o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Balkán trip 2019- Večni derbi, HNK Rijeka-Osijek..

blog fanoušků pondělí, 25.03.2019 - přejít do komentářů
Blog fanoušků z balkánského poloostrova...
/titleImg/balkan-trip-2019-vecni-derbi-hnk-rijeka-osijek/1/8760.jpg?width=570

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Po dvouleté odmlce jsme se skoro stejnou osádkou auta, co byla společně na derby Bělehradu vydali znova prozkoumat zajímavé zápasy na balkánském poloostrově.
Tentokrát nejdříve padl pomyslný prst na slovinské "Večni derbi", souboj odvěkých rivalů Olimpija Ljublana a NK Maribor. 
Nejsem znalec tamní scény, ale asi se jedná o nejznámější celky z tohoto státu.
Zápas se odehrál v hlavním městě Slovinska a to na stadioně " Stožice".
Jedná se o útulný stánek, jenž má kapacitu pro 16.038 diváků a který leží na okraji města na frekventované výpadovce.

Ale zpět k derby...
Lístek na hlavní tribunu nás vyšel na 13  €  
Když jsme viděli, jak lístky ubývají již pár týdnů předem, obstarali jsme si ho přes internet, kde nebylo potřeba nic vyplňovat.
Již v pátek večer bylo k vidění v Ljublani, jak se začínají ulicemi hemžit policejní vozy vč. antonů. Když se šlo z jedné noční páteční jazdy, policie již v tento čas v jednom parku lustrovala pár příznivců hostů. O to více pak byla policie v pohotovosti v den zápasu, včetně nám známým vrtulníkem, který nám taky léta při velkých zápasech nad hlavou.
Na obrázku může být: noc, obloha a venku
Na obrázku může být: 1 osoba, stojíNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí

U stadionu jsme si všimli, že pár skupinek domácích "Green dragons" se začíná stahovat k místní výpadovce a pak už mi bylo vše jasné, proč tomu tak je...V dálce modré majáky, které zastavily dopravu, nad námi zase helikoptéra a najednou ticho před bouří... Policie zastavila provoz ve špičce (pro představu, jako kdybys zastavil dopravu v Praze na Jižní spojce při dopravní špičce), aby mohla dorazit autokolona hostů sčítajíc několik desítek automobilů a dodávek. Proběhly výměny názorů mezi oběma stranami a nešlo si nevšimnout, jak jedno koště od hostů tajtrlíkovalo s vlajkou Mariboru na silnici, než si všiml, že domácím se to nelíbí, tak hned hrdinsky naskočil do dodávky, která přibrzdila a ujel... Taková cigánská komedie...

Co se týče supportu... Domácí mi ohledně fandění přišli živější, oproti nim hosté vypadali jak jedna velká, synchronizovaná armáda.
Za zmínku stojí i nárazníkové zóny mezi oběma "mlýny", které čítaly na obou stranách několik prázdných sektorů. Škoda, přišlo mi to až moc zbytečné, mohlo to mít větší grády na stadionu.

Co mě překvapilo u hostů, měli dva kotle. Proč tomu tak bylo netuším, ale co sem mohl vypozorovat, jeden sektor dle mého aktivní fans, kteří udávali výjezdový support, druhý kotel asi normálové, vandráci, alkoholici a kameramani... Jako jo, přemýšlel jsem, zda by to šlo i u nás, když si vzpomenu na poslední naše pražské výjezdy...  :-/

Co se týče prezentace, v 60. minutě předvedli solidní dýmy, kdy to chvílemi vypadalo jak ve velkém, černém pekle a od té doby stále něco hořelo v jejich hlavním kotli. V jednu chvíli tam měli i slušný táborák. 
Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a stadiónNa obrázku může být: 2 lidé, stadión a venku

Dále měli ještě transparenty (asi proti svazu, domácím ?) a na plotě nejdříve měli menší kapesníky, která vystřídala jedna velká zástava. K tomu několik vlajek na tyčích.
Domácí nejdříve měli na sektoru banner proti hostům, kterou pak podpořili odpálením velkých žlutých ohňů. Samozřejmě i zde bylo k vidění i vlajky na tyčích...
Poté se na plotě vyskytly taktéž menší vlajky + jedna zgody z Varšavy (Olimpia- ale tenhle mančaft vůbec neznám, dle některých vyjádření moudrých hlav z polských účtů se jedná o nějaký menší klub hrající městskou ligu). K tomu směřovala i jejich ultras produkce, kdy byl vytažen nápis podporující tuto zgodu a na to konto tento vzkaz světu podpořila i jejich velká pyroshow.
Na obrázku může být: stadiónNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a davNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, dav a stadiónNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí a stadiónNa obrázku může být: stadión a venkuNa obrázku může být: stadión a venkuNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, stadión a venku

Zápasu přihlíželo na 9.500 diváků, kteří viděli remízu 0:0, kdy kvalita hry byla fakt strašná , ale co nebylo na hřišti, bylo na tribuně! :-)Den na to nás čekal šlágr chorvatské ligy mezi domácí Rijekou a Osijekem, toho času druhý a třetí tým tamní soutěže.
Co stojí za zmínku je hlavní tribuna domácího stánku " Rujevica", která byla maximálně využita ať již výborným fans shopem, kde se to hemžilo zajímavými věcmi (jaký rozdíl oproti sobotní Olimpiji), dále různé sky boxy, několik čistě udržovaných WC atd.
Lístek na tuto tribunu vyšel asi na 120 kun.
Na obrázku může být: obloha a venkuNa obrázku může být: stadión a venkuNa obrázku může být: uvnitřNa obrázku může být: stojící lidé

Ještě co se týče občerstvení, jak na minulém zápase, tak v tomto místní příznivci ve velkém kupovali popcorn. Aspoň, že sis mohl pořídit i pivo a "hot dog" (zlatá česká klobáska ! )

Jak sem moc nevěděl, co čekat od derby a o to více sem byl mile překvapen, tak zde sem se těšil na místní "Armadu" a o to více sem byl zklamán.
Na zápas sice přišlo na nějakých 4.300 diváků, ale support byl žalostný. O celkovou atmosféru se spíše staral kotel hostů sčítajíc několik desítek výjezďáků, kteří neúnavně fandili celý zápas.
Jen kolem 60. minuty (zase) se domácí ukázali, že na stadioně jsou, ale jinak žádná sláva. 

K tomu ještě připočíst otravné trumpetisty.
Je možné, že vše bylo kvůli úmrtí domácího fanouška, který připomněl transparent vytáhnutý během utkání...
Proto jsem chvílemi spíše koukal ze sektoru ven na blízký mořský záliv. Asi jako když jsi v Teplicích v hostujícím sektoru a koukáš na Krušné hory :)Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, dav, stadión a venkuNa obrázku může být: obloha, tráva a venkuNa obrázku může být: venkuNa obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, stadión a venku

Zápas skončil 3:1 pro domácí a zde platí obrácený gard oproti Ljublani, co nebylo na tribuně, bylo na hřišti, byť ke konci to byl slušný bizár aneb netrefíš branku ani z centimetru  :-)

Tak s Pánem Bohem
Trevor

Autor: Blog

clbannerVidea

Atmosféra při zápase mezi pražskou Slavií a ostravským Baníkem


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
BLOG FANOUŠKŮ: Už při cestě ... 30.10.2022

BLOG FANOUŠKŮ: Už při cestě ...


Oslavy 100 let klubu v Ostra... 13.07.2022

Oslavy 100 let klubu v Ostra...


Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Tradiční ostravsko-pražské p... 13.11.2023

Tradiční ostravsko-pražské p...


Nazdar Julku, my se nikdy ne... 15.11.2023

Nazdar Julku, my se nikdy ne...


Nevpuštěné choreo v Římě a š... 10.11.2023

Nevpuštěné choreo v Římě a š...

clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace