o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Blog Fanoušků: Fanoušci Dynama na přípravě

blog fanoušků pondělí, 27.01.2014 - přejít do komentářů
Report z domácího přáteláku proti Znojmu a z výjezdu na přátelák do Prahy
/titleImg/blog-fanousku-fanousci-dynama-na-priprave/1/5641.jpg?width=570

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Během uplynulých sedmi dní jsme absolvovali dva přáteláky Dynama. Ten první se odehrál v tréninkovém centru Složiště, které se nachází kousek za Budějovicemi. Na ten druhý jsme jeli v sobotu do Prahy. Tam Dynamo na umělé trávě v Edenu odehrálo mač proti Bohemians Praha 1905.

Na první zápas neděláme nějaký speciální nábory, vypíšeme událost na FB a víc neřešíme. O to větší překvapení je, že se nás na nádraží schází patnáct, odkud jedeme MHD za město do tréninkového centra. Většinu do autobusu zve Jirka Lála, ti co byli Jirkou v minulosti vytrestáni si kupují lístek. Na umělku přicházíme v pauze mezi prvním a druhým zápasem (na fandění si vybíráme jen ten druhý), vyvěšujeme jednu flagu a stojíme na malé železné tribunce. Poté doráží šestnáctý fanoušek. Na zimní přátelák to není špatné číslo. 

Fandíme od první minuty, snažíme se nedělat mezery mezi pokřiky a chorály. To se nám i docela dobře daří. Během prvního poločasu jdeme všichni do půl těla, zpíváme chorály a proskakujeme lavičku, která nevydržela nápor. Druhý poločas pokračujeme v nastoleném tempu z toho prvního. Těsně před koncem utkání odpalujeme šest světlic a po skončení zápasu jdeme za hráči na umělku, kde uděláme společnou fotku. Ve stylu hardbassu odtančíme zpět na zastávku, kde se dohodneme na tom, že hardbass pojedeme i v MHD. To děláme asi 20 vteřin, kdy se řidič rozjede, popoveze nás asi dva metry a jako idiot skočí na brzdu. Vysílačkou pak volá bengům, že mu třicet zamaskovanejch skáče v autobusu. Tímto článkem bych řidiči chtěl říct, ať si zopakuje počty a nedělá z komára krokodýla... Asi čtvrt hodiny jsme drženi v autobusu, pak přijíždí stylem Kobry11 dvě auta měšťáků, kteří vidí, že se nic neděje, takže zvolní, opíšou občanky a jedou pryč. Tím i první přátelák v rámci Dynamofans skončil, protože domů jedeme dalším autobusem, ve kterým jsme už radši v poklidu. Stejný večer dáme vědět, že se v sobotu chystá výjezd na další přátelák, tentokrát do Prahy.

Na ten se scházíme v počtu osmi lidí, dokupujeme zásoby do vlaku a pomalu vyjíždíme. Ve vlaku se bavíme takřka klasicky. Fandění, alkohol a blbosti nás udržují čilé po celou cestu. V tom se nám z kupéčka ztrácí úúúplnou náhodou i závěsy z okýnek a v Praze na hlaváku, když už jsme stáli, je zataženo za červenou páku nad dveřma, které jsme říkali turbo a proto nic neřešili... Strojvedoucí to vyřešil nadávkou do bezmozků, ale my mohli pokračovat v klídku dál. Obsadili jsme jednu z hospod v blízkosti Edenu, kde ladíme formu a pak se přesouváme na stadion. Před stadionem je k vidění náš bývalý trenér Jarda Šilhavý, na stadionu další z ex kaučů Pavel Hoftych a celkem dost profláklejch tváří z televize. Nepřeskočím však to nejdivnější, a sice cenu lístků na Tipsport ligu. Zloději si za tenhle super důležitej mač, který ani není podle šéfa Tipsport ligy pro fanoušky, ale pouze pro hráče, v klídku vybírají padesát korun... To se jinde platí na druhou ligu. Studenti to však mají za dvacku a tak se naše ekipa rázem stává studující. A všem je jedno, že jednomu z nás je i devětadvacet... Horší to bylo s kontrolou. Ochranka to vzala celkem poctivě a zabavuje pyro. Něco se nám však podařilo protáhnout a odpalujeme dýmy a nějaké světlice hned od začátku zápasu. Tomu přihlížela i čtveřice četníků. První poločas se snažíme fandit co to jde, někteří z nás jdou i do půl těla, ale hlasově to není žádnej zázrak. V druhém poločase už tak moc nefandíme, hlasivky po dlouhém dni stagnují. Zelenobílých se sešlo zhruba 250.  Co jsem viděl z fotky, měli vyvěšenou i nějakou flagu. O to víc mě zajímá, proč nefandili nějak organizovaně a jen párkrát za zápas zařvali Bohemka do toho. Možná fandila nějaká menší skupinka lidí kterou jsme však neslyšeli, stejně jako nemuseli slyšet oni nás. Fotbal skončil remízou 2:2. O to víc je k naštvání, že jsme první gól dostali asi po třiceti sekundách hry a ten druhý zhruba třicet sekund do konce zápasu... Po zápase jdeme na tramvaj, kterou se svezeme přímo k nádraží Vršovice a už v půl šestý jedeme zpět do Budějc. Většina už působí ospalým dojmem a tak nějak extra nebejčíme. Přesto na nás dvakrát vylejzá mašinfíra a hrozí vyhozením ze souravy. Nic se neděje všichni jsme dojeli v pořádku.

Autor: Blog

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
  • bez klubu ultraboy 28.01.2014, úterý, 23:12 + 0 - 0
    Ještě, že v článku je napsáno, že se jednalo o "ekipu" Budějc, jinak by si člověk myslel, že se jednalo o teroristy :D
clbannerVidea

Fanoušci Viktorie Plzeň slaví 111 let klubu


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...


Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...


BLOG FANOUŠKŮ: Návštěva Běle... 28.04.2022

BLOG FANOUŠKŮ: Návštěva Běle...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Britská nemoc – díl první (A... 05.01.2012

Britská nemoc – díl první (A...


Britská nemoc – díl čtvrtý (... 18.01.2012

Britská nemoc – díl čtvrtý (...


Britská nemoc – díl druhý (N... 07.01.2012

Britská nemoc – díl druhý (N...

Komentáře
07.06.2022, úterý, 08:58 -
Nejlepší je ten vlasatej alkoh...
22.05.2022, neděle, 19:20 -
Slovacko ma celkom prekvapilo ...
19.05.2022, čtvrtek, 07:00 -
A psi se psy vlitli na hriste
15.05.2022, neděle, 22:30 -
No dle trapného počtu to pro h...
13.05.2022, pátek, 06:25 -
No myslim to vazne,aspon mate ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace