o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

BLOG FANOUŠKŮ: Baník - Vítkovice

blog fanoušků neděle, 30.10.2016 - přejít do komentářů
Jak se Baník jedničkou nestal
/titleImg/blog-fanousku-banik-vitkovice/1/7754.jpg?width=570

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Nejlepší u nás, Baníček nejlepší u nás… tohle slýchávám spousty let jako chorál ostravského Baníku. A tak se poprvé vydávám do Vítkovic podívat se na slavný Baník, ikonu všech fanoušků a ultras. Ať si říká, kdo chce, co chce. Už první pohled na stadion Vítkovic je úchvatný. Krásná, moderní aréna, i když vevnitř hodně rozlehlá, dává dokonalou akustiku pod zavřenou střechou, kde fanoušci mají daleko lepší možnosti „udělat“ support, než v původním domově na Bazalech.

Přesun Baníku do Vítkovic provázely protesty, bojkoty a podobné nesmysly. Podle mě jsou to maximálně pózy fanoušků. Jednou je situace taková, že Bazaly prostě nevyhovují, tak nevyhovují. Kdo chce fandit klubu, té značce Baník Ostrava, neměl by hledět na to, kde zrovna klub hraje. Navíc flaga Vlajkonoši hosté se tak hodí ještě víc 

Zpět k městskému derby. Po dlouhých letech se utkávají Baník a Vítkovice. Už před zápasem si všímám, že lidí se na stadion nehrne tolik, kolik by si zápas žádal, první zklamání tak přichází hned s úvodním hvizdem, kdy je vidět spousty volných míst.

Kotel Baníku čítá velmi solidní počet, odhaduju kolem 500 lidí. Na druhé straně stojí asi 40-50 fanoušků Vítkovic, které dokonce věší vlajky a připravují si i dvě menší chorea, která dle mě jsou i vtipná.

Ovšem kvůli nim jsem cestu nevážil. Celý zápas sleduji především výkon kotle Baníku, a tady přichází pro mě to největší rozčarování. Možná také proto se za celý zápas neozvalo ono okřídlené „nejlepší u nás“. Střídání spíkrů kotli moc neprospívá, kotel šlape na půl plynu a ani stadion se nezapojuje tak, jak jsem sám čekal. Choreo Patrioti z Baníku možná měli domácí vytáhnout o něco dřív na repre, nebo možná Baníkovcům ještě zbylo z té doby, nevím. Ani následné pyro už situaci moc nezachrání. Samozřejmě, že zápas s Opavou je specifický, a tu se fans nahecovali, ale ti nejlepší u nás by měli předvádět jiné výkony i jindy doma. Zápas s Vítkovicemi k tomu vybízel, avšak když srovnám výkon Baníku se Slávisti či doma i Plzenáky, tak pro mě vychází daleko horší. Čekám narážky na velké počty Baníku venku, věrnost a podobné nezpochybnitelné věci, avšak pojem nejlepší u nás pro mě dostal trošku jiný rozměr. No v zájmu Baníku snad bude platit něco o té jedné vlaštovce a jaru…

Autor: Blog

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • bez klubu leprikon 02.11.2016, středa, 19:42 + 0 - 0
  jezevec: no obávám se, že jediný, kdo porovnání, jsi ty :)
 • FC Baník Ostrava Pustá Polom 02.11.2016, středa, 13:52 + 0 - 0
  Že vás to pořád baví poměřovat ty slezské a pražské nenávisti:-) Já třeba nejvíc nesnáším kapustu v polévce.
 • bez klubu jezevec 01.11.2016, úterý, 23:45 + 0 - 0
  Kyby: Souhlas a ješte si zapoměl na viktorku Žižkov :D Otézka pro autora že Bazaly prostě nevyhovují, tak nevyhovují.Byl si vúbec někdy na tech Bazalech a pak v Brne na Sadske nebo i Bohemce co maj na neco vyjímky a nedejbože na Lízátkach v HK tak pak neporovnávej radši mlč a nepiš nesmysly čus pičus
 • FC Baník Ostrava Frydečak 01.11.2016, úterý, 20:52 + 0 - 0
  Kyby, neskutečně jsi mě pobavil. To je nejtrefnější příspěvek za dobu existence tohoto webu.
 • FC Baník Ostrava FRmarkEE 01.11.2016, úterý, 17:10 + 0 - 0
  Nevím co tady všichni pletete do bojkotu stadion. Pokud si dobře pamatuji ,tak bojkot byl jen kvůli zkurevenému vedení co bylo v baníku , a bojkotovalo se už na Bazalech... snad se kurevsky nemílím :)... A co týká zápasů s Vítkama. Návštěva 7k je myslím super , na Slavii proti Loko Vltavín by přišlo ve středu na 2.ligu kolik lidí ? :) dle mě nás tam stejně bylo více než těch 7k... co se týká atmosféry , zapojení tribun bylo nadprůměrné ,ale aktivita a zábava kotle byla bohužel jedna z nejhorších co jsem ve Vítkách zažil....
 • FC Baník Ostrava SilesiaPride 01.11.2016, úterý, 13:03 + 0 - 0
  Kyby: co dodat :-D
 • Slezský FC Opava JagerndorfSFC 01.11.2016, úterý, 12:58 + 0 - 0
  Kyby:Dobřeeeee ty:D
 • FC Baník Ostrava Kyby 01.11.2016, úterý, 10:34 + 6 - 0
  ACS1893: Dokonce s námi i jezdili na výjezdy, hlavně do Prahy, kdy věděli, že na nás čeká koalice Sparta+Slavia+Bohemka :-)
 • AC Sparta Praha acs1893 01.11.2016, úterý, 09:55 + 0 - 0
  to máte takovou nenávist že ste si před pár lety navzájem fandili
 • AC Sparta Praha landis 01.11.2016, úterý, 09:13 + 0 - 0
  JagerndorfSFC co ty víš o nenávisti ACS-sks?
 • Slezský FC Opava JagerndorfSFC 31.10.2016, pondělí, 22:31 + 0 - 0
  Jo je to tak jak napsal Torino FC!!!Souhlas a dál už to netřeba rozebírat.BrokFCB:Jo na tom fóru to tak bylo.A tak nedivíš se doufám bo i mnoho z FCB lezlo k nám na jiné stránky a grcali tam úplně stejným stylem.Takže fifty fifty.Bo přece jenom není víc nenávisti u nás než na trase FCB-SFC.
 • Zbrojovka Brno Torino FC!!! 31.10.2016, pondělí, 20:17 + 0 - 0
  Líbí se mi a to zcela vážně a upřímně, že tu máte rozdílné názory, za kterými si však i přesto všichni stojíte. Ať už máte pravdu či se blíží pravdě kterýkoliv názor, pořád Vám však můžeme my ostatní jen závidět, pořád je co a nejspíše hodně dlouho ještě bude. Takže je to spíše úsměvné :o) !!!
 • FC Baník Ostrava Casual88 31.10.2016, pondělí, 19:42 + 2 - 0
  SilesiaPride: Samozrejme s tím neouhlasim. Zrusi diskuzi je vzdy to nejjednodusi. To dela preci kazdy totalitni rezim. Podle tve logiky by se melo lidem zakazat volit, kdyz stejne nerozumi politice :) Nejaky picus se sem tam ukaze vsude. me spis prekvapuje, jak moc to nektere dostava do varu. Picus nejaky poslal blog nad kterym se kazdy soudny clovek zasmeje a tim to konci. Asi chlapec cekal neco vic, tak ztratil soudnost. To se nekdy stava :)
 • FC Baník Ostrava BrokFCB 31.10.2016, pondělí, 19:09 + 0 - 0
  JagerndorfSFC: Doporučuji se podívat na vaše fórum, co se dělo před zápasem s FCB.. Jak jste psali Baníkovcích jako uplakáncích a podobné sračky, takže i na tom byla vidět, že ta soudnost tam není, psali to i lidé, který se dle toho jak se vyjadřují starají o ultra produkce. Stačí se podívat do nějaké té historie tam. Opavu respektuji, ale co se dělo na těch vašich stránkách.. A co jsem napsal tady? Stojím si za tím! chyběla tam jiskra, fanatismus a trochu více srdce.. bohužel když vidíš plno lidí i z ultras, jak tam jen stojí a kecají.. přitom ten potenciál tam je obrovský.. Pro mě to byl nejhorší zápas ve Vítkovicích, za tím si stojím.
 • Slezský FC Opava JagerndorfSFC 31.10.2016, pondělí, 17:43 + 0 - 0
  SilesiaPride:Tak tak.Žádné lízání.Jebat Baník Ostrava my jsme Slezská Opava!
 • FC Baník Ostrava chacharjd 31.10.2016, pondělí, 17:28 + 0 - 0
  Myslímm že všichni víme , že prostor k zlepšení je vždycky. NA druhou stranu si j třeba uvědomit fakta tipu Všední den večer, II liga, soupeř s posledního fleka ...
 • FC Baník Ostrava SilesiaPride 31.10.2016, pondělí, 16:14 + 0 - 0
  JagerndorfSFC: Hele tebe eviduji na fóru asi dva roky zde možná více. Ty mě možná taky, nevím, napsal jsem zde asi 30 příspěvků max. a to ještě pouze co se týče Baníku z valné většiny, ale vás jako tábor ačkoli vás nesnáším uznávám, co jsem jezdil deset let nepamatuji se, že byste se nepostavili nebo si udělali jako tábor ostudu ale samozřejmě už se nepamatuji přeci jen už je mi let docela dost. To co psal BrokFCB nevím jestli jde brát vážně. Ostatně sám si uděláš obrázek kdo co píše jestli je chuj či normál. Takže jste tábor s kterým se dá počítat. Ale abych si tu nelízali prdele tak jebat Opavu, tu ..... :-)
 • FC Baník Ostrava SilesiaPride 31.10.2016, pondělí, 16:08 + 0 - 0
  Casual88: Tak to potom co si psal, když se na chacharech zakázala diskuze pod články jednotlivých právě reportů? Co si psal, když se zakázala diskuze pod články na hooligans.cz ? A stejně se to zkrátka udělalo. Takže já jsem pro zakázat tyhle nesoudné hovna člověka co očividně s fotbalem nemá moc společného. Párkový fanoušek s pivkem a hloupýma kecama, ne takového nechci na stadionu a číst jeho reporty to už vůbec ne to potom necháme psát články Eichlera či Sláčálka?
 • Slezský FC Opava JagerndorfSFC 31.10.2016, pondělí, 13:23 + 0 - 0
  SilesiaPride:A to tu přitom pár dní zpátky psal BrokFCB u jiného článku,že cituji:Opaváci nikdy neměli soudnost..Přičemž by mně a myslím nejen mně zajímalo co za zamindrákovaného jedince se skrývá pod nickem Morava je krasna zem,který rovněž pod stejným článkem vygrcal cituji:Co tady má co nějaký dement z Opavy urážet Slovácko jako Bonzácko? To za prvé,protože neznal historii jak k tomu Bonzácku Slovácko přišlo a za druhé vygrcal cituji:Považuji tu tvoji slavnou Opavu za nejpřecenovanější tábor široko daleko vůbec. A to nejsem Baníkovec. Tak kvůli takovým anonymům bych k diskusím zakázal vkládat příspěvky nickům bez příslušnosti ke klubu ať si si každý udělá obrázek.Co si kurva dovoluje brát nějaký anonym do držky Opavu,která jak vidím je i přes nenávist k smrti ze strany FCB brána za normální jediný soudný kotel,který ví jaké má možnosti a co je v jeho silách.
 • bez klubu leprikon 31.10.2016, pondělí, 11:51 + 0 - 0
  Casual: zcela přesně vyjádřeno! Zakazování se v této zemi stává už docela koloritem :)
 • FC Baník Ostrava Casual88 31.10.2016, pondělí, 11:26 + 2 - 0
  SilesiaPride: "Tyhle články zakázat opravdu" S timto nemohu souhlasit. Byt je ten bolog napsany opravdu zle, tak prave proto jsem rad, ze je tady mozno diskuze a pokud si nekdo mysli, to co je v tomto blogu, tak tady dostane odpovedi a treba mu to otevre oci. Treba uz se ted stydi, ze to vubec napsal, protoze nepochopil takove zakladni veci, jako je choreo na statni svatek. Soudny clovek vi, a autor a jemu podobni snad z argumentu pochopi.
 • FC Baník Ostrava ondra_chachari.cz 31.10.2016, pondělí, 10:27 + 0 - 0
  Možná by neškodilo, kdyby se příště pod svůj výtvor autor podepsal :-P...
 • bez klubu leprikon 31.10.2016, pondělí, 09:49 + 0 - 0
  Já myslím, že autorovi šlo přesně o to, co se tu teď děje :-)
 • FC Baník Ostrava Harry79 31.10.2016, pondělí, 08:06 + 0 - 0
  SilesiaPride...naprostý souhlas, vystihl jsi to naprosto přesně !!!!
 • FC Baník Ostrava SilesiaPride 31.10.2016, pondělí, 07:55 + 4 - 0
  Těmhle lidem sluníčkářům, homofobům a podobným individuím, kterým stačí párek a pivo by se mělo zakázat zde psát a zveřejňovat články. Tak prvně 1) Nevím co je komu do našich bojkotů ohledně stadionu, to může pochopit jen chachar a místní fanoušci a ultras a chuligánka ne nějaký přitroublý ajťák nebo ocas z jiného města 100km odsud, který neprojezdil stovky, tisíce kilometrů a nezažil desítky sezón na Bazalech. Je do toho každému piču! Trapný argument a ještě jednou ne navždy NE NE VITKOVICIM. 2) Jak si nějaký juzek může dovolit psát o počtu, ti nejlepší u nás hrají v druhé lize a stavěli kádr z třeti ligy z hráčů a noname hráčů především, opakuji hrajou druhou ligu a byl středeční termín skoro 7000 lidí ti přijde málo na to že 12 000lidí je vyprodno? Tady ses úplně pomátl velmi hezké číslo a troufám si tvrdit kdyby to byl víkend a lepší počasí litr či dva jsou navíc. 3) A úplný vrchol, posuzovat náš kotel jako slabý a že jsi čekal více? Blázne i když kotel Baníku nemá svůj "den" předčí naprosto všechny kotle v ČR. 4) to choreo by napadlo každého vola, že je udělané na svátek a jen mě to utvrdilo v tom, že to psal nějaký náctiletý ocas co nemá vůbec povědomí o ultras scéně. Tyhle články zakázat opravdu. Toto by mělo být v blesku či bulváru ne na solidních ultras stránkách názor NONAME nikoho nebo nějaké nuly ušmudlané. Nečetl jsem příspěvky níže pode mnou takže pokud mě někdo v něčem předběhl omlouvám se. Jinak ty jouzo Baník ten nejlepší u nás, ano nejlepší má snad za posledních pět nebo deset let NEJLEPSI VYJEZDOVE cisla a nikdo ho nikdy nepredbehnul co se tyce vyjezdu, takže opět první. Já už snad u nás v čr budu brát jako jediný "normální" Opaváky. Nenávidím ty kurvy k smrti, ale to je snad jediný soudný kotel co se týče reportů, hools a ultras.
 • FC Baník Ostrava L. 8 30.10.2016, neděle, 22:40 + 1 - 0
  1.) "nejlepší u nás" zaznělo minimálně jednou určitě 2.) choreo bylo děláno na tento zápas (resp. k 28.10.) já myslím, že byly i horší zápasy, jinak taky jsem byl zklamaný z návštěvy, takovou dvojku navíc jsem čekal, no snad lidi dojdou na zápas o čelo tabulky se Sigmou...
 • FC Baník Ostrava TommyFCB 30.10.2016, neděle, 22:39 + 0 - 0
  Upřímně nevím co za individuum psalo tenhle nesmyslný blog. Co se týče Bazalů, tak si myslím, že toho bylo napsáno už dost a není třeba více reagovat, póza to určitě není a klub jako Baník si zaslouží svůj stadion, ne hrát ve vyhnanství, kde hráči můžou přijít dvě hoďky před zápasem a hodinu po zápase už zase musí vyklízet šatnu, bo Vítkovice.. Zklamáno z návštěvy bylo více lidí, ale upřímně nevím co čekáte - středa 17:30, zima, TV a že to je derby? Upřímně nevím kolik % lidí z celkové návštěvy zažilo ty památné bitvy o Ostravu. Situace je taková, že Vítkovice jsou znovuzrozený klub, který je kvalitou týmu úrovní 3. ligy, nejspíše sestoupí a podporuje ho 50 sedících staříků a to nechci nikoho urazit. Co bylo bylo, dnes je toto derby na úrovni jako kdyby hrála Slavie proti Motorletu Praha, bohužel. Takže si myslím, že vzhledem k okolnostem je cca 7 000 lidí na druhou ligu fajn. Jestli si vytažené plachty, které byly někde natištěny platili sami fanoušci Vítkovic silně pochybuji, ale nevím, nehodnotím, nelíbily se mi. Autor píše, že se okřídlené "Nejlepší u nás" neozvalo, ale ono se ozvalo, nevím jak tedy sledoval dění na tribunách. Choreo bylo věnováno státnímu svátku, dokonce bylo nahoře uvedeno datum, nerozumím tedy tomu, proč mělo být dle autora vytaženo na repre.. To, že kotel nejel na 100% je bohužel fakt, je to škoda, ale že by to byl vyloženě propadák si nemyslím. Závěrečné hodnocení- Ano, Slavie má početnější a hlasitější kotel, Plzeň nevím, ale ať si autor uvědomí, že Baník hraje posledních 5 let poslední místa a nyní dokonce 2. ligu a přesto je průměrná návštěvnost přes 6 000 a ve výjezdové tabulce je Baník první. Ne, že bych přál snad někomu sestup (kromě Příbrami), ale chtěl bych vidět, jak by na tom byly jiné tábory v tomhle nelehkém období, které snad už končí.
 • FC Baník Ostrava BrokFCB 30.10.2016, neděle, 22:16 + 0 - 0
  souhlasím s článkem, tohle byl nejhorší výkon FCB kotle za dlouhou dobu. Ve Vítkách určitě nejhorší. Psal jsem to již na jiný web. Postrádal jsem touhu a chuť fandit. Střídání spíkrů je kravina, nový mladý na to absolutně nemá. Starý je lepší, ale je to už docela ohrané a pro mě náš TOP spíkr se pořád nemůže rozhoupat na celý zápas, což je škoda. S TS se doma měřit nemůžeme, to vím delší dobu, teda pokud se nevytáhne choreo, tam jsme lepší, ale Plzeňský kotel? To snad ne..
 • FC Baník Ostrava Mat1922 30.10.2016, neděle, 22:16 + 0 - 0
  Autor clanku bude nejspis fanda nejakeho klubu v Cechach,no mozna i z Moravy.Psat o ...poze fans kvuli stadionu..muze jen ten,kdo na svuj klub chodi max pul roku a v hledisti,kde se nefandi,je pritomno 1321 cumilu.Clanek o nicem,jen podjebavani chacharu.Nebylo to nej vystoupeni,ale co by za nej dala vetsina ligovych muzstev...........Kravařak:mas tam chybu:-)
 • FC Baník Ostrava Chachar_z_šachty 30.10.2016, neděle, 22:04 + 0 - 0
  Zajímalo by mě, kdo je autorem tohoto textu. Vypadá to, jako by to psal člověk, co viděl naposledy Baník v mistrovské sezóně před 12 lety. Čekal snad narvaný stadion a natěšené fanoušky uprostřed týdne s (i přes to, že se jednalo o derby) bezvýznamným soupeřem, ať už po fotbalové nebo fanouškovské stránce? Na to jsou tady jiní soupeři než Vítkovice. A srovnání se SKS nebo Plzní? Ano, TS je doma početnější a snad i hlasitější ale s "buditeli emocí" zní to srovnání dost úsměvně.
 • FC Baník Ostrava Kepos 30.10.2016, neděle, 22:00 + 1 - 0
  Nevim jestli jsme byli na stejném zápase, já seděl jako klasicky B2 a atmosféra byla famozní a cely stadion se zapojoval téměř na každý chorál! Atmosféru beru jako větší nadprůměr ve vyhnanství! To co meleš o stadionu atd, jde vidět že jsi uplně mimo a nepochopení chorea, které bylo směřovano na statní svátek..
 • Slezský FC Opava Kravařak 30.10.2016, neděle, 21:35 + 0 - 0
  Derby s nama mělo vic propagace a slybovalo i víc aktivit. Tak jak bylo zmíněno možná kdyby se toto derby hrálo o víkendu a nečarovalo by se s termínama tak by to určitě vypadalo jinak!
 • bez klubu leprikon 30.10.2016, neděle, 21:31 + 1 - 0
  Adis: taky jsem čekal víc ... někdy je lepší se netěšit :)
 • FC Baník Ostrava Adis 30.10.2016, neděle, 21:29 + 2 - 0
  Kdyby to svaz nepřeložil z víkendu na středu odpoledne a nebylo to v TV, návštěva by byla určitě vyšší. I ta kosa určitě odlákala pár těch "vandráků"... k tomu byl fotbal nudný až podprůměrný. Což support také určitě ovlivnilo...čekal jsem od toho zápasu víc, bohužel mě také zklamal. Za to ale můžeme poděkovat nejspíše svazu ;) BP
 • FC Baník Ostrava masa21 30.10.2016, neděle, 21:20 + 1 - 0
  Tak choreo bylo urceno podle me k statnimu svatku.Chtelo by to zapremyslet nez napsat nejakou blbost co autora napadne.
 • FC Baník Ostrava wazel92 30.10.2016, neděle, 21:18 + 1 - 0
  Choreo se roztáhlo na zápase, který připadá nejblíže 28.10.
clbannerVidea

Sestřih výjezdu fanoušků Komety do Zlína


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Fotoreport: Havlíčkův Brod -... 30.12.2021

Fotoreport: Havlíčkův Brod -...


Choreo i ohňostroj. Fanoušci... 28.11.2021

Choreo i ohňostroj. Fanoušci...


BLOG: Návštěva kvalifikačníc... 18.10.2021

BLOG: Návštěva kvalifikačníc...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Den, kdy policie nechala zem... 10.01.2022

Den, kdy policie nechala zem...


Turci byli v KV aréně jako d... 15.01.2022

Turci byli v KV aréně jako d...


Zbrojováci oslavili narozeni... 19.01.2022

Zbrojováci oslavili narozeni...

Komentáře
19.01.2022, středa, 20:00 - Sowl
Brno patří do první ligy. Leto...
11.01.2022, úterý, 12:55 - Sowl
Hrůza...
15.12.2021, středa, 06:35 - Fafrnek
Malmo sou zidi?
27.11.2021, sobota, 14:15 - davey
Zbytečně tolik fotek stačilo j...
23.11.2021, úterý, 19:28 - FanaticBoy
Tam šlo spíš ukázat ten počet ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace