o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Baník Ostrava - Dukla Praha aneb Luky, Díky!

blog fanoušků neděle, 27.04.2014 - přejít do komentářů
Pohledem mladého fanouška Slezské
/titleImg/banik-ostrava-dukla-praha-aneb-luky-diky-/1/5962.jpg?width=570

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Na Bazaly dorážím přesně na čas a u vstupu do kotle mě čeká něco, o čem se mi nezdálo ani v tom nejčernějším snu. Ozbrojená security v kuklách , která si mě dokonce i natáčela na kameru. Vedení Baníku kleslo již opravdu na dno. Na dno klesla i údajná demokracie, která prý v České Republice funguje od roku 1989. Jak jinak si vysvětlit přerušení zápasu za názor na předsedu FAČR , který by měl sledovat svůj Jablonec a českou ligu v teple pankrácké věznice.

Rychle se zdravím s přáteli na Péčku a sleduji hráče v úspěšné honbě za třemi body. První poločas se fandí nadprůměrně, cca ve 20.minutě se nad hlavami Chacharů v kotli objevuje vzkaz ohledně holandského modelu fandění. ( přesné znění jsem z boku neviděl) . Poločas končí vedoucí brankou Vency Svěrkoše, a v euforické naládě se dav přesouvá na vedlejší hřiště rozloučit se s modrobílou legendou Martinem Lukešem. Při jeho nástupu na plochu se vzorně a fanaticky odzpívá hymna , a nastává krásná pyroshow , do které se zapojuje i samotný Luky!

Rozlučka byla pro mě osobně jedním z nejkrásnějších zážitků za svou ,,desetiletou kariéru,, na Bazalech. Velké poděkování pak patří ostravským ultras za skvělou organizaci této poměrně narychlo svolané rozlučky. O tom jaký má vztah Lukeš k Baníku, potvrdil v druhém poločasu ,kdy se šálou šel fandit mezi fanoušky na ochozy. To samé udělal již nejednou i Milan Baroš. Žádné sezení v nějakých VIPkách v teple hlavní tribuny, ale aktivně mezi fanoušky. Baník si za dobu své existence vychoval nejednoho srdcaře, pro které není problém jít fandit mezi ,,nezaměstnané opilce a asociální psychopaty,,.

V druhém poločase se fandí o něco hůře ale pořád support snese přísnější měřítko. Bohužel si jede svoje skupinka Chacharů na Péčkách , která sice několikrát vyhecovala odpovídačku s kotlem, ale poté si několikrát zpívala a řvala co chtěla a fandila úplně něco jiného než ,,Véčko,,. Místy to pak vypadalo jako na istanbulském tržišti.
V době, kdy se nejedna chacharská hlava obávala o ztrátu tří bodů udeřil Baník podruhé, a v ochozech propuká ,,argentinské šílenství,,když se několik desítek fanoušků bezhlavě řítí z ochozů na ploty. Na pohled to vypadalo velmi efektivně :-)

Probíhá děkovačka , kterou hráči pro mě osobně nepojali až tak fanaticky jako fanoušci, nicméně jsem pochopil, že si to šetří na zápas, který pro Baníček bude znamenat záchranu v nejvyšší soutěži.

K hostům asi jen to , že tam byli, vlezli by se do jedné dodávky  asi i taky fandili,kdo ví. Odjeli bez jedné vlajky, o kterou buď přišli včera v Ostravě, nebo možná už dávněji v Praze.

Na dálku pak posílám virtuální respekt fanouškům Slovácka i Sigmy za opuštění stadionu v rámci boje proti společnému nepříteli.

Fanoušci Sigmy však i přes údajnou týdenní mobilizaci najeli na Uherské Hradiště asi v 70 lidech, což při hodinové vzdálenosti autem a městu o 100 tisících obyvatelích je žalostné číslo a utvrdilo mě to v názoru, že pokud by měl do druhé ligy spadnout zrovna tento tým z Hané, žádné citelné oslabení to pro českou ultras scénu nebude.

Baník Mistr :) 

Autor: Blog

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
  • FC Baník Ostrava Kyby 28.04.2014, pondělí, 18:04 + 0 - 0
    M_L: To bych nenapsal. Sice vás nemusím, ale v 2.lize bych radši viděl jiné. Sigmu snad jen kvůli těm 357 vstupenkám, co nám poslali, ale za to asi fans nemohou...
  • FC Baník Ostrava Cisarak! 27.04.2014, neděle, 13:32 + 1 - 0
    M_L : Autor je ročník 1992 :-))
  • FC DAC 1904 Dunajská Streda M_L 27.04.2014, neděle, 13:20 + 0 - 0
    Pravdu díš předpokládám že Kyby, protože v Olmouci vládne Mora a Extraliga. A samozřejmě mnohem lepší je aby v lize byla Příbram nebo aby se vrátili třeba Budějice. Tím neříkám, že patříme do špičky nebo snad i do středu pomyslné tabluky fanoušků. Ale budiž.
clbannerVidea

Fanoušci Viktorie Plzeň slaví 111 let klubu


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Oslavy 100 let klubu v Ostra... 13.07.2022

Oslavy 100 let klubu v Ostra...


Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...


Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Obušku, z pytle ven! Maďaršt... 16.07.2022

Obušku, z pytle ven! Maďaršt...


Hučelo to jako v úlu! Slovan... 21.07.2022

Hučelo to jako v úlu! Slovan...


Vyprodané utkání, zakázaný n... 29.07.2022

Vyprodané utkání, zakázaný n...

Komentáře
08.08.2022, pondělí, 17:45 -
Hlavně že bylo pyro na náměstí...
08.08.2022, pondělí, 01:31 -
Chtělo by to taky trochu pokor...
04.08.2022, čtvrtek, 02:14 -
Pěknej počet hostů na Srbské. ...
03.08.2022, středa, 02:54 -
A teď všichni do Olomouce!
11.07.2022, pondělí, 20:24 -
to se nelíbí uživateli Supras ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace