o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss

Blog fanoušků: Derby della capitale

blog fanoušků neděle, 5. 3. 2017 00:01 - přejít do komentářů
Derby della capitale- Lazio Řím vs AS Řím
images/clanky/blog-fanousku-derby-della-capitale-7894.jpg

Blog fanoušků je určen všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků).

Říká se, že všechny cesty vedou do Říma. V mém případě je to pravda. Po zjištění, že v semifinále Coppa Italia na sebe narazí dva nesmiřitelní rivalové AS Řím proti Laziu Řím je o cílové destinaci rozhodnuto.

AS Řím i Lazio se dělí o Stadio Olimpico, ale AS Řím již delší dobu plánuje odejít a postavit si vlastní stadion. Nákup lístků z ČR do sektoru AS Řím není jednoduchý, protože AS Řím byl v tomto zápasu hostující tým, a tak se lístky prodávaly pouze ve fanshopech AS Řím, kterých je v Římě asi osm. V jednom z fanshopů je v přízemí uděláno malé muzeum, ve kterém jsou k vidění poháry, které AS vyhrálo, pohár pro mistra světa z roku 2006 nebo kopačky, ve kterých hrál Totti finále MS. Po příletu do Říma moje kroky okamžitě vedou do fanshopu u zastávky San Giovanni. Lístky na Curva Sud jsou bez problému dostání. Jeden lístek stojí 30 euro, musíte však předložit číslo vašeho občanského průkazu.

Doprava na stadion je dostupná ze zastávky Ottaviano poblíž Vatikánu. Na Stadio Olimpico jezdí autobus číslo 32, ale jezdí jednou za 30 minut, což při velké návštěvě není úplně optimální. Při příjezdu na zastávku stadionu jsou k vidění stánky s neoficiálním merchandisingem AS, který jde na odbyt. Potvrdila se mi myšlenka, že Totti je pro fanoušky AS bohem a nedivil bych se, že ho někteří, fanoušci mají radši než papeže. Při příchodu na stadion absolvuji 6 KONTROL! První kontrola znamená, jestli souhlasí vaše číslo OP se vstupenkou, při druhé kontrole vás zkontroluje security. Poslední kontrola znamená, že vás zkontroluje policie pádlem, jestli u sebe nemáte nože nebo další zbraně. Tyto 3 kontroly se opakují při vchodu do sektoru. K občerstvení je klasický sortiment na fotbalových stadionech, ale nejvíc jde na odbyt espresso, které s cigaretou patří k místnímu folkloru. Při příchodu na Curva Sud je skoro všude cítit marihuana. Před začátkem utkání si oba tábory posílají pozdravy. Ze sektoru AS jsou často slyšet chorály jako "Merda Lazio" nebo "Lazio, Lazio vaffanculo."  Fanoušci AS fandili pouze sporadicky, ale když spustili svoje chorály, tak málem zbourali tribunu. O Italech je známo, že jsou temperamentní a v zápase se to potvrdilo. Reagují na každou zkaženou přihrávku. Jednou je Džeko za hrdinu, potom za idiota.

Support Lazia nemohu hodnotit, ale Curva Nord vypadala opticky velmi solidně, spoustu mávacích vlajek atd.. U AS mě naopak překvapilo, že nevisela ani jedna vlajka. Fanoušci jsou pouze na tribunách za bránou na postranních tribunách je skoro prázdno. Lazio zápas vyhrává 2:0 a na atmosféře v obou táborech je to  znát. Doprava před a po zápase je dělána tak, aby se k sobě fanoušci obou táborů nedostali ani na 100 metrů. Konfrontace je tak téměř nemožná. Když jsem psal o zápasu v Berlíně, kde moc policie vidět nebylo, tak naopak v Římě je policie na každém rohu.  Zápas hodnotím velmi kladě, ale myslím si, že Derby della Capitalle může nabídnout ještě mnohem víc.

Nashledanou u dalšího reportu.

TobeySKS

Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

 

Autor: ddShare |
Jméno Heslo
text
 • FC Baník Ostrava Mat1922 5. 3. 2017, neděle, 22:57 + 0 - 0
  Didosh co treti fotka od konce,libi?:-)
 • FC Baník Ostrava Kyby 5. 3. 2017, neděle, 14:54 + 0 - 0
  Ultras obou týmů už nebojkotují ???
 • AC Sparta Praha MP11 5. 3. 2017, neděle, 09:54 + 0 - 0
  Jj, taky mám bohaté zkušenosti s osaháváním v Itálii...
 • Zbrojovka Brno Tom H 5. 3. 2017, neděle, 09:33 + 0 - 0
  Co sem tam byl tak kontroly celkem v pohodě, ale je fakt, že to letí a už to je nějaký ten pátek. Už ať vyhrajeme ten pohár a letíme do té Karagundy :)
 • bez klubu Majkl1911 5. 3. 2017, neděle, 09:19 + 0 - 0
  Jojo, kontroly na stadionu jsou v Říme povedený..:D
clbannerVidea

Párty fanoušků Plzně v Karlových Varech


další videa >
Blog fanoušků & Špionáž
Blog fanoušků úspěchu: Plzeň... včera, 21:30

Blog fanoušků úspěchu: Plzeň...


BLOG FANOUŠKŮ: Návštěva TSV ... 14. 2. 2019, čtvrtek, 22:20

BLOG FANOUŠKŮ: Návštěva TSV ...


Superclásico po evropsku 12. 12. 2018, středa, 21:30

Superclásico po evropsku

další články >
Odkazy z jiných webů
65. VÝROČÍ MODROBÍLÉ ŠLECHTY 9. 12. 2018, neděle, 05:20

65. VÝROČÍ MODROBÍLÉ ŠLECHTY


Předstírali výměnu kola, v kuklách pak přepadli auto s opavs... 10. 10. 2018, středa, 18:35

Předstírali výměnu kola, v kuklách pak přepadli auto s opavs...


Lvíčata v Jablonci (VLAJKONOŠI) - pohled z KV 2. 10. 2018, úterý, 18:59

Lvíčata v Jablonci (VLAJKONOŠI) - pohled z KV

další odkazy >
Nejčtěnější články měsíce
FotoReport: FK Dukla Praha -... 9. 2. 2019, sobota, 12:55

FotoReport: FK Dukla Praha -...


FotoReport: FC Zlín - 1.FC S... 10. 2. 2019, neděle, 23:54

FotoReport: FC Zlín - 1.FC S...


FotoReport: FC Viktoria Plze... 17. 2. 2019, neděle, 23:59

FotoReport: FC Viktoria Plze...

Komentáře
před 15 minutami - chachar1982
Nechápu co tim chtěl pisatel ř...
před 29 minutami - Haza1905
Vždycky, když čtu ty jejich re...
před 49 minutami - Terre Blanche
Chudis - v nasem muzeu máme za...
před 57 minutami - cldlls
Kura na čem to frčíte?
včera, 22:07 - Torino FC!!!
Krasna prace 👍. O cem ...
všechny komentáře >
Diskuse
14. 10. 2017, sobota, 21:35 - supporters.cz
Dobrý den, tipovačku jsme byli nuceni &u
9. 10. 2017, pondělí, 20:24 - wawe48
Marsellus Wallace: Posílal jsem i email
9. 10. 2017, pondělí, 15:06 - Marsellus Wallace
Bude se tipovačka někdy vyhodnocovat? Nerad byc
30. 9. 2017, sobota, 14:06 - sigmicka
Tak děláte si prdel ne ? Tipování na kolo uzavřeno
24. 9. 2017, neděle, 21:56 - wawe48
Jak to bude s výhrou v tipovačce za minu
celá diskuze >
clbanner
Speciály
Sledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace