o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Blog fanouška: S dcerami na fotbal?

Český fotbal pro fanoušky pondělí, 13.05.2019 17:50 - přejít do komentářů
Bojíte se vzít své děti na fotbal? Nelžete!
images/clanky/blog-fanouska-s-dcerami-na-fotbal-8842.jpg

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Znáte to... záběr na kouřící dýmovnice, k tomu srdceryvná hudba a otázka, na kterou jsou fotbaloví fanoušci alergičtí: "Vzali byste své dítě na fotbal?"

Ano, samozřejmě, že vzali, odpoví člověk, který na fotbal chodí a ví, jak to tam chodí a nezná fotbal jen zpoza klávesnice, či z gauče. Často se ale potkáváme s tímto argumentem, se slovy, že se člověk bojí vzít děti na fotbal. Ačkoliv to považuji za nesmysl, stýkám se s tím poměrně často. A proto mne velmi potěšil článek, který vyšel na blogu www.banikblog.cz, kde autor HonzaM popisuje první výjezd svých dvou dcer. Honza se nebál a vzal své dcery na výjezd. Napsal o tom blog a ten s jeho svolením publikujeme zde u nás.


Když to člověka táhne na Baník, nezastaví ho ani špatné počasí, ani absence hlídání dětí. Prostě na fotbal nepojede sám, ale ve třech. Hlavní rozdíl bude ten, že u vstupu řekne ,,jeden dospělej, a dva dětský.” A zážitky budou zase trochu jiné.

V týdnu jsem na Twitteru avizoval, že zápas v Jablonci bude přelomovou událostí v životě naší rodiny, jelikož se mnou poprvé na Baník vyrazí dcery. Příspěvek se stal docela dost ,,lajkovaný,” takže pokud jste sběrači virtuálních srdíček, doporučuji postovat kromě kávy, kočiček či o jídle také o dětech a jejich ,,poprvé.” Jako zodpovědný otec jsem nemohl situaci podcenit, takže jsem o přípravu na výlet požádal ženu. Teplé oblečení, oblíbené bonbony a pevné nervy je kombinace, která přispěla k tomu, že se výlet na fotbal zvládl úplně v pohodě a holkám se líbil. Podle jejich vyjádření bylo na fotbale nejlepší: jak se zpívalo, ten chlapeček za námi co byl sprostý, a že jsou všichni baníkovci kamarádi. Jako nejchytlavější chorál pak holky vybraly: ,,Chachaři jsou zase tady…,” což je důkaz o mém otcovství lepší, než jakýkoliv genetický test. Jsem docela zvědavý, co na něj řeknou učitelé a spolužácí ve školce a škole, případně na podzim čerti, protože se doma stal opravdu velkým hitem a žížaly na pasece jen tak chytat nebudem.

Jinak fotbal byl z naší strany docela slabota, branku domácích jsme ohrozili všeho všudy asi třikrát. To domácí nás dobrým pohybem i kombinací zcela jasně přehrávali a výsledek je tak vlastně ještě milosrdný. Pozitiva? Brankář Budínský ukázal, že tento post máme zdvojený kvalitně a případného konce kariéry Honzy Laštůvky se bát nemusíme. Jakub Bolf si poprvé zkusil ligu v základu. Je dobře, že šanci dostal. On sám ví, že na stálé místo v sestavě jeho výkon zatím nebyl, a jen on a trenér vědí, zda je schopný výkonů výrazně lepších. Ještě se budu muset podívat na ten jeho ,,penaltový,” brutálně něžný dotek. Naživo to moc nevypadalo, a tak jsem si říkal, že co nezabijí u fotbalového mládí trenéři, zabijí rozhodčí…

Moje pozornost se dělila mezi fotbal, kotel a zajímavé postřehy dcer. ,,Tati, támhle ten pán se svléká a je mu vidět pinďour,” hlásila starší dcera. Na což ta mladší školková reagovala ,,Tatínkové mají penis a maminky angínu.” Tribuna se bavila dobře. A já ocenil, že naše předškolní vzdělávání ještě nedospělo do fáze ,,rodič 1 a rodič 2” a dokonce dětem zatím ani nevštěpují, že pohlaví se určuje podle pocitu. Mladší mi v jednu chvíli zacpávala pusu a říkala: ,,Tati nezpívej, nejsi v blázinci,” takže jsem usoudil, že bude vhodný okamžik obdarovat jí bonbonem, aby mlčela. ,,Tati, a když to kopnou na střechu, tak Baník vyhrál,” tázala se starší dcera před penaltou. No, bohužel, míč skončil i při opakované penaltě v síti. ,,Fandím Baníku už sto let,” zahlásila menší a kromě pohlazení dostala dva bonbony. Když je spořádala, začala se oddávat násilí na tribuně a lámat mi prsty. Chlapeček za námi prohlásil, že je taky poprvé na fotbale, což následně jeho tatínek dementoval. Fandit, to ten chlapec uměl. ,,Baník pičo,” řval nadšeně po celý zápas a máchal modrobílou šálou. Pravda, pak už jedno z těch slov vynechával. A to slovo bylo Baník. Holky, dostanete sušenku, když to nebudete doma opakovat. A holky to dodržely. Sušenku jsme koupili v bufetu, kde obsluhovaly dvě milé paní a moc hezky se na mě smály, já se smál na ně, abych vzápětí pochopil, že se smějí na děti, protože oslovení ,,Ahoj princezny, co si dáte,” naznačovalo, že já středem jejich pozornosti nejsem. Po druhé brance v naší síti se malá rozbrečela, protože chtěla, aby Baník vyhrál. Po zápase čekáme na kamarády z kotle, kteří se k holkám chovají jak jinak než pěkně, povídají si s nimi a holky to až na pár matoucích otázek typu ,,pojedete s námi za deset let na Mácháč?” těšilo.

Jedeme domů, povídáme si (,,zpívali hezky, ale do sboru by se mnou chodit nemohli, protože oni spíš tak jako řvou”) a já jsem rád, že holky byly se mnou. Nějaká prohra nám náladu zkazit nemohla. Kolem Baníku se pořád děje spoustu věcí, které člověka těší, ikdyž se nedaří na hřišti. Třeba jako nový podcast. Zase ta doba mezi zápasy uteče lépe. Díky Baník Baníku a díky Baníku.


Baník Blog - www.banikblog.cz

Twitter autora: HonzaM (@homor1922)

Zmiňovaný podcast: http://www.banikbaniku.cz/2019/05/13/hovory-ze-slezske/

Autor: DD & Blog

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Baník Ostrava Syndrom CHzB 15.05.2019, středa, 10:12 + 0 - 0
  ,,Tati, támhle ten pán se svléká a je mu vidět pinďour,” Tak pro nejmenovaného pána, na světě se snad najde pouze jeden takový jedinec, to musí být velká poklona, že si dcera všimla :-) Jde vidět, že má dcera výborný zrak :-)
 • FC Baník Ostrava Mat1922 14.05.2019, úterý, 10:11 + 1 - 0
  homor hezky.Syna jsem vzal poprve pred pul rokem(7 let),az znal vsechny choraly,ty sprostejsi umel uz driv.Dnes mu kupuju prvni permici pod podminkou,ze nebude tak sprosty na fotbale.Vse co slysi v hledisti kolem sebe,tak opakuje..ostuda(moje..:-) Angina pobavila:-)
 • FC Baník Ostrava Hody 14.05.2019, úterý, 09:44 + 0 - 0
  Kyby:, já se teď těšil že nám Mistr Mádl v sobotu vysvětlí v TV jak je možné že Fans man city vyběhli na hřiště ale prd. A dokonce to ukázala i tv
 • 1.FC Slovácko Babu 14.05.2019, úterý, 09:23 + 0 - 0
  Hezké čtení. Mě vzal teda taťka na Slovácko až ve 13 (na místní fotbal odmala), sice ne do kotle, ale já jsem se tam druhý zápas přemístila sama. A není to špatné do teď.. 15 sezón.. :-)
 • FC Baník Ostrava LokiSS74 13.05.2019, pondělí, 21:57 + 0 - 0
  Už několik let se mnou a manželkou jezdí nás 13.lety syn,sám už nakazil své kámoše spoluhráče,miluje Pyro,běsnění v kotli,zpěv v kotli a starší kotelníci ho berou jako součást rodiny.tak jen trochu k tomu rodiče a děti na fotbale!
 • SK Slavia Praha saiwer 13.05.2019, pondělí, 21:50 + 0 - 0
  Zabavne cteni. Super! Hlavne to s tou mamincinou anginou (nebo alespon bolehlavem) casto zpusobuje, ze tatinci by si nejradeji to sve dole vyskubli:-)
 • FC Viktoria Plzeň pepky 13.05.2019, pondělí, 21:30 + 0 - 0
  Děti na fotbal to snad neeee😂Viktorka má za sebou,už několik krásných výjezdů,eště v plenkách,předtím eště v bříšku a tá druhá tobude to samé...😉 a pěkně v kleci a spousta mých červeno modrých bratrů a sester mělo z nás taky radost,,😎já vím jsme taky asi nezodpovědný rodiče že😁nojo co jse dá dělat u nás jse to taky dědí jak u vás...☺⚽💣pěkný večer😉
 • FC Baník Ostrava Kyby 13.05.2019, pondělí, 19:06 + 0 - 0
  Jo a tady je ten zmiňovaný podcast: http://www.banikbaniku.cz/2019/05/13/hovory-ze-slezske/
 • FC Baník Ostrava Kyby 13.05.2019, pondělí, 19:01 + 0 - 0
  Děti na fotbal? To je blázen!!! Víte co se tam děje?! Ukazovali to minulý týden v TV a i pan Bosák to říkal, že to u nás nejde. V Anglii, to jo, ale u nás???
 • Slezský FC Opava s77 13.05.2019, pondělí, 18:20 + 0 - 0
  Pobavilo :)
 • FK Pardubice Teslák 13.05.2019, pondělí, 18:08 + 0 - 0
  Tohle je radost číst! :D
clbannerVidea

Naše srdce hoří láskou k městu


další videa >
ULTRASSHOP.CZ Tipovačka
Fortuna liga CZFortuna liga CZ
1.
FC Baník Ostrava Casual88
439
2.
1.FC Slovácko champyon
427
3.
FC Viktoria Plzeň wawe48
413
4.
bez klubu Majkl1911
357
5.
bez klubu Son of Moravia
340
6.
FC Baník Ostrava mara1922
338
7.
FC Viktoria Plzeň navrcswansea
329
8.
Slezský FC Opava lamich2
324
9.
SK Slavia Praha TomSesivka
323
10.
bez klubu Cestovatel
321
Fortuna liga SKFortuna liga SK
1.
bez klubu DavidOFF
191
2.
FC Baník Ostrava mara1922
180
3.
1.FC Slovácko champyon
144
4.
FC Viktoria Plzeň navrcswansea
144
5.
1.FC Slovácko FanaticBoy
143
6.
FC Viktoria Plzeň wawe48
139
7.
MŠK Žilina Nordic Division
138
8.
FC Baník Ostrava mario72
135
9.
bez klubu Cestovatel
120
10.
1.SC Znojmo Jerzy-Okurkari
116
ULTRASSHOP.CZ Tipovačka >
Blog fanoušků & Groundhopping
Když se slaví 40. narozeniny... 31.08.2020, pondělí, 14:08

Když se slaví 40. narozeniny...


BLOG: Derby o Sudety s pocho... 02.07.2020, čtvrtek, 12:16

BLOG: Derby o Sudety s pocho...


Pusťte fanoušky na fotbal, a... 08.06.2020, pondělí, 13:45

Pusťte fanoušky na fotbal, a...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
VIDEO: Naše srdce hoří láskou k městu včera, 22:36

VIDEO: Naše srdce hoří láskou k městu


Třetiligový Salzburg otevřel brány pekla! včera, 12:58

Třetiligový Salzburg otevřel brány pekla!


SOUHRN: Pohled na tribuny ve 3. ligovém kole 16.09.2020, středa, 21:46

SOUHRN: Pohled na tribuny ve 3. ligovém kole

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
VIDEO: Naše srdce hoří láskou k městu včera, 22:36

VIDEO: Naše srdce hoří láskou k městu


Třetiligový Salzburg otevřel brány pekla! včera, 12:58

Třetiligový Salzburg otevřel brány pekla!


SOUHRN: Pohled na tribuny ve 3. ligovém kole 16.09.2020, středa, 21:46

SOUHRN: Pohled na tribuny ve 3. ligovém kole

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Neskutečné! Fanoušci Bayernu... 09.09.2020, středa, 22:08

Neskutečné! Fanoušci Bayernu...


Derby bez atmosféry, Plzeň v... 21.08.2020, pátek, 15:40

Derby bez atmosféry, Plzeň v...


Brněnská vakcína, zabavená v... 13.09.2020, neděle, 21:19

Brněnská vakcína, zabavená v...

Komentáře
včera, 13:55 - Kyby
Moc pěkné!!! Jebat RedBull...
16.09.2020, středa, 15:52 - Rst
sorry https://www.idnes.cz/fo...
16.09.2020, středa, 15:51 - Rst
https://www.idnes.cz/fotbal/do...
15.09.2020, úterý, 23:24 - acs1893
tam nebyly vubec ty mlady ultr...
15.09.2020, úterý, 12:52 - MP11
To si asi Serena zase stěžoval...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace