o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Blog fanouška: S dcerami na fotbal?

Český fotbal pro fanoušky pondělí, 13. 5. 2019 17:50 - přejít do komentářů
Bojíte se vzít své děti na fotbal? Nelžete!
images/clanky/blog-fanouska-s-dcerami-na-fotbal-8842.jpg

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Znáte to... záběr na kouřící dýmovnice, k tomu srdceryvná hudba a otázka, na kterou jsou fotbaloví fanoušci alergičtí: "Vzali byste své dítě na fotbal?"

Ano, samozřejmě, že vzali, odpoví člověk, který na fotbal chodí a ví, jak to tam chodí a nezná fotbal jen zpoza klávesnice, či z gauče. Často se ale potkáváme s tímto argumentem, se slovy, že se člověk bojí vzít děti na fotbal. Ačkoliv to považuji za nesmysl, stýkám se s tím poměrně často. A proto mne velmi potěšil článek, který vyšel na blogu www.banikblog.cz, kde autor HonzaM popisuje první výjezd svých dvou dcer. Honza se nebál a vzal své dcery na výjezd. Napsal o tom blog a ten s jeho svolením publikujeme zde u nás.


Když to člověka táhne na Baník, nezastaví ho ani špatné počasí, ani absence hlídání dětí. Prostě na fotbal nepojede sám, ale ve třech. Hlavní rozdíl bude ten, že u vstupu řekne ,,jeden dospělej, a dva dětský.” A zážitky budou zase trochu jiné.

V týdnu jsem na Twitteru avizoval, že zápas v Jablonci bude přelomovou událostí v životě naší rodiny, jelikož se mnou poprvé na Baník vyrazí dcery. Příspěvek se stal docela dost ,,lajkovaný,” takže pokud jste sběrači virtuálních srdíček, doporučuji postovat kromě kávy, kočiček či o jídle také o dětech a jejich ,,poprvé.” Jako zodpovědný otec jsem nemohl situaci podcenit, takže jsem o přípravu na výlet požádal ženu. Teplé oblečení, oblíbené bonbony a pevné nervy je kombinace, která přispěla k tomu, že se výlet na fotbal zvládl úplně v pohodě a holkám se líbil. Podle jejich vyjádření bylo na fotbale nejlepší: jak se zpívalo, ten chlapeček za námi co byl sprostý, a že jsou všichni baníkovci kamarádi. Jako nejchytlavější chorál pak holky vybraly: ,,Chachaři jsou zase tady…,” což je důkaz o mém otcovství lepší, než jakýkoliv genetický test. Jsem docela zvědavý, co na něj řeknou učitelé a spolužácí ve školce a škole, případně na podzim čerti, protože se doma stal opravdu velkým hitem a žížaly na pasece jen tak chytat nebudem.

Jinak fotbal byl z naší strany docela slabota, branku domácích jsme ohrozili všeho všudy asi třikrát. To domácí nás dobrým pohybem i kombinací zcela jasně přehrávali a výsledek je tak vlastně ještě milosrdný. Pozitiva? Brankář Budínský ukázal, že tento post máme zdvojený kvalitně a případného konce kariéry Honzy Laštůvky se bát nemusíme. Jakub Bolf si poprvé zkusil ligu v základu. Je dobře, že šanci dostal. On sám ví, že na stálé místo v sestavě jeho výkon zatím nebyl, a jen on a trenér vědí, zda je schopný výkonů výrazně lepších. Ještě se budu muset podívat na ten jeho ,,penaltový,” brutálně něžný dotek. Naživo to moc nevypadalo, a tak jsem si říkal, že co nezabijí u fotbalového mládí trenéři, zabijí rozhodčí…

Moje pozornost se dělila mezi fotbal, kotel a zajímavé postřehy dcer. ,,Tati, támhle ten pán se svléká a je mu vidět pinďour,” hlásila starší dcera. Na což ta mladší školková reagovala ,,Tatínkové mají penis a maminky angínu.” Tribuna se bavila dobře. A já ocenil, že naše předškolní vzdělávání ještě nedospělo do fáze ,,rodič 1 a rodič 2” a dokonce dětem zatím ani nevštěpují, že pohlaví se určuje podle pocitu. Mladší mi v jednu chvíli zacpávala pusu a říkala: ,,Tati nezpívej, nejsi v blázinci,” takže jsem usoudil, že bude vhodný okamžik obdarovat jí bonbonem, aby mlčela. ,,Tati, a když to kopnou na střechu, tak Baník vyhrál,” tázala se starší dcera před penaltou. No, bohužel, míč skončil i při opakované penaltě v síti. ,,Fandím Baníku už sto let,” zahlásila menší a kromě pohlazení dostala dva bonbony. Když je spořádala, začala se oddávat násilí na tribuně a lámat mi prsty. Chlapeček za námi prohlásil, že je taky poprvé na fotbale, což následně jeho tatínek dementoval. Fandit, to ten chlapec uměl. ,,Baník pičo,” řval nadšeně po celý zápas a máchal modrobílou šálou. Pravda, pak už jedno z těch slov vynechával. A to slovo bylo Baník. Holky, dostanete sušenku, když to nebudete doma opakovat. A holky to dodržely. Sušenku jsme koupili v bufetu, kde obsluhovaly dvě milé paní a moc hezky se na mě smály, já se smál na ně, abych vzápětí pochopil, že se smějí na děti, protože oslovení ,,Ahoj princezny, co si dáte,” naznačovalo, že já středem jejich pozornosti nejsem. Po druhé brance v naší síti se malá rozbrečela, protože chtěla, aby Baník vyhrál. Po zápase čekáme na kamarády z kotle, kteří se k holkám chovají jak jinak než pěkně, povídají si s nimi a holky to až na pár matoucích otázek typu ,,pojedete s námi za deset let na Mácháč?” těšilo.

Jedeme domů, povídáme si (,,zpívali hezky, ale do sboru by se mnou chodit nemohli, protože oni spíš tak jako řvou”) a já jsem rád, že holky byly se mnou. Nějaká prohra nám náladu zkazit nemohla. Kolem Baníku se pořád děje spoustu věcí, které člověka těší, ikdyž se nedaří na hřišti. Třeba jako nový podcast. Zase ta doba mezi zápasy uteče lépe. Díky Baník Baníku a díky Baníku.


Baník Blog - www.banikblog.cz

Twitter autora: HonzaM (@homor1922)

Zmiňovaný podcast: http://www.banikbaniku.cz/2019/05/13/hovory-ze-slezske/

Autor: dd & Blog

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Baník Ostrava Syndrom CHzB 15. 5. 2019, středa, 10:12 + 0 - 0
  ,,Tati, támhle ten pán se svléká a je mu vidět pinďour,” Tak pro nejmenovaného pána, na světě se snad najde pouze jeden takový jedinec, to musí být velká poklona, že si dcera všimla :-) Jde vidět, že má dcera výborný zrak :-)
 • FC Baník Ostrava Mat1922 14. 5. 2019, úterý, 10:11 + 1 - 0
  homor hezky.Syna jsem vzal poprve pred pul rokem(7 let),az znal vsechny choraly,ty sprostejsi umel uz driv.Dnes mu kupuju prvni permici pod podminkou,ze nebude tak sprosty na fotbale.Vse co slysi v hledisti kolem sebe,tak opakuje..ostuda(moje..:-) Angina pobavila:-)
 • FC Baník Ostrava Hody 14. 5. 2019, úterý, 09:44 + 0 - 0
  Kyby:, já se teď těšil že nám Mistr Mádl v sobotu vysvětlí v TV jak je možné že Fans man city vyběhli na hřiště ale prd. A dokonce to ukázala i tv
 • 1.FC Slovácko Babu 14. 5. 2019, úterý, 09:23 + 0 - 0
  Hezké čtení. Mě vzal teda taťka na Slovácko až ve 13 (na místní fotbal odmala), sice ne do kotle, ale já jsem se tam druhý zápas přemístila sama. A není to špatné do teď.. 15 sezón.. :-)
 • FC Baník Ostrava LokiSS74 13. 5. 2019, pondělí, 21:57 + 0 - 0
  Už několik let se mnou a manželkou jezdí nás 13.lety syn,sám už nakazil své kámoše spoluhráče,miluje Pyro,běsnění v kotli,zpěv v kotli a starší kotelníci ho berou jako součást rodiny.tak jen trochu k tomu rodiče a děti na fotbale!
 • SK Slavia Praha saiwer 13. 5. 2019, pondělí, 21:50 + 0 - 0
  Zabavne cteni. Super! Hlavne to s tou mamincinou anginou (nebo alespon bolehlavem) casto zpusobuje, ze tatinci by si nejradeji to sve dole vyskubli:-)
 • FC Viktoria Plzeň pepky 13. 5. 2019, pondělí, 21:30 + 0 - 0
  Děti na fotbal to snad neeee😂Viktorka má za sebou,už několik krásných výjezdů,eště v plenkách,předtím eště v bříšku a tá druhá tobude to samé...😉 a pěkně v kleci a spousta mých červeno modrých bratrů a sester mělo z nás taky radost,,😎já vím jsme taky asi nezodpovědný rodiče že😁nojo co jse dá dělat u nás jse to taky dědí jak u vás...☺⚽💣pěkný večer😉
 • FC Baník Ostrava Kyby 13. 5. 2019, pondělí, 19:06 + 0 - 0
  Jo a tady je ten zmiňovaný podcast: http://www.banikbaniku.cz/2019/05/13/hovory-ze-slezske/
 • FC Baník Ostrava Kyby 13. 5. 2019, pondělí, 19:01 + 0 - 0
  Děti na fotbal? To je blázen!!! Víte co se tam děje?! Ukazovali to minulý týden v TV a i pan Bosák to říkal, že to u nás nejde. V Anglii, to jo, ale u nás???
 • Slezský FC Opava s77 13. 5. 2019, pondělí, 18:20 + 0 - 0
  Pobavilo :)
 • FK Pardubice Teslák 13. 5. 2019, pondělí, 18:08 + 0 - 0
  Tohle je radost číst! :D
clbannerVidea

SK Slavia Praha - BVB Borussia Dortmund


další videa >
ULTRASSHOP.CZ Tipovačka
Fortuna liga CZFortuna liga CZ
1.
FC Baník Ostrava Casual88
259
2.
1.FC Slovácko champyon
235
3.
FC Viktoria Plzeň wawe48
227
4.
bez klubu Majkl1911
198
5.
FC Viktoria Plzeň navrcswansea
185
6.
bez klubu acab1
176
7.
FC Baník Ostrava mario72
168
8.
FC Baník Ostrava mara1922
167
9.
Slezský FC Opava lamich2
167
10.
Bohemians 1905 Mates1905
164
Fortuna liga SKFortuna liga SK
1.
bez klubu DavidOFF
115
2.
FC Baník Ostrava mara1922
108
3.
FC Baník Ostrava mario72
93
4.
1.FC Slovácko champyon
92
5.
FC Viktoria Plzeň wawe48
86
6.
1.FC Slovácko FanaticBoy
80
7.
FC Spartak Trnava Frando
74
8.
FC Viktoria Plzeň navrcswansea
70
9.
FC Viktoria Plzeň ze z plzně
67
10.
bez klubu Cestovatel
67
ULTRASSHOP.CZ Tipovačka >
Blog fanoušků & Groundhopping
Spartak Lubenec - ZD Podlesí... 3. 10. 2019, čtvrtek, 10:11

Spartak Lubenec - ZD Podlesí...


Sokol Chyše - Hvězda Cheb B ... 1. 10. 2019, úterý, 22:18

Sokol Chyše - Hvězda Cheb B ...


Groundhopping: Sokol Kunrati... 30. 9. 2019, pondělí, 20:00

Groundhopping: Sokol Kunrati...

další články >
Vlajkonosi.cz
V pondělí všichni do Uherského Hradiště! 12. 10. 2019, sobota, 08:08

V pondělí všichni do Uherského Hradiště!


Vlajkonoši na zápase Česko x Řecko 11. 10. 2019, pátek, 01:01

Vlajkonoši na zápase Česko x Řecko


Bando, ve čtvrtek 10. října všichni do Karviné! 4. 10. 2019, pátek, 12:16

Bando, ve čtvrtek 10. října všichni do Karviné!

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
V Portugalsku létaly sedačky a šarvátka s Policií 4. 10. 2019, pátek, 09:23

V Portugalsku létaly sedačky a šarvátka s Policií


VIDEO DNE: SK Slavia Praha - BVB Borussia Dortmund 3. 10. 2019, čtvrtek, 16:41

VIDEO DNE: SK Slavia Praha - BVB Borussia Dortmund


Vychází nové číslo Football Factory (04/19) 2. 10. 2019, středa, 16:31

Vychází nové číslo Football Factory (04/19)

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Zbrojovka se vrátila domů... 11. 10. 2019, pátek, 10:14

Zbrojovka se vrátila domů...


Oslava 50. výročí - Curva Nord Milano! 8. 10. 2019, úterý, 15:10

Oslava 50. výročí - Curva Nord Milano!


Chorea a Pyro! Dánsko má za sebou Bitvu o Kodaň 7. 10. 2019, pondělí, 19:56

Chorea a Pyro! Dánsko má za sebou Bitvu o Kodaň

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
294. derby pražských -S- 22. 9. 2019, neděle, 21:10

294. derby pražských -S-


FotoReport: Slovan Bratislav... 15. 9. 2019, neděle, 21:10

FotoReport: Slovan Bratislav...


LIGA MISTRŮ: SK Slavia Praha... 3. 10. 2019, čtvrtek, 16:00

LIGA MISTRŮ: SK Slavia Praha...

Komentáře
před hodinou - trevor20
Abych to za sebe uzavřel, dále...
před hodinou - TomFCB
Jedině vytvořit svůj kotel zvl...
před hodinou - trevor20
BL: Oproti Prištině to bylo j...
před 2 hodinami - Bělský Les
Kdyby začali jezdit aktivní fa...
před 2 hodinami - Pustá Polom
Teda možná ano, obecne v Cesku...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace