o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

"Pyro se mi líbí" tvrdí Miroslav Pelta

z domova sobota, 17.05.2014 - přejít do komentářů
O čem se hovořilo na pražské schůzce s předsedou FAČR Miroslavem Peltou?
/titleImg/-pyro-se-mi-libi-tvrdi-miroslav-pelta/1/6043.jpg?width=570

Na úvod je třeba zmínit, že předseda Pelta se jednání zúčastnil a v čele jednacího stolu zasedl po boku tiskového mluvčího FAČRu a vše jistila čtveřice bodyguardů v oblecích. V jednacím sále také pobíhal fotograf, který byl však fanoušky po nějaké době zběsilého cvakání vykázán.

Po coffebreaku začalo deset minut po jedenácté hodině dopolední jednání. V jednacím sále bylo přítomno zhruba 40 osob. Úvodní příspěvek k diskusi si pro sebe vyhradil předseda Pelta. V něm hovoří o počátcích současného stavu, který vidí jednoznačně v utkání Baník - Sparta. Také tvrdí, že příkaz o přerušování zápasu přišel od něj, přiznal se, že zná sociální sítě jako je facebook a že na včerejší schůzce (zřejmě poprvé) zjistil, že fanoušci mohou být rozumní a může s nimi být vedena seriózní diskuse.

Po chvíli došlo k otázkám fanoušků. První otázka, výzva přišla z Plzně. Na příště je nepřípustné svolat jednání do Prahy na 11. hodinu dopolední, kdy si fanoušci musí v práci brát dovolené a brzo ráno cestovat, zatím co pro fotbalové bafuňáře je to pouhé ukrojení jajich pracovního času.

Další tématem je neslučitelnost Pelty s vedením fotbalu. Berbr, Pelta a Damková jsou označeni za škůdce fotbalu. Pelta v reakci na tuto výtku uvádí své úspěchy. Miliony, tečoucí do fotbalu, Superpohár v Praze, Vrba u repre...)

Padá zde také návrh na asociaci fanoušků jako partnera pro jednání s FAČRem, Pelta informuje o plánu zřízení pracovního místa pro člověka, který bude mít na starosti komunikaci s fanoušky...

Termíny zápasu, pozdní aktualizace termínu, práva televizí hýbat s časy a daty, dopisy na FAČR bez odpovědi, zvůle Policie ČR, buzerace fanoušků ze stranu security, neplatné dohody, pyro (které se organizovaně předsedovi líbí a není proti tomu!), rozdílné podmínky pro různé skupiny fanoušků. Taková byla další témata a činy, se kterými byl Pelta konfrontován.

Nejčastěji Pelta zmiňoval to, že o problémech neví. Jeho odpovědi se vymlouvaly na nedostatek času. Ráno si vezme čistou košili, počká na auto s řidičem, sedne si dozadu, a jede na Strahov. Tam chvíli úřaduje, jde na nějakou schůzku a potom na fotbal. Ten sleduje z VIP zóny a od problému fanoušků a od reality je odtržený.

V poslední části se debata točila okolo přerušování utkání, o regulérnosti soutěže a následujících zápasech. Peltovi se nepodařilo vyvrátit přesvědčení, že se tyto schůzka uskutečnila v jasně daném termínu především kvůli tomu, aby se dohrálo utkání poháru a následující dvě ligová kola. Fanoušci v tom cítí účelovost a očekávají vstřícný krok ze strany FAČRu. Poté mohou následovat další vstřícné kroky ze strany fanouškovské obce.

Autor: DD & redakce

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FK Baník Most brux 26.05.2014, pondělí, 08:31 + 0 - 0
  Bohužel nás přechcal.liga už je rozhodlá takže nikoho nemuselo bolet že by se nedohrál ani jeden zápas(to je jediné co na ne platí).ted si získal čas.příští sezonu to bude ješte horší jenže to na začátku kdy jde o vše se nikdo do přerušování zápasu nepožene
 • Zbrojovka Brno Hree 17.05.2014, sobota, 23:37 + 0 - 0
  Ten pán by si měl uvědomit, že sliby a řeči nic nemění. Žádnej smír neexistuje, dokud se věci opravdu nezačnou měnit k lepšímu.
 • FC Baník Ostrava MartiinFCB 17.05.2014, sobota, 23:20 + 1 - 0
  Dneska ta saskarna byla videt v primem prenosu. Nadava se splnych plic a rozhodci nic. Dostal narizeno neprerusovat, ale kdyby se to stalo normal v ligovem zapase tk se presuju po kazdem incidentu a kluby dostanou pokuty aby kurva meli prachy na dovolene.
 • bez klubu OkyDoky 17.05.2014, sobota, 22:59 + 0 - 0
  viděl bych to tak, že jestli se chcete zavděčit fanouškům tak řekněte, že se vám líbí organizované pyro ve správných rukou, a že to dokáže umocnit atmosféru. V podstatě prázdná věta.
 • FC Baník Ostrava Gieksa Baník 17.05.2014, sobota, 22:16 + 0 - 0
  Nenávidím ty 2 zmrdy a 1 čubku! Říkám Vám, od příští sezonu jsme jeho kurvičky a bude si vytírat s fanouškama prdel! Jasná účelovost před pohárem, teď zas bude na dlouhou dobu ticho po pěšině, začne nová sezoná a teprve se naplno rozjedou boje proti fanouškům. Může nás jen uklidnit snaha, že jsme se snažili po dobrém!
clbannerVidea

Choreo a pyro Trnavy v zápase s Žilinou


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
BLOG FANOUŠKŮ: Výjezd fanouš... 16.10.2021

BLOG FANOUŠKŮ: Výjezd fanouš...


BLOG: Návštěva dětského domo... 14.09.2021

BLOG: Návštěva dětského domo...


Jedeme do Baku, aneb Na mist... 08.07.2021

Jedeme do Baku, aneb Na mist...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Poslechli Žyletu! Poklekli a... 30.09.2021

Poslechli Žyletu! Poklekli a...


Oslava Novojičínska a vzkaz ... 26.09.2021

Oslava Novojičínska a vzkaz ...


Hoří! Hoří! Hoří! Krajské de... 18.09.2021

Hoří! Hoří! Hoří! Krajské de...

Komentáře
14.10.2021, čtvrtek, 16:49 - Hellvlis
Časť kotla je do ľavá časť kot...
05.10.2021, úterý, 17:22 - Pozorovatelcz
Co nějaké srandy v ulicích, ne...
05.10.2021, úterý, 06:23 - huyavan
Choreo na protilehlé s vlajkam...
04.10.2021, pondělí, 17:25 - dennyTS
Souhlas, tyhle žabomyší války ...
04.10.2021, pondělí, 16:40 - acs1893
Ty derby kdy dostanou hosté je...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace