o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

AC Sparta Praha - FC Viktoria Plzeň

úterý, 02.04.2013 13:10 - přejít do komentářů
Dlouho očekávaný zápas mezi Spartou a vedoucí Plzní začal pro nás...
images/clanky/ac-sparta-praha-fc-viktoria-plzen-4848.jpg

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Dlouho očekávaný zápas mezi Spartou a vedoucí Plzní začal pro nás, fotbalové nadšence, už v pátek. Byl naplánovaný otevřený trénink našich hráčů, takže vyrážím o den dřív. Jednak abych očíhnul trénink a v sobotu pomohl s choreem.

Na tréninku se nás schází zhruba 500. Naše skupina (Neplecha) se slézá ve větším počtu a už před samotným tréninkem připravuje vše potřebné na sobotní utkání. Před pátou balíme a jdeme na hlavní tribunu, odkud budeme následujících pár desítek minut sledovat trénink. Panuje skvělá atmosféra, odpalují se i ohně, vše probíhá v klidu, žádná securitka, žádnej hasičák, žádnej povyk.

Na tréninku jsem pobyl zhruba hodinku, mám ještě jiné plány, tak se loučím a valím pryč. V sobotu se scházíme kolem 14.hod na Letné, čeká nás příprava chorea. Nic se neudělá samo :-) Schází se nás docela dost, takže se práce ihned rozdělí a jde se na to. Mám na starost výrobu vlajek, žádnej šlágr to není, ale práce jde od ruky, jakmile se najdou další nůžky a lepenka, tak to odsejpá. 200ks od každé barvy, něco je hotové už z před-tréninku, takže pohoda. V půl 5. je hotovo, jde se do tepla – do přilehlých hospůdek, kde na nás už čekají další kámoši.

Před půl osmou vyrážíme zpátky na stadion. Pěkně se to plní, očekává se plný dům. Nakonec se nás slejzá 19.128, škoda, že podobné návštěvy nebo alespoň nad 11.000 nejsou i na jiné soupeře. Bohužel se stále chodí na soupeře a ne na Spartu :-(

Ve spodní části kotle jsou vlajky uspořádané do kříže, na horní části je pak připravené jiné choreo. Už při rozcvičce se společně s hráči rozcvičujeme a dáváme jeden chorál za druhým. To největší peklo se spouští s příchodem hráčů. Při čtení sestav se nejvíce věnujeme Limberskému, se kterým máme „nevyřízené účty“ z posledního střetnutí v Plzni, kdy svým teatrálním pádem zařídil penaltu, ze které padl jediný gól utkání a také následnými kecy v TV, že to byla jasná penalta. I v ochozech se proto na jeho adresu připravilo dost nápisů….

Každý jeho dotek s míčem byl navíc doprovázen silným pískotem nebo bučením, takže kdo zrovna nesledoval hru, vždy věděl, pokud byl zrovna on u míče.

V 10.minutě se na protilehlé rozjelo choreo. Výsledný efekt se povedl, ikdyž menší mouchy by se tam možná našly, nicméně celkový pohled z hlavní tribuny musel být libový :-)

V domácím kotli bylo choreo z již zmiňovaných vlajek ve sparťanské trikolóře.

Nahoře se pak objevilo choreo se vzpomínkou na květen 2006, kdy Plzeň na Letné zvítězila a zachránila si tak prvoligovou příslušnost. Nebýt této výhry, kdo ví, kde by se teď Plzeň pohybovala, jestli by ještě vůbec na fotbalové mapě fungovala :-)

Ještě v prvním poločase se v dolní části kotle objevilo choreo s nápisy ULTRAS SPARTA a aby písmena lépe vynikla, byla zespoda osvícená pár ohni.

Plzeňskej kotel se také prezentoval choreografií a spoustou pyrotechniky. Už při nástupu hráčů to v hostujícím sektoru svítilo…

Ač jsme hnali naše kluky za vítězstvím, první poločas změnu skóre nepřinesl. Litovat jsme mohli především velké šance Ládi Krejčího, který šel sám na Kozáčika, ale ten jeho pokus po zemi lapil. Stejně tak, bez gólu, skončila i šance z nastavení, kdy se po levé straně protáhl Hybš, nacentroval Kadlecovi, toho vychytal Kozáček, ale zmatky pokračovaly, až je nakonec utnul Lafata hlavičkou vedle tyče. Sparta měla v prvním poločase více ze hry, ale do kabin se šlo za stavu 0:0.

Ve druhém poločase opět Sparta tlačila, Plzeň si moc šancí nevypracovala, za celý zápas jednu větší šanci a možná 2 pološance, jinak nic. Možná se na tom projevil i německý sudí Wolfgang Stark, který byl na tento zápas nominován, aby se předešlo spekulacím, že nadržuje tomu či onomu týmu. A bylo znát, jak rozhodčí netlačí kárku Plzni, že se moc nedaří :D (pardon, musel jsem trochu popíchnout). Nutno podotknout, že rozhodčí nebyl po celý zápas moc vidět, nechával hru plynout a přispěl tak k dobrému utkání.

Plzeň měla nejblíže ke vstřelení gólu v 55.minutě, kdy hlavou poslal míč Bakoš vedle tyčky. Pak otěže opět přebrali naši kluci. Spartu přiblížil k výhře a třem bodům v 68.minutě David Lafata, který po centru Krejčího z levé strany trefil hlavou odkrytý roh branky. Kozáčil byl bez šance a jen se za míčem ohlídl. Tím nás v kotli opět dostal pořádně do varu.


V kotli se pak ještě ve druhém poločase objevilo jedno choreo a bylo věnováno Práskovi v reakci na výroky v pořadu Strach (z) tribun – PRÁSK VEN!


Ve zbytku zápasu se pak na hřišti už nic nestalo, Sparta se po vstřelení gólu nezatáhla jako tomu bylo třeba v jiných zápasech a byla stále aktivní. Letnou probíhaly mexické vlny a my si užili zasloužené vítězství a tři body. Sparta se tak bodově dotáhla na Plzeň, stejné jsou i vzájemné zápasy a tak bude zbývajících 9 kol ještě zajímavých.

I ze statistiky zápasu je vidět, že měla Sparta navrch.

Fotky: vlastní + ostatní weby

Autor: Blog & Daniel1983

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • bez klubu Dread 13.05.2014, úterý, 10:56 + 0 - 0
  Blbci a ne fanoušci
 • bez klubu pilgrim 03.04.2013, středa, 19:50 + 0 - 0
  když se tady sparťani ohánějí morálkou, tak až se dosměju, tak poznamenám, že v tom případě by se z nich stali bezdomovci, protože by neměli kde hrát......ale nevím, jestli ti internetoví sprarťani pamatují éru pod Machem anebo pod Rezešem a jeho VSŽ - ten klub má tolik másla na hlavě, že jeho fanoušci by měli zalézt 100 metrů pod zem a tam spytovat svědomí
 • 1.FC Slovácko johankarl 03.04.2013, středa, 19:25 + 0 - 0
  jediný Limberského prohřešek je ten,že si to dovolil na Spartu a ta se alibisticky schovala za to,že je tím připravil o titul.Kdybych tu měl jako fanoušek Slovácka řešit,kolikrát nás takovým a ještě horším způsobem posral rozhodčí,tak na to jeden web nestačí. Z mého pohledu jsou do sebe zahleděné a ufńukané obě strany.Vlastně ne,ještě bych k nim mohl přičíst pár dalších takzv. tradičních českých klubů;-)
 • AC Sparta Praha Daniel1983 03.04.2013, středa, 18:33 + 0 - 0
  Pigmo: ne vše je z bulváru, myslíš, že do casina může jen bulvár a pan Limberský? :D myslím, že dostal, co si zasloužil... jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá... je trochu trapné sem zatahovat ty dresy... je těžké, že se CZ fotbal neprosazuje v Evropě, když na nějakej sranda match jsou povoláni hráči, kteří by se měli spíš připravovat s klubem na důležité utkání v EL... bych se na celou repre z vejšky vykálel!
 • FC Viktoria Plzeň Pigmo 03.04.2013, středa, 14:12 + 0 - 0
  Daniel1983 : bulvár sem seru proto, protože tobě KÁMOŠ řekl že Limba se v Casinu chová jako frajírek, tak to je prostě pravda :D :D a debila před celým národem udělala Sparta , když nastupovala k zápasu s falešnýma dresama, a takovou sebereflexi jakou požadujete po Limbovi, jsem teda nezaregistroval :) ... nebudu se tady o tom dohadovat, nemá to nic společnýho s touto stránkou, a myslím, že MY fanoušci na obou stranách, jsme se snažili, a to je v pořádku. Zdar
 • AC Sparta Praha Daniel1983 03.04.2013, středa, 13:33 + 0 - 0
  Pigmo: vyhledej si můj předchozí článek napsaný k zápasu na podzim v Plzni, nebrečel jsem, snažím se psát nestranně, ikdyž fandím Spartě ;) jasně, většina řekne, že to byl jasnej faul :D stačilo říct zkusil jsem to, vyšlo to a nebyl by za debila před celým národem... nechápu, proč sem sereš bulvár, je to trochu mimo mísu
 • AC Sparta Praha Železná Sparta 03.04.2013, středa, 10:13 + 0 - 0
  Že by Matějovský vyhrál první cenu v soutěži "Na rychlo vymyšlený nepřítel"? :D Plzeň je tak trapná. Jinak dobře napsaný článek. Také jsem přemýšlel že něco napíšu, jenže by to bylo tak na jednu větu "naprosto bezchybný večer". :)
 • FC Viktoria Plzeň Pigmo 03.04.2013, středa, 07:30 + 1 - 0
  Daniel1983 : nechci ti kazit iluze, ale takhle se chová většina kopaček, a druhá věc je, co je komu do toho, nebo máš rád bulvár? ... každej ať si zamete před svým prahem, takovej Matějovský ...
 • AC Sparta Praha Daniel1983 03.04.2013, středa, 01:14 + 0 - 0
  já bych tu nerad měl hádky, tyhle nesmysly řešte na FB, tam jsou facebook ultras a internet hools, díky :-) btw. kámoš fandící Plzni mi o Limberským říkal, jak se chová u nich v casinu (v Plzni), jak machruje a hraje si na PANA Limberského, takže asi v té hlavě skutečně mnoho nemá, možná mu jen sláva stoupla do hlavy a je třeba srazit trochu hřebínek
 • AC Sparta Praha acs1893 03.04.2013, středa, 00:48 + 0 - 0
  flvv: tak šup, ukaž nějakou tu protekci místo klasickýho brňenskýho koplexu PRAHA
 • FK Viktoria Žižkov eleven 03.04.2013, středa, 00:20 + 0 - 0
  mohol by si nás oboznámiť v čom bila Sparta protekčná a prečo len 20rokov?
 • Zbrojovka Brno flvv 03.04.2013, středa, 00:15 + 0 - 0
  to že Sparta byla skoro dvacet let protekčním klubem v tom ale nelhal :) ale já vím, tady není fórum o fotbale
 • AC Sparta Praha landis 02.04.2013, úterý, 21:25 + 0 - 0
  opr. diví (to ý je chybička) :))))
 • AC Sparta Praha landis 02.04.2013, úterý, 21:25 + 0 - 0
  ...jako nohy má limberský dobrý...ale to je asi tak všechno...v hlavě má naprosto vypatláno za ty blbý kecy, který hlavně nemají hlavu ani patu... prostě blbeček, slušně řečeno...a pak se pan kolář nebo sysel divý, že dostal na Letné sprchu...? ..a kolář to srovnává s rasistickými pokřiky...? ...další blábol vypuštěný z úst kamaráda limberského....
 • AC Sparta Praha Daniel1983 02.04.2013, úterý, 19:29 + 0 - 0
  Každý na to má nějaký pohled. Já třeba vidím za trapnost i co říkal Limberský. Lhal a přitom musel vědět, že to filmoval. Dostat 20.000 Kč pokutu za jasné filmování je směšné. Buď tvrdší tresty a stop za tohle unfair jednání nebo se toho liga nezbaví. A to myslím pro všechny, bez vyjímek klubové příslušnosti. Nicméně mi to nějak už netrápí, sám ze sebe udělal debila před celou fotbalovou obcí.
 • 1.FC Slovácko johankarl 02.04.2013, úterý, 19:16 + 0 - 0
  jako atmosféra,počty,chorea,pyra vše tak jak by to mělo vypadat. Ale jak nazvat sparťanské choreo ,že na 13.5.2006 ? Samolibost ? Pocit,že my jsme Sparta a na nás nikdo nemůže?Pro nás ostatní to je prostě typický náhled Spartańa,poněvadž za ten hnus a znevážený ligy, měla Sparta dostat aspoń mínus 10 bodů a Pilsen pochopitelně sestoupit,takže by měli spíš potichučku šoupat nožkama a ne to ještě vytahovat.
clbannerVidea

Pyrošou Tribuny Sever v zápase s Teplicemi


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Fanoušci Karviné před stadio... 25.12.2020, pátek, 22:20

Fanoušci Karviné před stadio...


Fanoušci Žižkova za plotem -... 18.11.2020, středa, 07:17

Fanoušci Žižkova za plotem -...


Blog fanoušků: Ako spoznať p... 17.11.2020, úterý, 07:00

Blog fanoušků: Ako spoznať p...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
Bialystok v plamenech! Jaga oslavila 101 let včera, 19:58

Bialystok v plamenech! Jaga oslavila 101 let


Den, kdy policie nechala zemřít 13letého chlapce 10.01.2021, neděle, 22:27

Den, kdy policie nechala zemřít 13letého chlapce


Představení skupiny: Garden State Ultras NY (USA) 09.01.2021, sobota, 20:48

Představení skupiny: Garden State Ultras NY (USA)

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Bialystok v plamenech! Jaga oslavila 101 let včera, 19:58

Bialystok v plamenech! Jaga oslavila 101 let


Den, kdy policie nechala zemřít 13letého chlapce 10.01.2021, neděle, 22:27

Den, kdy policie nechala zemřít 13letého chlapce


Představení skupiny: Garden State Ultras NY (USA) 09.01.2021, sobota, 20:48

Představení skupiny: Garden State Ultras NY (USA)

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Blog fanoušků: Ako spoznať p... 17.11.2020, úterý, 07:00

Blog fanoušků: Ako spoznať p...


Nabušená výzdoba chodby u ša... 10.11.2020, úterý, 11:21

Nabušená výzdoba chodby u ša...


Pyro, zpěv a svíčky - Neapol... 25.11.2020, středa, 21:03

Pyro, zpěv a svíčky - Neapol...

Komentáře
10.01.2021, neděle, 22:53 - DD-Spartak
Myslim ze v roku 2006 alebo 20...
10.01.2021, neděle, 22:49 - DD-Spartak
Tam musim sa pochvalit ze mam ...
09.01.2021, sobota, 22:51 - Divák
Wolf: No, po tom co se dělo v ...
09.01.2021, sobota, 21:32 - Wolf-ACS
Tak toto bych v USA nečekal :-...
18.12.2020, pátek, 05:55 - moravak77
to nema chybu super
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace