o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Blog fanoušků - Dinamo - Hajduk

blog fanoušků pátek, 17.07.2015 19:00 - přejít do komentářů
report z návštěvy zápasu v Chorvatsku.
images/clanky/blog-fanousku-dinamo-hajduk-6999.jpg

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Po zprávě, že Mamič skončil ve vazbě a Bad Blue Boys hlásí po sedmi letech návrat na Maksimir nám hlavou proběhla myšlenka, že lepší příležitost jak se podívat na Balkán, kam jsme se už nějakou dobu chystali, dostat nemůžeme. Na tento atraktivní duel vyrážíme v pátek o půlnoci ve čtyřech lidech, směr Záhřeb.

Cesta ubíhá rychle a v Záhřebu jsme kolem sedmé hodiny ranní. Lístky se prodávají až od desíti hodin, tak se chvilku touláme v okolí stadionu a kolem půl deváté už stojíme ve frontě, která se pořád zvětšuje. Lehce před desátou se začne konečně prodávat a za nedlouho kupujeme vstupenky na východní tribunu. Cena se pohybuje v přepočtu zhruba od 40 do 160 Kč.

Jen dodám, že už v pátek jsme vyrazili protože tentokrát jsme se rozhodli nejet jen na otočku, moře je totiž ze Záhřebu co by kamenem dohodil. Původní záměr byl sice strávit u moře alespoň celou sobotu a lístky si koupit až v neděli před zápasem, ale obava o ně a pocit jistoty zvítězil. Po nákupu vstupenek tedy vyrážíme do Rijeky, kde ještě stihneme omrknout místní stadionek, který je napasován mezi mořem a skálou a působí velmi útulně. Pak už se věnujeme zaslouženému koupaní a odpočinku. Blíží se večer, takže ještě rychle sháníme ubytování, což se nám daří během chvilky. Rychle se ubytujeme a míříme do města, kde se najíme k prasknutí a po zbytek večera už se věnujeme převážně popíjení.

Ráno po probuzení se dáváme chvilku dohromady a natěšení vyrážíme směr Záhřeb. Po necelých dvou hodinách cesty jsme na místě a parkujeme kousíček od stadionu. Vystupujeme z auta, přemýšlíme co dál a během chvilky vedle nás parkují Němci z Kolína nad Rýnem, kteří se taky přijeli mrknout na tento zápas. Prohodíme pár slov, s němčinou problém nemáme, někdo mluví i anglicky a každý si jde po chvilce dál svou vlastní cestou. Usedáme do restaurace kousek od stadionu, dáváme pozdní oběd, nějaké to pivo a pomaličku kolem nás začínají proudit fanoušci Záhřebu. To je znamení, že máme nejvyšší čas jít, abychom stihli pochod domácích BBB. Přece jenom jsme v noci vypili pár piv a nějakého panáka, a tak na rozdíl od němčiny a angličtiny nám chorvatština udělí trošku úsměvnou lekci. Jdeme kolem stadionu, kde visí na obřím dresu nápis "Nema predeja" a my se divíme, proč jsou opět u pokladen tak dlouhé fronty, když je tam napsáno vyprodáno. Myslíme si, že se asi začali prodávat vstupenky na horní patro západní tribuny, které ale nakonec pro tento zápas zůstalo uzavřeno. Po chvilce pak obhlížíme suvenýry jednoho z místních prodejců a ty nám napovídají, že slovní spojení má trošku důležitější význam. :-) Nevíme přesně odkud má pochod začínat, ale proudící se fanoušci a zpěv nás rychle nasměrují. Po chvilce už vidíme BBB pochodují za vlajkou "Lopovi odlazite !". Občas je k vidění pyro a než se nadějeme, jsme u stadionu. Pochodu se zúčastnilo několik tisíc fans, nespočet strážců zákona a vše se samozřejmě odehrálo za vydatného zpěvu pokřiků a chorálů. Moc pěkné představení.

Blíží se zápas a v okolí stadionu je problém najít člověka, který by na sobě neměl klubový symbol. Dáváme ještě něco na jídlo a míříme na stadion. Občerstvení tady mimochodem pestré, každý si dal dle libosti, protože bylo z čeho vybírat ( hot-dog, klobása, hamburger). Tímto se zároveň omlouvám příznivcům klobáskového poločasu, že jsme zapomněli na fotku, která by opravdu stála za to.

Zbývá ještě něco málo přes půl hodiny do zápasu a stadion už je slušně zaplněn. Při nástupu hráčů na plochu se celá naše tribuna východ zvedá a stojí, což tak zůstává do konce zápasu. S úvodním hvizdem spouští Torcida, která je na jižní tribuně první chorál a zpívá hned na začátek celých šest minut v kuse. V jejím sektoru se sešlo něco kolem čtyř tisíc fanoušků, k vidění byly vlajky na mávaní a bubny, které jsou k vidění i v domácím sektoru. Určitě se najdou lidé, kteří zastávají názor, že bubny patří spíš na hokej, ale myslím, že tady jsou rozhodně na správném místě a dodávají hlavně zpěvu chorálů ten správný náboj. Na druhé straně stadionu, na severní tribuně mají svůj domov BBB, kteří se schází za vlajkou "Sloboda Dinamu" a přesto, že jsou v první půlce od nás hodně daleko, tak je slyšíme dobře. V levé části tribuny se nachází několik desítek příznivců Mamiče, kteří jsou však od pravých BBB odděleni nejen četníky, pořadateli, ale také dvěma prázdnými sektory. Domácí jsou i kvůli tomu v sektoru docela nahuštěni, a tak netrvá dlouho a chvilku po úvodním hvizdu prorážejí policejní kordon a sektor se rázem zvětšuje. Oba tábory fandí vytrvale a kvalitně. Když začali domácí při některých pokřicích tleskat, byla to pastva pro oči. K hodně pokřikům se přidávají také lidé na tribuně. Hajduk vstřelil úvodní branku, takže hosté ještě přepínají na vyšší otáčky a jejich zpěv opravdu stojí za to. Domácí však stav na hřišti vůbec nezajímá a pořád hlasitě fandí, povedený je hlavně odpovídající pokřik se zbytkem stadionu. Je konec poločasu a probíhá taková malá děkovačka u sektoru Torcidy, protože hráči Hajduku mají kabinu pod jejím sektorem, hezké gesto. V přestávce se přesunujeme někde doprostřed tribuny, aby jsme přece jen byli blíže domácím. Ve druhém poločase odpalují BBB průběžně dýmovnice, červené a především žluté ohně. Polovina z nich končí u Mamičových BBB, ke kterým přiletěla i nějaká sedačka. Ostatně stejně jako před zápasem, to jsme bohužel propásli. Pro balkánský styl fandění je pyrotechnika nepostradatelný prvek a bylo znát, že při každém odpáleném ohni šel fanatismus a support u domácích ještě kousíček nahoru. Hosté tentokrát s vyjímkou snad jedné dýmovnice a dělobuchu s pyrem absentovali, údajně to snad byla dohoda s BBB. Jinak co se fandění týče, tak u domácích se ve druhém poločase našlo pár slabších chvilek, ale když se do toho opřeli, tak šel mráz po zádech. Za zmínku ještě stojí, když kotel Dinama začal za mohutného zpěvu točit tričkama nad hlavou. Hold v jednoduchosti je krása. Suma, sumárum, výborná atmosféra ! Snad jediné co tomu bych tomu "vytknul" a v co jsme tajně doufali, že jedna nebo druhá strana odpálí větší množství pyra, které by mohlo skončit na tartanu nebo na ploše. Bohužel pro nás, tentokrát zůstali kbelíky hasičů nevyužity, tak snad příště. :-)

Zápas, kterému přihlíželo něco kolem třiceti tisíc fanoušků končí remízou 1:1, ale v neděli byl tenhle výsledek pouze na hřišti. Fanoušci BBB a Torcidy, se stali vítězi, protože dokázali vyhrát ve válce mezi nimi a Zdravkem Mamičem. Po zápase nasedáme do auta a míříme domů, nemáme času na zbyt, protože půlka osádky musí po hezky stráveném víkendu zpátky do pracovního procesu. Podle toho vypadá naše jízda, takže spíš letíme než jedem a u česko-rakouských nás staví četníci. Po ověření, že nejsme utečenci nás pouští dál. Na závěr snad jen, že Chorvatské derby stojí za návštěvu a můžu ho všem jen doporučit.

 

Pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí ! :-)

 

 

Autor: Blog

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • bez klubu Jorge 27.07.2015, pondělí, 19:49 + 0 - 0
  Zní to jako nošení dříví do lesa,ale znovu se potvrzuje,že máme Balkáncům sakra co závidět-nejen,atmošku a fanatismus,ale mj.i stadiony-jak Maksimir,tak Rijeka,tak koneckonců i Poljud a další-parádní tradiční stánky,žádný odporně moderní hrůzy á la Eden a spol. K závidění naopak určitě není nápad začínat s fotbalem tak příšerně brzo v létě,v tu nejžhavější část roku.(aspoň že mají tolik rozumu a odehráli zápas navečer-u nás by to byli schopni klidně naplánovat na odpoledne a pak se strašně divit,že fotbalistům na hřišti rychle docházej síly a diváci v hledišti kolabujou z úpalu :-( (mimochodem-byl to vlastně přátelák,liga nebo superpohár?) Pro doplnění:,,lopovi odlazite=zloději,odejděte/vypadněte"(na zmíněném transparentu Dinama)
 • FC Spartak Trnava t1b1k3 20.07.2015, pondělí, 23:16 + 0 - 0
  4 tisic asi nie, vyzera to tak do 3 tisic, ale klobuk dole, som velkym fanušikom Hajduku :)
 • AC Sparta Praha HON 19.07.2015, neděle, 01:03 + 0 - 0
  4 tisice Torcidy? To asi ne..
 • SK Sigma Olomouc Tomaas11 18.07.2015, sobota, 12:11 + 2 - 0
  Mohl by někdo napsat k těm Mamičovým BBB něco víc? Ne, že jim nabídl určité výhody a podobně, ale nějaké detaily? Každá mince má dvě strany a proto mě to zajímá...
 • AC Sparta Praha Shater258 18.07.2015, sobota, 08:17 + 0 - 0
  Jeli sme uplně stejně... :-) Rijeka- Záhřeb a místa sme měli asi 10m od Vás.
 • SK Slavia Praha sešívka 17.07.2015, pátek, 22:07 + 0 - 0
  Já se divím, že ještě ti Mamičovi fans existují :)
clbannerVidea

Pyrošou Tribuny Sever v zápase s Teplicemi


další videa >
ULTRASSHOP.CZ Tipovačka
Fortuna liga CZFortuna liga CZ
1.
FC Baník Ostrava Casual88
439
2.
1.FC Slovácko champyon
427
3.
FC Viktoria Plzeň wawe48
413
4.
bez klubu Majkl1911
357
5.
bez klubu Son of Moravia
340
6.
FC Baník Ostrava mara1922
338
7.
FC Viktoria Plzeň navrcswansea
329
8.
Slezský FC Opava lamich2
324
9.
SK Slavia Praha TomSesivka
323
10.
bez klubu Cestovatel
321
Fortuna liga SKFortuna liga SK
1.
bez klubu DavidOFF
191
2.
FC Baník Ostrava mara1922
180
3.
1.FC Slovácko champyon
144
4.
FC Viktoria Plzeň navrcswansea
144
5.
1.FC Slovácko FanaticBoy
143
6.
FC Viktoria Plzeň wawe48
139
7.
MŠK Žilina Nordic Division
138
8.
FC Baník Ostrava mario72
135
9.
bez klubu Cestovatel
120
10.
1.SC Znojmo Jerzy-Okurkari
116
ULTRASSHOP.CZ Tipovačka >
Blog fanoušků & Groundhopping
Když se slaví 40. narozeniny... 31.08.2020, pondělí, 14:08

Když se slaví 40. narozeniny...


BLOG: Derby o Sudety s pocho... 02.07.2020, čtvrtek, 12:16

BLOG: Derby o Sudety s pocho...


Pusťte fanoušky na fotbal, a... 08.06.2020, pondělí, 13:45

Pusťte fanoušky na fotbal, a...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
Fanoušci budějovického Dynama vyrazili do ulic před 46 minutami

Fanoušci budějovického Dynama vyrazili do ulic


VIDEO DNE: Vítejte v Baťovském Pekle! před 4 hodinami

VIDEO DNE: Vítejte v Baťovském Pekle!


Už to zase lítá! Pokuty za fans více jak půl mega! před 12 hodinami

Už to zase lítá! Pokuty za fans více jak půl mega!

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Fanoušci budějovického Dynama vyrazili do ulic před 46 minutami

Fanoušci budějovického Dynama vyrazili do ulic


VIDEO DNE: Vítejte v Baťovském Pekle! před 4 hodinami

VIDEO DNE: Vítejte v Baťovském Pekle!


Už to zase lítá! Pokuty za fans více jak půl mega! před 12 hodinami

Už to zase lítá! Pokuty za fans více jak půl mega!

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Neskutečné! Fanoušci Bayernu... 09.09.2020, středa, 22:08

Neskutečné! Fanoušci Bayernu...


Brněnská vakcína, zabavená v... 13.09.2020, neděle, 21:19

Brněnská vakcína, zabavená v...


Shrnutí současné situace v M... 01.09.2020, úterý, 18:10

Shrnutí současné situace v M...

Komentáře
před hodinou - Son of Moravia
Kdyby to aspoň dávali do mláde...
před 4 hodinami - moravak77
aspon v necem je zbrojovka prv...
před 4 hodinami - moravak77
gratulace ted uz jen prezit 4 ...
před 5 hodinami - Karlos_UB
Nesmysly...toho Blanska je mi ...
včera, 22:36 - Wolf-ACS
Pěkný to máte vy kurvy plzeňsk...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace