o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Blog Fanoušků: Fanoušci Dynama na přípravě

blog fanoušků pondělí, 27.01.2014 08:59 - přejít do komentářů
Report z domácího přáteláku proti Znojmu a z výjezdu na přátelák do Prahy
images/clanky/blog-fanousku-fanousci-dynama-na-priprave-5641.jpg

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Během uplynulých sedmi dní jsme absolvovali dva přáteláky Dynama. Ten první se odehrál v tréninkovém centru Složiště, které se nachází kousek za Budějovicemi. Na ten druhý jsme jeli v sobotu do Prahy. Tam Dynamo na umělé trávě v Edenu odehrálo mač proti Bohemians Praha 1905.

Na první zápas neděláme nějaký speciální nábory, vypíšeme událost na FB a víc neřešíme. O to větší překvapení je, že se nás na nádraží schází patnáct, odkud jedeme MHD za město do tréninkového centra. Většinu do autobusu zve Jirka Lála, ti co byli Jirkou v minulosti vytrestáni si kupují lístek. Na umělku přicházíme v pauze mezi prvním a druhým zápasem (na fandění si vybíráme jen ten druhý), vyvěšujeme jednu flagu a stojíme na malé železné tribunce. Poté doráží šestnáctý fanoušek. Na zimní přátelák to není špatné číslo. 

Fandíme od první minuty, snažíme se nedělat mezery mezi pokřiky a chorály. To se nám i docela dobře daří. Během prvního poločasu jdeme všichni do půl těla, zpíváme chorály a proskakujeme lavičku, která nevydržela nápor. Druhý poločas pokračujeme v nastoleném tempu z toho prvního. Těsně před koncem utkání odpalujeme šest světlic a po skončení zápasu jdeme za hráči na umělku, kde uděláme společnou fotku. Ve stylu hardbassu odtančíme zpět na zastávku, kde se dohodneme na tom, že hardbass pojedeme i v MHD. To děláme asi 20 vteřin, kdy se řidič rozjede, popoveze nás asi dva metry a jako idiot skočí na brzdu. Vysílačkou pak volá bengům, že mu třicet zamaskovanejch skáče v autobusu. Tímto článkem bych řidiči chtěl říct, ať si zopakuje počty a nedělá z komára krokodýla... Asi čtvrt hodiny jsme drženi v autobusu, pak přijíždí stylem Kobry11 dvě auta měšťáků, kteří vidí, že se nic neděje, takže zvolní, opíšou občanky a jedou pryč. Tím i první přátelák v rámci Dynamofans skončil, protože domů jedeme dalším autobusem, ve kterým jsme už radši v poklidu. Stejný večer dáme vědět, že se v sobotu chystá výjezd na další přátelák, tentokrát do Prahy.

Na ten se scházíme v počtu osmi lidí, dokupujeme zásoby do vlaku a pomalu vyjíždíme. Ve vlaku se bavíme takřka klasicky. Fandění, alkohol a blbosti nás udržují čilé po celou cestu. V tom se nám z kupéčka ztrácí úúúplnou náhodou i závěsy z okýnek a v Praze na hlaváku, když už jsme stáli, je zataženo za červenou páku nad dveřma, které jsme říkali turbo a proto nic neřešili... Strojvedoucí to vyřešil nadávkou do bezmozků, ale my mohli pokračovat v klídku dál. Obsadili jsme jednu z hospod v blízkosti Edenu, kde ladíme formu a pak se přesouváme na stadion. Před stadionem je k vidění náš bývalý trenér Jarda Šilhavý, na stadionu další z ex kaučů Pavel Hoftych a celkem dost profláklejch tváří z televize. Nepřeskočím však to nejdivnější, a sice cenu lístků na Tipsport ligu. Zloději si za tenhle super důležitej mač, který ani není podle šéfa Tipsport ligy pro fanoušky, ale pouze pro hráče, v klídku vybírají padesát korun... To se jinde platí na druhou ligu. Studenti to však mají za dvacku a tak se naše ekipa rázem stává studující. A všem je jedno, že jednomu z nás je i devětadvacet... Horší to bylo s kontrolou. Ochranka to vzala celkem poctivě a zabavuje pyro. Něco se nám však podařilo protáhnout a odpalujeme dýmy a nějaké světlice hned od začátku zápasu. Tomu přihlížela i čtveřice četníků. První poločas se snažíme fandit co to jde, někteří z nás jdou i do půl těla, ale hlasově to není žádnej zázrak. V druhém poločase už tak moc nefandíme, hlasivky po dlouhém dni stagnují. Zelenobílých se sešlo zhruba 250.  Co jsem viděl z fotky, měli vyvěšenou i nějakou flagu. O to víc mě zajímá, proč nefandili nějak organizovaně a jen párkrát za zápas zařvali Bohemka do toho. Možná fandila nějaká menší skupinka lidí kterou jsme však neslyšeli, stejně jako nemuseli slyšet oni nás. Fotbal skončil remízou 2:2. O to víc je k naštvání, že jsme první gól dostali asi po třiceti sekundách hry a ten druhý zhruba třicet sekund do konce zápasu... Po zápase jdeme na tramvaj, kterou se svezeme přímo k nádraží Vršovice a už v půl šestý jedeme zpět do Budějc. Většina už působí ospalým dojmem a tak nějak extra nebejčíme. Přesto na nás dvakrát vylejzá mašinfíra a hrozí vyhozením ze souravy. Nic se neděje všichni jsme dojeli v pořádku.

Autor: Blog

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
  • bez klubu ultraboy 28.01.2014, úterý, 23:12 + 0 - 0
    Ještě, že v článku je napsáno, že se jednalo o "ekipu" Budějc, jinak by si člověk myslel, že se jednalo o teroristy :D
clbannerVidea

Pyrošou Tribuny Sever v zápase s Teplicemi


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Musí to mít pořádný refrén! ... 25.03.2021, čtvrtek, 09:37

Musí to mít pořádný refrén! ...


Tour de Hodolany 1912 slaví ... 18.03.2021, čtvrtek, 03:00

Tour de Hodolany 1912 slaví ...


Fanoušci Karviné před stadio... 25.12.2020, pátek, 22:20

Fanoušci Karviné před stadio...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
Slezské derby s diváky před branami stadionu 11.04.2021, neděle, 20:58

Slezské derby s diváky před branami stadionu


Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko 10.04.2021, sobota, 11:19

Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko


VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge 08.04.2021, čtvrtek, 09:55

VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Slezské derby s diváky před branami stadionu 11.04.2021, neděle, 20:58

Slezské derby s diváky před branami stadionu


Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko 10.04.2021, sobota, 11:19

Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko


VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge 08.04.2021, čtvrtek, 09:55

VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Blog fanoušků: Ako spoznať p... 17.11.2020, úterý, 07:00

Blog fanoušků: Ako spoznať p...


Nabušená výzdoba chodby u ša... 10.11.2020, úterý, 11:21

Nabušená výzdoba chodby u ša...


Pyro, zpěv a svíčky - Neapol... 25.11.2020, středa, 21:03

Pyro, zpěv a svíčky - Neapol...

Komentáře
09.04.2021, pátek, 13:41 - Fafrnek
Nejsou nějaký přičmoudlí ti fa...
08.04.2021, čtvrtek, 12:59 - BF05
Tak tohle určitě patřilo k tom...
08.04.2021, čtvrtek, 07:58 - DD-Spartak
chudis: Tak to uz veru dlho. A...
07.04.2021, středa, 21:48 - chudis
DD-Spartak, od roku 2001, pres...
07.04.2021, středa, 11:52 - DD-Spartak
Od ktoreho roku uz nehrate v B...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace