o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Blog fanoušků: BVB - Hertha

blog fanoušků pátek, 17.02.2017 00:50 - přejít do komentářů
Fanoušci vyrazili na pohár do Německa...
images/clanky/blog-fanousku-bvb-hertha-7866.jpg

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Je středa, 8. února. Ráno s partou kamarádů mám před sebou 1300 kilometrů. Jedu na vestfálsko, cílová stanice - Dortmund. Čeká nás večerní pohárový zápas DFB-POKAL domácí Borussie s Herthou Berlín. Jelikož v Německu není zvykem, že by se nějaké poháry vypouštěly (tak jako u nás),  všichni se těšíme na skvělou atmosféru. Ale k tomu se ještě dostanu.

Do centra Dortmundu přijíždíme odpoledne, zápas se hraje až večer, tak jsme měli trochu času na nějakou tu kulturu. Jenomže v Dortmundu, toho k vidění zas tolik není(bývalé město továren, které bylo za války skoro celé vybombardováno). Zajímavý je například vyřezávaný oltář z 633 dřevěných figurek z období Velikonoc v kostele Petrikirche nebo na každém rohu létající nosorožec, symbol Dortmundu. Pro celé město je fotbal kultura číslo 1. Už od odpoledních hodin potkávám desítky lidi v klubovýych barvách, na náměstí oficiální fanshop Borussie, v dalších ulicích X dalších fanshopů, na oknech vlajky BVB, celkově celé město dýchá žlutočerně. Ani se nedívím, že mají prodáno 55 tisíc pernamentek. Hledáme nějakou hospůdku na doplnění energie, jdeme na jistotu přímo u náměstí do Thier Brauereiausschank a mohu jedině doporučit. Sice tam například za polívku dáte 8€, ale opravdu to za to stojí.
Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Jsou 3 hodin do zápasu a je nevyšší čas se přesunout ke stadionu. S domněním, že tam relativně na pohodu zaparkuju, se vyvádím z omylu hned na začátku, auta se houfují ze všech stran ulic, no budiž. Po zápase to bude očistec.

Už z dálky je vidět jeden z nejslavnějších stadionů na světě - Signal Iduna Park. U stadionu už je několik tisíc lidí, jdu to omrknout do toho největšího Dortmundského fanshopu. Procházím osobní prohlídkou, vevnitř už je několik stovek lidí. Najdete tam například i kavárnu nebo i malé hřiště pro ty nejmenší. Tenhle produkt zajímá opravdu hodně, ale hodně lidí v celém regionu, včetně turistů jako jsme my. A tahle značka BVB 09, si je toho pevně vědoma. V sortimentu suvenýru si na své přijde opravdu každý. Od pivních tácků BVB až po dresy nebo treninkové sady, je toho v té budově napěchováno opravdu moc. Nebo pokud je libo třeba toustvač, kde vám pak chleby vyjedou s logem BVB.  Značka BVB 09 si je vysoké poptávky svého produktu pevně vědoma. Všimněte si páté fotky, doplňovač zboží dostává rovnou instrukce do ucha, aby zákazník nebyl zklamán chybějícím produktem.
Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Necelá hodina do zápasu, nějaká ty selfíčka před stadionem, vylepuju pár samolepek a jdu ke vstupu. Moc se místní security moje zrcadlovka nelíbí, ale nakonec jsem byl vpuštěn i s druhým objektivem. Kousek za vstupem dostanu kartičku, kterou si přednabiju na nějaké občerstvení. Klobáse dávám 3/5.

Útroby stadionu už praskají ve švech, údajně má být fullhouse. Jak se sem těch 80 tisíc fanoušků vejde sakra? Jo aha, jen kotel má 25 tisíc fans... Všichni do jednoho mají na sobě alespoň nějaký klubový symbol. At' už je to čepice, šála, dres nebo bunda, každý něco má, jinak by snad ani nemohl vyrazit na fotbal.
Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Už jsem na svém místě, Südtribüne mám akorát před sebou. Zápas za chvíli začíná, nikdo z týmů sestavy nešetří, na jedné straně Reus s Aubameyangem a na druhé straně Kalu s naším českým zástupcem Vladimírem Daridou.

Co mě ale nejvíc zajímá už mnoho let je atmosféra a kouzlo Vestfalenstadionu. Konečně je to tady, pro mnohé z naší výpravy je to splněný sen. Jsme na narvaném stadionu a pár minut do výkopu. V ochozech je k vidění několik nápisů, že fanoušci nechtějí násilí. Zápas předtím hrál Dortmund s Lipskem, kdy došlo k několika potyčkam a v kotli bylo několik nenávistných transparentů. Jak se později ukázalo, německá fotbalová asociace uzavřela Dortmundu kotel, hned po tomto zápase.

Stadionem se nese Dortmundská hymna a potom následuje Never Walk Alone, mnohým z nás naskakuje husina. Kotel celý zápas fandi, ale nevím, jestli je to ovlivněno tím posledním incidentem, ale fandí ani ne polovina. Ostatní jen stojí v kotli jako, že tam jsou, ale aktivní moc nejsou.

Na druhé straně tribuny je Berlíňanů několik tisíc a celý zápas také neúnavně povzbuzují. Ano je středa 20:45 a na venkovní zápas Herthy přijelo opravdu několik tisícovek fans.

Během utkání pořadatelé oznamují návštěvu 80.500. Škoda, že se zatím moc okolní tribuny ke kotli nepřidávají. Po základní hrací době je to 1:1, následuje prodloužení a následně penalty. To už se valná část stadionu zelektrizovala a fandí s kotlem, skáčou, krepčí, vzdychají a prožívají. Postup na penalty urve Borussie a na stadionu propuká ohromná radost a aplaus celému týmu.
Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

No jak jsem předvídal při příjezdu ke stadionu, že to zpátky bude očistec, tak jsem samozřejmě předpovídal správně.

V ranních hodinách se vracíme domů a já jsme rád, že jsme si tenhle zážitek mohli splnit.  
Tohle se nezažije každý den.

 

Autor: DanielU

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Baník Ostrava Mat1922 24.02.2017, pátek, 19:40 + 0 - 0
  zeptej se Dana jestli nema jeste nejaky fotky te Helmutky.U vas v Kozojedech musi byt asi kazda princezna:-)Az vystrizlivis,podivej se na ni jeste jednou.Mozna tj nemka,ale asi riznuta privandrovalcem...o to nejde.Mel jsi radsi zustat u te figuriny,nez jsi se jako potom spletl:-)BP!
 • FC Baník Ostrava Didosh28 24.02.2017, pátek, 18:03 + 0 - 0
  Mat:Ty vole tobě se ta mladá kundicka nelíbí?To snad není ani Němka...No ale kdyby ti roztahla nohy,tak drzis hubu...:-)
 • FC Baník Ostrava Mat1922 24.02.2017, pátek, 12:45 + 0 - 0
  Didosh-Vilímééééék:tak jestli se ti libi 41-nicka,tak sorry,asi mame jine naroky na baby.
 • FC Viktoria Plzeň Pepky.. 23.02.2017, čtvrtek, 20:45 + 0 - 0
  torino:ha ha ha.:-);-)...a proto vas mam rad zbrojovaci..bratri 1913*1911
 • FC Baník Ostrava Didosh28 23.02.2017, čtvrtek, 19:28 + 0 - 0
  Cepin:Kdyby byl Auba beloh...Ok špatný odhad 41. Mate,ty vyjebanecku...:-D ...já jsem byl vždycky picovy,nikdy ne kozovy...
 • FC Baník Ostrava Mat1922 22.02.2017, středa, 22:19 + 0 - 0
  Cepin:Dekuji za supr prispevek,malokdy mi slzi oci ze smichu....Didosh:ze jsi nezustal radsi u tech koz a ovci:-)
 • SK Slavia Praha Cepin 22.02.2017, středa, 18:18 + 0 - 0
  30. fotka od vrchu (nepočítám úvodní) je Aubembauyongub či jak se ten blondýn jmenuje, čili jsi úchyl. Navíc je to jen dres na figuríně. I když to tě možná vlastně omlouvá ;)
 • FC Baník Ostrava Didosh28 22.02.2017, středa, 16:14 + 0 - 0
  To blonďaté prcání vypadá dobře...asi 30.fotka od vrchu...
 • Zbrojovka Brno Torino FC!!! 22.02.2017, středa, 10:55 + 0 - 0
  člen gangu: To dáš 👍. Bo my Ti věřme 😁😁😁, jak by tady někdo třeba řekl 😉.
 • FC Viktoria Plzeň wawe48 21.02.2017, úterý, 19:12 + 0 - 0
  člen gangu- určitě to zkus. Rád bych si to přečetl a kouknul na nějaké fotky.
 • 1.FC Slovácko člen gangu 21.02.2017, úterý, 16:13 + 1 - 0
  My byli ted o weekendu na eintracht frankfurt, tak snad dam neaky clanek dohromady,, nejsu zrovna vypravec,.. Tak uvidime
 • Slezský FC Opava Mišak 20.02.2017, pondělí, 16:34 + 0 - 0
  Parádní report. Taky jsem měl před pár lety tu čest zúčastnit se výjezdu s fans VfB Stuttgart do Dortmundu a byl to zážitek na celý život. A říkal jsem si to samé, když jsem přišel na stadion: Jak se sem těch 80 tis lidí sakra vleze? =D A na Sudtribune opravdu aktivně fandí celý zápas slabá půlka, ale když se přidají všichni i celý stadion tak je to mazec!
 • FC Viktoria Plzeň Stanley82 20.02.2017, pondělí, 05:50 + 0 - 0
  Apropos, článek je skutečně parádní.
 • FC Viktoria Plzeň Stanley82 20.02.2017, pondělí, 05:49 + 0 - 0
  Směny - Mohl by jsi tu myšlenku trošku více rozvést? Já to totiž upřímně nikdy nepochopil a leze mně to silně na nervy.
 • Zbrojovka Brno Torino FC!!! 19.02.2017, neděle, 13:39 + 0 - 0
  A to je to zvláštní, většina z nás politiku a politiky nenávidí a stejně jsme ji až příliš ovlivňováni. Bizarní.
 • ŠK Slovan Bratislava skeny 19.02.2017, neděle, 12:47 + 0 - 0
  Suhlas s carcassom politika do futbalu patrila a vzdy patrit bude
 • FC Slovan Liberec FCS 19.02.2017, neděle, 11:03 + 0 - 0
  Sis spletl stránky hochu
 • Slezský FC Opava carcass 18.02.2017, sobota, 13:33 + 0 - 1
  hm, když si uvědomím, že tyhle ovce hromadně vítaly uprchlíky a teď zase budou volit bábu Merkelovou, případně euroblba Schulze, tak je mi ten celý německý fotbalový mainstream u prdele
 • Bohemians 1905 fandax 18.02.2017, sobota, 13:05 + 0 - 0
  Pěkný report, jen tak dál. :)
 • Zbrojovka Brno Torino FC!!! 17.02.2017, pátek, 20:53 + 0 - 0
  Pěkné počteníčko, pěkné fotky. Dobrý, díky !!!
 • FC Baník Ostrava BrokFCB 17.02.2017, pátek, 18:32 + 0 - 0
  Dortmundu fandím hodně, nějakou dobu jsem tam kdysi pracoval, to město je fajn. Vždycky na člověka dýchne ta atmosféra stadionu a masa lidí, ovšem ta atmosféra je tam slabší, než jak to vypadá na fotkách. Zažil jsem, že někdy ani půlka toho kotle nefandila 90% zápasu. Je to dost mediálně zveličené ta jejich atmosféra :)
 • FC Baník Ostrava Fidelovy tepláky 17.02.2017, pátek, 01:16 + 0 - 0
  Já teda vidím nosorožce 😊
clbannerVidea

Oslavy třetího místa FK Jablonec


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Jedeme do Baku, aneb Na mist... 08.07.2021, čtvrtek, 10:20

Jedeme do Baku, aneb Na mist...


BLOG: Návštěva EURO - Skotsk... 23.06.2021, středa, 09:34

BLOG: Návštěva EURO - Skotsk...


Musí to mít pořádný refrén! ... 25.03.2021, čtvrtek, 09:37

Musí to mít pořádný refrén! ...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
Výhru nad Slováckem slavili fans na hrací ploše včera, 16:31

Výhru nad Slováckem slavili fans na hrací ploše


Vzkaz zní jasně: UEFA nemůže zastavit naši vášeň! 21.07.2021, středa, 06:14

Vzkaz zní jasně: UEFA nemůže zastavit naši vášeň!


Toto chceme vídat! V Bělehradě pyrem nešetřili 17.07.2021, sobota, 06:42

Toto chceme vídat! V Bělehradě pyrem nešetřili

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Výhru nad Slováckem slavili fans na hrací ploše včera, 16:31

Výhru nad Slováckem slavili fans na hrací ploše


Vzkaz zní jasně: UEFA nemůže zastavit naši vášeň! 21.07.2021, středa, 06:14

Vzkaz zní jasně: UEFA nemůže zastavit naši vášeň!


Jedeme do Baku, aneb Na mistrovství Evropy do Asie 08.07.2021, čtvrtek, 10:20

Jedeme do Baku, aneb Na mistrovství Evropy do Asie

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Jedeme do Baku, aneb Na mist... 08.07.2021, čtvrtek, 10:20

Jedeme do Baku, aneb Na mist...


Slezský stadion domovem prot... 30.06.2021, středa, 09:50

Slezský stadion domovem prot...


BLOG: Návštěva EURO - Skotsk... 23.06.2021, středa, 09:34

BLOG: Návštěva EURO - Skotsk...

Komentáře
před 4 hodinami - dennyTS
Doufám, že to Frydečák myslí i...
včera, 20:55 - Frydečak
@acs1893: Škoda, že jsi nebyl ...
21.07.2021, středa, 17:22 - acs1893
Rapid mega support...byl sem s...
21.07.2021, středa, 16:48 - Fafrnek
Pekne Sparta
18.07.2021, neděle, 22:14 - Bělský Les
Chápu, ale hanobení státního s...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace