o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Blog fanoušků: Ševci v Zagrebu

blog fanoušků středa, 21.05.2014 15:05 - přejít do komentářů
V pátek, 16.5. po obědě se ze Zlína vydáváme v 8 lidech na víkend do Záhřebu
images/clanky/blog-fanousku-sevci-v-zagrebu-6059.jpg

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

V pátek, 16.5. po obědě se ze Zlína vydáváme v 8 lidech na víkend do Záhřebu, kam jsme pozváni našimi přáteli z Bad Blue Boys. Tento víkend byl velmi nabitý, tak postupně.

Po osmé hodině večerní se konečně dostáváme do centra Záhřebu, parkujeme a jdeme do „klubu navijača“, kde nás očekávají naši kamarádi. Zde proběhne nějaké to pivo na uvítanou a už spěcháme na koncert „otpor sistemu“ pořádaný BBB.

Zde vystupují místní punkové kapely a zlatým hřebem večera je skupina Šank?!, která dostává celý sál do varu. Mezi písněmi znějí chorály a jsou odpáleny i nějaké ty ohně, při kterých to vře v celém sále. Když dohraje skupina Šank?! a my jsme na odchodu, zarazí nás dětský hlas v mikrofonu. V tu chvíli se roli spíkra ujal asi 12ti letý chlapec, který do mikrofonu řve Mamiču, cigane… a fanatismus se rozjíždí na maximum.

Koncert tím končí a my naprosto vyčerpáni odcházíme k jednomu BBB domů, kde nás ubytovává.

V sobotu se na Maksimiru hraje derby mezi Dinamem a Hajdukem. Vzhledem k obrovským represím a černé listině, na které je asi 400 BBB je atmosféra zatím nejslabší, jakou v Záhřebu zažíváme.

Rozložení sil na tribunách je následovné: na severu se schází asi 50-100 členný kotel žoldáků z BBB, kteří spolupracují s klubem a prezidentem Mamičem. Na Istoku skupina BBB bojujících proti vedení a v sektoru hostů samozřejmě Torcida.

Atmosféra i samotný zápas za moc nestojí. Jediné do čeho se jak BBB z Istoku, tak Torcida obouvají je Mamič. Díky nadávkám je zápas několikrát přerušen (jaká podobnost s ČR). Asi v 80 minutě se policie, stojící celý zápas pod Istokem přesunuje na tribunu a obestoupí BBB, což se samozřejmě nikomu nelíbí a tak BBB volí odchod ze stadionu. V té samé chvíli se rozhodčí rozhoduje ukončit toto utkání díky stále nekončícím urážkám Mamiče ze strany Torcidy.

Po fotbale se všichni přesunují do hospod a podniků. Naše kroky opět vedou do klubu navijača, kde celý večer popíjíme, měníme další kontakty zejména se starou gardou (HAHARS) a zdobíme klub Zlínskými suvenýry.

Jelikož se na druhý den hraje turnaj, všichni jsou již nejrůznějších stavech a my bychom těžko cestovali přes celé město, nabízejí nám BBB nocleh přímo v klubu navijača, což samozřejmě oceňujeme a příjmáme.

Brzy ráno pro nás přicházejí a přesouváme se nedaleko stadionu na sídliště, kde se koná memoriál „Za sve one kojih nemá“, kterého se účastníme spolu s dalšími 31 týmy. I přes informaci, že má dojít ke střetu s „Mamičovími chlapci“ panuje na turnaji velmi příjemná a přátelská atmosféra. Nutno dodat, že organizace je na skvělé úrovni.

Ve 13:30 přichází i náš čas a po vyvěšení naší vlajky nastupujeme proti Boehme 1. K našemu překvapení se na náš zápas přesunuje zatím nejvíce lidí a na turnaji se poprvé fandí, odpalují ohně a dělobuchy. Přes soupeřovu značnou převahu končí zápas 2:2 po obrovském tlaku rozhodčího a starých pardálů z BBB. Na penalty jsou bohužel šťastnější bohémové a tak po výsledku 2:1 na penalty v turnaji končíme, což nás vzhledem k prohýřenému víkendu nejspíše zachraňuje.

Jelikož nás tlačí čas, tak jsme bohužel nuceni opustit turnaj ještě před jeho koncem. Stíháme pouze pár společných fotek, výměnu suvenýru a mizíme směr Zlín se super pocitem krásného víkendu.

Po návratu se dozvídáme, že mámičovi chlapci se skutečně ukázali a proběhl nějaký střet, který ovšem ukončila policie.
Mamičovi žoldáci...

VIDEA:

Kontroly před vstupem...

BBB na stadionu

Koncert a jejich písnička Otpor sistemu v podání Šank?!


-mlaďas-

Autor: Blog

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • Slezský FC Opava carcass 25.05.2014, neděle, 11:04 + 0 - 0
  prezentovat to jako soukromou akci pár kluků, kteří se okrajově zajímají o sportovní dění ve svém městě a jeli podkuřovat nějakému zahraničnímu táboru, tak proč ne, bylo b y to OK, ale prezentovat to málem jeko "družbu" svého lokálního klubu, na který dlouhodobě serou, je hodno tak maximálně ironického pošklebku - nějaká venkovská košťata jela na výlet a vypsala se z toho na internetu
 • bez klubu Rusty 25.05.2014, neděle, 10:54 + 0 - 0
  s77: Souhlas s komentem 1 i 2. Přijde mi opravdu trapné nebýt schopen pravidelně dělat výjezdy v 2.lize a srát se potom do Zagrebu. Navíc pak se z toho vypisovat na internetu. To je prostě ubohý.
 • Slezský FC Opava s77 24.05.2014, sobota, 14:14 + 2 - 0
  Mě osobně je u prdele, koho má Zlín za kamarády, a kam jezdí...o to tu přeci vůbec nešlo. Moje rýpnutí směřovalo k tomu, že by bylo lepší, kdyby své aktivity směřovali prioritně ke svému vlastnímu klubu a městu. Klidně ať jsou třeba fan club Dinama, to je jejich věc, ale jak neumí přijít na vlastní stadion (což jsem třeba na zápasech s Opavou zažil), tak si podle mě nějaký respekt nezaslouží. A jestli borci ze Zlína čekají, až budou hrát v lize o poháry, aby zase začali chodit a jezdit, tak to jim přeji brzké probuzení ze sna ;)
 • FC Spartak Trnava Kony S-U 24.05.2014, sobota, 13:27 + 0 - 0
  Ač nevím kdo Wanderer je, ale tak jak to napsal, tak to je (bylo), bo začátky přátelství kluků ze Zlína a Zágrebu na AS Roma si pamatuju. Myslím si, že spousta lidí tady jenom nemůže skousnout, že tak "bezvýznamný" tábor, jako pro spoustu lidí u nás Zlín je, může mít kamarády z BBB, kteří je narozdíl od české scény berou, bez ohledu na jejich aktivitu v ČR.
 • FC Fastav Zlín Wanderer 24.05.2014, sobota, 00:32 + 0 - 0
  Asi bych se tady měl vyjádřit k některým nadávkám a urážkám, které neví o podrobnostech. Jsem ze Zlína a se skupinou pár nadšenců Roma Fans Praga, jsme jezdili na zápasy AS Roma. Kde jsme potkali stejně nadšenou skupinku Chorvatů, kteří byli členy BBB. A tak slovo dalo slovo a první jedinec ze Zlína, začal vyrážet i na zápasy Dinama. Připojilo se více jedinců a přibylo v Zagrebu více přátelství. Jezdilo se i ven na evropské poháry (Amsterodam, Domžale) a hlavně na zápasy proti Hajduku. První zlínský iniciátor se stáhl do ústraní, stejně tak jeho první přátelé ze Zagrebu. A nyním je tu mladá generace, jak ve Zlíně, tak v Zagrebu, která si rozumí a čili přátelství dál pokračuje. Takže nejedná se o žádné lezení do prdele?! , a vůbec né družbu. Prostě je to přátelství pár jedinců (u BBB snad i nějaké skupiny), které vzniklo, tím, že na počátku byl jeden kluk ze Zlína a pár kluků z BBB. Určitě se najdou rýpalové, co v tom vidí jiné zájmy a jen jejich názor je ten správný. Ale pravda je tahle co jsem napsal! A myslím, že takových jedinců a přátelství je i v jiných klubech mezi ČR a zahraničím.
 • FC Hradec Králové C6H6 23.05.2014, pátek, 12:47 + 1 - 0
  Zeberdee: Doufám , že nás v sobotu přesvědčíš o vaší úrovni ...
 • SK Sigma Olomouc matěj 23.05.2014, pátek, 10:43 + 0 - 0
  Zeb: :-D ale máš pravdu, za počty Opavy vážně nemůžeš.
 • AC Sparta Praha eRw!n 22.05.2014, čtvrtek, 23:46 + 2 - 0
  Zeberdee: slusne si se tady ztrapnil
 • FC Baník Ostrava capekpico 22.05.2014, čtvrtek, 18:57 + 0 - 1
  Souhlasím s Opavákem. P.S. někdo prý Opavě moc hezky upravil grafko ;-)
 • Zbrojovka Brno Doyle 22.05.2014, čtvrtek, 18:29 + 0 - 0
  Zebe, no jo, já se nedivím, že nejezdíte do prdelí jako je varnsdorf a nebo do sokolova, ale to, že nejezdíte ani do hradce, loni do opavy, prostě nikam už není v pořádku... a co se týče opavy, nechcu jim lézt do řitě, ale je to malé město, sportovně jsou ještě ve větších sračkách a hlavně déle než vy a ta scéna má úplně jinou uroven... hlavně chorvatům dávejte suvenýry svého klubu, který ani nejezdíte podporovat..
 • SK Slavia Praha Batelov 22.05.2014, čtvrtek, 17:39 + 0 - 0
  pilgrim:Ty se do ničeho neser. Běž se radši radovat na FAČR, jak jste zvládli finále Poháru...
 • bez klubu pilgrim 22.05.2014, čtvrtek, 16:32 + 0 - 0
  Zeberdee - ty jsi dobrý ignonrant, v Opavě je na vrcholové úrovni basket, letos se hrálo semfinále play off, příští sezónu se budu muset podívat, kde vlastně leží ta prdel světa Gottwaldov, škoda, že ze Zlína do Opavy zase nikdo tradičně nepřijede, všech 8 zlínských fans v tu dobu bude asi zalezlé v chorvatské prdeli
 • FC Fastav Zlín Zeberdee 22.05.2014, čtvrtek, 15:37 + 0 - 0
  Nechtěl jsem na to reagovat ale budíš. s77 - Na Zlín chodíme všichni kdo byl v Zagrebu . Nemůžu za to že se Zlínu nedaří a tím pádem přestali chodit lidi a radši jdou na hokej nebo někam do přírody než se nervovat nad hrou. Já za to nemůžu že vás je tolik v MSFL když jiný sport v Opavě není na vrcholové úrovni.Tak se ani nedivím že vás je furt tolik :) A co se týče výjezdů tak jet se poívat na prohru do Vanzdorfu , Sokolova , Táborsko atd.. kurva kde ty města vlastně sou ?? že vy máte výjezdy do 100km to by nás taky jezdilo
 • SK Slavia Praha Terre Blanche 22.05.2014, čtvrtek, 13:41 + 0 - 0
  voe to je jak na vojně. Musiš tohle támhleto nemužeš
 • FC Baník Ostrava A1922 22.05.2014, čtvrtek, 13:01 + 0 - 0
  jak jako upadla scéna? Takových akcí by se měli zůčastňovat snad aktivní fanoušci ne?..s77 má pravdu
 • FK Teplice FuckTheMedia15 22.05.2014, čtvrtek, 09:10 + 0 - 0
  s77: jo, takže kvůli tomu, že upadne někde scéna, tak se nesmí jet na dovolenou?
 • Slezský FC Opava s77 21.05.2014, středa, 19:39 + 19 - 0
  Těmhle kašparům ze Zlína se můžu jen zasmát, na vlastní klub pomalu nechodí, na výjezdu je člověk nepotká pár let, ale bezva že si zajedou do Zagrebu...
 • bez klubu SimonSS 21.05.2014, středa, 18:33 + 1 - 0
  Pekné čítanie
 • FC Spartak Trnava Kony S-U 21.05.2014, středa, 16:15 + 0 - 0
  Pěkný report! Určitě fajn výlet (zážitek).
clbannerVidea

Oslavy třetího místa FK Jablonec


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Jedeme do Baku, aneb Na mist... 08.07.2021, čtvrtek, 10:20

Jedeme do Baku, aneb Na mist...


BLOG: Návštěva EURO - Skotsk... 23.06.2021, středa, 09:34

BLOG: Návštěva EURO - Skotsk...


Musí to mít pořádný refrén! ... 25.03.2021, čtvrtek, 09:37

Musí to mít pořádný refrén! ...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
Postup! Letná zářila nejenom radostí... včera, 10:51

Postup! Letná zářila nejenom radostí...


Ve Zlíně sešívaný návrat fanatismu 27.07.2021, úterý, 09:53

Ve Zlíně sešívaný návrat fanatismu


Letnou provoněla vítězná pyrošou ultras Sparty 25.07.2021, neděle, 11:56

Letnou provoněla vítězná pyrošou ultras Sparty

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Postup! Letná zářila nejenom radostí... včera, 10:51

Postup! Letná zářila nejenom radostí...


Ve Zlíně sešívaný návrat fanatismu 27.07.2021, úterý, 09:53

Ve Zlíně sešívaný návrat fanatismu


Letnou provoněla vítězná pyrošou ultras Sparty 25.07.2021, neděle, 11:56

Letnou provoněla vítězná pyrošou ultras Sparty

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Jedeme do Baku, aneb Na mist... 08.07.2021, čtvrtek, 10:20

Jedeme do Baku, aneb Na mist...


Slezský stadion domovem prot... 30.06.2021, středa, 09:50

Slezský stadion domovem prot...


BLOG: Návštěva EURO - Skotsk... 23.06.2021, středa, 09:34

BLOG: Návštěva EURO - Skotsk...

Komentáře
25.07.2021, neděle, 15:54 - acs1893
Frydečak: od roku 2008 jsem by...
24.07.2021, sobota, 11:04 - dennyTS
Doufám, že to Frydečák myslí i...
23.07.2021, pátek, 20:55 - Frydečak
@acs1893: Škoda, že jsi nebyl ...
21.07.2021, středa, 17:22 - acs1893
Rapid mega support...byl sem s...
21.07.2021, středa, 16:48 - Fafrnek
Pekne Sparta
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace