o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

BLOG: 30 let svobody? Pokuta třeba za prskavky...

blog fanoušků úterý, 19.11.2019 - přejít do komentářů
Dokreslení chorea světlicí ve stejné rovině jako snaha ublížit dělobuchem...
/titleImg/blog-30-let-svobody-pokuta-treba-za-prskavky/1/9178.jpg?width=570

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Říká se, že svoboda slova a svoboda projevu končí tam, kde vaše jednání omezuje, ohrožuje, nebo diskriminuje někoho jiného. Dnes, 30 let poté, co komunistický poslanec Poslanecké sněmovny PČR Zdeněk Ondráček mlátil studenty v roce 1989 během Palachova týdne, přichází MVČR včele s Janem Hamáčkem se zákonem, díky kterému se vám může stát, že když půjdete na poslední prosincové kolo české ligy z Vánočních trhů s prskavkou v ruce, tak vás zmlátí fízlové, a jako Vánoční dárek dostanete flastr až 100 tisíc Kč. A to nemusíte nikoho ohrožovat ani omezovat. Takový je výsledek 30 let svobody u nás...

„MV řeší fotbalové výtržnictví v podobě pyrotechniky, která i v Česku v poslední době zapříčinila několik zranění. Její použití se nejen u nás považuje za nejnegativnější fenomén současnosti na sportovních akcí. MV proto sjednocuje právní úpravu a zavádí nový přestupek, který postihuje použití pyrotechniky v souvislosti se sportovním utkáním,“ stojí na stránkách MV.

„Rizika používání pyrotechniky jsou tak závažná, že to musíme řešit. Neexistuje nic jako bezpečné použití pyrotechniky na stadionu, kterou bohužel často vidíme i u nás,“ upozornil Jan Hamáček s tím, že zpřísnění postihu je tak zcela namístě. 

Sice díky alkoholu je u nás ročně usmrceno nebo vážně zraněno stovky možná tisíce lidí, ale nakonec to můžou být právě ty prskavky, které z vás udělají kriminálníka a budete platit, protože novela vůbec nerozlišuje, jakou pyrotechniku používáte. Prskavka, světlice, stroboskop, nebo dělobuchy 4. kategorie jsou na stejné úrovni a „ohodnoceny“ úplně stejně. Neřeší se ani úmysl, jestli jde o odpálení v rámci možností bezpečné, třeba při choreografii, poklidném pochodu, nebo naopak vyloženě nebezpečné se snahou někomu ublížit.

„Sankce 10 až 50 tisíc Kč a při opakovaném přestupku až 100 tisíc Kč bude dle návrhu nejen za použití pyrotechniky na stadionu, ale i mimo stadion při přesunu na utkání, stejně jako za samotnou snahu pronést pyrotechniku na stadion,“ stojí dále na webu MV. 

Bohužel taková je doba, plná přecitlivělého jednání. S názorem pana Hamáčka, že bezpečné odpalování pyrotechniky neexistuje se dá souhlasit v případě, že na druhou stranu Jan Hamáček akceptuje, že neexistuje ani bezpečné přecházení na přechodu, a to i v případě, že máte zelenou, protože vždy se může najít ožralý idiot, který profrčí na červenou a vás na tom přechodu jednoduše sejme. A neexistuje ani bezpečné létání, protože vždycky se něco může stát, třeba že se vinou špatného software rozhodne Boeing spáchat harakiri... Na zpřísnění zákona zareagovala i LFA, která to kvituje.

„LFA přijala s potěšením zprávu o schválení návrhu novely přestupkového zákona. Vážíme si dlouhodobého konstruktivního dialogu se zástupci Ministerstva vnitra, Ministerstva spravedlnosti a Policejním prezidiem v rámci pracovní skupiny ke zmíněné problematice. Současně vnímáme, že je to dobrá zpráva pro všechny slušné fanoušky nejen na fotbalových stadiónech. Věříme, že dojde k brzkému schválení rovněž na půdě Parlamentu ČR a uvedená novela vstoupí v účinnost co nejdříve,“ přejí si reprezentanti organizace, která pravidelně dělá i díky VAR idioty z posledních diváků, kteří na stadionech zbyli.

Na druhou stranu LFA reprezentuje kluby a kluby by si měly rozmyslet, co vlastně chtějí, protože realita je taková, že lidi zajímají (pro příklad) zápasy Baníku a ne Příbrami. Jestli se ptáte proč, tak tady jste špatně... Každopádně o diváky, které zajímá fotbal už většina klubů přišla, protože diváci fotbalu sedí u TV a hltají fotbal jiných kvalit, než které jsou k vidění na většině našich stadionů. Tam už zůstali jen fanoušci a aktivní fanoušci. Pokud ti aktivní budou vytlačeni, tak to ubere tu poslední hrstku fanoušků, kteří ještě chodí a nevypadá to, že by před branami stály zástupy rodin s dětmi, tak jako se často nesmyslně mele. Kdyby to bylo o strachu z aktivních fanoušků, tak by v Příbrami bylo pravidelně vyprodáno a naopak o slezské derby by nebyl vůbec žádný zájem.

Je zajímavé, že naši politici a představitelé třeba i FAČR a LFA se vždycky ohání tím, že to takto funguje v cizině. Že, to nevezmou za druhý konec a nedají nám takové výplaty jako mají v té cizině, a že místo české kopané tady nemáme podobně kvalitní fotbal jako v té slavné Anglii. Jo, když bude kvalita, tak jako v Anglii, tak můžete udělat i nějaký filtr, protože na každého vyhnaného fanouška bude stát zástup dalších, ale vyhánět poslední fanoušky, kteří na tu holomajznu chodí je fakt trapné... No, nezbývá než doufat, že organizátoři Prague Pride budou chtít na pochodech používat pyrotechniku, protože to je jediné, na co v dnešní době může někdo slyšet...

PYRO NE NÍ ZLOČIN! 

Autor: Blog

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • Bohemians 1905 B1905 26.11.2019, úterý, 02:27 + 0 - 0
  Já to čtu hrozně rád a samozřejmě souhlasím, ale... Tady je ten blog v podstatě zbytečný, měl by se dostat úplně někam jinam...
 • bez klubu -neutral- 21.11.2019, čtvrtek, 21:29 + 0 - 0
  souhlas s columbem...
 • FC Baník Ostrava Bělský Les 21.11.2019, čtvrtek, 12:38 + 0 - 0
  Zachvilku si nebudu moct zapálit ani svíčky na dortu
 • Zbrojovka Brno Cenda 21.11.2019, čtvrtek, 12:35 + 0 - 0
  Tak a teď zakážou ještě výjezdy ve větších skupinách jak 20 lidí a budeme to mít komplet.
 • Bohemians 1905 Haza1905 21.11.2019, čtvrtek, 12:08 + 0 - 0
  Son of Moravia: Zrovna Švédsko bych jako příklad neuváděl, tam se to v posledních měsících začíná měnit podstatně k horšímu. Rozdávají se zákazy za pyro i zmiňované vyhýbání se policejnímu dohledu okolo stadionu...
 • Slezský FC Opava misch 21.11.2019, čtvrtek, 11:27 + 0 - 0
  vždyť i v divadle či na koncertech se pyrotechnika běžně používá (sice na jevišti, ale používá)
 • Slezský FC Opava misch 21.11.2019, čtvrtek, 11:27 + 0 - 0
  a co kdybych použil interiérovou pyrotechniku
 • 1.FC Slovácko riedlss 21.11.2019, čtvrtek, 11:16 + 0 - 0
  jinak u nás to vidím tak, že se fanoušků snaží jakkoliv zbavit, aby jim ty estébácké praktiky vycházely nejen mimo hlediště, ale samozřejmě i na hřišti. Méně očí míň vidí a normální divák se nijak neprojeví(protest, nesouhlas apd.). To je vždy v režii aktivních fans.
 • 1.FC Slovácko riedlss 21.11.2019, čtvrtek, 11:12 + 0 - 0
  jsem zvědav kam se co pohne směrem k okresním fotbalům apd.,kde se shlukuje čím dál víc fans, kteří si zatím těchto aktivit užívají bez povšimnutí pčr…..
 • SK Slavia Praha Cepin 21.11.2019, čtvrtek, 09:19 + 0 - 0
  Ono by stačilo, kdyby se někdo civilní namotal do pochodu, ze kterýho by pochopitelně chtěl hned zmizet. Na druhou stranu by nevadilo, kdyby ho zaklekli a nejlíp byl-li by to podporovatel podobnejch prasáren jako je tenhle návrh.
 • Slezský FC Opava Kravařak 20.11.2019, středa, 18:46 + 0 - 0
  Tak to by mě zajímalo když bude nějaký pochod na stadion a někdo civilní hned vedle co ani nemá poneti že se hraje fotbal odpálí ohňostroj
 • bez klubu Son of Moravia 20.11.2019, středa, 12:34 + 0 - 0
  Zajímalo by mě, jestli, kdyby někdo poukázal na Švédsko, které je vyspělou zemí, by se nad tím zamysleli...Ale to bych chtěl asi moc. Ve Švédsku se zjistilo, že značná část lidí tamm chodí na fotbal kvůli atmosféře, a tak legalizovali pyro a zmírňili tresty. Pokud vím, tak to funguje, ačkoliv nějaké tresty, třeba za některé chuligánské aktivity, tam taky občas padají, ale rozhodně to není "zákaz útěku z dohledu policie"...
 • Bohemians 1905 BF05 20.11.2019, středa, 11:56 + 0 - 0
  Hamáček je případ pro Chocholouška. Od něj nic racionálního nečekám. Na stadiony stále chodí dost široké spektrum lidí, ale zda to po takových zákonech bude platit dál ví bůh. Bohužel nelogičnost a nesmyslné nařízení z fotbalové vrchnosti typu UEFA,FIFA, LFA, komise rozhodčích a dokonce samotných klubů padají dál. Starý dobrý fotbal, který byl fenoménem téměř ve všech kulturách, se nám fandům už prakticky vytratil před očima. Je ale zajímavé, že ostřejší zákony na fotbalové utkání není problém vymyslet, schválit a pak represí vymáhat, tak u jiných třeba v souvislosti s nelegální migrací posloucháme dokolečka jen a jen kecy proč to vlastně nejde.
 • bez klubu Rst 20.11.2019, středa, 10:32 + 0 - 0
  Riokai: trefa, svobodné to vůbec není. Kyby: je to tak. Paradoxně někteří slaví "svobodu" hysteričtěji než komouši Vítězný únor.
 • FC Baník Ostrava Kyby 20.11.2019, středa, 10:03 + 0 - 0
  LOKI: Rodiny s dětmi na stadion běžně chodí a jediné čeho se bojí je to, že se zblázní sekuritka nebo PČR...
 • FC Baník Ostrava Riokai 20.11.2019, středa, 09:59 + 0 - 0
  Mě teda krom jiného hodně zarazilo, že bude postihnutelné i vyhýbání se hromadnému přesunu, čímž znemožníte PČR aby vás mohla sledovat. Já teda komáry nezažil, ale doprdele tohle už zavání porušením ústavy ne? Aby mě někdo při zápase nutil jít s davem a ještě to mít podložené zákonem, to nezní moc svobodně.
 • bez klubu Columbo 20.11.2019, středa, 07:15 + 2 - 0
  Slavná LFA, sázení zničilo více životů a rodin, jak nějaká pyrotechnika. Tak kopněte tu zkurvenou fortunu do prdele, když tak moralizujete. Jenomže z toho jsou prachy, že?
 • FC Baník Ostrava LokiSS74 20.11.2019, středa, 05:24 + 0 - 0
  a kdyz pominu pribram a olomouc,kde ty trdla z hane jsou schopni vzit deckou skolku tesne vedle hostujiciho kotle(kde i tak v pripade nas aktivnich by se houby stalo),tak to je vsechno tady ten humbuk k smichu
 • FC Baník Ostrava LokiSS74 20.11.2019, středa, 05:22 + 0 - 0
  to same o tom chozenirodin na stdiony si myslim to same...
clbannerVidea

Fanoušci Viktorie Plzeň slaví 111 let klubu


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Oslavy 100 let klubu v Ostra... 13.07.2022

Oslavy 100 let klubu v Ostra...


Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...


Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Obušku, z pytle ven! Maďaršt... 16.07.2022

Obušku, z pytle ven! Maďaršt...


Hučelo to jako v úlu! Slovan... 21.07.2022

Hučelo to jako v úlu! Slovan...


Vyprodané utkání, zakázaný n... 29.07.2022

Vyprodané utkání, zakázaný n...

Komentáře
08.08.2022, pondělí, 17:45 -
Hlavně že bylo pyro na náměstí...
08.08.2022, pondělí, 01:31 -
Chtělo by to taky trochu pokor...
04.08.2022, čtvrtek, 02:14 -
Pěknej počet hostů na Srbské. ...
03.08.2022, středa, 02:54 -
A teď všichni do Olomouce!
11.07.2022, pondělí, 20:24 -
to se nelíbí uživateli Supras ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace