o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Blog Fanoušků:Viktoria Plzeň - Sparta Praha

blog fanoušků čtvrtek, 22.08.2013 15:46 - přejít do komentářů
Blog Fanoušků:Viktoria Plzeň - Sparta Praha
images/clanky/blog-fanousku-viktoria-plzen-sparta-praha-5209.jpg

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

A je to tady. Sobota, 17.8. a výjezd na západ Čech. Za syslem (nebo za bobrem, jak chcete), za hercem Limberským a za trenérem Krkovičkou, asi tři nejznámější postavy místní Viktorie. Výjezd začíná jako vždy tradičním předzápasovým soustředěním, tentokráte se scházíme na Jiskře, která zažije naši premiéru co se srazu týče. Krátce po 16.hod přijíždí midibus (pro 20 lidí + řidič), i ten zažívá s naším fanklubem premiéru. Nemůže chybět kousek za městem ještě společná fotka a už nám nic nebrání vyrazit.

Zábava v buse jako vždy namířena na soupeře… nechybí mediální hvězda z filmu Proč? a tak se pomalu chystáme :-)

Před Plzní zjišťujeme, že Spilka hlásí zavřeno, ochranka nás před vchodem navádí na pivnici Groll pod stadionem. Nezbývá než projít kolem hlavní tribuny, kolem x desítek fanoušků soupeře, několika čertů a vydat se vstříc chlazenému moku. K mému zděšení sedí v pivnici vedle sebe fanoušci obou táborů, stoly nejsou nikterak odděleny, ale k žádným velkým incidentům až na jedno menší strkání nedochází.

Na stadionu nás už vyhlíží mladík s papírama velikosti A4, na kterých jsou fotky zřejmě nežádoucích osob. Všiml jsem si 2 papírů, 3 fotky vedle sebe ve 2 řadách. Osobně bych čekal nějakého ranaře a ne takové tintítko.

Už před vchodem slyším láskyplný pokřik na Limberského, to mě utvrzuje v tom, že Sparta neodpouští.

Kotel je zaplněn do posledního místa, speaker na svém místě, bubeníci připraveni a tak rozjíždíme support naší Spartičky.

Plzeň si na úvod připravuje choreo, připomíná mi to Klabzubovu jedenáctku. Z dálky to moc vidět není, osobně jsem ani nezkoumal, co to mělo znamenat (třeba nám to někdo v komentáři vysvětlí). Choreo je doprovázeno i pyrem…


My se však soustředíme na sebe a fandíme z plnejch plic (každý si musí sáhnout do svého svědomí, jestli tam toho nemohl odevzdat přece jen o trochu více). Během fandění se rodí jedna ze dvou šancí, která Sparta měla. (Plzeň měla jedinou po brejku, střela skončila vedle tyče).

Dokonce fandila i celá Plzeň!


Sparťanští fanoušci neměli moc manévrovacího prostoru, aby předvedli svá chorea, vše bylo vedením Plzně zakázáno. I tak se do kotle něco málo dostalo. Prvním byly hvězdy ve žlutých barvách, které FCVP chybí do našich klubových barev (modro-červená vs. modrá-žlutá-červená). Reakce na 2 hvězdy na dresech Plzně, které znamenají 2 tituly vs. naše 3 hvězdy, kde každá hvězda (jak je ve světě většinou zvykem) znamená 10 vyhraných titulů.

Choreo bylo doprovázené chorálem Jen jeden klub já znám a pyrem.

Jak jsem už na začátku psal, Sparta neodpouští a tak se i Limberský dočkal svého pokřiku…

I tentokrát se ukázalo, že vestičkáři některé situace strašně moc hrotí a neumí zachovat chladnou hlavu. Při prvním jejich zviditelnění se mezi fans Sparty dostal od jednoho práškový hasicí přístroj. Nikde nic nehořelo. Pokud to mělo sloužit jako večeře, tak ani chutné to moc nebylo.

Jejich „kápo“ byl nicméně se zákrokem asi spokojený. Tlemil se od ucha k uchu a jeho podržtašky kolem něj jakbysmet…


Druhé „choreo“ Sparty byly žluté balónky v reakci na tento plzeňský „poutač“ na utkání. Doplnily se tak barvy Plzně na barvy Sparty.Zde bych ještě dodal, že balónky byly u vchodu sice povoleny, nicméně zde proběhla kontrola originál zabalených balení, zda nejsou balónky napuštěny heliem. Science Fiction jsem nikdy rád neměl, fantasmagorie u vstupu pokračovala tím, že se nepodařilo pronést trička, na kterých byl nápis AGAINST MODERN FOOTBALL. Údajně jsou trika napuštěna benzínem či jinou neznámou látkou a mají sloužit k naházení na síť a k jejímu propálení. Opak byl pravdou. Internetem se na tohle téma začaly šířit nejrůznější fámy, rádoby žurnalisté se předháněli, kdo napíše větší senzaci. Zde bych vše uvedl na pravou míru. Trička měla naopak sloužit k našemu sebepoškození. Vyvolení si je měli vzít na sebe, zapálit se jako svého času Jan Palach a běhat v sektoru a uhořet na protest proti zákazu chorea ze strany Plzně.

Support ve druhém poločasu byl obdobný tomu prvnímu.

I Plzeň si připravila choreo, se kterým přišla v 60.minutě.


Musím dodat, že jsem teda čekal od Plzně víc. Z mého pohledu mě domácí choreem spíš zklamali, čekal jsem od nich víc. Snad i v Praze na jaře toho předvedli na jejich výjezdu u nás na Letné víc než v sobotu doma. Ale jak píšu, je to můj pohled.

Na hřišti se nic moc extra nedělo, hrálo se spíš průměrné, možná lehce podprůměrné utkání, ani jeden tým nechtěl jako první inkasovat a tak jsme se věnovali herecké etudě z loňska. Odpálilo se i nějaké pyro, které k fotbalu patří stejně jako míč.


Pak se mezi nás ještě přišla podívat městská policie Plzeň. Chlapci byli celý zápas připraveni kousek od našeho kotle a co by to bylo za zápas, kdyby si nevyzkoušeli nacvičené formace…

Nezapomněli při svém nástupu ani pobouchat lidi u sítě teleskopickejma obuškama, ikdyž se nepokoje děly úplně v jiné části sektoru.

Samozřejmě na vše dohlíželi vestičkáři, kterým se akce zajisté líbila… Jak by to asi vypadalo, kdyby dostali právě tito „stewardi“?


Nechyběla ani rozlučka na závěr s fanoušky v podobě prášku na spaní.

Na utkání dle informací dorazilo 11.360 diváků.


Naše účinkování v Doosan Aréně tak skončilo dělbou bodů za bezbrankovou remízu.

Loučili jsme se také s Václavem Kadlecem, pro kterého to bylo poslední utkání v dresu Sparty. V neděli na tiskové konferenci byl oznámen jeho přestup do Německa.

Autor: Blog & Daniel1983

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • AC Sparta Praha dansparta 23.08.2013, pátek, 10:41 + 1 - 0
  Plíseň dvě hvězdičky 2 tituly Spartička 3 HVĚZDY !!! 35 Titulů ....Blbové s Plísně vy jste komický ne my !!!
 • AC Sparta Praha Daniel1983 23.08.2013, pátek, 10:16 + 0 - 0
  ACS 1893-2013 máš ji tady v prvním videu :-) kde je Kid, tam tohle nikdy nechybí (snad nebyl výjezd nebo schůze, kde bychom o to byli ochuzeni :D)
 • AC Sparta Praha ACS 1893-2013 23.08.2013, pátek, 09:29 + 0 - 0
  kopr>nechystá se tady ta odpovídačka zase zařadit už jsem jí dlouho neslyšel a je to škoda ČÍ JE SPARTA..........A PROTO BRATŘI........
 • AC Sparta Praha kopr 23.08.2013, pátek, 09:27 + 0 - 0
  ono z Budějek jezdilo víc, byla i taková malá vlajka tuším budweis hools. RST : ano to je on
 • AC Sparta Praha Jirka Stupka 23.08.2013, pátek, 00:08 + 0 - 0
  kopr: přesně tak, už někdy kolem r.92 s náma často jezdil(Radim?) z Budějek, on pak nějak, myslím, umřel nebo se zabil v autě, to byl dobrej týpek.
 • bez klubu Rst 22.08.2013, čtvrtek, 23:12 + 0 - 0
  ad mediální hvězda z filmu Proč? Jedná se o typa, co předvolával čí je Sparta? Jaká je? Co dostane Baník? ??
 • AC Sparta Praha kopr 22.08.2013, čtvrtek, 23:04 + 1 - 0
  nevím co tu řešíte už starý Gauneři měli kladný vztah ke Spartě a Budějovice vždy co pomatuji jezdili na Letnou. Nejvíc se tu budou ohánět ty co fandí tři roky, páč předtím tam byl jen Zdeněk
 • AC Sparta Praha ACS 1893-2013 22.08.2013, čtvrtek, 22:20 + 0 - 0
  nikdo tady může říkat support your local club když akorat ví ho___o z jakého důvodu tam je ten člověk a zrovna plzenaci radši běžte dělat choreo do zakladní skupiny LM aby jste to pak stihli :-) a to si piš že to nikdo čte je to skvělé kort když to je proložené fotkami a videem jen tak dál.
 • Zbrojovka Brno flvv 22.08.2013, čtvrtek, 22:03 + 0 - 0
  Valis85: říká ex-sparťan(slávista)
 • FK Teplice Bešťák-S15 22.08.2013, čtvrtek, 21:48 + 2 - 0
  Budějovičákům snad ani nezazlívám to, že se neřídí heslem SUPPORT YOUR LOCAL CLUB, ono se není ani čemu divit s tou bandou šašků, co je v Budějkách. Osobně bejt v kotli s Davčou a tady Tomášem, tak je buď seřežu a vykopu a nebo tam prostě nechodím :D
 • AC Sparta Praha Daniel1983 22.08.2013, čtvrtek, 21:23 + 2 - 0
  Valis85: zanech si ty své kecy, já jsem tady na jihu studijně, Spartě fandím od 12ti let (tedy již 18 let), ještě když jsem bydlel v Aši... a ty Budweisáku roztahuj vlajky na Dynamu, které ti trvají 2 hodiny, jak jsi v jednom mém reportu psal ;-)
 • FC Viktoria Plzeň Šavík 22.08.2013, čtvrtek, 21:23 + 1 - 3
  když to člověk čte, může se jen tak pousmát, za víc to nestojí :-D
 • AC Sparta Praha andyyy1893 22.08.2013, čtvrtek, 21:20 + 2 - 0
  Valis85: Sparta je uz po dlouha leta fenomen a proto ma fanousky po cele republice, spartanstvi se dedi po generace..Predpokladam, ze kluci ji nefandej posledni 3 roky, protoze je to na stadak kousek a hraje zrovna dobrej fotbal..
 • SK Dynamo České Budějovice Tomas-Budweis 22.08.2013, čtvrtek, 21:15 + 0 - 2
  Valis85 - Nedá se nic jiného, než souhlasit...
 • FC Viktoria Plzeň Valis85 22.08.2013, čtvrtek, 21:04 + 6 - 4
  Support your local club
 • AC Sparta Praha Daniel1983 22.08.2013, čtvrtek, 20:55 + 0 - 0
  ACS 1893-2013: Jsem rád, že to aspoň někdo čte, práce je s tím docela dost :-) z ČB se to dá, ikdyž to bývají celodenní výjezdy (do Prahy) a někdy to vyjde i na 2 dny, ale když ji miluješ, ... :-)
 • AC Sparta Praha MrSpartan 22.08.2013, čtvrtek, 18:32 + 0 - 0
  Jo ta komedie s těma tričkama byla slušná :-D To jen ukazuje ,jaká jsou média hnůj...
 • AC Sparta Praha ACS 1893-2013 22.08.2013, čtvrtek, 18:24 + 1 - 0
  Díky tobě dane za skvělé reporty když si to jdu přečíst nejdřív kouknu kdo to napsal a pak jen skvělé :-) a respect před tebou a dalšími jaké dálky jezdíte na zápasy spartičky.
clbannerVidea

Choreo a pyro Trnavy v zápase s Žilinou


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
BLOG: Návštěva dětského domo... 14.09.2021, úterý, 08:09

BLOG: Návštěva dětského domo...


Jedeme do Baku, aneb Na mist... 08.07.2021, čtvrtek, 10:20

Jedeme do Baku, aneb Na mist...


BLOG: Návštěva EURO - Skotsk... 23.06.2021, středa, 09:34

BLOG: Návštěva EURO - Skotsk...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI vzhůru na dvojzápas do Č. Budějovic! 26.08.2021, čtvrtek, 14:50

VLAJKONOŠI vzhůru na dvojzápas do Č. Budějovic!


VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
Ve Zlíně oslava Lasoty, výhru však slavila Sparta včera, 23:40

Ve Zlíně oslava Lasoty, výhru však slavila Sparta


Oslava Novojičínska a vzkaz Sektoru1905 politikům 26.09.2021, neděle, 08:26

Oslava Novojičínska a vzkaz Sektoru1905 politikům


Žižkov tempo! Remízové malé derby okořenilo pyro 25.09.2021, sobota, 20:14

Žižkov tempo! Remízové malé derby okořenilo pyro

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Ve Zlíně oslava Lasoty, výhru však slavila Sparta včera, 23:40

Ve Zlíně oslava Lasoty, výhru však slavila Sparta


Oslava Novojičínska a vzkaz Sektoru1905 politikům 26.09.2021, neděle, 08:26

Oslava Novojičínska a vzkaz Sektoru1905 politikům


Žižkov tempo! Remízové malé derby okořenilo pyro 25.09.2021, sobota, 20:14

Žižkov tempo! Remízové malé derby okořenilo pyro

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Jedeme do Baku, aneb Na mist... 08.07.2021, čtvrtek, 10:20

Jedeme do Baku, aneb Na mist...


Slezský stadion domovem prot... 30.06.2021, středa, 09:50

Slezský stadion domovem prot...


BLOG: Návštěva EURO - Skotsk... 23.06.2021, středa, 09:34

BLOG: Návštěva EURO - Skotsk...

Komentáře
včera, 14:29 - johankarl
to Hagen : přesně tak to je, l...
26.09.2021, neděle, 15:18 - chachar007
TO: Hagen..až mě děsí jakou má...
26.09.2021, neděle, 13:39 - Hagen
Podívej se, jaké jsou návštěvy...
26.09.2021, neděle, 10:02 - chachar007
Super chorea, ale kurva 7K ? p...
22.09.2021, středa, 09:57 - pepky
Vše nej nej nej...❤ ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace