o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Blog fanoušků Slavie: My jsme vždy všude tam....

blog fanoušků čtvrtek, 26.04.2018 - přejít do komentářů
Proč lidé neradi jezdí do Brna?
/titleImg/blog-fanousku-slavie-my-jsme-vzdy-vsude-tam/1/8376.jpg?width=570

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Když jdete na fotbalový zápas, očekáváte určitý servis. Jde o zcela základní věci, jako že si budete moct sednout nebo stoupnout, kam si koupíte vstupenku, nikdo vás nebude ohrožovat, budete mít možnost zakoupit si občerstvení a budete moci i kdykoli odejít, kdyby vás utkání přestalo bavit. Zkrátka očekáváte podobné běžné věci, jako když se jdete podívat na pouť, do muzea, na závody nebo dokonce do divadla, tedy když se budete řídit pokyny pořadatelů či organizátorů, nenastane pravděpodobně žádný problém. Na většině českých fotbalových stadionů to už tak i chodí, ale každý takový stadion má jedno místo, které se od zbytku liší – a nejde jen o tradičně špatný poměr nejhorší výhled vs. nejvyšší cena vstupenky. Na tomto místě s vámi zacházejí naprosto odlišně než na zbytku stadionu, vaše základní občanská práva jsou okleštěna na minimum a o servisu je lepší nemluvit. Tím místem je sektor hostí.

Fanoušci, kteří pravidelně cestují podpořit svůj tým na hřiště soupeřů, vědí, že každý sektor pro hosty má svá specifika. Některé sektory mají lepší a některé horší pověst a některé mají dokonce povést takovou, že bývají důvodem, proč se na zápas vůbec nevydat. Určujících faktorů je několik – například kvalita výhledu a celkové prostředí sektoru (na hřiště koukáte přes mříže nebo hustou síť, sektor je plesnivý a špinavý, chybí občerstvení). Z tohoto pohledu se v současnosti mezi nejhorší řadí Jihlava, Hradec a Brno, bývala to Plzeň. To je ale pouze problém stavebních úprav a výrazně se vše zlepšuje.

Největším problémem ovšem je přístup pořadatelů, kteří bývali agresivní a s oblibou vyvolávali konflikty s vědomím toho, že dojde-li v sektoru ke rvačce, policie se nebude nikdy ptát, kdo ji rozpoutal a bude na jejich straně. Vyhlášení tak bývali pořadatelé na Bohemce, spartě, Kladně či v Liberci. Jak ukázal náš poslední zápas, pořadatelé se pořád vyžívají v agresi v Olomouci a zdá se, že také v Karviné. Nutno říct, že i tento problém se výrazně zlepšuje, i když samozřejmě incidenty nejspíš nikdy úplně nevymizí.

.

Dalším faktorem je pak to, co musíte udělat, abyste mohli vstoupit do sektoru hostí. Zde panuje největší rozdíl mezi sektory pro domácí či neutrální fanoušky a sektory pro hosty. Vstup do sektoru hostí a odchod z něj bývá provázen nejrůznějšími často nesmyslnými procedurami. Svého času se například v Plzni muselo pro vstup k hostím nadýchat na alkoholtesteru méně než 0,2 promile a pořadatelé prohmatávali i dlouhé vlasy, zda tam není něco schovaného. V Mladé Boleslavi byl zakázán vstup s papírem v jakékoli podobě, takže chtěli-li jste vstoupit do sektoru hostí s knihou či novinami, nebylo vám to umožněno. V Liberci prohledávali pořadatelé tak důkladně, že vás u toho celého nadzvedli a protřepali a notoricky známá byla praxe, se kterou přišli v Jihlavě a praktikovali i na Slovácku, v Liberci a na spartě, kdy nutili hostující fanoušky se i v mrazech zouvat. Většina těchto praktik zarážela svou nesmyslností a bylo očividné, že jejich skutečný smyslem bude spíše odradit fanoušky od návštěvy sektoru hostí. Opět je ale nutno říct, že se to v poslední době výrazně zlepšuje, a pořadatelé zjišťují, že když jednají s fanoušky jako s lidmi, většinou se jim to vrátí v podobě minimálních problémů.

Dosud jsme mluvili výhradně o odstrašujících praktikách klubů a pořadatelů, ale co když je tím původcem nesmyslných praktik, často na hraně zákona, instituce, která má na dodržování zákona dohlížet, tedy policie? A tím se dostáváme k 
vítězi pomyslné soutěže o nejhorší divácký zážitek (nejen) v sektoru hostí, kterým je Zbrojovka Brno a její stadion. Zde v posledních letech pravidelně nacházíme všechny nešvary, které jsme doposud zmiňovali. Odpudivý sektor pro hosty s příšerným výhledem stejně jako úrovní servisu a občerstvení. Agresivní pořadatelé, kteří v minulých letech několikrát bezdůvodně napadli fanoušky Slavie u vstupu do sektoru, díky čemuž Slavie už roky monitoruje příchod do brněnského sektoru hostí, aby své fanoušky ochránila a navrch čím dál více arogantní a nesmyslné počínání policie.

Jak to vypadá, když se chcete v Brně vydat do sektoru hostí, si ukážeme na příkladu naší poslední návštěvy z minulého týdne. Začněme tím, že policie vždy uzavře několik bloků dvou ulic přilehlých ke vstupu do sektoru a pouští tam pouze fanoušky Slavie, obvykle ještě po kontrole občanky. Na českých stadionech naprosto neobvyklá a nutno říct, že i nesmyslná praxe. V Ostravě, na spartě, Olomouci ani nikde jinde se k ničemu takovému nepřistupuje. Navíc samotný vstup do sektoru hostí se nachází na konci cca 200metrového koridoru, takže uzavírat ještě okolní ulice je absurdní. Neméně absurdní je i to, že před a po zápase nejsou do uzavřených ulic pouštěni ani místní, kteří zde bydlí. Běžným obrázkem jsou tedy důchodkyně čekající za mobilními ploty střeženými těžkooděnci, které policie odmítá pustit domů. Při vstupu do „zakázané zóny“ jsou navíc fanoušci upozorňováni, že dovnitř vstupují na vlastní nebezpečí.

Celý článek si můžete dočíst na stránkách Tribuny Sever.

 

Autor: DD

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • bez klubu vilda269 08.05.2018, úterý, 06:59 + 0 - 0
  Zdar hosi. PragueBoys88: Miluju elektrikare,jste fakt super:o))))) Jen co jsem prelitnul Tvuj ,,stek" tak mi naskocila ta situace s tim pinglem,ktery se modli,at nema trvale nasledky,kdyz ho ty bezmozci dokopali na zemi. To musi byt tak uzasnej pocit,slapat nekomu na ksicht,co?:o))) Jen tak si kopnout do meruny,co? To je prava demonstrace nadrazenosti a totalniho vitezstvi,paradicka:o))) Jako kdyz Plzenaci mrsknou svici na tribunu,kde sedi pani,ktera se prisla podivat na SKS a ze stadionu putuje v sanitce. Kazdej kdo se snizi kopat do leziciho cloveka pri bitce apod. je gumicka a s gumickou se gumuje,nez dojde. Hodne stesti tem,co potkaji gumicky.
 • Zbrojovka Brno Tom H 02.05.2018, středa, 06:44 + 0 - 0
  Ty kokos ty sa budeš sťažovat na brněnských fízlov? Přeju vám, aby ste se dostali do superpoháru, které se bude hrát zase v té cigánské díře a poznali co je slovenský ACAB. Ješte budete ze sna volat po pčr.
 • bez klubu Rusty 28.04.2018, sobota, 13:34 + 0 - 0
  Na jedné straně je imbecilní chování PČR, na straně druhé připosranost samotných klubů:-(
 • SK Slavia Praha dennyTS 27.04.2018, pátek, 18:30 + 0 - 0
  PragueBoys88...ty jsi vylezl z jakeho kanalu?
 • SHK Hodonín Fafrnek 27.04.2018, pátek, 14:25 + 0 - 0
  Fnuky fnuk...no proste seshitci
 • FC Viktoria Plzeň Pan pes 26.04.2018, čtvrtek, 23:50 + 0 - 0
  To, co psal anonym o tlaku fízlů, fungovalo přesně v Plzni třeba před patnácti lety, v dobách, kdy nejen hosté museli nadýchat do 0,3 promile, aby byli vpuštěni... Opakované schůzky s klubem, kde vedení i securitka byli vstřícní, dalo se domluvit na spoustě věcí, včetně zrušení dejchání.... Pak vždy přišel zkurvenej Bečka (otec dnešního asistenta trenéra) od policie, na všechno jen arogantně "ne ne ne" a bylo po tolerování čehokoliv. Vedení jen sklopilo oči před fízlama, kteří jim začali vyhrožovat a represe pokračovaly dál....
 • FC Baník Ostrava Frydečak 26.04.2018, čtvrtek, 17:11 + 0 - 0
  Dokážete se na slávii domluvit, že pojedete hromadně bez občanek? Neexistuje totiž zákon, který by nařizoval mít ji u sebe. Jestli ano, tak je vše vyřízeno. Policisté nebudou kontrolovat tisíc lidí via evidenci obyvatel. Zkuste (zkusme) to a třeba to půjde. Navíc, kdyby každý chtěl znát důvod, proč je kontrolují, tak je taky nebude bavit říkat tisící lidem tu samou větu. Každý má telefon velký jak koňský penis, ale nikdo jej už neumí zapnout v kontroverzní situaci. Ale co kdybychom se včas nedostali na stadion? Tak se na to radši vyserem a budeme mlátit klávesnicí.
 • bez klubu PragueBoys88 26.04.2018, čtvrtek, 15:46 + 0 - 0
  Proč píšeš jediné Sparta s malým S? Komplex že jsme ti opakovaně dupali na držku?
 • FC Baník Ostrava RavenFCB 26.04.2018, čtvrtek, 14:52 + 0 - 0
  Na toto tema by se dalo napsat opravdu hodne,hodne clanku. Mozna i kniha. s77 - plne souhlasim,cim je clovek starsi tim hure ty buzerace a nesmyslnosti bere a rika si,ze to nema zapotrebi a ze se s tim musi neco udelat. Rozhodne vetsi medializace techto pripadu by podle me pomohla. Aktualne o tom vi jen zasveceny fanousek ktery pravidelne jezdi,nikdo jiny. P.S : dejte uz PEPKYmu BAN !!!
 • Slezský FC Opava s77 26.04.2018, čtvrtek, 14:44 + 1 - 0
  Konečně zase dobrý článek na tomto webu - na výjezdy jezdím už víc než 25 let a čím jsem starší, tím mi tato bezdůvodná a nezákonná šikana policie vadí více. Opravdu bych si přál, abych před nějakým ušmudlaným sektorem hostů nemusel sundávat boty před policajtem, který mi tyká a vyhrožuje, a co teprv se nechat fotit a natáčet s občankou u ksichtu jako nějaký nebezpečný cvok na útěku z psychiatrie (a i ten by dnes měl větší práva a zastání, než fotbalový fanoušek). Tato policejní taktika určitě nepřispívá ke klidnému odchodu a příchodu hostujících fans, skoro to spíš vypadá, že slouží naopak k vyprovokování nějakého rozruchu a následného "nutného" zásahu. Pokud by se slávistům podařilo najít právní cestu, jak těmto praktikám zamezit, prospělo by to všem stranám.
 • FC Viktoria Plzeň pepky 26.04.2018, čtvrtek, 13:42 + 0 - 1
  ACAB+LFA+FAČR NASRAT JUDE,TO JE JEDINÝ PROBLÉM,SVOBODU FANOUŠKŮM.STADION NENI KINO.
 • ŠK Slovan Bratislava OBH 26.04.2018, čtvrtek, 12:21 + 0 - 0
  Neviem preco sa to vola sektor hosti vacsinou vsade a nee sektor nenavideneho nepriatela?!
 • SK Slavia Praha Mustaffa 26.04.2018, čtvrtek, 11:40 + 0 - 0
  Jo Brno je top. Jednou me tam nepustili, kdyz jsem foukl do nejakeho alkotestru z trznice a po jednom pivku, kzere jsem jeste vypil po ceste v buse, jsem nadychal asi 1,5 promile :D Nechali me stat pred vstupem skoro cely polocas, fakt parada. Jinak HK je taky zazitek v sektoru hosti. Takovy vylet do minulosti..
 • AC Sparta Praha Moshe Dahan 26.04.2018, čtvrtek, 10:54 + 0 - 0
  Herr Ordnung machen, udelala sýk . Jinak to Brno je v tomto extraklasa se článkem souhlasím
 • 1.FC Slovácko johankarl 26.04.2018, čtvrtek, 10:52 + 0 - 0
  Toto musím potvrdit, výjezd do Brna je to nejhorší, co tě může potkat, nesmyslná buzerace a zdržování, která jen zvyšuje napětí, provokace ze strany pořadatelů, o bufetu ani nemá smysl mluvit. A v televizi se zas jen ukážou zlobivý fanoušci. Kdo nezažil nepochopí, že po takovém opruzu často zbude jen znechucení a nasranost.
 • bez klubu Ordnung machen 26.04.2018, čtvrtek, 10:28 + 2 - 3
  nebrečte židi
 • Zbrojovka Brno Cenda 26.04.2018, čtvrtek, 09:43 + 0 - 0
  No milý slávisti můžu vás ujistit, že tito pánové co si říkají strážci zákona v Brně znechutili chodit na fotbal i nejednomu domácímu fanouškovi.
 • bez klubu anonym5896 26.04.2018, čtvrtek, 09:05 + 1 - 0
  Zdravím, vím že asi nebudu moc populární, ale kdysi jsem dělal velitele opatření za BS v jednom prvoligovém klubu a můžu říct, že se všemi těmi "bezpečnostními prvky" různým prohledáváním a zákázům papíru apod. má klub pramálo společného. Největší pachatel tohohle všeho je PČR a přítomný delegát z LFA (FAČR), kteří na bezpečnostních schůzkách toto vyžadují a následně i kontrolují a pokud jim nebude vyhověno hrozí s nevpuštěním lidí na stadion, nebo s velkou pokutou a jak víme ty pokuty si oni obhájí kdykoliv. Nevím jak na ostatních stadionech, ale u nás jsme nebyli se zouváním nadšeni nikdy a dělali jsme to jen na oko. Věřím tomu, že podobně je to i v Brně když si policie usmyslela, tak to prostě bylo jinak zase výhružky klubu. Nepřeju Vám s nima ty koordinační schůzky, protože je to o nervy a hádat se s policajtem je jako jít hlavou proti zdi. Díky za přečtení a moc mě tu nehroťte. ČAU
clbannerVidea

Sestřih výjezdu fanoušků Komety do Zlína


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Fotoreport: Havlíčkův Brod -... 30.12.2021

Fotoreport: Havlíčkův Brod -...


Choreo i ohňostroj. Fanoušci... 28.11.2021

Choreo i ohňostroj. Fanoušci...


BLOG: Návštěva kvalifikačníc... 18.10.2021

BLOG: Návštěva kvalifikačníc...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Den, kdy policie nechala zem... 10.01.2022

Den, kdy policie nechala zem...


Vlajka Hooligans Brno vznikl... 14.12.2021

Vlajka Hooligans Brno vznikl...


Turci byli v KV aréně jako d... 15.01.2022

Turci byli v KV aréně jako d...

Komentáře
19.01.2022, středa, 20:00 - Sowl
Brno patří do první ligy. Leto...
11.01.2022, úterý, 12:55 - Sowl
Hrůza...
15.12.2021, středa, 06:35 - Fafrnek
Malmo sou zidi?
27.11.2021, sobota, 14:15 - davey
Zbytečně tolik fotek stačilo j...
23.11.2021, úterý, 19:28 - FanaticBoy
Tam šlo spíš ukázat ten počet ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace