o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

BLOG FANOUŠKŮ: Stromsgodset IF - Mladá Boleslav

blog fanoušků pátek, 07.08.2015 19:37 - přejít do komentářů
Cesta boleslavských na sever Evropy
images/clanky/blog-fanousku-strømsgodset-if-mlada-boleslav-7036.jpg

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Po losu Evropské ligy panovaly u nás smíšené pocity, přece jen jsme si přáli na 2. předkolo jinou destinaci. Ale nakonec ze vzájemného zápasu Stromsgodsetu a Partizani vyšel jako vítěz norský celek, za což jsme byli rádi.  První zápas jsme hráli doma a prohráli ho, což bylo pro dost lidí překvapení, ale já osobně jsem stejně v postup věřil. Ve středu 22.7. vyjíždíme v 11 ráno na dlouhou cestu zaplněným mikrobusem (20 míst). Cestou se bavíme všelijak, zpíváme, povídáme si o blížícím se zápase a tipujeme výsledek. Nejčastěji padá výsledek 2:1 pro naše barvy :-).

Cesta utíká v pohodě, ale pár kilometrů před Hamburkem je na dálnici kvůli autonehodě dloooouhá kolona, která trvá cca hodinu. Vycházíme kopec na nejbližší most a z něho opět zpíváme, řveme chorály... přesně o tomhle ty výjezdy jsou, bavit se, bavit se a bavit se :-). Kolona se dává opět do pohybu a tak jedeme i my, směrem k Puttgardenu na trajekt, kam nakonec přijíždíme cca ve 22:00. Na trajektu pokračujeme ve zpěvu a přidávají se k nám mladé německé studentky, takže je o zábavu postaráno. Po 40 minutách na lodi jsme opět na pevnině, tentokrát v Rodbyhavnu, tedy už v Dánsku a před námi ještě polovina cesty. Po dvou hodinách jízdy jsme ve Švédsku, kde už téměř celý autobus spí, já zůstávám vzhůru a tak se kochám noční krajinou Švédska, kde téměř město střídá město, takže to určitě není tak nudná krajina, jako když se jede po dálnici v Německu. Cestou si všímám opravdu dost fotbalových stadionů, největšího asi když míjíme Göteborg.

Ovšem cesta Švédskem se zdá být nekonečná (což se o cestě zpět nedá vůbec říct). Do Drammenu přijíždíme po 23 hodinové cestě v deset hodin ráno, utkání se hraje v 19hodin, takže máme celý den volný. První naše kroky míří ke stadionu, kde toho ale moc k prohlížení není a tak míříme do centra. Cestou potkáváme plno krásných blonďatých dívek, muslimů ale taky krásné přírody, která v tomto městě je. Když procházíme ulicemi Drammenu, vidíme McDonalds, kam hned většina z nás míří, i když to je asi jediné místo, kde pro nás byly stejné ceny jako v ČR, tak jen málokdo si něco kupuje, většina přišla na Wifi :-D. Lidi v Norsku byli super a milí, přáli nám štěstí, zdravili nás, troubili. Když se usazujeme u vody, volají nám místní policisté, ať se zde chováme slušně a nepijeme na veřejnosti :-D. U vody se také rozdělujeme, někdo unavený z cesty tráví čas právě kolem vody, ale většina jde na náměstí, chceme koupit nějaké ty suvenýry.

V tom nám pomáhá mladý fanoušek Godsetu, který byl tak ochotný, že zaparkoval své kolo na náměstí a k obchodu s pohledy a dalšími suvenýry nás dovedl. V jednom obchodním domě je také Intersport, který je propojený s fanshopem Stromsgodsetu, šály byly opravdu pěkné, jeden z nás si kupuje na památku dres místního klubu. Poté navštěvujeme ještě místní Eurospar, kde si kupuje nějaké pití a touláme se Drammenem dál, až končíme znovu ve zmíněném Mekáči. Po chvíli pro nás přicházejí místní fanoušci ze skupiny GodsetUnionen, konkrétně mladší členové z podskupiny Stromso Fanatikere a zvou nás do své hospody na pivo. Pozvání přijímáme a jdeme do zmíněného pubu. Na slavném mostě, který byl ověšen také vlajkami Stromsgodsetu, nás staví chlápek z místních novin, který si nás fotí a jednoho z nás žádá o pár odpovědí. Poté jsme již ve zmíněné hospodě, kde už nás domácí čekají a přivítají, některým z nás je pivo koupeno, jiní si ho kupují sami. Jedno točené pivo stálo 78 NOKů, což je asi 234 KČ :-D. Hospoda i lidé v ní jsou v britském stylu, který taky mají domácí fanoušci rádi.

Místní nám popisují jejich fans scénu, která je prý tvořena hlavně z Ultras skupin, chuligánské skupiny tam mají jen tři týmy. GodsetUnionen k fandění nepoužívají buben, ale pouze ruce. Pro Stromsgodset jsou vypjaté zápasy s Mjondalenem, který je vzdálený deset kilometrů. Blízko mají také Oslo, které je cca daleko jako z Boleslavi do Liberece, ale s místní Valerengou nějakou větší rivalitu nepociťují. Největší problém ovšem mají se svazem, který chce dávat termíny hlavně na úterý a středu, aby fanoušci hostů nemohli na zápas vycestovat. Dále jsme se dozvěděli, že policie je v tomhle ohledu velmi aktivní a fanoušky sbírá jen tak, prostě za nic. Čím víc se blíží zápas, přichází do hospody víc a víc lidí, my ovšem dvě hodiny před zápasem odcházíme směrem k mikrobusu, kde máme vlajky a buben. Překvapilo mě, že to co u nás dělají pořadatelé, dělají v Norsku policisté. Policajt nám na plánku ukazuje náš sektor a doprovází nás tam.

Někdo si kupuje ještě půlenou šálu, kterou měli domácí opravdu hezkou. Kontroly nebyly velké a pomalu čekáme na úvodní výkop. Před ním celý stadion roztáhne šály a zpívá hymnu svého klubu, což bylo opravdu mrazící. V sektoru se nás nakonec schází kolem 30 lidí a začínáme fandit, když dáme na 1:0, většina na fandění ještě přidává. O poločase jdeme k občerstvení, kde si dáváme párek v tortille. Párek byl dobrý, tortilla bez chuti a za tento třívteřinový pokrm dávám 3/10 za neomezenou hořčici a kečup. Druhý poločas máme obrovské šance, ale druhý gól se nám dát nepodaří, ale hráčům děkujeme za super výkon, jen škoda že takový výkon nebyl i v domácím zápase, hráči nám hází dresy a postupně se odebíráme k mikrobusu.

Cestou zpátky běží jeden film za druhým, ve Švédsku už usínám i já, takže cesta utíká rychle a "za chvíli" jsme u trajektu. Značně unavení už na trajektu pouze odpočíváme a bavíme se o nedělním výjezdu do Liberce. V Německu na benzině potkáváme fanoušky Beroe z Bulharska, kteří se vrací ze zápasu s Brondby a tak se s nimi chvilku bavíme. Cesta s filmy utíká rychleji a v pátek asi v 18 hodin jsme doma, jdeme ještě do jedné hospody a rozcházíme se do svých domovů, abychom nabrali síly, jelikož pár z nás jede hned zase v neděli do Liberce. Výjezd hodnotím velmi kladně, ať už posádkou, lidmi v Norsku nebo fotbalem. Jediný mínus bylo vyřazení, tak snad třeba zase za rok ;-).

Autor: Blog

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • bez klubu acab1 13.08.2015, čtvrtek, 19:21 + 0 - 0
  mittal : Nejsem fanda Bolky, patřím k většímu táboru.Ano, vyjeli v pár lidech...ano, nejsou to žádný hools...Ano, nedá se to srovnávat s ACS, SKS, Baníkem...Ale za mě osobně jsem rád, že alespoň těch 20lidí vyjelo, užilo si to.Každý nějak začíná, je to třeba podpořit a ne dělat naprosto zbytečná ramena, jako děláš Ty. Jinak se totiž ta naše ČS nikdy nikam neposune. Za mě maj kluci pochvalu.
 • FK Mladá Boleslav Kostič 11.08.2015, úterý, 13:54 + 0 - 0
  mittal: Proč nepošleš report z Paoku?:) rád bych si ho přečetl :)
 • Zbrojovka Brno Torino FC!!! 08.08.2015, sobota, 18:01 + 0 - 0
  Nevím jak to boleslavští dělají, ale jejich články a fotografie s těmito články související- mne prostě baví !!! To nemluvím o tom, že jim upřímně závidím hezké zážitky. Kluci, ať Vám to vydrží a těším se na další počteníčko !!!
 • SK Slavia Praha BlueFlash 08.08.2015, sobota, 02:23 + 0 - 0
  No a to se nedá 20 lidí přibrat do letadla?
 • FC Spartak Trnava mittal 08.08.2015, sobota, 00:44 + 0 - 0
  Pepici on tour ...du blit velebnosti ....
 • FK Mladá Boleslav Kostič 07.08.2015, pátek, 23:43 + 0 - 0
  LOFC1881: Bohužel, tohle tam je asi běžné :D nic víc tam neměli :D (krom nějakých sušenek nebo oříšků, ale kdo by to jedl na fotbale :D )
 • bez klubu LOFC1881 07.08.2015, pátek, 23:06 + 0 - 0
  Jako dobrý,ale co to je kurwa za buřta nebo spíš páreček do piče.. 😈
 • HC Sparta Praha Lipos 07.08.2015, pátek, 22:18 + 0 - 0
  Díky, těšim se tam jak malej, jen je škoda že jenom na den, ale lepší než vůbec :)
 • FK Mladá Boleslav Kostič 07.08.2015, pátek, 22:13 + 0 - 0
  Tak si raději pak zastavte někde v Německu a kupte si to na zpáteční cestě :) ale užijte si to, fakt je Norsko krásnná země :)
 • HC Sparta Praha Lipos 07.08.2015, pátek, 22:07 + 0 - 0
  No my pak jedeme rovnou do Ženevy, kde hrajem o 2 dny pozdějš, tak toho potřebujem trošku víc :D Ale díky :-)
 • FK Mladá Boleslav Kostič 07.08.2015, pátek, 21:52 + 0 - 0
  o tom vím, ale nikdo to u nás nekontroloval :) věř ale že většinu vypiješ už v Německu nebo v Dánsku :) takže toho se bát nemusíte :)
 • HC Sparta Praha Lipos 07.08.2015, pátek, 21:48 + 0 - 0
  Ok, díky za info, a ještě pokud nevadí že vyslýchám - jak moc kontrolovali chlast na hranicích? Zásoby budou potřeba ale limity na bezcelní dovoz maj sakra tvrdý (5l piva/osoba)...
 • FK Mladá Boleslav Kostič 07.08.2015, pátek, 20:08 + 0 - 0
  Diky supportakum za sdileni:) Lipos: Ano, ale my osobne jsme nic podobneho nezazili. Dokonce nam poprali stesti 😁😃
 • HC Sparta Praha Lipos 07.08.2015, pátek, 20:02 + 0 - 0
  To jako vážně? Za pár dní tam jedeme na hokej (do Norska), tak se mi to moc nelíbí...
 • HC Sparta Praha Lipos 07.08.2015, pátek, 20:01 + 0 - 0
  Dále jsme se dozvěděli, že policie je v tomhle ohledu velmi aktivní a fanoušky sbírá jen tak, prostě za nic.
clbannerVidea

Pyrošou Tribuny Sever v zápase s Teplicemi


další videa >
ULTRASSHOP.CZ Tipovačka
Fortuna liga CZFortuna liga CZ
1.
FC Baník Ostrava Casual88
439
2.
1.FC Slovácko champyon
427
3.
FC Viktoria Plzeň wawe48
413
4.
bez klubu Majkl1911
357
5.
bez klubu Son of Moravia
340
6.
FC Baník Ostrava mara1922
338
7.
FC Viktoria Plzeň navrcswansea
329
8.
Slezský FC Opava lamich2
324
9.
SK Slavia Praha TomSesivka
323
10.
bez klubu Cestovatel
321
Fortuna liga SKFortuna liga SK
1.
bez klubu DavidOFF
191
2.
FC Baník Ostrava mara1922
180
3.
1.FC Slovácko champyon
144
4.
FC Viktoria Plzeň navrcswansea
144
5.
1.FC Slovácko FanaticBoy
143
6.
FC Viktoria Plzeň wawe48
139
7.
MŠK Žilina Nordic Division
138
8.
FC Baník Ostrava mario72
135
9.
bez klubu Cestovatel
120
10.
1.SC Znojmo Jerzy-Okurkari
116
ULTRASSHOP.CZ Tipovačka >
Blog fanoušků & Groundhopping
Když se slaví 40. narozeniny... 31.08.2020, pondělí, 14:08

Když se slaví 40. narozeniny...


BLOG: Derby o Sudety s pocho... 02.07.2020, čtvrtek, 12:16

BLOG: Derby o Sudety s pocho...


Pusťte fanoušky na fotbal, a... 08.06.2020, pondělí, 13:45

Pusťte fanoušky na fotbal, a...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
Chachaři vyvedení ze stadionu v Teplicích včera, 20:35

Chachaři vyvedení ze stadionu v Teplicích


Fanoušci budějovického Dynama vyrazili do ulic včera, 12:18

Fanoušci budějovického Dynama vyrazili do ulic


VIDEO DNE: Vítejte v Baťovském Pekle! včera, 08:45

VIDEO DNE: Vítejte v Baťovském Pekle!

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Chachaři vyvedení ze stadionu v Teplicích včera, 20:35

Chachaři vyvedení ze stadionu v Teplicích


Fanoušci budějovického Dynama vyrazili do ulic včera, 12:18

Fanoušci budějovického Dynama vyrazili do ulic


VIDEO DNE: Vítejte v Baťovském Pekle! včera, 08:45

VIDEO DNE: Vítejte v Baťovském Pekle!

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Neskutečné! Fanoušci Bayernu... 09.09.2020, středa, 22:08

Neskutečné! Fanoušci Bayernu...


Brněnská vakcína, zabavená v... 13.09.2020, neděle, 21:19

Brněnská vakcína, zabavená v...


Shrnutí současné situace v M... 01.09.2020, úterý, 18:10

Shrnutí současné situace v M...

Komentáře
včera, 11:14 - Son of Moravia
Kdyby to aspoň dávali do mláde...
včera, 08:53 - moravak77
aspon v necem je zbrojovka prv...
včera, 08:47 - moravak77
gratulace ted uz jen prezit 4 ...
včera, 07:12 - Karlos_UB
Nesmysly...toho Blanska je mi ...
25.09.2020, pátek, 22:36 - Wolf-ACS
Pěkný to máte vy kurvy plzeňsk...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace