o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Blog fanoušků: Jablonecký týden

blog fanoušků středa, 04.11.2015 - přejít do komentářů
První výjezd do Kolína a pak víkend na Moravě...
/titleImg/blog-fanousku-jablonecky-tyden/1/7219.jpg?width=570

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Týden pro nás, jako pro všechny, začíná v pondělí. My však neotálíme a vytváříme nápisy na středeční zápas Kolín - Baník Most. 

Středa je tu a my vyjíždíme podpořit naše přátelé, celkem se nás schází na kraji tribunky 15, v tom 5ks Jablonce. Hráče v zelených dresech se lvem na prsou podpoříme několika pokřiky a popěvky již před zápasem. V našem okruhu vládne dobrá nálada, chorál střídá popěvek. Jde o jeden z mála zápasů, když rozhodčí píská fér, proto se věnujeme hlavně chorálům oslavujícím mostecký Baníček, případně Jablonec. Ve 30. minutě vytahujeme nápisy ve znění "MY S VÁMI" a "VY S NÁMI". Vysvětlení je jednoduché - stejné nápisy byly vytaženy při společném ligové zápase na Střelnici v roce 2006.
Při pohledu na místní udírnu mé srdce zaplesá, avšak po prvním kousnutí začínám litovat. Klobáska byla hodně studená, skoro ani nemám chuť jí dojídat, hodnotit si netroufnu. Ve druhém poločase, i přes nepříznivý výsledek, necháváme na tribuně své hlasivky, skoky, ruce, srdce.. Na hřišti se i přes srdnatý výkon prohrává 2:0, hráči přicházejí na děkovačku a v našich rukou zahoří tři trhací race a nějaký ten stroboskop. Podáváme si ruce a ujišťujeme borce v zeleném, že jim věříme a stojíme při nich. Po chvíli se loučíme s kamarády z podkrušnohoří a přejeme jim šťastnou cestu.

Naše kroky, spíše otáčky kol, vedou na předměstí Liberce, do Jablonce. Zde stíháme poslední třetinu hokeje proti Vrchlabí. Příjemně překvapení jsme při příchodu do haly počtem 50ti hostujících fans. V sektoru hostí se objevuje dosti dresařů, ti by rozhodně džejárkovi z B.K. sympatičtí nebyli, spíš by se z nich (na ně) pogrcal. Nebyli sympatičtí ani nám, téměř nefandí, pouze jeden pokřik od nich zní dobře. Nechci je ale zatracovat díky jedné třetině zápasu, ovšem výhra Jabloneckých hokejistů je neomlouvá, spíše naopak.

Další den se scházíme z důvodu tvoření nápisů. Ty budou odprezentovány při výjezdu na Slovácko. Práce nám jde dobře od ruky a večer zakončujeme spokojení u šipek.

Je tu pátek a my s denním předstihem vyrážíme v počtu 4 juniorů na Moravu s tím, že v blízkosti místa zápasu strávíme noc a zbytek následujícího dne.
Cesta vlakem probíhá skvěle, již v Pardubicích nevíme o světě (díky, pane Demižone), ale v cílové stanici zakotvujeme naprosto v pořádku.

Noc bych shrnul heslem, resp. kampaní "anti helouvín". Nasrat! Ráno si připadáme, že nevíme o světě, ovšem výborná uzenina k obědu v kombinaci s Fernetem nám vlévá energii do žil a ta se přelévá i do následného zápasu.

V sektoru je nás 19 (1ks Baník Most, díky, kamaráde!) a již před zápasem zdravíme naše borce. Sektoru vévodí družební zástava, kterou doplňují po stranách vlajky NC-Gablonz Juniors a Zahražany. Nesmíme opomenout kapesníček s příkladem, jehož výsledek činí 1312. Příjemným překvapením je odsrtanění sítě za bránou (asi kvůli Euru U21).
Fandíme co to jde. Když nás zdraví i náš brankář na dálku, hned se nám fandí lépe. Ve 30. minutě jdou nad hlavy nápisy "JE NÁS MÁLO" a "MÁME V PIČI". Asi nepotřebuje komentář. Cestou ve vlaku vymýšlíme nový chorál, to se nám daří. Výborně se chytil a část sektoru ho jede i přes přestávku. Možná i proto, že jeden výrostek jde pro klobásku, ta vypadá jako hovínko, takže můžeme zůstat dál na tribuně a věnovat se tomu, nač jsme sem vážili cestu.
Fandění umocňuje část sektoru vysvlečením se do půl pasu. Máme zde i dvě mávačky. Zápas končí remízou 1:1, za tu děkujeme hráčům, podáváme si ruce přes plot a zdravíme i trenéra. Jeden z nás, který je na výjezdu na Slovácko již po 9. (z posledních 11sezón), hodnotí tento den jako nejlepší.

Někomu, kdo došel až k těmto řádkům, se to možná bude zdát směšné, ale ano, 19 jabloneckých si zápas náramně užilo! Po zápase máme času až až, jedeme vlakem až v půl 5 ráno. Cosi pojíme, cosi popijeme, cosi zahulákáme, cosi polepíme a už jsme na cestě zpět. Energie nás neopouští a blbneme i zpáteční cestou. Kdo by si myslel, že naše cesty vedou do vyhřátých postýlek, ten by se spletl. Jedeme na snídani do matičky měst, do Prahy. Matka měst nás vítá krásným počasí, jsme unavení, ale šťastní. Kdo by chtěl tipovat, kam jede náš další vlak, může to zkusit. Ano, vede do jiného hrníčku, vede k zapsání prokotolu, vede k hluchu! Ano, do Ústíčka, tralala!  A odtud? Do města rozprostřeného pod krásným hradem Hněvín, ano!

Opět cosi pojíme a setkáváme se s kamarády. Cinkají první půllitry, to je ono. Slyším vr,vr,vr..ano, je to víčko od Ferneta. No co, jdeme do toho a ve 14:00 středoevropského času zařínáme podporovat mostecké plejery, po šťastném vyrovnání ale přichází studená sprcha v podobě vedoucí branky Králova Dvora. Domácí borci si již neví rady a nakonec prohrávají 1:4. Škoda, za hostujícím golmanem zněla nějaká ta branková konstrukce, ale na to se nehraje.
Klobáska je po předchozích zklamání fajn. Na plotě visí i nová zástava. STEHLÍKVEN, ano. Stehlíku, není pro tebe místo. Táhni běhat na Šibenik, lidí máme dost.
V záverečných minutách zahoří 3 hira a jeden zelený dým. Po zápase se opět zavírají dveře naší oblíbené putiky, avšak po dvou hodinkách sezení nás již volá teplo domova. Sekaná z místního nádrží je fajn, před cestou plníme svá bříška a vydáváme se na 4hodinovou cestu domů, tu však už známe a nechává nás to v poklidu.

Máme za sebou asi 1350km. Jsme unavení, smradlaví, ale šťastní. Pro tohle žijeme, pro tohle dejcháme. Je to naše cesta. Úterní výhra nad Frýdkem v poháru je jen třešničkou na dortu. V sektoru se nás schází kolem 35 juniorů a na prázdném stadioně se naše fandění dobře nese. Vlaje nějaká ta mávačka. Hostů dorazí (nechci lhát) 8-10. Vytahují modré balonky a nápis 'I love Lipina'. Vítězíme 3:0, na hřišti soupeře před 14dny vítězíme 2:0, není co řešit. Jen ještě dodávám, že ve Frýdku se objevili dva fanatici z našich řad.

Je půlnoc, tento blog píšu z toho důvodu, že jsme toho stihli celkem více, než běžně (například sobotní zápas Zlín-Jablonec a nedělní domácí zápas Baníku Most). Děkuji svým přátelům za několik dalších nezapomenutelných zážitků a posílám pozdrav pod Hněvín. Třeba u nějakého z dalších blogů..napočtenou.

JE NÁS MÁLO, MÁME V PIČI.

Autor: Gablonz Juniors

Autor: Piotr

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Spartak Trnava rusto 20.11.2015, pátek, 05:21 + 1 - 0
  Fanatici :)
 • 1.FC Slovácko eLucky 05.11.2015, čtvrtek, 08:19 + 0 - 0
  Jablonec jako klub je k smíchu a absurdním obrazem úrovně českého fotbalu, nicméně před takovýma srdcařama klobouček pánové!
 • SK Slavia Praha Refresh 04.11.2015, středa, 23:07 + 0 - 0
  Počty Jablonce jsou sice tragické, nicméně od malé skupinky lidí je vidět snaha, takže za mě palec nahoru a nepolevujte.
 • AC Sparta Praha Fanoušek z Letné 04.11.2015, středa, 22:32 + 0 - 0
  Pěkně napsané, ale váš kotel (Jablonec) není sjednocen s chorály celým stadionem + malé počty, takže to vaše fandění není ani slyšet.
 • FC Spartak Trnava Kony S-U 04.11.2015, středa, 19:02 + 0 - 0
  Pěkná túra! Hold mládí má zelenou. Myslím, že většina starších už by na takovéto dobrodružství neměla čas a hlavně sílu?! Tak valte dokud to jde ... ;-)
clbannerVidea

Fanoušci Viktorie Plzeň slaví 111 let klubu


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Oslavy 100 let klubu v Ostra... 13.07.2022

Oslavy 100 let klubu v Ostra...


Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...


Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Obušku, z pytle ven! Maďaršt... 16.07.2022

Obušku, z pytle ven! Maďaršt...


Hučelo to jako v úlu! Slovan... 21.07.2022

Hučelo to jako v úlu! Slovan...


Vyprodané utkání, zakázaný n... 29.07.2022

Vyprodané utkání, zakázaný n...

Komentáře
před hodinou -
Chtělo by to taky trochu pokor...
04.08.2022, čtvrtek, 02:14 -
Pěknej počet hostů na Srbské. ...
03.08.2022, středa, 02:54 -
A teď všichni do Olomouce!
11.07.2022, pondělí, 20:24 -
to se nelíbí uživateli Supras ...
07.06.2022, úterý, 08:58 -
Nejlepší je ten vlasatej alkoh...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace