o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

BLOG: Český fanoušek - rebel a nonkonformista

blog fanoušků čtvrtek, 08.10.2015 - přejít do komentářů
Co je větším rebelstvím a nonkonformismem než postavení se diktátu?
/titleImg/blog-cesky-fanousek-rebel-a-nonkonformista/1/7167.jpg?width=570

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Tento text jsem se rozhodl sepsat jako přímou polemiku s textem blogu, který na tomto webu nedávno vyšel. S onou směsicí pocitů a dojmů se dá v lecčem souhlasit. O tom, že (nejen český) fanoušek je v konceptu moderního fotbalu pátým kolem u vozu je bohužel pravda pravdoucí. Nicméně autor žije v jednom základním životním omylu. Křečovitá snaha o byznys, "slušné prostředí" na fotbale a eliminace vlivu fanoušků jde ruku v ruce se snahou omezit svobodný projev na stadionech. Respektive se snahou vnutit celé fotbalové obci ideu multikulturalismu a naprosto eliminovat veškeré národní cítění. A to zejména v zemích bývalého východního bloku, kde za každý bafuňářům nepohodlný projev jsou udělovány velmi přísné tresty.

Není žádným tajemstvím, že v našich zeměpisných šířkách bylo vždy fanouškovství spjaté se vztahem k národu, s patriotismem a úctě k tradicím a předkům. Připomeňme účast balkánských fanoušků v prvních liniích válek za svoje země, účast polských fanoušků při protivládních nepokojích jak za komunismu, tak za "demokracie" a například nejnovější příklad ukrajinských fans v dobrovolnických praporech na východě země při bojích se separatisty. Konkrétně v České republice můžeme zmínit účast fotbalových fans při nepokojích na litvínovském sídlišti Janov v roce 2008.

Nyní přichází "uprchlická" krize. Ti, kteří nepokrytě konzumují informace z masmédií, jsou každý den informováni o davech chudáků prchajících před válkou. Ti všimavější, co se dívají pod pokličku vidí, že prchají zejména mladí muži ve věku 20-30 let. Místo aby bránili svoje země přichází do Evropy na pozvání mocných, kteří tak programově mění populaci svých států. "Podpultové" zprávy o rostoucím počtu loupeží, znásilnění a vražd ze strany těchto chudáků jsou dnes již vcelku dostupné. Tvrdá jádra fanoušků bývají k masmédiím a mainstreamu přirozeně kritická a tak se není moc čemu divit, že se z tribun stalo jedno z míst, kde má své místo odpor proti imigraci a fanoušci jsou avantgardou tohoto odporu. 

Současný odpor proti "uprchlické" krizi proto není překvapující a pramení v zásadě ze dvou důvodů. Jedním z důvodů je naše jiná mentalita oproti západoevropské fanouškovské scéně. Fanoušek ze západních zemí je ve většině případů zpracován pány z UEFA. Souvisí to s dlouhotrvajícím tlakem na prostředí fotbalu, "slušné" a multikulturní. Druhým důvodem je zcela nepokrytý politický diktát ze strany UEFA. Akci Euro ze vstupenky na "uprchlíky" není od věci nazvat jako nehoráznost. Solidarita má několik základních prvků a ten hlavní je dobrovolnost. Kdo chce, ať přispěje. Proč ale musí přispět všichni kdo jdou na fotbal? Ptal se někdo fanoušků na jejich názor? Ne. Tak ho vyjádřili sami.

Často se diskutuje téma politiky na fotbale. Kdo ale ponejvíce svýmu kampaněmi politiku do fotbalu zanáší? Opět UEFA a svazy pomocí kampaní proti rasismu a  v křížovém tažení za ideál multikulturalismu. Na stadionech je to v podstatě jediná povolená ideologie, každý opoziční názor je tvrdě trestán pokutami a zavřenými stadiony. FARE a podobné kampaně jsou multikulturním nátlakem ve fotbalovém prostředí, navazuje však na celkovou atmosféru mainstreamu. Český fanoušek řekl ne. Měl by být za to označen za konformistu a přizdisráče? Co je větším rebelstvím a nonkonformismem než postavení se diktátu? Kdo je větší rebel, německý multukulturně zmanipulovaný fanoušek vítající uprchlíky s podporou byznysmenů a politiků, nebo ten český stavící se proti a riskující pokutu nebo vězení? Ať čtenář posoudí sám.

Autor: Blog

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • SK Slavia Praha KL.80 11.10.2015, neděle, 08:48 + 0 - 1
  Radolf Trencan: a ví vůbec tvůj maďarský majitel, že místo služby píšeš hovna na net. Za tu maďarskou provincii jste začali bojovat až tehdy, když se z protějšího kopce začaly ozývat výstřely Rudé armády, to jen tak na okraj.
 • AS Trenčín Radolf Trencan 10.10.2015, sobota, 23:03 + 0 - 1
  Doyle: Zavraždení slovenskí civilisti? Čo to melieš? Keď Banderovci prechádzali cez Slovensko, tak elminovali maximálne židákov, ktorých sme nestihli odviezť do polských rekreačných zariadení. Slovenskí civilisti im pomáhali a ponúkali jedlo aj prístrešie. Bojovali totiž za svoj slovanský národ ako aj mi Slováci. To len vy ste ich udávali ako to už máte zakorenené v génoch... Na stráž !!!
 • AC Sparta Praha eRw!n 10.10.2015, sobota, 13:09 + 1 - 0
  a co tim chtel autor rici? krome toho, ze ma jiny nazor nez autor predesleho blogu.. taky by me zajimalo odkud cerpa informace, protoze on si kazdej vzdycky najde, to co chce..
 • Zbrojovka Brno radex 10.10.2015, sobota, 11:10 + 0 - 0
  ti chlapi v těch pevnostech,co nás chtěli bránit před fašisty se musejí v hrobech obracet...děsim se budoucnosti a opravdu ne kvůli uprchlíkům.
 • FK Viktoria Žižkov tondik 09.10.2015, pátek, 17:25 + 0 - 0
  Ram: no, souhlasím, že to aspoň má hlavu a patu a určitou ucelenou pdoobu, na rozdíl od toho na co ta reakce je.... s obsahem úplně nesouhlasím, no ale to ani s tím co bylo minule, akorát celkově mě sere, že místo celkově toho, aby se tady řešil support a fandění, tak už i "blogy" jsou skoro více politické a ideologické názory....smutné, ale výmluvné... Czerw: no tak to asi trošku vysvětluje i to, co se tady nedávno na určité diskuzi řešilo, proč sparťanský kotel co je doma, je na takový velkoklub ostudně malý....
 • Zbrojovka Brno Doyle 09.10.2015, pátek, 15:29 + 0 - 1
  161-73 má naprostou pravdu! Nechápu,jak může Slovák podporovat Banderovce,to je plivnutí na hrob všech zavražděných slovenských civilistů.... a nemá to naprosto nic společného komunismem či antikomunismem....
 • FC Spartak Trnava FCK-CPS 09.10.2015, pátek, 14:57 + 0 - 0
  161-73 zdrz sa komentarov pomyleny komunista, Slava Ukrajine.
 • FC Baník Ostrava BrokFCB 09.10.2015, pátek, 13:11 + 0 - 0
  Lysá Hora: Máš pravdu s těmi Poláky, ti jsou opravdu všude po celém světě a nemyslím si, že by je někde v těch zemích brali jako sobě rovným, také je považují za něco míň, takže jejich výzvy zní směšně. Ovšem když se na to podíváš z té fotbalové stránky, tak třeba naše scéna na Baníku se od Poláků naučila opravdu dost a to po všech stránkách a myslím si, že to bylo ku prospěchu věci. Co se fotbalu týče tak pro mne lepší se nechat inspirovat právě Poláky, než třeba Anglií, kde osobně jsem navštívil několik zápasů a prakticky ničím mne to nezaujalo.
 • FC Baník Ostrava Lysá Hora 09.10.2015, pátek, 11:03 + 1 - 0
  Jinak jen takový postřeh, když tady pořád taháte ty uprchlíky. Strávil jsem nějakou dobu v Anglii, a pro Anglany neni horší představa, než mít v baráku, nedej Bože naproti v bytu Poláka. Rozumím, že pro zfanatizované české fanoušky, pro které je polský chuligán symbolem nebeského božstva a bytost, od které by se sežrali i hovno, neskousnutelný fakt, ale pokud budete v Anglii, tak si to můžete ověřit. Viz. to, že Poláci neskutečným způsobem dokurvili pracovní trh na ostrovech. Takže mne docela baví výzvy Poláků ,,Přívitejme imigranty po krakowsku,, ale sami se hrnou do Anglie stejně jako ti, které tak hrozně nepřijímají :-)
 • FC Baník Ostrava Harry79 09.10.2015, pátek, 07:41 + 0 - 0
  vlajkonoš, ne ultras : Je třeba trošku nastudovat dějiny..., ti chlapi v těch pevnostech chtěli zůstat za každou cenu, mnoho velitelů se po přečtení rozkazu opustit pevnosti zastřelilo, protože neuneslo tu hanbu a potupu....., ty chlapy poslali domů zkurvení politici s Benešem v čele...., to jen tak na okraj....
 • SK Slavia Praha nevimjmeno2 09.10.2015, pátek, 00:26 + 0 - 0
  vlajkonoš,ne ultras: Jdi se zabít, jen nám tady zbytečně bereš kyslík.
 • Bohemians 1905 dred 08.10.2015, čtvrtek, 20:12 + 0 - 0
  vlajkonoš,ne ultras.. bliješ sračky
 • Zbrojovka Brno Torino FC!!! 08.10.2015, čtvrtek, 18:50 + 1 - 0
  Bez urážky nikoho a ničeho, každý má právo napsat svůj názor a vyjádřit se. To chápu, souhlasím a nemám s tím problém, jen mi připadá a to je opět jen věc názoru a tentokrát mého názoru, že poslední dobou tu střídá sraˇka sraˇku, bez urážky autorů !!! Jen můj názor, díky.
 • SK Sigma Olomouc Srát_na_židy 08.10.2015, čtvrtek, 17:11 + 0 - 0
  Asi bych na ten výplod reagoval i z jiného úhlu pohledu, ať se člověk jenom neplácá kolem uprchlíků. Kdyby česká fanouškovská scéna byla plná konformistů atd., jak by se udržela fotbalová kultura? Klokani si sami znovu postavili klub, některé kotle vydávají časopisy, velmi často se bojuje za zachování tradičního jména stadionu...to jsou věci celé fanouškovské obce. Donucen k dialogu byl dokonce Pelta, veřejnost se často staví k pyru pozitivně... Jak by tohle tohle všechno mohlo fungovat, kdyby chtěli aktivní fanoušci jenom plout s davem, srkat na stadionu nealkoholické pivo a místo párku jíst fast food? Jo a vlajkonoš má parádní náhled na české dějiny. Opravdu se stokrát opakovaná lež nestane pravdou, naši předci nejsou ani zbabělci ani kolaboranti.
 • SK Slavia Praha Dean_Moriarty 08.10.2015, čtvrtek, 17:02 + 3 - 1
  vlajkonoš,ne ultras: To doufám nemyslíš vážně.
 • bez klubu vlajkonoš,ne ultras 08.10.2015, čtvrtek, 16:00 + 1 - 4
  muži ve věku 20-30 let. Místo aby bránili svoje země.... Jak může takovou věc napsat Čech to nechápu!!! Vždy´t se "válečným" Čechům smála a směje celá zeměkoule, že Češi nechali druhou nejlepší bunkrovou linii a odešli do tepla svých domovů ve 2, svět válce...
 • SK Slavia Praha nevimjmeno2 08.10.2015, čtvrtek, 13:47 + 2 - 0
  Dobrá reakce na ten předchozí článek.
 • AC Sparta Praha Czerw 08.10.2015, čtvrtek, 13:28 + 1 - 0
  "Solidarita má několik základních prvků a ten hlavní je dobrovolnost." - souhlasim, zaroven vsak mam cerstvou zkusenost ze strany Ultras, kdy vybirali na sve uveznene kolegy dost nedobrovolnou cestou, navic pod pohruzkou nasili - takze se zachovali hur nez UEFA MAFFIA ... tolik jen k tem "prednim liniim" ...
 • SK Slavia Praha Ram 08.10.2015, čtvrtek, 12:27 + 1 - 0
  Jojo. Má to hlavu a patu. Na rozdíl od příspěvku na nějž je tato reakce.
 • FC Baník Ostrava Harry79 08.10.2015, čtvrtek, 10:33 + 1 - 0
  Super, tento blog je už o něčem jiném, než ten předchozí....!!
 • Bohemians 1905 161-73 08.10.2015, čtvrtek, 10:20 + 3 - 0
  Krásná reakce. Jen bych se pozastavil u té Ukrajiny. Vzhledem k zvěrstvům, co provedli Banderovci v minulosti Volyňským Čechům nebo také třeba Polákům, nechápu jak ty dobytky může někdo obhajovat (resp. podporovat).
clbannerVidea

Choreo a pyro Trnavy v zápase s Žilinou


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
BLOG: Návštěva kvalifikačníc... 18.10.2021

BLOG: Návštěva kvalifikačníc...


BLOG FANOUŠKŮ: Výjezd fanouš... 16.10.2021

BLOG FANOUŠKŮ: Výjezd fanouš...


BLOG: Návštěva dětského domo... 14.09.2021

BLOG: Návštěva dětského domo...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Poslechli Žyletu! Poklekli a... 30.09.2021

Poslechli Žyletu! Poklekli a...


Chuligáni Trnavy se dostali ... 18.10.2021

Chuligáni Trnavy se dostali ...


Oslava Novojičínska a vzkaz ... 26.09.2021

Oslava Novojičínska a vzkaz ...

Komentáře
19.10.2021, úterý, 11:24 - GarryR
Divák - nad tím sem se taky za...
19.10.2021, úterý, 10:58 - Divák
Já hlavně nechápu to dokopáván...
19.10.2021, úterý, 10:20 - BF05
Jako kdyby někdo chtěl, aby to...
18.10.2021, pondělí, 22:58 - northboy
Bolo to zaujímavé , ale myslím...
18.10.2021, pondělí, 17:46 - slovanjeslovan
Derby ako remen by to bolo,keb...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace