o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss

Balkán trip 2019- Večni derbi, HNK Rijeka-Osijek..

blog fanoušků pondělí, 25. 3. 2019 22:50 - přejít do komentářů
Blog fanoušků z balkánského poloostrova...
images/clanky/balkan-trip-2019-vecni-derbi-hnk-rijeka-osijek-8760.jpg

Blog fanoušků je určen všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků).

Po dvouleté odmlce jsme se skoro stejnou osádkou auta, co byla společně na derby Bělehradu vydali znova prozkoumat zajímavé zápasy na balkánském poloostrově.
Tentokrát nejdříve padl pomyslný prst na slovinské "Večni derbi", souboj odvěkých rivalů Olimpija Ljublana a NK Maribor. 
Nejsem znalec tamní scény, ale asi se jedná o nejznámější celky z tohoto státu.
Zápas se odehrál v hlavním městě Slovinska a to na stadioně " Stožice".
Jedná se o útulný stánek, jenž má kapacitu pro 16.038 diváků a který leží na okraji města na frekventované výpadovce.

Ale zpět k derby...
Lístek na hlavní tribunu nás vyšel na 13  €  
Když jsme viděli, jak lístky ubývají již pár týdnů předem, obstarali jsme si ho přes internet, kde nebylo potřeba nic vyplňovat.
Již v pátek večer bylo k vidění v Ljublani, jak se začínají ulicemi hemžit policejní vozy vč. antonů. Když se šlo z jedné noční páteční jazdy, policie již v tento čas v jednom parku lustrovala pár příznivců hostů. O to více pak byla policie v pohotovosti v den zápasu, včetně nám známým vrtulníkem, který nám taky léta při velkých zápasech nad hlavou.
Na obrázku může být: noc, obloha a venku
Na obrázku může být: 1 osoba, stojíNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí

U stadionu jsme si všimli, že pár skupinek domácích "Green dragons" se začíná stahovat k místní výpadovce a pak už mi bylo vše jasné, proč tomu tak je...V dálce modré majáky, které zastavily dopravu, nad námi zase helikoptéra a najednou ticho před bouří... Policie zastavila provoz ve špičce (pro představu, jako kdybys zastavil dopravu v Praze na Jižní spojce při dopravní špičce), aby mohla dorazit autokolona hostů sčítajíc několik desítek automobilů a dodávek. Proběhly výměny názorů mezi oběma stranami a nešlo si nevšimnout, jak jedno koště od hostů tajtrlíkovalo s vlajkou Mariboru na silnici, než si všiml, že domácím se to nelíbí, tak hned hrdinsky naskočil do dodávky, která přibrzdila a ujel... Taková cigánská komedie...

Co se týče supportu... Domácí mi ohledně fandění přišli živější, oproti nim hosté vypadali jak jedna velká, synchronizovaná armáda.
Za zmínku stojí i nárazníkové zóny mezi oběma "mlýny", které čítaly na obou stranách několik prázdných sektorů. Škoda, přišlo mi to až moc zbytečné, mohlo to mít větší grády na stadionu.

Co mě překvapilo u hostů, měli dva kotle. Proč tomu tak bylo netuším, ale co sem mohl vypozorovat, jeden sektor dle mého aktivní fans, kteří udávali výjezdový support, druhý kotel asi normálové, vandráci, alkoholici a kameramani... Jako jo, přemýšlel jsem, zda by to šlo i u nás, když si vzpomenu na poslední naše pražské výjezdy...  :-/

Co se týče prezentace, v 60. minutě předvedli solidní dýmy, kdy to chvílemi vypadalo jak ve velkém, černém pekle a od té doby stále něco hořelo v jejich hlavním kotli. V jednu chvíli tam měli i slušný táborák. 
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a stadiónNa obrázku může být: 2 lidé, stadión a venku

Dále měli ještě transparenty (asi proti svazu, domácím ?) a na plotě nejdříve měli menší kapesníky, která vystřídala jedna velká zástava. K tomu několik vlajek na tyčích.
Domácí nejdříve měli na sektoru banner proti hostům, kterou pak podpořili odpálením velkých žlutých ohňů. Samozřejmě i zde bylo k vidění i vlajky na tyčích...
Poté se na plotě vyskytly taktéž menší vlajky + jedna zgody z Varšavy (Olimpia- ale tenhle mančaft vůbec neznám, dle některých vyjádření moudrých hlav z polských účtů se jedná o nějaký menší klub hrající městskou ligu). K tomu směřovala i jejich ultras produkce, kdy byl vytažen nápis podporující tuto zgodu a na to konto tento vzkaz světu podpořila i jejich velká pyroshow.
Na obrázku může být: stadiónNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a davNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, dav a stadiónNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a stadiónNa obrázku může být: stadión a venkuNa obrázku může být: stadión a venkuNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, stadión a venku

Zápasu přihlíželo na 9.500 diváků, kteří viděli remízu 0:0, kdy kvalita hry byla fakt strašná , ale co nebylo na hřišti, bylo na tribuně! :-)Den na to nás čekal šlágr chorvatské ligy mezi domácí Rijekou a Osijekem, toho času druhý a třetí tým tamní soutěže.
Co stojí za zmínku je hlavní tribuna domácího stánku " Rujevica", která byla maximálně využita ať již výborným fans shopem, kde se to hemžilo zajímavými věcmi (jaký rozdíl oproti sobotní Olimpiji), dále různé sky boxy, několik čistě udržovaných WC atd.
Lístek na tuto tribunu vyšel asi na 120 kun.
Na obrázku může být: obloha a venkuNa obrázku může být: stadión a venkuNa obrázku může být: uvnitřNa obrázku může být: stojící lidé

Ještě co se týče občerstvení, jak na minulém zápase, tak v tomto místní příznivci ve velkém kupovali popcorn. Aspoň, že sis mohl pořídit i pivo a "hot dog" (zlatá česká klobáska ! )

Jak sem moc nevěděl, co čekat od derby a o to více sem byl mile překvapen, tak zde sem se těšil na místní "Armadu" a o to více sem byl zklamán.
Na zápas sice přišlo na nějakých 4.300 diváků, ale support byl žalostný. O celkovou atmosféru se spíše staral kotel hostů sčítajíc několik desítek výjezďáků, kteří neúnavně fandili celý zápas.
Jen kolem 60. minuty (zase) se domácí ukázali, že na stadioně jsou, ale jinak žádná sláva. 

K tomu ještě připočíst otravné trumpetisty.
Je možné, že vše bylo kvůli úmrtí domácího fanouška, který připomněl transparent vytáhnutý během utkání...
Proto jsem chvílemi spíše koukal ze sektoru ven na blízký mořský záliv. Asi jako když jsi v Teplicích v hostujícím sektoru a koukáš na Krušné hory :)Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, dav, stadión a venkuNa obrázku může být: obloha, tráva a venkuNa obrázku může být: venkuNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, stadión a venku

Zápas skončil 3:1 pro domácí a zde platí obrácený gard oproti Ljublani, co nebylo na tribuně, bylo na hřišti, byť ke konci to byl slušný bizár aneb netrefíš branku ani z centimetru  :-)

Tak s Pánem Bohem
Trevor

Autor: BlogShare |
Jméno Heslo
text
 • FC Baník Ostrava trevor20 27. 3. 2019, středa, 11:29 + 0 - 0
  Pravda, mohl jsem hodit fotky ze skoro celého stadionu, pač pak by se možná vysvětlilo, proč jen 9 K. Jde o to, že z obou stran od kotle hostů byly velmi velké, nárazníkové zóny, které svou velikostí neznáme snad ani tady. Díky tomu třeba byla uzavřená část hlediště za bránou, kde sídlil Maribor. Je to vlastně vidět i na přiloženém videu.
 • AC Sparta Praha MP11 27. 3. 2019, středa, 11:22 + 0 - 0
  My hráli v Mariboru před 10 lety a přišla na nás dobrá návštěva a i atmosféra byla dobrá. Pak jsem byl ve Slovinsku ještě jednou, ale to byla příprava s Goricí (v Kranjska Gora), takže to nejde hodnotit.
 • SK Sigma Olomouc Tomaas11 27. 3. 2019, středa, 11:04 + 0 - 0
  ta úroveň fotbalu bude asi dosti mizerná, ale stejně, "Večni Derbi" a 9 tisíc lidí....aspoň tady bych čekal vyprodáno.
 • AC Sparta Praha MP11 27. 3. 2019, středa, 10:43 + 0 - 0
  Slovinská liga není moc navštěvovaná soutěž. V Mariboru na evropské poháry slušná návštěva dojde, ale v lize je to slabota.
 • SK Sigma Olomouc Tomaas11 27. 3. 2019, středa, 10:29 + 0 - 0
  To Slovinské derby, pouze 9 tisíc diváků? To je hodně chabé..
clbannerVidea

Finále poháru MOLCup - zaměřeno na fanoušky FCB


další videa >
ULTRASSHOP.CZ Tipovačka
Fortuna liga CZFortuna liga CZ
1.
FC Baník Ostrava Casual88
30
2.
FK Mladá Boleslav Prochy10
25
3.
bez klubu dalibor.durcak
25
4.
1.FC Slovácko champyon
22
5.
FC Baník Ostrava jebat opavu 88
22
6.
bez klubu Majkl1911
20
7.
1.FC Slovácko Slovácko Kingdom
20
8.
FC Viktoria Plzeň radekmaxik7
18
9.
FC Viktoria Plzeň wawe48
15
10.
AC Sparta Praha KubiACS
15
Fortuna liga SKFortuna liga SK
ULTRASSHOP.CZ Tipovačka >
Blog fanoušků & Špionáž
BLOG: Čas nejvyšší... aneb z... 13. 6. 2019, čtvrtek, 10:00

BLOG: Čas nejvyšší... aneb z...


Blog fanoušků: DK, styďte se... 8. 6. 2019, sobota, 15:40

Blog fanoušků: DK, styďte se...


BLOG: Rodiny s dětmi, klobás... 2. 6. 2019, neděle, 12:00

BLOG: Rodiny s dětmi, klobás...

další články >
Odkazy z jiných webů
Invaze 45.000 fanoušků Sunderlandu do Londýna! 31. 3. 2019, neděle, 13:45

Invaze 45.000 fanoušků Sunderlandu do Londýna!


Špionáž: Bayern Mnichov – Liverpool FC 26. 3. 2019, úterý, 21:31

Špionáž: Bayern Mnichov – Liverpool FC


„Sedni si, nevidím!“ aneb Anglie – Česko 25. 3. 2019, pondělí, 21:11

„Sedni si, nevidím!“ aneb Anglie – Česko

další odkazy >
Nejčtěnější články měsíce
Rozhovor s ultras skupinou L... 23. 6. 2019, neděle, 19:00

Rozhovor s ultras skupinou L...


VIDEO DNE: Když Irové zpívaj... 6. 7. 2019, sobota, 10:40

VIDEO DNE: Když Irové zpívaj...


FotoReport: SK České Budějov... 15. 7. 2019, pondělí, 21:44

FotoReport: SK České Budějov...

Komentáře
před 3 hodinami - davey
Může někdo z Bohemky říct o co...
včera, 22:08 - dalibor.durcak
Saiwere, díky, jsi pozorný čte...
včera, 21:36 - saiwer
Redakci: Počet diváků celkem m...
17. 7. 2019, středa, 22:36 - GreenWhite
Jeden výplod fantazie za druhý...
17. 7. 2019, středa, 22:10 - pepky
..no joo synku,,junior ultras....
všechny komentáře >
clbanner
Speciály
Sledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace