o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Blog fanoušků: Baník Ostrava - Viktorka Plzeň

blog fanoušků pondělí, 24.02.2014 - přejít do komentářů
pohledem nějakého Chachara někde mezi P2 a kotlem
/titleImg/blog-fanousku-banik-ostrava-viktorka-plzen-/1/5729.jpg?width=570

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Po minulé reportáži z hokejového zápasu mezi Vítkovicemi a Kometou Brno, kdy jsem byl obviněn kupříkladu z demence, úmyslnému škození hokejovým fanklubům, a že už nemám na hokej chodit, když se mi to nelíbí,jsem fans obec dle předpokladů rozdělil na dvě části.Jedni se s mým článkem ztotožnili,od jiných se zase hrnuly slova plné nenávisti a škaredých slov. K mé reportáži ještě krátce. Ti soudní pochopili , že jsem neměl v plánu nijak urazit hokejové fankluby , ani neprahnu po násilí na sportovních utkáních. Pouze jsem upozornil na fakt, že mě přijde neskutečně primitivní se během třetiny urážet, jebat se, a pak se spolu fotit u klobásky , nebo rozebírat šance týmů s penisem v ruce na záchodcích. Přijdou mi rovněž otravné komerční přestávky , za které sice fanoušci nemůžou, ale to bohužel dokresluje můj nevalný dojem z hokejové extraligy.Hokej se mi rovněž jako hra líbí ,i když ji moc nesleduji, ale z těchto důvodů se zápasům vyhýbám velkým obloukem. Když pak vidím fotoreporty AZ Havířov, jakožto hokejové fans n1., nebo Vsetína, Mory Olomouc apod, tak si opravdu říkám, že právě tam se nachází ta pravá atmosféra. A k těm , kteří mi spílali za to,že jsem určitě nějaký mladý pitomec z Bazalů , který nemá rád HCV jen tohle. Je mi něco kolem 20,miluji Baník a necítím žádnou nenávist vůči Vítkovicím, protože jsou mi Vítkovice naprosto ukradené. Když si přečtu výsledek hokejových Vítkovic, má to pro mě asi stejnou hodnotu , jako když si přečtu výsledek , že Dolní Machtlfing remizoval 1:1 v Tölzu v regionální bavorské lize.

Čus.
Na Bazaly dorážím téměř hodinu před zápasem, ulice lemují příslušníci, trolejbusy pomálu přivážejí Baníkovce,něco po půl třetí přichází ke svatostánku průvod Západočechů. Těch je mým hrubým odhadem něco kolem 200, což sami potvrzují po zápase. Příchod plzeňských je bez problémů s minimem slovních pozdravů. Při vstupu na stadion jsem upozorněn pořadatelskou službou, že v případě pokuty za přerušení utkání tenisovými míčky budou viníci dohledáni a budou se po nich vymáhat finance. Z legrace se ptám securiťáka, jestli si opravdu myslí, že bude někdo z fanoušků pokutován za tenisák na ploše, říkal že z 99% nikdo,ale že to má za úkol říct, tak ho chválím za otevřenost a pokračuji dál v cestě za známými. Jistě znáte ten pocit, když po dlouhé zimní pauze vidíte zase ty známé tváře, které třeba ani neznáte jmény, ale víte, že jste tady za jedním společným cílem. Dohnat svůj klub hlasivkami k vítězství. Začátek utkání se nese v duchu stovek míčků na hřišti a hromového vyvolávání žijící legendy Baníku s číslem 4. Kotel je prázný a vévodí mu nápis o zacházení s ikonami na Bazalech. Během prvního poločasu část ochozů ,,bojkotuje protest,, a místy se pouští do chorálů, které však nemají patřičný efekt, tak jako při organizovaném fandění. Během prvních dvaceti minut jsou pak častováni tenisáky hráči Plzně a pořadatel pořád mele to svoje, že toho mají Chachaři nechat, jinak že se sudí asi nasere a snad by zápas i ukončil. Kdyby ho ukončil, aspoň by fanoušci byli ušetřeni komedie, kterou s píšťalkou na jazyku předvedl. Bohužel z ochozů letí i několik předmětů, které by někomu z hráčů hravě rozbily hlavu, a to v nejlepším případě.Zamyslete se , někteří...
Druhý poločas už aktivně funguje ostravský kotel, který neúnavně hecuje spíkr, kterého je mi kolikrát upřímně líto, když pak vidím, kolik lidí za celý zápas ani jednou neotevře hubu. Fandění má grády, aktivně se zapojují Péčka, 1x se zajebe Viktorka, Baníkovci si připraví ještě jeden nápis pro Lukyho, odpálí se docela dost pyra, nekteří Chachaři fandí tak hlasitě, že jejich hlasivky zažehnou i šálu Plzně. Bohužel se našly ve fandění slabší pasáže, ale žádný propadák to nebyl. V rohu můžeme také vidět smuteční transparent pro jednoho tragicky zesnulého fanouška z Prajzské.
K hostům. První poločas logicky při bojkotu ostravských logicky dominovali supportu oni, prezentovali se větším množstvím pyra,hezky ovlajkovaným sektorem a  na začátku utkání jsem pak z dálky viděl nekolik desítek plzeňských , kteří letěli směrem k bráně , nebo security ?( hosté můžou doplnit o co šlo) a celkově na mě zanechali velmi dobrý dojem.
I přes docela nešťastnou prohru jsem Bazaly opouštěl s velmi dobrým pocitem, že by ,,to všecko,, mohlo být na správné cestě. Potěšila i návštěva a myslím, že nebýt hokejového finále na ZOH, byla by snad i o několik stovek vyšší.

TENISÁKY NEJSOU ZLOČIN !! :-))

Autor: Blog

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • Zbrojovka Brno flvv 07.03.2014, pátek, 15:57 + 0 - 0
  Tak když vás minule bylo 7
 • FC Viktoria Plzeň DROID1911 07.03.2014, pátek, 11:30 + 0 - 0
  ostravak: myslim, že pokladník má mít u sebe vždy dost drobných na rozměnění peněz, už jen proto, že i byl informovaný o min. počtu přes 200 hostů. Takže jednoznačně chyba na straně dědka v budce. Tak proto se nás většina otočila směrem k sekuritkám a ti pak pustili po chvilce zbytek zadarmo.
 • FC Baník Ostrava ostravak 25.02.2014, úterý, 12:33 + 0 - 0
  čerf: není, ale je to zcela pochopitelné ;)
 • bez klubu Freddy 24.02.2014, pondělí, 23:13 + 0 - 0
  To byl takovej problém se dohodnou po pěti nebo jiném násobku 60 dělitelným nějakou bankovkou, a kupovat si víc lístků naráz?
 • FC Viktoria Plzeň čerf 24.02.2014, pondělí, 18:57 + 0 - 0
  ostravak: takže je to chyba plzeňáků, že neměl na vrácení??? sorry
 • FC Baník Ostrava ostravak 24.02.2014, pondělí, 18:15 + 0 - 0
  šavík: tak ono když je vstupné 60kč, tak se nedivte že neměl na vrácení, když dostával samé stovky :D :D
 • FC Viktoria Plzeň Šavík 24.02.2014, pondělí, 15:29 + 0 - 0
  úplně přesně nedošli lístky, ale pokladník neměl na vracení, takže lidi stáli za branou ještě cca 15minut po začátku zápasu... :-/
 • bez klubu f7r 24.02.2014, pondělí, 13:42 + 0 - 0
  Pod fotoreportem už se psalo, že došli lístky, tak několik plzeňáků zůstalo stát před bránou - tolik k tomu "výletu" ...a jinak i ten tenisák může něco rozbít (i když méně pravděpodobně než třeba ten soft/baseballový míček, který byl vidět) ...jinak snad jen: lépe by se to četlo, kdyby nebyl "bordel" v čárkách (takhle to působí sesmolené hodně narychlo)
clbannerVidea

Fanoušci Viktorie Plzeň slaví 111 let klubu


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Oslavy 100 let klubu v Ostra... 13.07.2022

Oslavy 100 let klubu v Ostra...


Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...


Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Obušku, z pytle ven! Maďaršt... 16.07.2022

Obušku, z pytle ven! Maďaršt...


Hučelo to jako v úlu! Slovan... 21.07.2022

Hučelo to jako v úlu! Slovan...


Vyprodané utkání, zakázaný n... 29.07.2022

Vyprodané utkání, zakázaný n...

Komentáře
včera, 17:45 -
Hlavně že bylo pyro na náměstí...
včera, 01:31 -
Chtělo by to taky trochu pokor...
04.08.2022, čtvrtek, 02:14 -
Pěknej počet hostů na Srbské. ...
03.08.2022, středa, 02:54 -
A teď všichni do Olomouce!
11.07.2022, pondělí, 20:24 -
to se nelíbí uživateli Supras ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace