o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

BLOG FANOUŠKŮ: Admira Praha - Slavoj Vyšehrad

blog fanoušků neděle, 30.11.2014 - přejít do komentářů
Blog z třetiligového derby
/titleImg/blog-fanousku-admira-praha-slavoj-vysehrad/1/6585.jpg?width=570

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Projel sem velké stadiony a zápasy v Německu, byl sem na Balkáně, v Polsku, v Česku mám projeté prvoligové stadiony v Čechách ale na "naší" 3.ligu sem šel prvně v životě, z plezíru, na nedělní dopolední klobásku a snad fajn bezproblémový fotbal, který měl punc koňského pražského derby. A to se i splnilo. 
Koňské derby proto, neb Admira má ve znaku koně, Vyšehradu se zase přezdívá "Šemíci" podle místní koňské legendy, co z Vyšehradu za záchranou svého pána skočil. Pro sichr, není to oficiální pojmenovaní, jen takové přirovnání :-)

I když Admira byla vedená jako domácí tým, nakonec se hrálo na vyšehradské umělce. Proč tomu bylo tak ví asi jen příznivci obou týmů, možná. 
Stadion na Vyšehradě je takový schovaný mezi místními činžáky, v jehož okolí se v květnu 1945 odehrával jeden z litých bojů o záchranu a svobodu matičky Prahy před fašisty.

Hostů (domácích ?) se sešlo na asi 15-20 kusů v černobílém. Měli jednu černobílou vlajku, ručně dělaný transparent s motivem "Admiru milujeme", samozřejmě nemohl chybět buben a neustálý support. Všechna čest, tohle bych na třetí lize jako neználek tamních poměrů nečekal.
O tom, že některé popěvky či chorály vzbuzovali v člověku pocit, že se vrátil do let minulých, anebo mu to vykouzlilo na tváři překvapivý úsměv nad textem pokřiků, to už je zas jiný příběh. Namátkou: "Rozhodčí je neobjektivní, hej, neobjektivní", či další pokřik na soudce v černém "ty zkorumpovaný plantážníků" anebo chorál na melodii oblíbeného nejen dětského večerníčku Pat a Mat (tady pozor, tuhle melodii využít ve více početnějším fanouškovském táboru, to by nebylo vůbec k zahození) . Samostatnou kapitolou je sborové řvaní po obdrženém gólu "Hanba, hanba !" :-) 

Domácích (hostů?) mohlo být v "kotli" asi 5 lidí s modrobílou zástavou. Sem tam něco zařvali ale víc se o "fanouškovskou"  podporu staral vyšehradský spíkr, co se snažil po teplicku mikrofonem rozdovádět ostatní přihlížející. Ti, když už něco zahulákali, tak obligátně nějaké to peprné slovo k rozhodčímu. 

Utkání bylo bohaté na branky. Nakonec to skončilo 5:3 pro vyšehradské "Šemíky" po poločase 2:2.

Samostatnou kapitolou je místní gastronomický servis.

Klobáska od známého pražského řeznictví mě svoji kvalitou chuťově zklamala. Vlažná, bez chuti. Tady by měla slávistická famílie Supovic zapracovat.
Takže za mě 4/10.

Pivo klasika, točený Gambrinus. Co se tam povedlo je ta blondcka, co obsluhovala zákazníky u výdejního okna :-)

Suma sumárum, moji první návštěvu "pralesa" bych ohodnotil kladně. Asi zmagořený současným systémem, kdy se nemůžu volně pohybovat po sektorech stadionů první ligy bylo pro mne až překvapivé, že se dostanu opravdu všude, aniž by po mě chtěl někdo lístek (jak píšu, jsem v tomhle neználek a novic, pohlcený zákazy a příkazy ) anebo ten fakt, že padlo hodně branek (na to taky nejsem moc zvyklý k současné formě mého milovaného klubu :-) ). 

Autor: Blog

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • SK Slavia Praha Cepin 05.12.2014, pátek, 10:47 + 0 - 0
  vždy se mi líbil meteorský metalový znak
 • bez klubu Cestovatel 05.12.2014, pátek, 09:48 + 0 - 0
  EdGreen- Kromě níže zmíněných týmů Meteoru, Vltavínu a samozřejmě Admiry s Vyšehradem mají kotel ve Střešovicích v přeboru. Když ještě hrála v přeboru Zbraslav, tak tam také měli kotlík. A před pár lety jsem s kámošem navštívili přeborový mač Uhelné Sklady-Zličín. Zličín tehdy postupoval do divize, přiejelo jich asi 10 a měli dost pyra. Pak to tam ale asi upadlo, rok nebo dva poté jsme se tam jeli podívat a nikdo tam nefandil. To bude asi všechno. Placený kotel Bohemians/Střížkova nepočítám.
 • AC Sparta Praha dardevil879 01.12.2014, pondělí, 20:46 + 1 - 0
  Dva roky zpátky jsme měli v Kralupech super kotel(IV. a III. třída-pro neznalce první a druhá pralesní)....podle počasí a nálady dorazilo 80-100 lidí, byli trošku vulgárnější, trošku pyra a za týmem stáli. Pak se to přestalo pánům z OKF líbit a začali klub nesmyslně pokutovat za všechno. Došlo to až se zakázalo pyro a s tím šlo celé fandění do pr...yč. Teď tam chodí 10-15 lidí, ale už to není ono. Na předsézoní přátelák s Bohemians 1905 "B", dorazilo okolo tisíce platících. Na internetu jsou k shlédnutí pěkný videa i z výjezdu...
 • SK Slavia Praha Falcone 01.12.2014, pondělí, 12:15 + 0 - 0
  Vltavín má 5ti početný kotel a Meteor byl kdysi aktivní
 • 1.FC Tatran Prešov EdGreen 30.11.2014, neděle, 23:23 + 0 - 0
  Paráda na podobný reportik som čakal. Vždy ma zaujíma či aj tie ostatné kluby v Prahe majú aspoň minimálnu podporu aktívnych fans. Neni celkom samozrejmosť očakávať, že niekto nepodľahne vábeniu najväčších a najslávnejších klubov nielen v Prahe ale v celej ČR, takže rešpekt pre týchto jedincov. Má ešte niekto pravidelne kotol z pražských tímov od 3.ligy nižšie? Čo Meteor? Vltavín?
clbannerVidea

Fanoušci Viktorie Plzeň slaví 111 let klubu


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Oslavy 100 let klubu v Ostra... 13.07.2022

Oslavy 100 let klubu v Ostra...


Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...


Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Obušku, z pytle ven! Maďaršt... 16.07.2022

Obušku, z pytle ven! Maďaršt...


Hučelo to jako v úlu! Slovan... 21.07.2022

Hučelo to jako v úlu! Slovan...


Vyprodané utkání, zakázaný n... 29.07.2022

Vyprodané utkání, zakázaný n...

Komentáře
08.08.2022, pondělí, 17:45 -
Hlavně že bylo pyro na náměstí...
08.08.2022, pondělí, 01:31 -
Chtělo by to taky trochu pokor...
04.08.2022, čtvrtek, 02:14 -
Pěknej počet hostů na Srbské. ...
03.08.2022, středa, 02:54 -
A teď všichni do Olomouce!
11.07.2022, pondělí, 20:24 -
to se nelíbí uživateli Supras ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace