o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Blog fanoušků: Benátky nad Jizerou - Rytíři Kladno

blog fanoušků úterý, 13.02.2018 20:45 - přejít do komentářů
Blog ze zápasu Jágra s Nedvědem...
images/clanky/blog-fanousku-benatky-nad-jizerou-rytiri-kladno-8270.jpg

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Jaromír Jágr se po příliš nevydařeném angažmá v Calgary rozhodl vrátit do Česka a pomoct Kladnu v boji o Extraligu. Rozpoutal tím Jágrmánii, kterou nejspíš ani on sám neočekával.

Jméno Jágr prostě lidi táhne a tak při oznámení přestupu do Kladna využil Liberecký boss Syrovátko příležitosti a přesunul zápas Benátek nad Jizerou, což je farma libereckých Tygrů, do Liberecké haly. Za Benátky při této příležitosti nastoupila liberecká legenda Petr Nedvěd.

Kladenským fanouškům se tento nápad úplně nepozdával, na svých webových stránkách se proti přesunu zápasu z Benátek do Liberce jasně ohradili. Kladenští fans měli problém především s tím, že se ze zápasu dělá „cirkus“ na úkor sportovního hlediska.

Tenhle postoj chápu, fanoušci předních týmu WSM ligy podporují své týmy, objíždějí nezapadlejší kouty republiky a na konci sezóny téměř vždy musejí skousnout neúspěch a opět se upnout na další sezónu (jako fanoušek pražské Slavie to znám). Proto rozhodnutí Kladna, které souhlasilo s přesunem do Liberecké haly, a umožnilo tak ze zápasu udělat exhibici, muselo v očích věrných kladenských fans vzbudit podezření, zda to s těmi ambicemi na extraligu je skutečně upřímné.

Na druhou stranu dobu nezastavíš a dopřát wsm lize světovou show, která budí pozornost celé republiky, může wsm lize z dlouhodobějšího hlediska jen pomoct. Vyprodaná hala, dvě hvězdy světového hokeje, přímý přenos v televizi – pro český hokej jen dobře!

Na zápas se mi podařilo koupit 2 lístky. Vyjeli jsme v sestavě já (fanoušek prvoligové Slavie) a přítelkyně (fanynka extraligové Sparty). Už v Liberci na nádraží bylo znát, že se bude hrát velký zápas. Město se hemžilo lidmi s převážně libereckými dresy s místní modlou Petrem Nedvědem, českými dresy s Jágrem a vidět bylo i hodně Kladeňáků.

Liberecká hala je moderním hokejovým stánkem, komfortní, ale ničím unikátní. Radegast za 38 Kč byl výbornej, velký mínus za vratný zálohovaný kelímek. Utkání bylo vyprodáno (7500 lidí), přesto ochranka nával lidí zvládala a fronty na občerstvení byly přijatelné. Celkem překvapení pro mne bylo, že v plné hale lidí byla zima. Z pražského edenu jsem na zimu navyklej, ale v moderní hale jsem podobnou kosu nikde nezažil.

Liberecký stadion má sektor na stání pro domácí trochu nedůstojně v jednom z horních rohů arény. Je mi trošku záhadou, proč nemá i druhý sektor na stání a hosté mají tak k dispozici sektor se sedačkami, blíže ledové ploše a mezi ostatními fans.
Fotka uživatele Dalibor Durčák.
Na zápas bylo připraveno „choreo“. Na každém místě byla škraboška s podobiznou Petra Nedvěda. Ty si lidé nasadili na začátku zápasu a vzdali tak hold domácí ikoně. Atmosféra zápasu byla jinak po celou dobu spíše komornější, ostatně jak tomu v Liberecké hale bývá zvykem. O support se starali především kladenští fans.

První třetinu jsme byli v kotli domácích, tedy Benátek nad Jizerou. V kotli byl zvláštní mix lidí. Tipuju max. 30 opravdových fans Benátek, zbytek mělo dresy Bílých Tygrů. Ostatní byli neutrální fans, co přišli na Jágra. Support byl náhodný, občas se skandovalo jméno Petra Nedvěda, občas se podporovali Benátky. Nešlo však o nic organizovaného.
Fotka uživatele Dalibor Durčák.
Zbytek zápasu jsme byli na boku, blíž kladenskému kotli. Support Kladeňáků byl na slušné úrovni. Svůj tým podporovali celý zápas. Nejlépe slyšet byli, když se sektor rozdělil na dvě poloviny a rozjeli odpovídající chorál. Celkem trefné bylo jejich skandování „je tady ticho jako v kostele“ čímž vystihli fanouškovskou atmosféru celého utkání. Trochu otravná byla kladenská klasika „my jsme Kladno, co jste vy“.
Hokej byl i na poměry WSM ligy dost pomalý, téměř bez vyloučení a nějakého ostřejšího nasazení. Jako fanoušek týmu z pralesa jsem zvyklý, ale přítelkyně byla z úrovní hry dost překvapená a to srovnává s tou hrůzou, co hraje Sparta J. Kladenští nakonec vyválčili výhru 7:2 (10 minut před koncem byl stav ještě 2:2). Díky pomalejšímu tempu mohly vynikat obě hvězdy Jágr a Nedvěd. Tito dva borci byli také právem vyhlášení nejlepšími hráči utkání.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.
Zápas nabídnul spíš sentimentální show, než hokejový zážitek. Přesto museli být diváci spokojení.
Ve večerním buse do Prahy byla většina míst zaplněna lidmi z hokeje. Mezi cestujícími šlo rozeznat pražský, ostravský ale i plzeňský přízvuk. A to je přesně to, v čem Jágr nejvíce vyniká – spojuje hokejový národ.


Autor: Ši. 

Autor: Blog

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
clbannerVidea

Choreo a pyro Trnavy v zápase s Žilinou


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
BLOG: Návštěva dětského domo... 14.09.2021, úterý, 08:09

BLOG: Návštěva dětského domo...


Jedeme do Baku, aneb Na mist... 08.07.2021, čtvrtek, 10:20

Jedeme do Baku, aneb Na mist...


BLOG: Návštěva EURO - Skotsk... 23.06.2021, středa, 09:34

BLOG: Návštěva EURO - Skotsk...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI vzhůru na dvojzápas do Č. Budějovic! 26.08.2021, čtvrtek, 14:50

VLAJKONOŠI vzhůru na dvojzápas do Č. Budějovic!


VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
Parádní choreo TS, Eden v plamenech i zatýkání... včera, 21:34

Parádní choreo TS, Eden v plamenech i zatýkání...


V Dunajské Strede 7.144 diváků a pyro obou táborů 15.09.2021, středa, 20:46

V Dunajské Strede 7.144 diváků a pyro obou táborů


Protiraketový systém? Ne, to je Ruch na výjezdě! 14.09.2021, úterý, 21:14

Protiraketový systém? Ne, to je Ruch na výjezdě!

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Parádní choreo TS, Eden v plamenech i zatýkání... včera, 21:34

Parádní choreo TS, Eden v plamenech i zatýkání...


V Dunajské Strede 7.144 diváků a pyro obou táborů 15.09.2021, středa, 20:46

V Dunajské Strede 7.144 diváků a pyro obou táborů


Protiraketový systém? Ne, to je Ruch na výjezdě! 14.09.2021, úterý, 21:14

Protiraketový systém? Ne, to je Ruch na výjezdě!

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Jedeme do Baku, aneb Na mist... 08.07.2021, čtvrtek, 10:20

Jedeme do Baku, aneb Na mist...


Slezský stadion domovem prot... 30.06.2021, středa, 09:50

Slezský stadion domovem prot...


BLOG: Návštěva EURO - Skotsk... 23.06.2021, středa, 09:34

BLOG: Návštěva EURO - Skotsk...

Komentáře
před 49 minutami - dennyTS
👌🏻
03.09.2021, pátek, 20:50 - Fafrnek
Diky no...
03.09.2021, pátek, 15:18 - dennyTS
Pravdu má vždycky Fafrnek
03.09.2021, pátek, 11:16 - Fafrnek
A ted cemu verit...Slovan ze s...
02.09.2021, čtvrtek, 21:40 - pepky
Dobre bratia..👌㈴...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace