o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Baník se dohodl s FAČR na změnách v ticketingu

Český fotbal pro fanoušky čtvrtek, 11.09.2014 - přejít do komentářů
Rušíme povinnou evidenci rodného čísla, říká Baník
/titleImg/banik-se-dohodl-s-facr-na-zmenach-v-ticketingu/1/6330.jpg?width=570

V návaznosti na dosavadní závěry expertní komise pro bezpečnost na stadionech vychází FC Baník Ostrava vstříc fanouškům zjednodušením systému adresného ticketingu. „Přestože expertní komise prozatím nevydala žádné písemné stanovisko, po jednání s bezpečnostním expertem FAČR Miroslavem Platilem s okamžitou platností rušíme povinnou evidenci rodného čísla při registraci Karty FCB. Rodná čísla byla ze současné databáze vymazána,“ říká předseda představenstva Baníku Petr Šafarčík.

„Jde o velmi komplikované téma, ale po bouřlivé diskuzi jsme v rámci expertní skupiny nakonec dospěli k zásadním principům pro zajištění bezpečnosti na fotbalových stadionech,“ potvrdil bezpečnostní expert FAČR Miroslav Platil. „Patří zde změna legislativy, snímání biometrických prvků na stadionu a adresný ticketing. Všechny tyto podmínky by se měly stát součástí licenčního manuálu a tím pádem také podmínkou pro udělení prvoligové licence na příští sezónu. I v návaznosti na dosavadní zkušenosti Baníku Ostrava nebude FAČR v rámci adresného ticketingu vyžadovat rodné číslo,” dodal Platil.

Pro registraci Karty FCB, která zajistí rychlejší a levnější vstup na stadion, je tedy zapotřebí pouze jméno a příjmení,fotografie a datum narození. Občanský průkaz je potřeba pouze při registraci, na fotbal pak fanoušek může chodit už jen s Kartou FCB.

“Baník je již nyní díky přípravě a zavádění adresného ticketingu v předstihu před ostatními kluby, které to vše ještě čeká. Přestěhováním na Městský stadion ve Vítkovicích se pak staneme jakousi vlajkovou lodí mezi kluby, která zajistí nejen komfortní,ale také maximálně bezpečné fotbalové prostředí,” tvrdí Šafarčík. Přislíbil také další vylepšování služeb a výhod, které s sebou Karta FCB přináší. “I nadále bude platit, že majitelé Karty FCB budou mít přístup na fotbal nejlevnější, nejkomfortnější, budou mít řadu klubových výhod a slev.”

Klub vychází vstříc i těm fanouškům, kteří si Kartu FCB ani přes zjednodušení podmínek pro její registraci nepořídí. Na Bazalech budou v den utkání otevřeny tři pokladny (dvě nahoře nad ochozy,jedna dole nad schody), kde bude možné si koupit vstupenku na občanský či jiný identifikační průkaz v den utkání až do konce prvního poločasu. “Vycházíme vstříc zejména fanouškům, kteří přijíždějí zdaleka nebo se z nejrůznějších důvodů dostanou na Bazaly bezprostředně před utkáním a nemohou využít předprodeje. Upozorňujeme však, že počet prodaných vstupenek na pokladnách bezprostředně před utkáním je díky časové náročnosti limitován,rozhodně takto nejsme schopni odbavit větší množství fanoušků,” uvedl mluvčí klubu Jaroslav Baďura.

Fanoušek, který přijde na Bazaly až těsně před utkáním bez Karty FCB se pak na utkání může dostat až drahnou dobu po začátku zápasu. Pro fanoušky s Kartou FCB bude i nadále otevřen maximální počet rychlých vstupů na stadion až do konce prvního poločasu.

Jaroslav Baďura, tiskový mluvčí FC Baník Ostrava

Zdroj:fcb.cz

Autor: Piotr

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Spartak Trnava Kony S-U 14.09.2014, neděle, 12:41 + 0 - 0
  Já si doteď myslím, že Bazaly Uefě nijak zásadně nevadí (stačily by drobnější úpravy a bylo by to OK)?! Hlavním jejich hrobníkem je Fačr a jeho projekt Stadiony 201??? - nevím kolik. Takže žiju v tom že Fačr chce být opět papežtější než papež (Uefa).
 • FC Baník Ostrava River 12.09.2014, pátek, 20:03 + 0 - 0
  Obávám se, že Bazaly se už nikdy nepostaví, soukromý investor, to je asi utopie a město nám stadion nepostaví když investovalo do Vítkovic. A nevím jak se k tomu postaví fanoušci, bojkot znamená komorní atmosféru a stejně se na 99% nic nezmění, když se do Vítkovic chodit bude, bude mít Baník potřebnou podporu, ale na Bazaly se už nevrátí se 100% jistotou. Město sice zachránilo Baník, ale to snad aby zčásti ospravedlnilo své levárny, do atletického stadionu a hokejové arény v posledních letech investovali nebo ještě budou investovat přes 2 miliardy jestli se nemýlím, podle mě by za tyhle peníze šlo rekonstruovat hokejovou halu tak aby se na ní mohlo hrát MS, atletický stadion aby se na něm mohla běhat Tretra a rekonstruovat Bazaly aby odpovídaly předpisům UEFA. Ale tak jako dálnice, tak jako losovačka v KV, dálnice, Pandury a nevím co všechno, i tady si prostě potřebuje mnoho lidí namastit kapsy :-(
 • Zbrojovka Brno flinta 12.09.2014, pátek, 17:55 + 0 - 0
  sam to s tou obcankou nechapu, to si ty jmena a adresy bude ta pokladni nekam zapisovat nebo jak? nam to udelali jednou pred par lety doma s banikem a na fotbal se proste neslo. co vim tak u pokladny se na listek napsalo jmeno fiksou a u vstupu to tak muselo hrat s OP(totalni demence). jinak presun co vitkovic vidim na stalo kdyz uz tam zbytecne prodrbali miliardu. za to uz mohli byt cely bazaly a tem atletum by stacilo to co tam je. ted pred volbama nam v brne naznacili ze luzanky nejdriv ve 2030. pul miliardy slo do ronda atd ted sou na rade janackovo divadlo, nadrazi opravy ulic atd. taky sem mel iluze, ted uz ne. akorat mi je z toho vseho smutno
 • FC Baník Ostrava Gieksa Baník 12.09.2014, pátek, 17:30 + 0 - 0
  carcass.: Přes 1 miliardu do pojebaného Vítkovického stánku. Taky mi to hlava nebere, kde to kurva nabrali takovou částku, ale jak psal Kyby, i zázraky se dějí. Třeba by se v budoucnu podílel na výstavbě i soukromý investor, ale asi to je fantas magory. Ono si musíš dávat alespoň falešné naděje, jinak by mě z toho asi jeblo, kdybych měl ve Vítkách strávit 5 - 10 let nedejbože víc. Jak ale píšu, zkusí tam dát snímač čehokoli, jako v Maďarsku nebo podobnou píčovinu a přísahím bohu, jebu na to!
 • FC Baník Ostrava Kyby 12.09.2014, pátek, 17:15 + 0 - 0
  GIEKSA BANÍK: Dnes už se toho nedopátráme, ale možná, že kdybychom se tenkrát na ten první "adresný výjezd" Slavia-FCB vykašlali a šli jen před stadion, nemuseli jsme dnes takové hovna vůbec řešit. Ale možná se pletu, to už prostě nezjistíme. Co se bude dít ve Vítkovicích jsem sám zvědavý, už jsem se smířil s tím, že tam budeme, ale pokud budeme muset dávat vzorek moči před každým zápasem, jebu na to... CARCASS: Taky by mě zajímalo, kdo ty Bazaly opraví. Třeba se stane zázrak :-)
 • Slezský FC Opava carcass 12.09.2014, pátek, 16:59 + 0 - 0
  konečně zase nějaká vyhraná bitva v té dlouhé válce. Jinak by mě zajímalo, jak si baníkovci představují stavbu nových Bazalů? Váš klub je na huntě, má jen dluhy, nemá ani žádné své pozemky, kde by to mohl postavit, kdo si myslíte, že vám ty Bazaly postaví? Ostrava narvala šílené veřejné peníze do Městského stadiónu, a evidentně má s tím stadiónem velké plány do budoucna, buďte rádi, že vůbec máte kde hrát. a n
 • FC Baník Ostrava Gieksa Baník 12.09.2014, pátek, 16:18 + 0 - 0
  Kyby: A proč obrovskou chybu?! Či sme to měli vědět, že se to dotáhne do takové absurdia, jako je dnes? Pořád se může bojovat! Kartu FCB jsem si dnes pořídil (jméno, příjmení, datum narození a bydliště jsem jim dal, tyhle údaje poskytnout mi nejsou proti srsti). Ale daleko víc mě vyděsila zpráva na oficiálech FCB, že se chystá nějaký snímač biometrických prvků. Už jen tyhle 3 slova mi nahánějí hrůzu. Asi to chystají po tom, co se přestěhujeme do vyhnanství ve Vítkovicích. Pokud spustí tuhle sračku, tak 100% končím s chozením na fotbal v Ostravě a Baník budu podporovat jen na výjezdech. Mě by osobně Vítkovice tak nějak vadily, ale ve skrytu duše bych doufal, že se za 5-10 let postaví nové Bazaly. Jinak ostatní kluby, těšte se. Příští rok Vás to čeká taky (ticketing). Jsem zvědavý, jak to přijmou u nás ty aktivní tábory.
 • FC Baník Ostrava jedinebanik 12.09.2014, pátek, 15:44 + 0 - 0
  Jsem za to moc rad.velke diky lidem co pro to obetovali svuj cas.zase muzu jit s chlapeckem na bazaly aniz bychom meli strach.......z atmosfery
 • FC Baník Ostrava Kyby 12.09.2014, pátek, 15:39 + 0 - 0
  FLINTA: Jenže OP po nás chtějí už 5 let v Brně, Olomouci, na Spartě (letos poprvé ne!!!), Bohemce... Před 5 lety jsme se tomu mohli postavit, ale my to neudělali (dodnes to považuji za naši obrovskou chybu!). Předpokládám že už vás to taky potkalo, ale nevšiml jsem si, že by jste proti tomu něco dělali. Pokud ano, tak veliké SORRY !!!
 • Zbrojovka Brno flinta 12.09.2014, pátek, 15:01 + 0 - 0
  taky myslim ze vyhru si pripisuje ekipa CMFS. a jestli to chcou zavest od pristiho roku vsude tak potes klobasa. a jejich agument ted bude ze kdyz to jde v Ostrave tak to muze jit vsude:-( tohle lidi akorat odradi a povede to jen k dalsim bojkotum(asi). proste fotbal na OP nikdy!!! a ze tam nebude rodny cislo ci co na tom nic nemeni
 • MFK Frýdek-Místek břušek 12.09.2014, pátek, 12:37 + 0 - 0
  Ten boj nebyl určitě marný, nebyl důvod poskytnout víc údajů, než bylo požadováno FAČR. Klukům z FCB sem držel palce a jsem rád, že uspěli.
 • FC Baník Ostrava Kyby 12.09.2014, pátek, 08:16 + 0 - 0
  Dali jsme si cíle, které byly splněny. Vůbec nechápu, co se někomu nezdá. Až bude zase někdo chytračit, že žádný bojkot nemá šanci na úspěch, vzpomeňte si na tohle... Vím, že ten bojkot sral na Baníku snad všechny, kromě jednoho arogantního Háby...
 • FC Vysočina Jihlava SAMOT3 11.09.2014, čtvrtek, 17:35 + 0 - 0
  U mě mají ultras Baníku respekt...určitě se to dá považovat za výhru. AMF !!!
 • FC Baník Ostrava Mat1922 11.09.2014, čtvrtek, 17:32 + 0 - 0
  Highlander-bojkot k hovnu?Ukazali jsme,ze si nenechame srat na hlavu..to u vas byste dosahli max hovna.A to co jsme pozadovali,klub splnil.Vedelo se ze ticketing nezrusime,ale mala vyhra to je.To ze jsou ve vedeni curaci,ale porad plati.BP!
 • FC Baník Ostrava Hammass 11.09.2014, čtvrtek, 17:31 + 0 - 0
  Highlander: nikdo není nadšený, co se ve fotbale všeobecně děje..karty fanouška jsou bohužel realitou, se kterou opravdu nevím jak bojovat..je to jednoduchá matematika, bud řekneš kdo jsi, nebo nejdeš na fotbal, tak to prostě bohužel je..co by za to dali fans ferencvarose, kde je vstup na otisk dlaně, proto nejsme vítězové,jen se našla cesta nejmenšího zla..
 • FC Baník Ostrava Mat1922 11.09.2014, čtvrtek, 17:25 + 0 - 0
  Kyby-:D Ja prece vim za jakych podminek se chodilo na OP.Jde o to,jestli se navratili ke "staremu" systemu..viz Slavka(jmeno,prijmeni atd.),nebo si smejdi ponechaji i cislo OP,ktere doted pozadovali.To jsem v textu nevycetl:)
 • Zbrojovka Brno flvv 11.09.2014, čtvrtek, 17:08 + 0 - 0
  Co si jako čekal, že klub zruší adresný ticketing, když to byla jedna z podmínek udělení licence? River má rozumný názor nečekal bych to od fanouška...
 • FC Vysočina Jihlava Highlander 11.09.2014, čtvrtek, 17:03 + 0 - 0
  Takže nic jste neuhráli,beztak klub včetně FAČR dosáhli svého.Ten váš bojkot byl úplně k hovnu akorát jste prosrali pár zápasů.
 • FC Baník Ostrava River 11.09.2014, čtvrtek, 15:06 + 0 - 0
  Je to taková prohra se vztyčenou hlavou...Něčeho se dosáhlo, ale stejně je Baník průkopníkem této sračky, narozdíl třeba od Sparty, která má minimálně stejně ,,problémové fanoušky", ale nikdo po nich žádné občanky nechce...Ale samozřejmě je dobře, že se to ,,nějak" vyřešilo a tým bude mít tu správnou podporu i doma!
 • FC Baník Ostrava Kyby 11.09.2014, čtvrtek, 14:42 + 0 - 0
  Na permici (KF) chtějí jen jméno, příjmení, datum narození a fotku. U nákupu vstupenky musíš mít OP, tak to bylo vždy u adresného ticketingu, jen se na to občas sralo... Rozhodně už s vedením kamarádi nebudeme, ale V SOBOTU NA BAZALY !!!
 • FC Baník Ostrava Mat1922 11.09.2014, čtvrtek, 13:20 + 0 - 0
  Porad nevysvetlil jedno..a to vstup na OP."Kartarum" zrusi RC,ok.Ale co OP?Bude to opet jako na Slavii a nebo cislo OP zustava?Obavam se,ze vse zustane pri starem.
 • Zbrojovka Brno Hree 11.09.2014, čtvrtek, 12:32 + 0 - 0
  "Upozorňujeme však, že počet prodaných vstupenek na pokladnách bezprostředně před utkáním je díky časové náročnosti limitován,rozhodně takto nejsme schopni odbavit větší množství fanoušků". Tohle je vyloženě prozákaznickej přístup, ovšem tak nějak po peltavenovsku. Sice už od vás nebudeme vyžadovat RČ, ale připravte se na to, že vám to znepříjemníme jak jen to bude možný. Otevřeme schválně málo pokladen, protože víme, že to nebude stačit, budeme to zdržovat, protože nás nezajímá, že přijdete o polovinu poločasu. Prostě si naser, seš fanoušek, pravděpodobně chuligán hovadskej, tak drž hubu, ukaž občanku a usměj se do Blesku.
 • FC Baník Ostrava Rocco 11.09.2014, čtvrtek, 12:27 + 2 - 0
  vstupenka na OP je fakt demence
clbannerVidea

Sestřih výjezdu fanoušků Komety do Zlína


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Choreo i ohňostroj. Fanoušci... 28.11.2021

Choreo i ohňostroj. Fanoušci...


BLOG: Návštěva kvalifikačníc... 18.10.2021

BLOG: Návštěva kvalifikačníc...


BLOG FANOUŠKŮ: Výjezd fanouš... 16.10.2021

BLOG FANOUŠKŮ: Výjezd fanouš...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Bílé peklo v Edenu provonělo... 26.11.2021

Bílé peklo v Edenu provonělo...


Plný stadion, oslava legendy... 22.11.2021

Plný stadion, oslava legendy...


Makabejští si v Praze užili ... 07.11.2021

Makabejští si v Praze užili ...

Komentáře
27.11.2021, sobota, 14:15 - davey
Zbytečně tolik fotek stačilo j...
23.11.2021, úterý, 19:28 - FanaticBoy
Tam šlo spíš ukázat ten počet ...
23.11.2021, úterý, 09:21 - Divák
V Teplicích je to fakt zabité....
22.11.2021, pondělí, 21:54 - Přerovák88
Super zápas se vším všudy. Oba...
22.11.2021, pondělí, 21:43 - k.m
10x vyfotit prázdné tribuny ??
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace