BLOG FANOUŠKŮ: Jablonec n. Jizerou - Vlašim

blog fanoušků úterý, 19.08.2014 - přejít do komentářů
Pohled boleslavských fanoušků na zápas poháru ČMFS

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Tj Sokol Jablonec nad Jizerou - Fc Graffin Vlašim ( Pohár FAČR )     Na druhé kolo fotbalového poháru FAČR jsme se připravovali dlouhou,protože jsme věřili,že naši fotbalisté postoupí přes třetiligové Zápy a stalo se tak po výsledku 1:0 v prvním kole i přesto,že za Zápy hráli hráči jako Petr Pavlík,David Kalivoda,Vladimír Bálek nebo Dominik Rodinger.Ve středečním odpoledni k nám přijeli hráči druholigového Fc Graffinu Vlašim a bylo to jedno z těch historických utkání pro klub Tj Sokol Jablonec nad Jizerou,proto jsme nezůstali pozadu a organizovali s předstihem výjezd a sháněli lidi,kteří by byli ochotní přispět k dobré atmosféře na stadionu.Podařilo se nám to a v počtu 18 osob vyrážíme z Mladé Boleslavi a 2 z Hradce Králové v brzkém odpoledni a po bezproblémové cestě dorážíme do Jablonce nad Jizerou.

Na stadiónu už panuje dobrá fotbalová nálada,kterou jsme si během cesty zpestřili pyrotechnikou,konkrétně 2 světlicemi z otevřeného okénka auta za jízdy na dálnici R 10.Cestou jsme si zakřičeli pár nových chorálů a otestovali i ty staré při pár zastávkách na cigaretu nebo wc na pumpě na  Malé Skále a v Železném Brodě.Když jsme dorazili na stadion,byli jsme vítáni generálním manažerem Tj Sokola Jablonce nad Jizerou,který se nás ujmul a zařídil nám volné vstupy na zápas s tím,že každý,kdo přijel si může vzít na účet klubu klobásu (  A že byla výborná ) nebo párek v rohlíku,nealko nebo samozřejmě pivo.

Byli jsme velice mile překvapení,když nám přinesl i dvě igelitové tašky pyrotechniky a doplnili jsme náš už tak skvělý arzenál za zhruba 3000 kč.Musím podotknout,že už v dnešní moderní době je dosti výjimečné,že si klub přeje a žádá nás o pyrotechniku na zápase a dokonce i sám nějakou obstará.Hráči a přítomní diváci to berou s úsměvem a jejich ohlas dává najevo,že se jim to líbí.Asi si připadají jako na ligovém utkání.Je fakt,že hostující hráči asi něco takového neočekávali a s dost protáhlými výrazy se dívají,kdo to nebo co to je.Hned jim to dáváme znát,kdo tu bude dnes v hledišti pánem a začínáme se supportem,přidala se k nám asi trojice místních,tak náš počet stoupl na 23 opravdu aktivně a fanaticky fandících.Z Vlašimi nepřijel nikdo z fandících a pokud tam vůbec někdo byl,zalezl si mezi místní a splynul s davem bez klubových barev.Takže i přesto,že nás neměl kdo hecovat,tak se fandění pohybovalo na dost skvělé úrovni,aniž bych to sám očekával.

Se začátkem utkání pálíme 15-18 ohňů ( bengálských Ross ) a takhle pokračujeme s pyrotechnikou po celý poločas.Vlastně nebyla ani jedna pětiminutovka,kdy by jsme něco nepustili.Samozřejmě proto,aby se neřeklo,tak nás náš známý hlasatel vyzval,aby jsme nepoužívali pyrotechniku, i když v jeho tónu hlasu zněl vtip.To asi jen pro delegáta utkání,aby z toho nebyla tak vysoká pokuta,aby se neřeklo,že hlasatel na to nereagoval.Utkání bylo nečekaně vyrovnané.Vlašim šla sice do vedení 1:0,ale vzápětí z penalty vyrovnával domácí hráč a když už se zdálo,že poločas bude bezbrankový,tak udeřili hosté podruhé a vrátili si vedení o gól - 1:2.

V poločase se jdeme občerstvit a vracíme se nabuzeni dobrou hrou našich kluků a s vidinou nějakého toho zázraku,že by sem ve třetím kole mohla přijet ligová Příbram.Začátek poločasu tomu neodpovídal,hrálo se především ve středu hřiště a šance sice byly,ale ze střední vzdálenosti.Se začátkem jsme opět začali odpalovat pyrotechniku,které opravdu nebylo málo,takže jsme se bavili krásně po celý zápas.Naši hráči prostřídali o zkušenější hráče,kteří se šetřili na divizní zápas proti Turnovu a hned to bylo znát.Hra nevypadala jakoby se střetl tým z druhé ligy proti diviznímu soupeři,ale byli to právě domácí,kteří tlačili na pilu a nakonec po sérii šancí,tyček a břeven,vyrovnali na 2:2.Vlasťa Petržela se v tu chvíli asi nechtěl vidět,protože byl docela nervem v háji.

Domácí začali tlačit na vítězství a naše fanatické povzbuzování je k tomu hnalo více a více.Jenže,jak už to bývá,zkušený soupeř také prostřídal,když už mu teklo do bot a v rozmezí dvou minut od 85-87 minuty vstřelil dva góly a hosté tak zvítězili.My ovšem nezklamali a myslím si po právu,že jsme se neztratili i po fanouškovské stránce a některé týmy druhé ligy by nám možná mohli závidět.Po skončení utkání probíhá děkovačka s hráči a trenéry,jsou odpáleny dýmovnice a zbytek fontán a světlic.My za předvedený výkon dostali nečekaně i peněžní odměnu od místního trenéra,který to řekl slovy:,,Byli jste skvělý,dlouho jsem nic takového na téhle úrovni nezažil,tady máte na benzín každý 500 kč,,...Takže spokojeni a překvapeni se vracíme domů s pocitem dobře odvedené práce a určitě budeme jezdit dál.