o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Baník Most vyjel na turnaj do Chemnitzu

blog fanoušků sobota, 10.01.2015 - přejít do komentářů
Za týmem vyrazila i početná skupinka mosteckých fanoušků...
/titleImg/banik-most-vyjel-na-turnaj-do-chemnitzu/1/6635.jpg?width=570

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

V neděli 4. Ledna byl již po třetí v řadě, a celkově po čtvrté, Baník Most pozván na 12. ročník tradičního halového turnaje Chemnitz Cup. Letos poprvé pod názvem Braustolz Cup. Předešlé dvě účastí, kam se vydali i fanoušci, měli vzestupnou tendenci v počtu účastníků výjezdu. Dále se více rozrostlo naše přátelství s domácím Chemnitzem a vzrostla i nenávist k rivalovi z Aue. Kromě Chemnitzu a Aue se zúčastnili ještě Hallescher FC, Offenbach Kickers a VFC Plauen.

Do Chemnitzu letos vyrazil naplnění autobus včetně podpory z Jablonce a Chomutova. Dále dorazilo jedno auto z Liberce, čímž děkujeme za podporu. Celkově se nás schází v Karl-Marx Stadtu 60, což je další posunutí našeho rekordu turnaje. Vzhledem k ne až zas tolik dobrému termínu, pár dní po Silvestru a Vánocích, kdy má každý druhý hluboko do kapsy, je počet nad míru kvalitní z naší strany. V autobuse kapitán posádky ujišťuje, že německá policie je o dost před tou naší – českou, že netoleruje žádné projevy rasizmu, pokřiky ACAB, JUDE a podobných věciček. Na to jsme doplatili minulý rok, kdy hned u vstupu byl jeden z našich řad zadržen díky ACAB. U pokladen čekáme dobrých 20 minut, než se vytiskne 60 lístků, poté obsazujeme sektor vedle domácích, kteří nás vítají s otevřenýma rukama. My vítáme je a vítáme také Aue pokřikem Aue schweine. Aue se sešlo v jejich sektorech na 1 000.

Turnaj odstartoval duelem Chemnitzu a Halle. Při jednom z gólů Halle se raduje skupina 20 chuligánů/ultras Halle, která sedí překvapivě velice blízko nás, od té doby je nespouštíme z očí. Poté jsme na řadě my proti Aue. V sektoru nás je díky několika desítkám domácích kolem stovky. Na začátek nafukujeme bílé a zelené balónky, které vypadají pěkně. Support byl přesně takový, jak se dal očekávat, kvalitní, vyhecovaný, mohutný. Naše hvězdy v zelených dresech ale prohrávají, což se dalo čekat, ale jdeme dál.

Po utkání se k nám dostává informace, že má Halle zálusk na naše zástavy a šály. Jeden z nás je jde navštívit a nabízí šálu, po chvilce se obě skupiny dají do sebe, kdy je Halle v mírné přesile, ale přesto inkasuje, okamžitě nabíhají bundy Security a ukončují chaos. Security pak vykazuje Halle na druhou stranu haly, kde sedí vedle dalších „kamarádů“ z Aue. Celý turnaj se snažíme nějak kontaktovat a dostat se k Halle, když už se to podaří, jeden z nás je odtažen security a puštěn až téměř na konci. Pak už několikrát zní pokřik Chemie schweine raus.

Díky nepřetržité špionáží Halle měl turnaj nějaké grády, na hřišti to našim nejde, nesnaží se, jsou o 2 třídy horší než například Offenbach nebo Plauen, kteří nás poráží. Po konci ani nepřichází poděkovat, údajně za to, že slyšeli nepěkné, ale pravdivé věci. Jestli nedokáží přijmout kritiku, mohou odejít, o takové, kteří na hřišti nevypustí duši, nemáme v našem týmu místo a zájem. Nedaří se ani přátelům z Chemnitzu, kteří vyhráli poslední tři ročníky. Sice suverénně vyhrávají  svojí skupinu, ale hned v semifinále prohrávají proti Aue 0:2. Ani utkání o třetí místo proti Halle nezvládají a končí bramborový. Naši podlehli ve skupině Aue 1:4 a Offenbachu 3:8. V zápase o poslední místo nás poráží Plauen 3:2. Turnaj vyhrává Wismut Aue, které ve finále porazilo Offenbach.

Na závěr dodat, že se turnaj víceméně povedl. Dění na hřišti jsme ovlivnili, co nejvíc jsme mohli, ale bylo to málo. Na tribuně jsme předvedli maximum proti Aue a Offenbachu. Poslední zápas jsme odflákli jak na tribuně, tak především na hřišti. Opět se utužilo přátelství s Chemnitzem, i když byli i některé negativní ohlasy, pozitivních bylo více. Snad za rok zase.

Autor: KP

Autor: Blog

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Baník Ostrava Kyby 14.01.2015, středa, 14:51 + 0 - 0
  Taky jsem měl ty halové turnaje vždy rád. Vždy když pozvali do Ostravy GKS, byla v hale super atmosféra. A když pozvali SFC, byla vždy super atmosféra před halou :-)
 • SK Slavia Praha libeň 12.01.2015, pondělí, 22:41 + 0 - 0
  majklson: je pravda že oproti Víkendu šampionů to byla nuda ale jednou jsem ho osobně navštívil cca.3-4 roky zpátky a nebylo to až zase tak špatný,z Bolky tam byl autobus,z Jablonec tak 80-100 lidí,a votroků tam snad bylo kolem 150.Já osobně takovéhle akce beru jako něco jiného bývalo to jednou za rok tak to zpestření bylo
 • SK Slavia Praha saiwer 12.01.2015, pondělí, 17:54 + 0 - 0
  Indoor cup neznám, ale Víkend šampionů býval bezva. Pak se bohužel organizátoři rozhodli uspořádat jeden ročník v Blave, čímž nadobro zanikla tato akce... Jako by to bylo dneska, co jsem se u nich marně snažil vyreklamovat škodu za zakoupenou zahraniční jízdenku na vlak, která se nedá u ČD stornovat.
 • FC Slovan Liberec majklson 12.01.2015, pondělí, 15:21 + 0 - 0
  libeň: Myslíš ten Indoor cup, kde hrály (pod)průměrný týmy a aktivní byl vždy jen jeden tábor? Jo, to bylo zpestření jak blázen...
 • SK Slavia Praha libeň 11.01.2015, neděle, 23:46 + 0 - 0
  souhlasím veškeré toto zpestření se ruší jak Víkend šampionů tak i v Liberci Indoor cup
 • Bohemians 1905 primitiv 11.01.2015, neděle, 15:22 + 0 - 0
  to máš recht, i menší tábory by se mohli zapojit...
 • Bohemians 1905 Luky97 11.01.2015, neděle, 12:40 + 4 - 0
  Paráda,škoda že u nás už nefunguje Víkend šampionů
clbannerVidea

Fanoušci Viktorie Plzeň slaví 111 let klubu


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...


Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...


BLOG FANOUŠKŮ: Návštěva Běle... 28.04.2022

BLOG FANOUŠKŮ: Návštěva Běle...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Britská nemoc – díl první (A... 05.01.2012

Britská nemoc – díl první (A...


Britská nemoc – díl čtvrtý (... 18.01.2012

Britská nemoc – díl čtvrtý (...


Britská nemoc – díl druhý (N... 07.01.2012

Britská nemoc – díl druhý (N...

Komentáře
07.06.2022, úterý, 08:58 -
Nejlepší je ten vlasatej alkoh...
22.05.2022, neděle, 19:20 -
Slovacko ma celkom prekvapilo ...
19.05.2022, čtvrtek, 07:00 -
A psi se psy vlitli na hriste
15.05.2022, neděle, 22:30 -
No dle trapného počtu to pro h...
13.05.2022, pátek, 06:25 -
No myslim to vazne,aspon mate ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace