o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

BLOG FANOUŠKŮ: Stromsgodset IF - Mladá Boleslav

blog fanoušků pátek, 07.08.2015 19:37 - přejít do komentářů
Cesta boleslavských na sever Evropy
images/clanky/blog-fanousku-strømsgodset-if-mlada-boleslav-7036.jpg

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Po losu Evropské ligy panovaly u nás smíšené pocity, přece jen jsme si přáli na 2. předkolo jinou destinaci. Ale nakonec ze vzájemného zápasu Stromsgodsetu a Partizani vyšel jako vítěz norský celek, za což jsme byli rádi.  První zápas jsme hráli doma a prohráli ho, což bylo pro dost lidí překvapení, ale já osobně jsem stejně v postup věřil. Ve středu 22.7. vyjíždíme v 11 ráno na dlouhou cestu zaplněným mikrobusem (20 míst). Cestou se bavíme všelijak, zpíváme, povídáme si o blížícím se zápase a tipujeme výsledek. Nejčastěji padá výsledek 2:1 pro naše barvy :-).

Cesta utíká v pohodě, ale pár kilometrů před Hamburkem je na dálnici kvůli autonehodě dloooouhá kolona, která trvá cca hodinu. Vycházíme kopec na nejbližší most a z něho opět zpíváme, řveme chorály... přesně o tomhle ty výjezdy jsou, bavit se, bavit se a bavit se :-). Kolona se dává opět do pohybu a tak jedeme i my, směrem k Puttgardenu na trajekt, kam nakonec přijíždíme cca ve 22:00. Na trajektu pokračujeme ve zpěvu a přidávají se k nám mladé německé studentky, takže je o zábavu postaráno. Po 40 minutách na lodi jsme opět na pevnině, tentokrát v Rodbyhavnu, tedy už v Dánsku a před námi ještě polovina cesty. Po dvou hodinách jízdy jsme ve Švédsku, kde už téměř celý autobus spí, já zůstávám vzhůru a tak se kochám noční krajinou Švédska, kde téměř město střídá město, takže to určitě není tak nudná krajina, jako když se jede po dálnici v Německu. Cestou si všímám opravdu dost fotbalových stadionů, největšího asi když míjíme Göteborg.

Ovšem cesta Švédskem se zdá být nekonečná (což se o cestě zpět nedá vůbec říct). Do Drammenu přijíždíme po 23 hodinové cestě v deset hodin ráno, utkání se hraje v 19hodin, takže máme celý den volný. První naše kroky míří ke stadionu, kde toho ale moc k prohlížení není a tak míříme do centra. Cestou potkáváme plno krásných blonďatých dívek, muslimů ale taky krásné přírody, která v tomto městě je. Když procházíme ulicemi Drammenu, vidíme McDonalds, kam hned většina z nás míří, i když to je asi jediné místo, kde pro nás byly stejné ceny jako v ČR, tak jen málokdo si něco kupuje, většina přišla na Wifi :-D. Lidi v Norsku byli super a milí, přáli nám štěstí, zdravili nás, troubili. Když se usazujeme u vody, volají nám místní policisté, ať se zde chováme slušně a nepijeme na veřejnosti :-D. U vody se také rozdělujeme, někdo unavený z cesty tráví čas právě kolem vody, ale většina jde na náměstí, chceme koupit nějaké ty suvenýry.

V tom nám pomáhá mladý fanoušek Godsetu, který byl tak ochotný, že zaparkoval své kolo na náměstí a k obchodu s pohledy a dalšími suvenýry nás dovedl. V jednom obchodním domě je také Intersport, který je propojený s fanshopem Stromsgodsetu, šály byly opravdu pěkné, jeden z nás si kupuje na památku dres místního klubu. Poté navštěvujeme ještě místní Eurospar, kde si kupuje nějaké pití a touláme se Drammenem dál, až končíme znovu ve zmíněném Mekáči. Po chvíli pro nás přicházejí místní fanoušci ze skupiny GodsetUnionen, konkrétně mladší členové z podskupiny Stromso Fanatikere a zvou nás do své hospody na pivo. Pozvání přijímáme a jdeme do zmíněného pubu. Na slavném mostě, který byl ověšen také vlajkami Stromsgodsetu, nás staví chlápek z místních novin, který si nás fotí a jednoho z nás žádá o pár odpovědí. Poté jsme již ve zmíněné hospodě, kde už nás domácí čekají a přivítají, některým z nás je pivo koupeno, jiní si ho kupují sami. Jedno točené pivo stálo 78 NOKů, což je asi 234 KČ :-D. Hospoda i lidé v ní jsou v britském stylu, který taky mají domácí fanoušci rádi.

Místní nám popisují jejich fans scénu, která je prý tvořena hlavně z Ultras skupin, chuligánské skupiny tam mají jen tři týmy. GodsetUnionen k fandění nepoužívají buben, ale pouze ruce. Pro Stromsgodset jsou vypjaté zápasy s Mjondalenem, který je vzdálený deset kilometrů. Blízko mají také Oslo, které je cca daleko jako z Boleslavi do Liberece, ale s místní Valerengou nějakou větší rivalitu nepociťují. Největší problém ovšem mají se svazem, který chce dávat termíny hlavně na úterý a středu, aby fanoušci hostů nemohli na zápas vycestovat. Dále jsme se dozvěděli, že policie je v tomhle ohledu velmi aktivní a fanoušky sbírá jen tak, prostě za nic. Čím víc se blíží zápas, přichází do hospody víc a víc lidí, my ovšem dvě hodiny před zápasem odcházíme směrem k mikrobusu, kde máme vlajky a buben. Překvapilo mě, že to co u nás dělají pořadatelé, dělají v Norsku policisté. Policajt nám na plánku ukazuje náš sektor a doprovází nás tam.

Někdo si kupuje ještě půlenou šálu, kterou měli domácí opravdu hezkou. Kontroly nebyly velké a pomalu čekáme na úvodní výkop. Před ním celý stadion roztáhne šály a zpívá hymnu svého klubu, což bylo opravdu mrazící. V sektoru se nás nakonec schází kolem 30 lidí a začínáme fandit, když dáme na 1:0, většina na fandění ještě přidává. O poločase jdeme k občerstvení, kde si dáváme párek v tortille. Párek byl dobrý, tortilla bez chuti a za tento třívteřinový pokrm dávám 3/10 za neomezenou hořčici a kečup. Druhý poločas máme obrovské šance, ale druhý gól se nám dát nepodaří, ale hráčům děkujeme za super výkon, jen škoda že takový výkon nebyl i v domácím zápase, hráči nám hází dresy a postupně se odebíráme k mikrobusu.

Cestou zpátky běží jeden film za druhým, ve Švédsku už usínám i já, takže cesta utíká rychle a "za chvíli" jsme u trajektu. Značně unavení už na trajektu pouze odpočíváme a bavíme se o nedělním výjezdu do Liberce. V Německu na benzině potkáváme fanoušky Beroe z Bulharska, kteří se vrací ze zápasu s Brondby a tak se s nimi chvilku bavíme. Cesta s filmy utíká rychleji a v pátek asi v 18 hodin jsme doma, jdeme ještě do jedné hospody a rozcházíme se do svých domovů, abychom nabrali síly, jelikož pár z nás jede hned zase v neděli do Liberce. Výjezd hodnotím velmi kladně, ať už posádkou, lidmi v Norsku nebo fotbalem. Jediný mínus bylo vyřazení, tak snad třeba zase za rok ;-).

Autor: Blog

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • bez klubu acab1 13.08.2015, čtvrtek, 19:21 + 0 - 0
  mittal : Nejsem fanda Bolky, patřím k většímu táboru.Ano, vyjeli v pár lidech...ano, nejsou to žádný hools...Ano, nedá se to srovnávat s ACS, SKS, Baníkem...Ale za mě osobně jsem rád, že alespoň těch 20lidí vyjelo, užilo si to.Každý nějak začíná, je to třeba podpořit a ne dělat naprosto zbytečná ramena, jako děláš Ty. Jinak se totiž ta naše ČS nikdy nikam neposune. Za mě maj kluci pochvalu.
 • FK Mladá Boleslav Kostič 11.08.2015, úterý, 13:54 + 0 - 0
  mittal: Proč nepošleš report z Paoku?:) rád bych si ho přečetl :)
 • Zbrojovka Brno Torino FC!!! 08.08.2015, sobota, 18:01 + 0 - 0
  Nevím jak to boleslavští dělají, ale jejich články a fotografie s těmito články související- mne prostě baví !!! To nemluvím o tom, že jim upřímně závidím hezké zážitky. Kluci, ať Vám to vydrží a těším se na další počteníčko !!!
 • SK Slavia Praha BlueFlash 08.08.2015, sobota, 02:23 + 0 - 0
  No a to se nedá 20 lidí přibrat do letadla?
 • FC Spartak Trnava mittal 08.08.2015, sobota, 00:44 + 0 - 0
  Pepici on tour ...du blit velebnosti ....
 • FK Mladá Boleslav Kostič 07.08.2015, pátek, 23:43 + 0 - 0
  LOFC1881: Bohužel, tohle tam je asi běžné :D nic víc tam neměli :D (krom nějakých sušenek nebo oříšků, ale kdo by to jedl na fotbale :D )
 • bez klubu LOFC1881 07.08.2015, pátek, 23:06 + 0 - 0
  Jako dobrý,ale co to je kurwa za buřta nebo spíš páreček do piče.. 😈
 • HC Sparta Praha Lipos 07.08.2015, pátek, 22:18 + 0 - 0
  Díky, těšim se tam jak malej, jen je škoda že jenom na den, ale lepší než vůbec :)
 • FK Mladá Boleslav Kostič 07.08.2015, pátek, 22:13 + 0 - 0
  Tak si raději pak zastavte někde v Německu a kupte si to na zpáteční cestě :) ale užijte si to, fakt je Norsko krásnná země :)
 • HC Sparta Praha Lipos 07.08.2015, pátek, 22:07 + 0 - 0
  No my pak jedeme rovnou do Ženevy, kde hrajem o 2 dny pozdějš, tak toho potřebujem trošku víc :D Ale díky :-)
 • FK Mladá Boleslav Kostič 07.08.2015, pátek, 21:52 + 0 - 0
  o tom vím, ale nikdo to u nás nekontroloval :) věř ale že většinu vypiješ už v Německu nebo v Dánsku :) takže toho se bát nemusíte :)
 • HC Sparta Praha Lipos 07.08.2015, pátek, 21:48 + 0 - 0
  Ok, díky za info, a ještě pokud nevadí že vyslýchám - jak moc kontrolovali chlast na hranicích? Zásoby budou potřeba ale limity na bezcelní dovoz maj sakra tvrdý (5l piva/osoba)...
 • FK Mladá Boleslav Kostič 07.08.2015, pátek, 20:08 + 0 - 0
  Diky supportakum za sdileni:) Lipos: Ano, ale my osobne jsme nic podobneho nezazili. Dokonce nam poprali stesti 😁😃
 • HC Sparta Praha Lipos 07.08.2015, pátek, 20:02 + 0 - 0
  To jako vážně? Za pár dní tam jedeme na hokej (do Norska), tak se mi to moc nelíbí...
 • HC Sparta Praha Lipos 07.08.2015, pátek, 20:01 + 0 - 0
  Dále jsme se dozvěděli, že policie je v tomhle ohledu velmi aktivní a fanoušky sbírá jen tak, prostě za nic.
clbannerVidea

Oslavy třetího místa FK Jablonec


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Jedeme do Baku, aneb Na mist... 08.07.2021, čtvrtek, 10:20

Jedeme do Baku, aneb Na mist...


BLOG: Návštěva EURO - Skotsk... 23.06.2021, středa, 09:34

BLOG: Návštěva EURO - Skotsk...


Musí to mít pořádný refrén! ... 25.03.2021, čtvrtek, 09:37

Musí to mít pořádný refrén! ...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
Postup! Letná zářila nejenom radostí... včera, 10:51

Postup! Letná zářila nejenom radostí...


Ve Zlíně sešívaný návrat fanatismu 27.07.2021, úterý, 09:53

Ve Zlíně sešívaný návrat fanatismu


Letnou provoněla vítězná pyrošou ultras Sparty 25.07.2021, neděle, 11:56

Letnou provoněla vítězná pyrošou ultras Sparty

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Postup! Letná zářila nejenom radostí... včera, 10:51

Postup! Letná zářila nejenom radostí...


Ve Zlíně sešívaný návrat fanatismu 27.07.2021, úterý, 09:53

Ve Zlíně sešívaný návrat fanatismu


Letnou provoněla vítězná pyrošou ultras Sparty 25.07.2021, neděle, 11:56

Letnou provoněla vítězná pyrošou ultras Sparty

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Jedeme do Baku, aneb Na mist... 08.07.2021, čtvrtek, 10:20

Jedeme do Baku, aneb Na mist...


Slezský stadion domovem prot... 30.06.2021, středa, 09:50

Slezský stadion domovem prot...


BLOG: Návštěva EURO - Skotsk... 23.06.2021, středa, 09:34

BLOG: Návštěva EURO - Skotsk...

Komentáře
25.07.2021, neděle, 15:54 - acs1893
Frydečak: od roku 2008 jsem by...
24.07.2021, sobota, 11:04 - dennyTS
Doufám, že to Frydečák myslí i...
23.07.2021, pátek, 20:55 - Frydečak
@acs1893: Škoda, že jsi nebyl ...
21.07.2021, středa, 17:22 - acs1893
Rapid mega support...byl sem s...
21.07.2021, středa, 16:48 - Fafrnek
Pekne Sparta
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace