o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

19 nejlepších zápasů podzimní části ligy

středa, 02.01.2019 21:25 - přejít do komentářů
Z každého odehraného kola přinášíme jednu vzpomínku
images/clanky/19-nejlepsich-zapasu-podzimni-casti-ligy-8663.jpg

Konec i začátek roku je ideální příležitost a možnost ohlédnout se za uplynulými událostmi, v našem případě za zápasy, které se odehrály v podzimní části FORTUNA:LIGY. Z každého kola jsme vybrali jeden zápas, který se nějakým způsobem zapsal do povědomí fanoušků v naší krásné zemi.

V podzimní části ligy se stihlo odehrát 152 zápasů v 19 kolech. Celkem branami stadionů prošlo 832.816 diváků, což činí 5.479 diváků na zápas. 
Nejvíce fanoušků sledovalo 290. derby pražských "S" na Letné mezi Spartou a Slavií a to 17.398 diváků.


1. kolo: AC Sparta Praha – SFC Opava (2:0)
Návštěva: 12 186 diváků 
Z prvního kola vybíráme utkání nováčka z Opavy, který se konečně vrátil do první ligy a hned první kolo určilo, že Opaváci vyrazí do hlavního města, konkrétně na Letnou. Sympatickému vystoupení Opavy uškodil jen zákaz prezentace pro fanoušky hostí, přesto se dá říct, že Opaváci zahájili sezónu ve velkém stylu!
Na obrázku může být: stadión

2. kolo: 1. FC Slovácko – FC Baník Ostrava (2:1)
Návštěva: 6 389 diváků

Ve druhém kole rozhodně zaujal výjezd Chacharů do Uherského Hradiště. Pro fanoušky Baníku je to jeden z nejkratších výjezdů a Jižní Morava je prostě krásná. Chachaři navíc dovezli choreo, ve kterém se označili za "mediální hvězdy".
Na obrázku může být: stadión a venku

3. kolo: SK Slavia Praha – SFC Opava (3:1)
Návštěva: 13 127 diváků

Pro opavské fanoušky to byl ostrý rozjezd první fotbalovou ligou. Domácí zápasy museli odehrávat v brněnském azylu a los soutěže je hned v úvodu poslal po Spartě na Slavii. To se stalo v rámci 3. kola a fanoušci Opavy byli velmi sledováni a hodně se řešil jejich počet na výjezdu. V Edenu předvedla dobrý výkon Opava na hřišti a v hledišti také. Dobrý výkon, pravda lepší výkon, předvedla i Slavia, která v utkání zvítězila 3:1 a fanoušci předvedli povedenou pyroshow.
Na obrázku může být: tráva, stadión a venku

4. kolo: Bohemians Praha 1905 – FC Baník Ostrava (0:1)
Návštěva: 4 955 diváků
Ze zápasů 4. kola FORTUNA:LIGY vybíráme pondělní dohrávku v Ďolíčku. Dorazil Baník Ostrava. Klokani se prezentovali vtipným choreem, variací na známou zkratku ACAB, kterou předělali na AMAB (all mondays are bastards). Hostující Chachaři kontrolovali podlouhlým choreem, které bylo také variací na jednu z ostravských vlajek (Konfliktní tým). Utkání sledoval vyprodaný Ďolíček.
Na obrázku může být: venku

5. kolo: SK Sigma Olomouc – FC Baník Ostrava (1:4)
Návštěva: 10 667 diváků

Opět se nám do výběru dostal Baník a jeho fanoušci. Ale ono to prostě v Olomouci vypadá skvěle, když hosté obsadí celou obloukovou tribunu!
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, dav a venku

6. kolo: 1. FC Slovácko – FC Fastav Zlín (0:4)
Návštěva: 6 586 diváků

Utkání Slovácka se Zlínem mají skvělou atmosféru a oba tábory se na vzájemné souboje vždy pořádně vyhecují. I tentokrát tomu tak bylo a ačkoliv výsledek na hřiště byl tentokrát jednoznačný, nicméně na kvalitu fandění to mělo nepatrný vliv.
Na obrázku může být: venku

7. kolo: SK Slavia Praha – FC Viktoria Plzeň (4:0)
Návštěva: 17 338 diváků

Na toto utkání se spousta lidí těšilo s mnoha otazníky. Kolik lidí z Plzně dojede? Jak se budou prezentovat? Co domácí? Jak to dopadne na hřišti?
No a po několika minutách bylo jasno a utkání jednoznačně dominovala domácí Slavia. Fanoušci na Tribuně Sever navíc připravili výborné choreo doplněné světlicemi. 
Na obrázku může být: stadión

8. kolo: FC Baník Ostrava – AC Sparta Praha (0:1)
Návštěva: 14 212 diváků

Utkání Baníku se Spartou patřívala vždy k tomu nejlepšímu, co mohla naše nejvyšší fotbalová soutěž nabídnout. Je tedy jasné, že i toto podzimní jsme museli do našeho výběru zařadit. Dlouho před utkáním dorazila z Ostravy zpráva o vyprodání stadionu, po vstupenkách se jen zaprášilo. Chachaři se na utkání připravili pozoruhodně. Konfety, celotribunová kartoniáda, choreo v kotli, transparenty a velká pyroshow. Rozhodně povedené utkání. Poprvé v historii ostravského stadionu také bylo rozhodnuto o použití ochranné sítě, která byla svěšena přes sektor hostí, čímž bohužel velmi znepříjemnila výhled fanoušků Sparty.
Na obrázku může být: stadión

9. kolo: SK Slavia Praha – Bohemians Praha 1905 (1:0) 
Návštěva: 15 272 diváků

Z devátého kola jsme vybralil pražské derby mezi domácí Slavií Praha a Klokany z Ďolíčku. (zápas měl velkou konkurenci v podobě utkání Zlína s Baníkem, kam Chachaři dovezlo choreo "Děláme fotbal fotbalem"). Nakonec jsme však vybrali pražské utkání, na které Klokani vyrazili pochodem a v úvodu utkání vytáhli zeleno-bílé choreo a pyrotechniku.
Není dostupný žádný alternativní text.

10. kolo:
A) FC Viktoria Plzeň – AC Sparta Praha (1:0)
Návštěva: 11 489 diváků

Po delší době jela do Plzně Sparta v roli favorita. Svou úlohu nepotvrdila a z utkání odjela s prohrou. Během utkání se objevila choreografie a hlavně spousta pyrotechniky a to na obou stranách!
Není dostupný žádný alternativní text.

B) FC Baník Ostrava – SK Slavia Praha (2:1)
Návštěva: 14 294 diváků

Poprvé jsme z jednoho kola museli vybrat dva zápasy a snad oprávněně. Utkání Baníku se Slavií toho přineslo poměrně dost a dlouho se o něm mluvilo. Elektrizující atmosféra na ostravském stadionu a bohužel také v tomto utkání propukla kauza "Milan Baroš", na kterou Chachaři reagovali v následujícím kole v Mladé Boleslavi transparentem "Kauza Baroš - všichni chytří jak video".
Na obrázku může být: stadión, dav a venku

11. kolo: FC Viktoria Plzeň – FK Teplice (1:0
Návštěva: 9 581 diváků

Po předchozím kole, které toho nabídlo moc, došlo v kole jedenáctém k menšímu útlumu, dalo by se říci. A tak vybíráme zápas Plzně s Teplicemi, kde se alespoň objevilo pěkné choreo.
Na obrázku může být: 1 osoba

12. kolo:
A) Bohemians Praha 1905 – FC Viktoria Plzeň (2:2)

Návštěva: 5 000 diváků
Fanouškům Bohemky vycházely termíny domácích utkání pravidelně na pátek, či pondělí. Není se tedy čemu divit, že v utkání s mistrovskou Plzní, vytáhli Klokani choreo s anketní otázkou: FOTBAL JEN O VÍKENDECH?. ANO - NE. Slůvko NE podsvítili fanoušci červeným ohněm, slůvko ANO podstvítili zeleným, aby bylo všem jasné, kdy chceme chodit na fotbal.
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a venku

B) FK Dukla Praha – SFC Opava (1:0)
Návštěva: 3 144 diváků

Možná někoho překvapí, proč byla do seznamu zařazena pražská Dukla, ale to rádi vysvětlíme. Dukla totiž slavila své 70. výročí a v ochozech se objevila malůvka fanoušků. Tak proto jsme si, jako takový bonbónek, dovolili Duklu zařadit. :-)
Na obrázku může být: 7 lidí, smějící se lidé

13. kolo: FK Jablonec – FC Slovan Liberec (0:0)
Návštěva: 3 338 diváků

13. ligové kolo se neslo ve znamení oslav výročí 100 let republiky. Fanoušci napříč republikou si připravovali tématická chorea a také došlo k tradičnímu souboji Jablonce s Libercem, tedy k Podještědskému derby, ze kterého jsou následující dva obrázky.
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a venkuNení dostupný žádný alternativní text.

14. kolo:
A) FC Baník Ostrava – FC Viktoria Plzeň (0:1)
Návštěva: 12 919 diváků

To bylo vyhecované utkání. Jen pár dní potom, co Baník vyřadil na její půdě Viktorku z MOL cupu došlo k odvetě mezi těmito dvěmi celky, tentokrát v rámci ligového fotbalu. Do Ostravy dorazilo slušné množství plzeňských fanoušků a Baník se v tomto zápase zapojil do celorepublikových oslav výročí. A stálo to za to! Obrovská malovaná plachta z postavami z naší historie, proměnné choreo v kotli, dlouhá pyro-dýmo-show. Možná jeden z vrcholů podzimu!
Na obrázku může být: venku

B) AC Sparta Praha – SK Slavia Praha (2:2)
Návštěva: 17 398 diváků

Těžko byste nám odpustili, kdybychom do výběru nezařadili derby pražských "S". Tentokrát se hrálo na Letné a povedlo se. Slavisté tradičně vyrazili pochodem, objevila se sparťanská chorea v kotli i celotribunové na protilehlé, nechyběla pyrotechnika a konečně bylo také hostům dovoleno se prezentovat a krom tradiční pyroshow v sektoru hostí, došlo také k realizaci chorea, viz. následující obrázek. 290. derby bylo povedené.
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, dav a venku

15. kolo: SFC Opava – FC Baník Ostrava (2:1)
Návštěva: 6 385 diváků

Je zajímavější "Slezské" nebo "Pražské" derby? A kdo má lepší fanoušky? A kdo koho více jebe? Otázek před slezským derby bylo mnoho a atmosféra houstla. Nakonec tak horko nebylo a PČR měla v den zápasu v Opavě asi všechno pod kontrolou. Opavský klub tentokrát vyčlenil hostům přes tisíc vstupenek a tak se konalo Slezské derby s domácími i hostujícími fanoušky. A to byla dobrá zpráva!
Na obrázku může být: venku

16. kolo: AC Sparta Praha – FK Jablonec (0:0)
Návštěva: 11 604 diváků

Sparta slavila své 125. narozeniny výročním utkání v retro dresech s Jabloncem. Po bezbrankové remíze však oslavy trochu zhořkly a za zmínku stojí oslavy v ulicích, kterých se ujali fanoušci přesně v den výročí. To se povedlo na výbornou.
Na obrázku může být: dav a stadión

17. kolo:
A) 1. FC Slovácko – AC Sparta Praha (2:1)
Návštěva: 5 124 diváků

Zápas, na který na Slovácku asi nikdy nezapomenou. Šohajové ze Slovácka porazili Spartu, která dohrávala v 9 lidech, neproměnila dvě penalty a domácí o svém vítězství rozhodli rovněž z penalty. Závěr zápasu vešel do historie jako jeden z nejšílenějších, co kdy kdo viděl. A fanoušci Slovácka si připravili hezké choreo.
Není dostupný žádný alternativní text.

B) SFC Opava – SK Slavia Praha (2:3)
Návštěva: 5 836 diváků

I v tomto kole jsme museli vybrat dva zápasy. Ten v Opavě proti Slavii jistě stál za to a výjezd do Opavy byl pro některé Slavisty splněným snem.Na obrázku může být: 1 osoba, stadión, dav a text

18. kolo: FC Baník Ostrava – Bohemians Praha 1905 (2:0)
Návštěva: 8 421 diváků

V prosincových utkáních již byla zima. A na návštěvách to bylo znát. Pěkných osm a půl tisíce diváků dorazilo v Ostravě na utkání s Bohemians, ve kterém fanoušci v kotli slavili desetileté výročí fungování pod značkou "Chachaři". A byla to povedená párty.
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, dav a oheň

19. kolo: 1. FK Příbram – AC Sparta Praha (1:1)
Návštěva: 4 182 diváků

Zápas Sparty v Příbrami máte ještě jistě v živé paměti. Zaujal především tím, že fanoušci v úvodu zasypali hrací plochu stadionu U Litavky světlicemi, aby tak dali najevo svůj nesouhlas a rozladění z výsledků svého klubu. Ve 30. minutě pak ještě do pokutového území napadalo množství sněhových kuliček. 
Za chování fanoušků v tomto utkání byla Disciplinární komisí udělena nejvyšší pokuta tohoto podzimu, která souhrně činila 250.000 Kč.
Na obrázku může být: venkuNa obrázku může být: venku

Které utkání pro Vás bylo tím nejlepším? A souhlasíte s naším výběrem?

Autor: DD

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
  • bez klubu Divák 06.01.2019, neděle, 18:16 + 0 - 0
    Ať Žije ČeskoSLOVANsko? Tak domrdat oslavu 100 let republiky. Fuj!
clbannerVidea

Pyrošou Tribuny Sever v zápase s Teplicemi


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Musí to mít pořádný refrén! ... 25.03.2021, čtvrtek, 09:37

Musí to mít pořádný refrén! ...


Tour de Hodolany 1912 slaví ... 18.03.2021, čtvrtek, 03:00

Tour de Hodolany 1912 slaví ...


Fanoušci Karviné před stadio... 25.12.2020, pátek, 22:20

Fanoušci Karviné před stadio...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
Chachaři fandili a pálili před stadionem... 04.05.2021, úterý, 14:35

Chachaři fandili a pálili před stadionem...


Football Factory č.70 jde do tisku! 04.05.2021, úterý, 10:41

Football Factory č.70 jde do tisku!


Naštvaní fans United vyrazili do ulic a na stadion 02.05.2021, neděle, 20:57

Naštvaní fans United vyrazili do ulic a na stadion

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Chachaři fandili a pálili před stadionem... 04.05.2021, úterý, 14:35

Chachaři fandili a pálili před stadionem...


Football Factory č.70 jde do tisku! 04.05.2021, úterý, 10:41

Football Factory č.70 jde do tisku!


Naštvaní fans United vyrazili do ulic a na stadion 02.05.2021, neděle, 20:57

Naštvaní fans United vyrazili do ulic a na stadion

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Blog fanoušků: Ako spoznať p... 17.11.2020, úterý, 07:00

Blog fanoušků: Ako spoznať p...


Nabušená výzdoba chodby u ša... 10.11.2020, úterý, 11:21

Nabušená výzdoba chodby u ša...


Pyro, zpěv a svíčky - Neapol... 25.11.2020, středa, 21:03

Pyro, zpěv a svíčky - Neapol...

Komentáře
03.05.2021, pondělí, 08:54 - RavenFCB
"Tohle by se prece v anglii ne...
02.05.2021, neděle, 10:30 - Bajkonur
Chodit na stadion s nesmyslným...
01.05.2021, sobota, 12:25 - k.m
Dost lidí má na držkách ty had...
27.04.2021, úterý, 13:37 - Kyby
Nevím jak sešívkám, ale nám ve...
24.04.2021, sobota, 21:21 - Kyby
A taky noťas si vezme do vany ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace