o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Blog fanoušků: NEboj proti FAČR

blog fanoušků úterý, 12.01.2016 - přejít do komentářů
Dobří holubi se vracejí. Co na to fanouškovská scéna? Vlastně vůbec nic...
/titleImg/blog-fanousku-neboj-proti-facr/1/7324.jpg?width=570

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Zimní pauza je bohužel v plném proudu, ale již před jejím začátkem asi všechny tak trošku "ne"zaskočila zpráva o tom, že asi nejslavnější český rybář kapříků Ivan Horník si našel další rybník na rybaření. Tentokrát zamířil na sever Čech do Jablonce. A porybného mu nebude dělat nikdo jiný než Miroslav Pelta. Fotbalový guru nejen jabloneckého, ale rovnou celého českého fotbalu. Jaká to náhoda že? Jak se říká, dobří holubi se vracejí.

A co na to česká fanouškovská scéna? Vlastně vůbec nic. Jen pár ubrečených statusů a komentářů skrz sociální sítě. Takhle se bojuje proti člověku, který byl odsouzen za korupci ve fotbale? Takhle se bojuje proti člověku, který poslal český fotbal tam kde se momentálně nachází? Je až podivuhodné, že na Spartě se bojovalo proti Hřebíkovi více než proti komukoliv jinému. Je až podivuhodné, že ostravští Chachaři už druhým rokem bojkotují své zápasy kvůli hrobařovi Baníku Šafarčíkovi.

V Maďarsku se domácích zápasů nezúčastňují aktivní fanoušci Ferencvarose, o BBB v Záhřebu asi není třeba moc vypisovat. Každá akce ze zahraničí kde se bojuje proti fotbalové asociaci/fotbalovým bafuňářům je oslavována jako výhra vašeho milovaného klubu v Champions League, avšak v Čechách je boj proti celému vedení FAČR, které nese spíše než název FAČR název Cosa Nostra, žádný.

Ale co vlastně udělali proti největším škůdcům fotbalu/fanouškovské scény v ČR samotní fanoušci? Kromě akce "ryba smrdí od hlavy" jsem žádnou akci nezaznamenal. Takhle se bojuje proti mafii? Papírovým bannerem? Myslím, že na jaře, i za cenu toho, že to možná bude bolet, je třeba opravdu vyhlásit boj FAČR.

Poslední zápas Slavie v Liberci, nesmyslné pokuty klubům, stále fungující trojúhelník Berbr-Damková-Paclík, neustálé represe že strany PČR při výjezdech, které jsou občas za hranicí práv svobodného člověka žijícího v ČR, jsou jen několika důvody, proč by měli nejen aktivní lidé skrz českou scénu, ale i obyčejní příznivci české kopané konečně zvednout zadky a začít něco konat.

Pokud se tento článek dostane do rukou šéfů nejen kotlů, ale i fotbalových klubů, aspoň se nad tím zamyslete.

Díky

Autor: Blog

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • Zbrojovka Brno Torino FC!!! 17.01.2016, neděle, 12:17 + 0 - 0
  pt88: Napsal jsi to stručně, bez obalu a přitom srozumitelně a tak to má být. Souhlasím s Tebou.
 • SK Slavia Praha pt88 17.01.2016, neděle, 11:42 + 1 - 0
  Mě zajímá hlavně můj klub a celý český fotbal včetně repre mi může být u prdele.
 • bez klubu Rusty 14.01.2016, čtvrtek, 19:49 + 0 - 0
  Ivánek si nic neodpykal, podívej se kolik dostal a kolik z toho byl opravdový distanc. Ale jinak článek nic moc, s tou naší prohnilou FAČR je to stejné jako s politikou. Vždy se najde dost ovcí, které jim budou žrát to jejich divadlo.
 • FC Viktoria Plzeň 20thCenturyFox 14.01.2016, čtvrtek, 19:30 + 0 - 0
  Zřejmě chtěl autor rozvířit poklidné zimní vody :-) Ale vážně. Návrat Ivánka mně vůbec nevadí.Ten má alespoň koule-svůj trest si jako jeden z mála odpykal.A že šel bafuňařit do Jablonce k Peltovi? Proč asi? Zřejmě splátka jistého starého dluhu............
 • 1.FC Tatran Prešov dory99 14.01.2016, čtvrtek, 18:06 + 0 - 0
  Možno by pomohlo niečo podobné čoho sa chopili hokejoví reprezentanti u nás na SR. Určite by ani vaši hokejisti neobhajovali záujmy aktívnych fans, ale mohli by pomôcť vyčistiť špinu vo FAČR. Ale musel by sa nájsť niekto, ako je u nás Lintner, aby spojil hráčov proti zväzu. Ja českému futbalu fandím a už sme si nejak zvykli, že majiteľ jedného z ligových klubov je predsedom FAČR, ale fakt je to šialené, inde vo svete nemysliteľná vec. Tak ako je nemysliteľné získať mandát nedemokratickým spôsobom, akým ho nadobudol Nemeček u nás.
 • Zbrojovka Brno Cenda 14.01.2016, čtvrtek, 13:04 + 0 - 0
  Takze co k tomu rict. Bojkotovat cokoliv je vyhra FACR, protoze oni chteji, aby jsme na fotbal nechodili takze to veprova hlava jen uvita. "Peltaven" flastry pro klub, kterymu fandis prachy pro FACR opet prohra mam pokracovat. Stejne si to vyzrany prase vsechno domluvi jak se mu zlibi a jak tady nize psal Kaaa my jsme jim u prdele a s usmevem se nam vychcije do ksichtu.
 • SK Sigma Olomouc Tomaas11 14.01.2016, čtvrtek, 11:43 + 0 - 0
  A jak bojuje dotyčný proti FAČRu? Osobně si myslím, že neustálými bojkoty stejně ničeho nedosahujeme.
 • FK Viktoria Žižkov tondik 13.01.2016, středa, 23:04 + 0 - 0
  celkem souhlas s blogem....fakt celkově mě sere to, že fans/ultras nějak více nejsou schopni bojovat celkově proti té mafii FAČR....jako fakt od Pelty a spol. je to úplný výsměch.....a už se ani neřve "peltaven" apod., přesně to co Pelta a spol. chtějí, aby to vyšumělo, prostě v jednu dobu to byla "móda" a ted ty celkové protesty proti FAČRu jsou minimální....přitom fakt tohle by měli řešit fans a ultras, kromě podpory svého týmu to, aby byli rovné šance a ne, aby to ovlivňovala korupce na FAČRu.....ale na místo toho se nanejváýš řeší politika, uprchlíci apod. :-/ je to frustrující....
 • FC Viktoria Plzeň Zdeněk81 13.01.2016, středa, 21:53 + 0 - 0
  je to buhužel tak
 • AS Trenčín Matty 13.01.2016, středa, 21:34 + 0 - 0
  Jebať.
 • FC Baník Ostrava Harry79 13.01.2016, středa, 11:50 + 0 - 0
  Kaaa: souhlas
 • AC Sparta Praha Jetel 13.01.2016, středa, 10:50 + 0 - 0
  Kaaa: ve vším s tebou souhlasim
 • FK Viktoria Žižkov kaaa 13.01.2016, středa, 09:38 + 4 - 0
  Já osobně sem přestal fotbal sledovat úplně. Světovej je mi totálně u prdele. To že někdo vyhraje poxté zlatý míček a že nějakej GelNaprdel z toho má trauma mě zajímá asi jako problémy pana Šustra v Hronově nad Doubravou. Na fotbal ale chodím, chodit budu, občas i vyjedu se svým oblíbeným klubem ven. Velmi rád navštívím zápasy družebních přátel. Vždy budu fandit v kotli, tam kde je mi nejlíp. Na mocipány seru, stejně tak jako na security a PČR. Pokud seru já na ně, serou oni na mě a vzájemně si nepřekážíme. Takže asi tak. Pokud někdo (skupina, jednotlivec) zorganizuje protest, velmi rád ho podpořím. Ale ruku na srdce, koukněte se kolem sebe, vše je jen o moci. Kdo má moc a vlivné přátele, je nedotknutelnej. Takže takovej póvl, jako jsme pro něj mi radikální, ultra a jiní fanatici, je pro něj jen smítko, které smete ze svého saka. To je dnešní realita.
 • AC Sparta Praha Jetel 13.01.2016, středa, 00:37 + 0 - 0
  To že Horník je v Jablonci je mi upřímně jedno, toho že by znova uplacel se absolutně nebojím. Tím ho nechci obhajovat co udělal, ale Pelta (nejsem jeho fanoušek) tím že ho vzal, udělal nejlepší věc co mohl v tuto chvíli v Jablonci udělat. Horník má neskutečný přehled o českém fotbale a hlavně hráčích ( a to i v nižších soutěžích ). Pelta ho zná, zná jeho schopnosti (fotbalové) a moc dobře ví proč si ho bere. Co se týče zkaženosti fotbalu u Nás, tak mě nic už nepřekvapuje, a věřte že fotbal je prohnilí i v zemích a profiligách do kterých by jste to neřekli, jen to prostě není vidět. U Nás je to bafuňářům jedno že to vidět je, protože nejsme jednotní a se smíchem na Nás chčijou :D Já osobně už začínám na Český a světový fotbal srát, protože už z fotbalu představám mít radost a ať si klidně zdechne, já bez něj nezemřu a když budu chtít tak si s přáteli zahrajeme, a mám z toho víc než z toho "profihnusu". Fotbal není jediný kolektivní sport, jsou spousta dalších her které jsou pěkné a nezkažené. :)
 • FC Viktoria Plzeň radekmaxik7 12.01.2016, úterý, 20:49 + 0 - 0
  "stále fungující trojúhelník Berbr-Damková-Paclík" :D Mě by zajímalo, co udělal sám autor, aby se bojovalo proti fačr, že tu takhle píše, že je všechno špatně?
 • bez klubu ultraboy 12.01.2016, úterý, 19:19 + 0 - 0
  Když tu autor takto moralizuje českou scénu, tak by mne zajímalo, co on sám udělal na scéně a hlavně v boji proti FAČRu? Moralizovat a plivat na všechny je věc jedna, ale zvednout sám zadek a něco s tím udělat je věc druhá že?
 • FC Baník Ostrava Casual88 12.01.2016, úterý, 19:08 + 0 - 0
  Tak ses k tem fnukalkum akorat pridal, protoze taky jsi nic nevymyslel :-)
clbannerVidea

Choreo a pyro Trnavy v zápase s Žilinou


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
BLOG: Návštěva kvalifikačníc... 18.10.2021

BLOG: Návštěva kvalifikačníc...


BLOG FANOUŠKŮ: Výjezd fanouš... 16.10.2021

BLOG FANOUŠKŮ: Výjezd fanouš...


BLOG: Návštěva dětského domo... 14.09.2021

BLOG: Návštěva dětského domo...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Poslechli Žyletu! Poklekli a... 30.09.2021

Poslechli Žyletu! Poklekli a...


Chuligáni Trnavy se dostali ... 18.10.2021

Chuligáni Trnavy se dostali ...


Oslava Novojičínska a vzkaz ... 26.09.2021

Oslava Novojičínska a vzkaz ...

Komentáře
19.10.2021, úterý, 11:24 - GarryR
Divák - nad tím sem se taky za...
19.10.2021, úterý, 10:58 - Divák
Já hlavně nechápu to dokopáván...
19.10.2021, úterý, 10:20 - BF05
Jako kdyby někdo chtěl, aby to...
18.10.2021, pondělí, 22:58 - northboy
Bolo to zaujímavé , ale myslím...
18.10.2021, pondělí, 17:46 - slovanjeslovan
Derby ako remen by to bolo,keb...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace