod kotlem „Již 119 let pod nadvládou Sparty“ a vyobrazením městských hradeb spolu se sparťanským rytířem, viděl-li jsem správně.

Hostí z Lyonu se v sektoru schází odhadem 60-80 a v úvodních minutách se snaží podporovat svůj tým. Prezentaci si nepřipravují žádnou, sektor je ověšen několika vlajkami. Dávají o sobě vědět pouze v úvodních minutách, postupem času, zdá se, na support rezignují.

Ve druhé části prvého poločasu vytahuje domácí kotel druhou optickou prezentaci dne, která se skládá z obrázku sparťana, pojídajícího francouzské delikatesy. To doplňují ještě nápisem: „My už večeříme, vy je sežerte na hřišti!“

První změna skóre nastává až ve druhé půli a polovina stadiónu gól v síti Sparty neviděla. Nebyli ještě na svých pozicích, gól padl 16 sekund po začátku druhého poločasu.

Tento gól v síti domácích nabudil letenské fanoušky, kteří zvýšili svůj support a hnali hráče k vyrovnání. A to se jim daří. Na oslavu vyrovnání zapalují letenští žlutou dýmovnici.

Po vyrovnání, které Spartě stačí k postupu, je na stadionu cítit neskutečná radost a euforie. Ke skandování se přidávají všechny tribuny, a pokud to nebyl nejlepší letošní support letenských, tak minimálně jeden z nejlepších určitě.

T!P - FotoReport: Sparta Praha - Olympique Lyon

Fanoušci nepolevují, fotbalisté nepolevují a tak utkání končí nerozhodně a oba týmy postupují do jarní části Evropské ligy. Na Letné pak probíhají dlouhé oslavy, baví se hráči, baví se fanoušci, raduje se realizační tým, prostě všichni, vyjma skupinky francouzů, čekajíc v sektoru hostí na propuštění.

Na Letné tak proběhlo důstojné loučení s podzimní částí sezóny a nezbývá, než si přát, aby na tento poslední zápas bylo navázáno i v jarní části, ať je o čem psát, ať je na co se dívat a ať česká ultras scéna kvete.