o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss

Rozhovor s fanouškem HC REBEL

rozhovor pondělí, 19. 12. 2011 08:45 - přejít do komentářů
Rozhovor s fanouškem HC REBEL
images/clanky/rozhovor-s-fanouskem-hc-rebel-3744.jpg

O víkendu jsme navštívili hokejovou bitvu o Vysošinu mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou. Dnes vám přinášíme rozhovor s jedním z domácích fanoušků, kterého v kotli HC Rebel znají pod přezdívkou Lister.

Můžeš nám přiblížit fanouškovskou scénu Rebelů? Kolik se vás schází v kotli při domácích zápasech, kolik vás jezdí ven a jak to bylo s fans scénou Rebelů v minulosti?
Do kotle se nás schází od 50 lidí na běžné zápasy, až po několik set například na souboje s lídry, derby utkání a play off. Těžko přesněji odhadovat, jelikož kotel není pevně oddělen od ostatních tribun, takže spíš posuzuji počet lidí, kteří se aktivně zapojují (pokřiky a tleskání). Co se týká výjezdů, letos je slabší ročník, jelikož nám odpadly blízké destinace v naší soutěži (Chrudim, Znojmo, Tábor, Vrchlabí) a navíc nám los nepřál, jelikož se většina našich venkovních zápasů hraje v týdnu, což je z časových důvodů problém. Ale například minulou sezonu jsem podnikly celkem 15 hromadných výjezdů (13 autobusem a 2 vlakem). Téměř pokaždé se naplnil autobus a co se týká vlakových výjezdů do Jihlavy, vypravuje se 100 -150 hlav společně vlakem a pak pochodem na zimák v Jihlavě. Celkem nás tam většinou bývá 300-400. Jinak co se týká kilometrovníků členů našeho sdružení, tak v minulém ročníku bylo minimálně alespoň jedno auto vypraveno na celkem 22 venkovních utkání. Co se týká historie, je to asi jako u každého klubu, někdy je lepší generace, někdy horší. Cca před 13 lety vznikla první oficiální skupina, jež několik let držela atmosféru na velmi vysoké úrovni, po úpadku před cca 4 roky převzalo fansouškovské aktivity naše sdružení a snad to má postupně zlepšující se směr. Jinak samozřejmě i dobách minulých (80.-90. léta) se v naší kotlině bouřilo, ovšem to již já nedokážu posoudit.

Kdo je váš největší rival a proč a naopak máte nějaké spřátelené tábory?
Náš největší rival je samozřejmě už z historického hlediska Dukla Jihlava, jelikož velká většina našich odchovanců prošla tímto klubem skrz povolávací rozkaz. Naštěstí se hodně legend našeho hokeje zpátky vrátilo do Havlíčkova Brodu a snaží se bojovat za náš klub. Dále bývají občas vyhrocenější zápasy s Třebíčí a Olomoucí, ale to hlavně díky nepřátelské atmosféře na jejich stadionech, která hlavně v minulých letech byla známa pro všechny prvoligové kluby. Jako hlavní spřátelený tábor jsou pro nás v tuto chvíli asi Okurkáři ze Znojma, které nyní hraje EBEL ligu. Kluci jezdí pomáhat nám a my zase jim a vznikají tak výborné zážitky. Dřív se udržovala družba ještě s fanoušky z Hradce, se kterými jsme si během sezony dávali občas zápasy v hokeji.

Co Havlíčkův Brod a ultra aktivity? Kolik se schází fanoušků na tvorbu chorea a jak často chorea děláte?
Ultra aktivity přišli hlavně v posledních letech s nástupem naší skupiny. V minulých ročnících jsme vyrobili cca 15 papírových choreografií za sezonu. Navíc se občas zvolili nějaké balonky, obouručky, interiérové pyro, atd.... toto vše bylo realizováno většinou do našeho sektoru, navíc jsme připravili již cca 3 celotribunová chorea (5x30-40m), jedno jako poděkování za výkony v minulém ročníku, druhé k úvodnímu zápasu letošní sezony a tragické události jež se stala v Jaroslavli a třetí na posledním derby s Duklou. Na malování se nás sejde většinou 5-10 hlav, což je ideální počet. V minulosti jsme se navíc docela proslavili díky samolepkové aféře.


Jak je na tom jinak 1. liga co se týká fanoušků a ultras? Které tábory jsou nejlepší?
Co se týká ultras aktivit v první lize, není moc o čem mluvit. Do Kadaně a Benátek nechodí fanoušci skoro vůbec (cca 5 lidí v kotli), Beroun a Most na tom nejsou o moc lépe. V Hradci Králové to již po ultras stránce dosti upadá, což je škoda. Ostatní tábory občas něco vyprodukují, což je jedině dobře. Naštěstí se v poslední době k choreografiím dostávají i fanoušci Dukly, kteří tyto aktivity ještě před 2 lety zcela odsuzovali, což bylo díky jejich fanouškovské základně škoda.

Kam jsou nejlepší výjezdy a proč?
Nejlepší výjezd, samozřejmě do Jihlavy, kde se nás jak už jsem zmiňoval sejde několik stovek. Navíc je vše doprovázeno pochodem přes město za doprovodu těžkooděnců. Tradičně jsme si již zvykli při odchodu na loučení s domácími před stadionem, kde se s námi vždy přijde rozloučit cca 100 nejsilnějších a tudíž mají i čerti o práci postaráno. Jsou to pro nás nejlepší výjezdy i díky cestě vlakem, která je proti autobusu mnohem luxusnější. Vlakové výjezdy pořádáme již třetí sezonu a do letoška jsem byli tuším jediní v první lize, kdo vyrážel na výjezdy v tomto počtu vlakem.

A kromě Jihlavy?
Další naše oblíbené destinace jsou Třebíč, kde se nás většinou sejde necelá stovka a v minulých letech ještě Chrudim a Hradec a hlavně Znojmo, kde díky slavné pohostinnosti domácích výjezd končí ve sklípku a autobus vyráží k domu až v ranních hodinách.

V médiích se mluví o uzavření extraligy jak se na to dívají fanoušci Rebelů?
Jelikož se nás uzavření extraligy bezprostředně netýká, není ani názor mezi našima fanoušky jednotný. Na jednu stranu i když se uzavře, vždy mezi sebe elita ráda přibere někoho, kdo bude mít tučný balík peněz a naopak se ráda zbaví někoho od koho se sponzoři odvrátí. Na druhou stranu, myslím, že vedení českého hokeje již dávno zaspalo dobu, jelikož již před lety mohli vytvořit ligu, do které by se tlačily nejlepší týmy našich sousedních států. Ať už týmy ze Slovenska, tak i Rakouska, Německa a Polska a severních zemí. V tuto chvíli, kdy se zuby nehty brání čemukoliv novému se obávám, že nám dřív nebo později ujede vlak a samy naše týmy se budou hlásit do lukrativních soutěží v zahraničí. V tuto chvíli se již mohla hrát uzavřená soutěž s top týmy z naší ligy i sousedních zemí, která by byla evropskou top třídou a nemuselo se debatovat o naší nejvyšší soutěži, která by byla přes sportovní úspěchy otevřená všem bez neskutečných nároků pro drtivou většinu týmů z první ligy. Vždyť mimo sportovní stránky je pro nynější extraligu otevřeno stejně maximálně pro dva týmy z první ligy.

Jsou nějaké další aktivity, kterých se fanoušci účastní?
Zástupci našich fanoušků se účastní různých mimohokejových aktivit, jako třeba hokejbalové turnaje, nebo závody dračích lodí. V minulosti jsme se dosti proslavili (hlavní zprávy v celostátních televizích) výrobou samolepek. Poprask vznikl díky zparodování loga našeho největšího rivala, nad nímž se většina fanoušků Dukly dokázala povznést a zasmát se. To ovšem tehdy nedokázalo vedení Dukly, které krom mediální války spustilo i válku politickou (primátor města Jihlavy tehdy volal našemu starostovi) a hlavně pak i právnickou. Ano, opravdu se někteří lidé rozhodli přes advokáty řešit spor s naším sdružením v kauze, která se datovala půl roku, před naším vznikem. Do dnes se při této vzpomínce bavím. V posledních měsících se naši fanoušci věnovali výrobě fanouškovského kalendáře, což je v naší republice z fans hlediska více méně unikát, ze kterého snad doufám načerpáme další finanční prostředky na choreografie...

ukázka z kalendáře

Autor: redakceShare |
Jméno Heslo
text
 • FC Baník Ostrava EssayPaper 26. 7. 2017, středa, 15:05 + 0 - 0
  EssayErudite.com is the web's leading provider of quality and professional academic writing. When it comes to essay writing, an in-depth research is a big deal. Our experienced writers are professional in many fields of knowledge so that they can assist you with virtually any academic task. We deliver papers of different types: essays, theses, book reviews, case studies, etc. We have thousands of satisfied customers who have already recommended us to their friends. Why not follow their example and place your order today?
 • AC Sparta Praha DomesNSA 7. 1. 2012, sobota, 13:02 + 0 - 0
  Pěkný kalendář :D
 • bez klubu Ivory 22. 12. 2011, čtvrtek, 17:04 + 0 - 0
  No teď jsi to trochu nepochopil, ty peníze co posílalo naše vedení šlo na jihlavskou mládež, psal jsi tady jak jsme hrozný fanoušci, že jsme se neomluvili a peníze muselo posílat naše vedení...takže ty naše peníze šli na brodskou mládež jako revanš našemu vedení..a omluvě je na našich stránkách věnován jeden článek, ale jelikož to sleduješ z dálky tak to asi taky nevíš..a to že jde udělat vtipnější samolepky samozřejmě souhlasím , věř že tahle samolepka byla jedna z mnoha, který jsme nechali tisknout...Na druhou stranu psali lidi z celý republiky, jestli by si mohli nechat nějaký samolepky poslat podle názoru na diskuzních fórech, jediní kdo byli proti byli Jihlaváci...ale jen někteří, plno jich to samozřejmě bralo jen jako hec a byli na vlastní vedení na*raní že to chtějí poslat před soud..Toť vše k samolepkám ;)
 • 1.FC Slovácko Šovkovskij 22. 12. 2011, čtvrtek, 15:40 + 0 - 0
  Oprava:...havlíčkobrodské mládeži věnovali 10.000 korun...
 • 1.FC Slovácko Šovkovskij 22. 12. 2011, čtvrtek, 15:39 + 0 - 0
  Ivory: Můžu se zeptat, co má Dukla z toho, že jste havlíčkobrodskému mládeži? Obávám se, že nic... kdyby to poslali jihlavské mládeži, je to něco jiného. Nicméně sponzoring ježka bělobřichého v jihlavské ZOO považuji za krásný a následováníhodný počin:-) Já jsem se nad tou kauzou taky pousmál, vím, že na oplátku se v jihlavském kotli věšeli paňáci v brodských dresech... Jen si myslím, že ty nálepky byly udělány v dost drsném a necitlivém duchu, jistě, kdo by si do rivala nerýpnul, ale myslím, že to jde i vtipněji a laskavěji. Ale to mi v dnešní fanouškovské kultuře chybí obecně.
 • bez klubu Ivory 22. 12. 2011, čtvrtek, 14:41 + 0 - 0
  No trošku mě zmátl ten znak Slovácka, to je fakt :-)
 • 1.FC Slovácko FanaticBoy 22. 12. 2011, čtvrtek, 14:05 + 0 - 0
  Ivory: Protože fandí Dukle, jinak by se nad tím pousmál jako každý :)
 • bez klubu Ivory 22. 12. 2011, čtvrtek, 12:48 + 0 - 0
  Šovkovskij: Je vidět, že dění sleduješ z uctivé vzdálenosti. Ano vedení se postavilo za fanoušky a zaplatilo 10 000 Kč, fanoušci ale jako reakci na toto gesto poslali 10 000 na havlíčkobrodskou mládež. A mimochodem Havlíčkův Brod už nemá přes dva roky fan-klub. A mimochodem ti samí havlíčkobrodští fanoušci jsou sponzorem ježka bělobřichého v jihlavské Zoo ;). Jo a proč od intelektuálů? samolepky má pokud vím téměř každý fanouškovský tábor.
 • FC Baník Ostrava Casual88 21. 12. 2011, středa, 16:14 + 0 - 0
  Kdo dnes něco neporušuje když se jedna o nálepky?
 • 1.FC Slovácko Šovkovskij 21. 12. 2011, středa, 15:50 + 0 - 0
  Co se týče těch samolepek, tam jde o to, že "fanoušci" Havlíčkova Brodu se dopustili trestného činu tím, že porušili autorská práva Dukly Jihlava. To vedení Dukly přešlo, když však zjistilo, že autoři na tomto vydělali minimálně 8.000 Kč, navrhl jednatel Dukly Bedřich Ščerban, aby fan-club Rebelů tyto peníze věnoval havlíčkobrodské nemocnici. To brodší hrdinové odmítli. Místo fanoušků se Dukle omluvilo vedení brodského hokejového klubu. To se rozhodlo jihlavským hokejistům zaplatit 10 tisíc korun. Takoví ti havlbrodští "fanoušci" jsou machři. Navíc se domnívám, že znázorňovat např. ježka na zádech se sekyrou v břiše je poněkud přízemní a stupidní. Ale od intelektuálů z Havlíčkova Brodu mě to nepřekvapuje.
 • bez klubu jarda1 20. 12. 2011, úterý, 22:23 + 0 - 0
  :D proc si opravite jen neco? ;)
clbannerVidea

Spartak Trnava – Crvena Zvezda


další videa >
Blog fanoušků & Špionáž
BLOG:Družební zápas WKS a SF... 11. 7. 2018, středa, 19:15

BLOG:Družební zápas WKS a SF...


Valašský nářez 2018 - turnaj... 6. 7. 2018, pátek, 18:06

Valašský nářez 2018 - turnaj...


Za tu naši krásnou zem... an... 14. 6. 2018, čtvrtek, 23:20

Za tu naši krásnou zem... an...

další články >
Odkazy z jiných webů
FC Vysočina Jihlava – FK Pardubice (1:0) 28. 7. 2018, sobota, 14:46

FC Vysočina Jihlava – FK Pardubice (1:0)


Návštěva Estadio da Luz 22. 7. 2018, neděle, 21:42

Návštěva Estadio da Luz


Dynamo Dráždany: Pýcha Saska 17. 7. 2018, úterý, 21:05

Dynamo Dráždany: Pýcha Saska

další odkazy >
Nejčtěnější články měsíce
Vlakový výjazd Slovanu zruše... 13. 8. 2018, pondělí, 18:08

Vlakový výjazd Slovanu zruše...


FotoReport: Legia Varšava - ... 26. 7. 2018, čtvrtek, 10:59

FotoReport: Legia Varšava - ...


Souboj Spartaku Trnava s Crv... 16. 8. 2018, čtvrtek, 11:50

Souboj Spartaku Trnava s Crv...

Komentáře
před 26 minutami - Tom H
Vltavská verze II
před hodinou - MP11
Co mi to jen připomíná?
před hodinou - PP-YRS
dennyTS: nepiš o něčem, o čem ...
včera, 23:34 - 20thCenturyFox
patrová tribuna má prostě něco...
včera, 22:23 - dennyTS
Údajně někdo aktivní ze sparty...
všechny komentáře >
Diskuse
14. 10. 2017, sobota, 21:35 - supporters.cz
Dobrý den, tipovačku jsme byli nuceni &u
9. 10. 2017, pondělí, 20:24 - wawe48
Marsellus Wallace: Posílal jsem i email
9. 10. 2017, pondělí, 15:06 - Marsellus Wallace
Bude se tipovačka někdy vyhodnocovat? Nerad byc
30. 9. 2017, sobota, 14:06 - sigmicka
Tak děláte si prdel ne ? Tipování na kolo uzavřeno
24. 9. 2017, neděle, 21:56 - wawe48
Jak to bude s výhrou v tipovačce za minu
celá diskuze >
clbanner
Speciály
Sledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace