o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Blog fanoušků: Sparta Praha - Kometa Brno

blog fanoušků pondělí, 27.02.2017 21:05 - přejít do komentářů
Fanoušek z Pardubic vyrazil na utkání do Prahy
images/clanky/blog-fanousku-sparta-praha-kometa-brno-7885.jpg

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Během jedné cesty autem do Pardubic jsem vyslovil jedno mé přání, a to podívat se do největší arény v ČR, do O2 Areny v Praze. Slovo dalo slovo, a tak jsem se společně s mým otcem vydal do této arény v neděli 19. února na utkání 48. kola hokejové extraligy HC Sparta Praha – HC Kometa Brno.

Do místa konání volíme cestu vlakem, neboť je to opravdu nejrychlejší spojení, zvláště když jedete z Pardubic. Do pražské Libně dorážíme cca 90 minut před utkáním, máme tedy spoustu času porozhlédnout se okolo, situace okolo haly je poklidná, sjíždějí se pouze autobusy s fanoušky Komety, ti tady zatím výrazně převládají.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Času navíc využíváme k obhlídce 1. podlaží arény, kde se nachází minigolf, lavičky, sparťanský fanshop, redakce Eurosportu a O2 TV a pár dalších kanceláří a prodejen, prostě taková malá administrativní budova. Pokud se vám poštěstí a v minigolfácké recepci budou mít volný stůl, můžete si dát něco rychlého k občerstvení či osvěžit svá hrdla. My toto štěstí neměli :).
Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Uvnitř je navíc příjemná teplota, ven se nám nechce, radši obhlížíme ruch zevnitř, fanoušků výrazně přibylo, stejně jako uniformovaných příslušníků, nicméně v převaze jsou stále modrobílí.

16:00, O2  Arena se otevřela pro fanoušky čekající před stadionem. Dovnitř se hrnou davy lidí, ale žádná tlačenice, vše naprosto v pohodě. Vstupní procedura je poněkud jiná, než na jiných zimácích. Nejdříve projdete skenerem (pokud máte batoh, tak vám ho pošlou rentgenem, jaký známe z letišť), potom vás detektorem kovu projede sekuriťák a až potom si načtete vstupenku a jste uvnitř. Hned u vstupu zakupujeme program za lidových deset korun, který je opravdu pěkně zpracovaný a dělaný na dva nejbližší domácí zápasy Sparty. O lidových cenách nelze úplně mluviti ohledně občerstvení. Můžete si vybrat klasickou cestu (tedy klobáska, pivo), nebo americkou (nugetky, hranolky ap.). Pivo Staropramen za 35 Kč, balíček chipsů za 40 Kč, dobrá cena je u klobásky, tu nabízejí za 55 Kč, na dobré ceně se shodujeme i u coly, ta za 25 Kč. Možno i utopence u stánku Váhala, taktéž za 35 Kč. Fanoušci se hojně občerstvují, vstupní vestibul je opravdu ohromný, u stolků s jídlem se mísí oba tábory fanoušků.

Potkáváme dost zvláštních lidí, třeba (jak později vyšlo najevo) spíkra kotle Sparty v saku, pána ve starém sparťanském dresu s vousy kamsi po kolena, sekuriťáka, který místo kontroly lístků do spodního prstence s někým píše a lidem okolo nevěnuje pozornost…

Naše lístky byly zakoupeny do horní části arény, sektor 401, řada 6, sedadla 7 a 8, navíc podle fotky umístění na středu hřiště, s dobrým výhledem. To se po našem příchodu na místo potvrzuje, nicméně během zápasu to není dobrá volba. Ale o tom později.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Během předzápasové rozcvičky k divákovi skrz kostku nad ledem proudí různé informace, sem tam stříhnuté reklamním blokem, cca 20 minut před utkáním zmizí oba týmy do útrob stadionu, hala potemní, vyjedou rolby a moderátor začne svůj program. Hala se plní velmi pozvolna, zaplněn je snad jen komeťácký sektor. Před začátkem utkání se ještě jdeme mrknout do nejvyšších řad, výhled odtud je ještě hezčí, napadá nás, že bychom mohli na jednu třetinu zkusit jít do jiného sektoru a tam si sednout.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Před utkáním nastupují domácí gladiátorskou hlavou, je to stejné, jako Pardubičtí koněm, nic zvláštního, snad jen že pískot hostujících fanoušků přehlušuje potlesk a pokřik při nástupu…

Utkání začíná a teď se dostávám k problému našeho sektoru. Tribuny jsou sice strmé, ale byly naprojektovány tak, že každý bude sedět opřen o svoji sedačku (které jsou mimochodem velmi pohodlné) a nikdo se nebude opírat či předklánět. Bohužel, před námi to udělali všichni a my tak z původně dobrého výhledu vidíme jenom vzdálenější část hřiště. Vlastně jsem celou první třetinu prokoukal více na kostku než na led.

Nyní se dostávám k oběma kotlům. Začnu tím sparťanským. Není tolik zaplněn, na Kometu bych čekal rozhodně větší naplněnost sektoru. Tipuju tak 250-300 lidí. Mladý spíkr, který je ten v tom saku, kterého jsme potkali, se snaží hodně, ale moc se mu nevrací odpověď kotle. V jádru kotle jsou velmi diskutovaní 4 bubeníci, dnes na hlavě žádné masky neměli, nicméně perfektně drží rytmus a nemlátí do toho jak smyslů zbavení. Pokřiky jsou takové ty klasické, jaké známe z mnoha stadiónů různě modifikované na svůj klub, neviděl jsem žádnou vlajku na zábradlí, spíše jenom menší tyčové vlajky.

Naopak Kometa je na jiné úrovni. Pár malých bubnů, použití stejné jako u sparťanů. Modrobílí hodně těží ze svých vlastních vymyšlených chorálů, z nichž některé zní opravdu hezky. Jejich sektor je naplněný, fandí příkladně všichni a používají ruce. První třetina se tak hraje na extraligu ve velmi nadprůměrné atmosféře, brněnští ultras mají mírně navrch, i přes hrozný hokej jejich týmu. K vidění je také nadprůměrný hokej, Kometa je stále v krizi, v první třetině nepředvedla vůbec nic a za stav 2:0 pro Spartu mohla být ještě ráda.

My se během první přestávky přesunujeme do prázdnějších sektorů a do nejvyšší řady. Samozřejmě moralisti mohou namítat, ale ruku na srdce: kdo z nás někdy něco nevyužil pro vlastní prospěch…

Během třetiny skoro vůbec nenarazíte na reklamu na kostce, ani při komerční přestávce, nicméně toto je bohatě vynahrazeno během přestávek, kdy vůbec nehraje hudba, ale jenom reklamy, 18 minut v kuse.

Do druhé třetiny vstupuje kotel Sparty s novým spíkrem, starším a asi zkušenějším. Bohužel pro fans Sparty se toho moc nezmění, asi dokáže dostat z lidí více, ale z jejich strany je to nemastné, neslané. Tragická hra Komety pokračuje, ale naopak modrobílí fanoušci se fanděním začínají více bavit, skáčí, dělí se na 2 půlky aj. Hokej opět pokračuje ve stejném duchu, Sparta si dělala, co chtěla. Během komerční přestávky vytahují brněnští choreo, hlavní plachta zobrazuje nějakou příšeru, pod tím nápis Ultras Style, plachtu doplňují modrobílé fólie zvednuté kotlem a dva modrobílé pásy. Nic složitého, velmi pěkně udělané, za toto palec nahoru.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Sparťanští fanoušci se nenechají zahanbit a taktéž vytahují sektorovou plachtu, nicméně mi nějak uniká smysl chorea, spíše mi přijde, že to mělo být někde na reprezentaci, ale zpracování velmi pěkné, žádná vada, v tomto si fans zaslouží taktéž palec nahoru.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Když už se zdá, že by hokejistům Brna pomohla pětiminutová přesilovka po zbytečném faulu Pöpperleho, kdy sekl Čermáka v brankovišti mimo hlavní hru, tak přijde konec druhé třetiny a s tím už pískot některých brněnských fanoušků.

Během přestávky opět reklamy a další soutěže, na kostce opět zajímavé informace o Spartě a průběžné výsledky z ostatních stadionů.

Třetí třetina, je to stále stejné. Kometa tragická hra, výborný výkon v hledišti, Sparta pěkná hra, průměrný výkon v hledišti…Modrobílé definitivně srazí Forman, když naprostou šmudlou dává gól na 3:0 a od té doby se utkání již dohrává. Fanoušci Komety naprosto rezignovali na hru na ledě a fanděním se neskutečně bavili. Různé skákačky, dělení kotle na dvě poloviny a následná odpovídačka, takto to má být, zůstat do konce a fandit. Fanouškům Sparty pomáhá příznivý stav utkání, to se i potleskem přidává hala a zní to pěkně. Tragickou hru Komety podtrhuje Klimek, když dává na 4:0 a od nuceného střídání brankařů nemusel Novotný, rezervní strážce branky, řešit něco závažného. Modrobílí ještě vytáhnou druhé choreo, menší plachta, logo Brna a Moravy, to vše v modrobílé šachovnici a nápis Kometa Brno.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Utkání končí za potlesku vestoje, utkání přihlížela pěkná návštěva 11974 diváků. Oba týmy si dají děkovačku, opouštíme halu jako jedni z posledních, nejdeme s průvodem Brňanů na vlak, v poklidu dojdeme na libeňské nádraží, kde je ještě cítit modrá dýmovnice odpálená v podchodu cestou Komeťáků na stadion a odtud míříme do domova.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Návštěvu O2  areny doporučuji asi každému fanouškovi hokeje, uvnitř je to opravdu pěkné a ohromné, pokud chcete mít levnější vstup, tak jděte nahoru do nejvyšších řad, výhled na led je opravdu výborný, služby tam jsou stejné, lidí je tam méně. Ale koupit si permanentku, asi by mi stadion hodně zevšedněl a už by mi to tak sváteční nepřišlo. Nicméně to je věc názoru každého a já mu ji neberu. Co bych ještě rád pochválil, jsou animace na kostce při vyloučení, gólu aj. Maskot klubu, který různě ukazuje, pohybuje se, píše na papír perem vytrhnutým ze slepice…Je to takové zpestření utkání a vypadá to pěkně.

P.S. Je to můj první blog, tak ho prosím berte s rezervou, co se týče textové úrovně. Díky :-)

 

autor: Čipy

Autor: DD

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • HC Sparta Praha Schaschek 02.03.2017, čtvrtek, 17:47 + 0 - 0
  Vales8881: Schválně jsem se na to zaměřil a dobře, možná to nebylo padesát, ale nebyla to ani osmina vašeho počtu. I tak je to dohadování o hovně. Já si zápas užil a po stránce supportu to sneslo dobrý měřítka. Ono jak jsem taky už popsal v reportu - počty do Prahy se nedají brát vážně, když Vás tady půlka bydlí, to snad uznáš. Mě prostě ten report přijde jen o vychvalování Brna a hanění všechno na naší straně, ale je to blog a MUSÍ A MÁ to být subjektivní. Ano, v O2 Areně si člověk ani neusere, aby o tom sekuritka nevěděla, to je starý známý fakt...
 • Zbrojovka Brno Vales8881 01.03.2017, středa, 22:35 + 0 - 0
  Schaschek: Jako Komeťák jsem zklamaný z počtu, čekal jsem alespoň 5000, ale co píšeš o třetí třetině je fakt píčovina... Sám jsem byl překvapen, že se do fandění zapojili i obyčejní fanoušci co obvykle jen občas zatleskají. Bavily s námi a výsledek jim byl u prdele, jely fakt celý čtyry sektory. Ale schodneme se na stejném - kéž by bylo takových zápasů více, ale v lepší hale kde není vše tak monitorováno, aby se mohla rozjet opravdová párty...
 • HC Sparta Praha Schaschek 28.02.2017, úterý, 09:00 + 1 - 0
  Blog se musí brát s rezervou už jen s ohledem na to, že je to čistě subjektivní hodnocení. Já to beru s rezervou už jen proto, že ty počty zní jakoby si je autor vycucal z prstu. Psát o 250 lidech v kotli, když ten byl téměř plný a má kapacitu cca 500 míst. Na druhou stranu Kometa je u nás jednička (popsal jsem to v ohlédnutí ze zápasu) a výjezd v počtu 2500 hlav je u nás neskutečnej. Já viděl zápas v hledišti jako vyrovnaný a stejnou odezvu mám i od lidí, co seděli na podélné. Další věci je třetí třetina. Autor píše o Kometě v superlativech. Přitom bylo jasně vidět, že je tam padesát fanatiků co jedou hlava nehlava a zbytek je otrávený a sere na to. Nicméně asi se shodneme na tom, že kéž by bylo takových zápasů více. Já si asi udělám čas a navštívím nějaký zápas Pardubic. Počkat, tam by vlastně nebylo co hodnotit...😊
 • HC Kometa Brno mitas 28.02.2017, úterý, 08:53 + 1 - 0
  Jen upřesnění, druhé "choreo" dle autora, není choreo, ale jen sektorová vlajka.
 • Zbrojovka Brno Torino FC!!! 27.02.2017, pondělí, 21:44 + 0 - 0
  Solidně napsané, solidní fotky. Hokej mne nebere a Kometa též ne, autor si však pochvalu zaslouží. Dobře se to četlo 👌.
clbannerVidea

Pyrošou Tribuny Sever v zápase s Teplicemi


další videa >
ULTRASSHOP.CZ Tipovačka
Fortuna liga CZFortuna liga CZ
1.
FC Baník Ostrava Casual88
439
2.
1.FC Slovácko champyon
427
3.
FC Viktoria Plzeň wawe48
413
4.
bez klubu Majkl1911
357
5.
bez klubu Son of Moravia
340
6.
FC Baník Ostrava mara1922
338
7.
FC Viktoria Plzeň navrcswansea
329
8.
Slezský FC Opava lamich2
324
9.
SK Slavia Praha TomSesivka
323
10.
bez klubu Cestovatel
321
Fortuna liga SKFortuna liga SK
1.
bez klubu DavidOFF
191
2.
FC Baník Ostrava mara1922
180
3.
1.FC Slovácko champyon
144
4.
FC Viktoria Plzeň navrcswansea
144
5.
1.FC Slovácko FanaticBoy
143
6.
FC Viktoria Plzeň wawe48
139
7.
MŠK Žilina Nordic Division
138
8.
FC Baník Ostrava mario72
135
9.
bez klubu Cestovatel
120
10.
1.SC Znojmo Jerzy-Okurkari
116
ULTRASSHOP.CZ Tipovačka >
Blog fanoušků & Groundhopping
Když se slaví 40. narozeniny... 31.08.2020, pondělí, 14:08

Když se slaví 40. narozeniny...


BLOG: Derby o Sudety s pocho... 02.07.2020, čtvrtek, 12:16

BLOG: Derby o Sudety s pocho...


Pusťte fanoušky na fotbal, a... 08.06.2020, pondělí, 13:45

Pusťte fanoušky na fotbal, a...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
SOUHRN: Pohled na tribuny ve 4. ligovém kole F:L včera, 21:30

SOUHRN: Pohled na tribuny ve 4. ligovém kole F:L


FotoReport: Bohemians Praha - FC Viktoria Plzeň včera, 21:25

FotoReport: Bohemians Praha - FC Viktoria Plzeň


FotoReport: FC Viktoria Žižkov - FK Hradec Králové včera, 19:40

FotoReport: FC Viktoria Žižkov - FK Hradec Králové

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
SOUHRN: Pohled na tribuny ve 4. ligovém kole F:L včera, 21:30

SOUHRN: Pohled na tribuny ve 4. ligovém kole F:L


FotoReport: Bohemians Praha - FC Viktoria Plzeň včera, 21:25

FotoReport: Bohemians Praha - FC Viktoria Plzeň


FotoReport: FC Viktoria Žižkov - FK Hradec Králové včera, 19:40

FotoReport: FC Viktoria Žižkov - FK Hradec Králové

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Neskutečné! Fanoušci Bayernu... 09.09.2020, středa, 22:08

Neskutečné! Fanoušci Bayernu...


Brněnská vakcína, zabavená v... 13.09.2020, neděle, 21:19

Brněnská vakcína, zabavená v...


Shrnutí současné situace v M... 01.09.2020, úterý, 18:10

Shrnutí současné situace v M...

Komentáře
před 4 hodinami - DavidOFF
Celkem slušné kolo. Te´d už to...
23.09.2020, středa, 20:59 - davey
Možná by nebylo špatné aby to ...
23.09.2020, středa, 19:11 - davey
Všude je to s těma psama stejn...
23.09.2020, středa, 19:06 - davey
Ta poslední fotka tvl... už je...
23.09.2020, středa, 14:17 - zbarda
Jaký je problém mezi ultras po...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace