o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Blog fanoušků: Hajduk Split – HNK Rijeka

blog fanoušků pátek, 06.10.2017 10:20 - přejít do komentářů
Stadion bez občerstvení, ale s Torcidou ještě silnější, než ve videích...
images/clanky/blog-fanousku-hajduk-split-hnk-rijeka-8146.jpg

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

V srpnu se na naší půdě objevila horká krev ze Srbska a tak jsem se rozhodl zkrášlit si dovolenou v Chorvatsku pohledem na horkokrevné Chorvaty a to přímo asi na ty největší  ultras v Chorvatsku – Torcidu Split. V 9. kole tamní chorvatské nejvyšší soutěže do Splitu zamířil loňský mistr HNK Rijeka a navíc se jednalo o tzv. Jadranski derbi. 

Nákup vstupenky jsem si zajistil hned první den předprodeje za krásných 60 kn (222 Kč) s dobrým výhledem na hřiště i domácí ultras. Vjížděli jsme dvě a půl hodiny před začátkem utkání z nedaleké Omiše, a jelikož jsem zvyklý na davy fanoušků Drážďan, kterým fandím, tak jsem chtěl být na stadionu s co největším předstihem.  Parkujeme v jedné z ulic u stadionu a zakotvili jsme u stánku s jídlem a pivem, poslouchali jsme navnazující písničky s tématikou Hajduk Split a nic jiného opravdu nehrálo. Na stadion nás vpouští, pro mě směšných, 50 minut před utkáním, ale hned jsem přišel na to proč… Na stadionu se absolutně v žádném případě neprodává pivo a krom popcornu ani žádné jídlo. Na stadionu "ani noha".

Shlédli jsme rozcvičky obou mužstev i pěti rozhodčích a 5 minut před utkáním se stadion zaplnil krásnými 18 tisíci fanoušky,všichni v bílém a Torcida klasicky v černém, na nejvyšší soutěž v Chorvatsku je návštěva  úctyhodné číslo. Torcida se ihned při nástupu vytahuje nádherným choreem, připomínající získané trofeje v historii Hajduku.

Hostů z Rijeky se sjelo cca 50 příznivců. Domácí za obrovské podpory Torcidy ne a ne se dostat do větší  akce a tak šla jako na potvoru do vedení Rijeka, domácí fanoušci ale ještě více zvyšují tempo a hlasivky jedou na plné obrátky. Poločas skončil 0-1, kéž by domácí fotbalisté měli takovou energii jako Torcida…

Do druhého poločasu nastupuje ten Hajduk, který odehrál skvěly domácí zápas play-off Evropské ligy proti Evertonu, rychlý, přímočarý, bojovnější… Jenže po 15 minutách druhého poločasu přichází chyba domácí obrany a Rijeka vede o dva góly…

Torcida se ještě vytahuje s pyrotechnikou  a stojí to za to, bohužel domácí fotbalisty by po inkasovaném gólu neprobudila ani živá voda. Velká posila Hugo Almeida byla při střídáni vypískána a to jsem na české scéně a vlastně ani v Německu neviděl. Skupinka 50 hostů odjíždí spokojená a dál stíhá vedoucí Dinamo Záhřeb, domácí celek po prohře v Osijeku prohrává opět se soupeřem z první čtyřky a ukazuje se, že tato sezóna bude těžší než ta loňská…

Torcida je ještě silnější, než jsem viděl pouze z videí na youtube a opravdu mi ukázala, že se jedná o nejlepší chorvatské fanoušky.
 

Fotka uživatele Marek Mára.Fotka uživatele Marek Mára.Fotka uživatele Marek Mára.Fotka uživatele Marek Mára.Fotka uživatele Marek Mára.

Autor: Blog

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • AC Sparta Praha veterán 09.10.2017, pondělí, 22:48 + 0 - 0
  Stuarte, chceš říct, že i v Ově se slušní, leč opilí, fanoušci bojí chodit na fotbal, aby nebyli fackováni vlastními "kotelníky"?? :-)
 • FC Baník Ostrava Stuart 07.10.2017, sobota, 08:31 + 2 - 0
  Ne, nesouhlasím. Jak jsem psal, není to o nějaké prohibici, ale o tom, aby se lidi nenajebali tak, že se ani na nohou neudrží. "Krásným" příkladem může být náš letošní výjezd na slezské derby, kdy se někteří během půlhodinové cesty vlakem zbořili tak, že se v Opavě z toho vlaku téměř vykutáleli. ...
 • SK Slavia Praha nevimjmeno2 07.10.2017, sobota, 02:35 + 0 - 0
  Stuart: Takže v závěru se zákazem piva na stadionu souhlasíš. Pfuj na tebe.
 • Zbrojovka Brno Doyle 07.10.2017, sobota, 01:12 + 0 - 0
  Pure ok myslel jsem si, že v tom musí něco být.. jinak souhlas se stuartem,
 • FC Baník Ostrava Stuart 06.10.2017, pátek, 18:47 + 0 - 0
  Zákaz focení na fotbale - při současných všemožných represích je focení a natáčení zlo. Ano, fízli mají tři prdele kamer a novináři x dalších, ale proč jim tu práci ulehčovat fotkami přímo ze sektoru. Dříve se to tak řešit nemuselo, protože mobil s foťákem měl mnohdy jeden člověk z deseti. V dnešní době na deset lidí připadá mnohdy dvacet foťáků. Zákaz chlastu - není to o nějaké prohibici, ale snaha zmírnit situaci, která už na některých našich výjezdech přesáhla únosnou mez, kdy pohled na ožralé trosky byl otřesný. A jak se pak v Olomouci ukázalo, své ovoce to přineslo. Těch najebanců bylo méně než obvykle. Ano, nemuselo by se vydávat prohlášení, mohli bychom ty lidi za jejich vandrácké chování fackovat. Ale to už by mnohdy nebyl na nic jiného čas. Časy rybízovky s okenou jsou holt pryč. Barvy - nevidím na barevné jednotnosti nic špatného ani moderního (v '99 při zápase FCB v Opavě byla většina v bílém a to si myslím, že jsou to ještě staré časy). Ale máš pravdu v tom, že to nemusí být striktně každý zápas. Na většině stačí klubové barvy a jednou za čas vyloženě konkrétní barva. A navíc, když je to na nějakém výjezdu, kde se dá aspoň teoreticky očekávat nějaké akční zpestření, pro psy je to aspoň trochu ztížení práce, bo přece jenom je náročnější, když máš najít někoho v davu lidí oděných třeba v bílých tričkách. A jednotné výjezdy jsou k vidění nejen v Polsku :-) Dým na ploše - vzduch, co není vidět, není vzduch :-) Humus jsou akorát dělobuchy. Vzhledem k tomu, že už jsem párkrát zažil, když to jeblo kousek ode mě, tak je prostě nemám rád.
 • bez klubu Morava je krasna zem 06.10.2017, pátek, 16:34 + 1 - 0
  A jéje, potrefená husa se ozvala:-) Kupříkladu se ještě před pár lety nejezdilo na každý výjezd v bílým/červeným/fialovým, nikdo se nepohoršoval nad trochou dýmu na hrací ploše, ultras nevydávali různý prohlášení o zákazu chlastu, focení na fotbalech a další píčoviny obšlehnutý z Polska, bylo to všechno živelnější, přirozenější, méně organizovaný a přece jen to bylo všechno víc fajn.
 • FC Baník Ostrava Stuart 06.10.2017, pátek, 16:04 + 0 - 0
  MJKZ - definuj, prosím, pojem moderní ultras.
 • FC Baník Ostrava Pustá Polom 06.10.2017, pátek, 15:43 + 0 - 0
  No samozřejmé to moc není...Čas od času tam mají i výjezdovou nulu...nebo jich přijede 15...
 • FC Baník Ostrava pure 06.10.2017, pátek, 15:40 + 0 - 0
  Doyle: z Rijeky by samozrejme bylo mnohem vice, pocet je ovlivneny tim, co se stalo pred zapasem: In the fight before the match, on the highway tools near Split, police arrested around 100 Rijeka fans and all others were stopped and had to return to Rijeka. Only one small group of Rijeka fans managed to reach the stadium.
 • FC Baník Ostrava Pustá Polom 06.10.2017, pátek, 15:24 + 3 - 0
  Klasika...Hrajou proti sobe 4x ročně, úroveň chorvatské ligy vesměs otřesná, stadiony polorozpadlé, soutěž řídí mafián Mamić, kromě Torcidy a BBB a jednou za čtvrt roku Rijeky nikdo nikam nejezdí, takže ani Torcida se nemá doma před kým předvádět a k tomu jsou ti Chorvaté a Balkánci obecně v některých věcech dost podobní Čechům. Jim se prostě na fotbal nechce a vyprodají 2x za rok nějaký šlágr a to je vše. Buďme ještě rádi za tu "českou bídu" a pěkné stadiony, co tady máme. Oldschool je sice fajn věc, ale když jsem byl na Maksimiru, tak jsem se málem poblil, protože nic otřesnějšího jsem ještě neviděl a v takovém stavu tam je většina stadionů. Pro mě je docela zázrak, že v takových podmínkách tam ročně vychovají nespočet supertalentů a dokázali vybudovat takový repre-tým, které ti naši pseudo-reprezentanti nesahají ani po kolena...A to platí pro celý Balkán, Srbsko je kromě derby v Bělehradu ještě větší zoufalost a zmar po všech stránkách než Chorvatsko.
 • Zbrojovka Brno Doyle 06.10.2017, pátek, 14:34 + 0 - 0
  z Rijeky 50 fans? kurva to bych teda nečekal, na to, že je to derby a rijeka je třetí nejlepší tábor v chorvatsku..
 • bez klubu Morava je krasna zem 06.10.2017, pátek, 11:23 + 1 - 0
  A z dělobuchů se taky nikdo nepohoršoval, ne? V Česku už by moderní ultras vypisovali odsuzující pamflety...
clbannerVidea

Choreo a pyro Trnavy v zápase s Žilinou


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
BLOG: Návštěva dětského domo... 14.09.2021, úterý, 08:09

BLOG: Návštěva dětského domo...


Jedeme do Baku, aneb Na mist... 08.07.2021, čtvrtek, 10:20

Jedeme do Baku, aneb Na mist...


BLOG: Návštěva EURO - Skotsk... 23.06.2021, středa, 09:34

BLOG: Návštěva EURO - Skotsk...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI vzhůru na dvojzápas do Č. Budějovic! 26.08.2021, čtvrtek, 14:50

VLAJKONOŠI vzhůru na dvojzápas do Č. Budějovic!


VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
Plzeň v zápase s Dynamem oslavila 110 let včera, 14:17

Plzeň v zápase s Dynamem oslavila 110 let


Hoří! Hoří! Hoří! Krajské derby naplnilo očekávání 18.09.2021, sobota, 23:35

Hoří! Hoří! Hoří! Krajské derby naplnilo očekávání


Invaze Chacharů do Olomouce s pořádnou pyrošou! 18.09.2021, sobota, 11:31

Invaze Chacharů do Olomouce s pořádnou pyrošou!

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Plzeň v zápase s Dynamem oslavila 110 let včera, 14:17

Plzeň v zápase s Dynamem oslavila 110 let


Hoří! Hoří! Hoří! Krajské derby naplnilo očekávání 18.09.2021, sobota, 23:35

Hoří! Hoří! Hoří! Krajské derby naplnilo očekávání


Invaze Chacharů do Olomouce s pořádnou pyrošou! 18.09.2021, sobota, 11:31

Invaze Chacharů do Olomouce s pořádnou pyrošou!

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Jedeme do Baku, aneb Na mist... 08.07.2021, čtvrtek, 10:20

Jedeme do Baku, aneb Na mist...


Slezský stadion domovem prot... 30.06.2021, středa, 09:50

Slezský stadion domovem prot...


BLOG: Návštěva EURO - Skotsk... 23.06.2021, středa, 09:34

BLOG: Návštěva EURO - Skotsk...

Komentáře
včera, 13:13 - leprikon
k.m taky si rikam :-D
včera, 11:07 - k.m
Zlín dělá na derby nějaký nábo...
17.09.2021, pátek, 14:54 - Divák
Od tohoto zápasu jsem toho zas...
17.09.2021, pátek, 14:02 - dennyTS
👌🏻
03.09.2021, pátek, 20:50 - Fafrnek
Diky no...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace