o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Blog fanoušků: Výjezd do Lyonu

blog fanoušků středa, 13.08.2014 - přejít do komentářů
Boleslavští se v Lyonu rozloučili s EL
/titleImg/blog-fanousku-vyjezd-do-lyonu/1/6254.jpg?width=570

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Ve středu večer vyjíždí plný autobus Mladoboleslavkých a dvou Lyoňáků (?nechápu?) do francouzské metropole. Cesta ubíhá díky fandění a kolem půlnoci jsme na Rozvadově. Tam potkáváme autobus se znakem hokejového Chomutova, kterému darujeme pár samolepek. Ale jestli cesta ubíhala po Česku, tak se to nedá říct o německých dálnicích.

Nekonečná cesta, furt stejná krajina a tak ten kdo nespí, zkouší vymýšlet alespon nějaké nové chorály. Asi v osm hodin míjíme hranice s Francií, kde hned stavíme na první pumpě. Tam trávíme docela dost času a při filmu Pelíšky míříme směr Lyon. Asi po čtyřech hodinách vjíždíme do města. Lyon je zvláštní město, klasického francouze téměř nepotkáte, za to potkáte strašný bordel a špínu, ale i krásné památky a moderní stavby.

Asi v půl jedné máme rozchod a každý si čas do zápasu zkracuje jinak, někdo chodí po památkách, někdo od hospody k hospodě a naše čtveřice se vydává, již do předem vybraného cíle, obchodního domu Confluence. Ve velkém obchodním domu měli všechno, i nějaký fanshop s převážně dresy Marseille. Tam sedáme do restaurace a dáváme si něco k jídlu a pití. Po té různě šmejdíme po krámech, občas něco koupíme. Hned vedle je zimní stadion, na kterém hrají místní Lions nejvyšší soutěž. Ten je zavřený ze všech stran a tak ho fotíme alespon zvenku, stejně jako sportovní halu asi pro 4.500 lidí ve čtvrti Gerland.

Při cestě zpátky potkáváme náš realizační tým a navzájem se zdravíme. Zůstáváme u záliby z Bosny a všude možně lepíme samolepky, vídáme také plno Plzeňských, ač už docela strhaných. Navštěvujeme fanshop u stadionu. Ve velkém fanshopu měli všechno, šály,dresy,vlajky ale dokonce třeba i FIFU 15, limitovanou edici Olympique. Kupujeme originální šály adidas z 18eur na 9eur. Asi dvě hodinky před zápasem se pomalu scházíme před stadionem a také se už sjíždí místní policajti, které vidíme ve městě poprvé. Fandíme, bavíme se, povídáme si s domácími.

Čas utíká a třičvrtě hodiny před zápasem jsme v sektoru, kde nás mohlo být odhadem 60. Stadion z venku vypadá tak, že bude oválný, ovšem ve vnitř je obdelníkového tvaru. Stadion je krásný, položené tribuny, pro mě osobně tak trošku anglického stylu. V sektoru opět není kiosek, takže tam chodí paní s nealko pitím a bagetami. Kdo byl ve Francii na fotbale, tak asi ví, jak vypadají ve Francii záchody. Zápas začíná a my hned od začátku předvádíme kvalitní support, který nám vydrží celý zápas. Lyon má dva kotle, oba za bránama.

Místní Bad Gones naproti, předvádí skvělé fandění, moderátor to hecuje od začátku utkání, ovšem jen v pauzách.O poločase se o svoji bezpečnost bát nemusíme, u každého oblouku stojí policista a pečlivě nás hlídají. Naši hráči předvádí lepší výkon než v posledních dvou domácích zápasech a jsou Lyonu vyrovnaným soupeřem. I přes obdržený gol stále fandíme a zápas si užíváme. Po krásné Millově penalte věříme v obrat a i když se nakonec prohrává, hráči nám poděkují a hází dresy. Domácí Bad Gones pak ještě jedou asi půl hodiny po zápase známý argentinský chorál.

To my za zpěvu domácích opuštíme stadion a v doprovodu policie se vracíme směrem do Česka. Tentokrát jedeme přes Švýcarsko a cesta nám docela utíká. Asi ve 13:00 přijíždíme do Boleslavi, kde se rozcházíme do svých domovů. Výjezd se povedl a je jen škoda, že v takovém počtu nevyrážíme všude a když někdo řekne, že například na Slovácko nepojede kvůli tomu, že je to daleko a pak jede do Lyonu, tak se není třeba o čem bavit.

Autor: Blog

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Spartak Trnava Kony S-U 15.08.2014, pátek, 19:44 + 3 - 0
  Já su za ten report rád a nic tak extra závadného na něm neshledávám! Nevím proč mají někteří potřebu kydat hnůj na někoho, kdo se s náma podělil o výjezd za svým klubem do zahraničí?! Navíc si myslím, že v cizině se chová většina "českých fotbalových turistů" úplně stejně! Za mě dík.
 • SK Slavia Praha Terre Blanche 14.08.2014, čtvrtek, 08:39 + 4 - 0
  vy ste kriplíci co na to házíte špínu.
 • Zbrojovka Brno flvv 13.08.2014, středa, 22:57 + 0 - 0
  :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
 • FK Mladá Boleslav Habešák 13.08.2014, středa, 22:31 + 0 - 0
  Pro doplnění: Jednalo se o český manželský pár (cca 40 let) a na první pohled na nich nebylo nic divnýho a nijak zvlášt se ani neprojevovali. Dost z nás se to o nich dozvědělo až po několika hodinách cesty.
 • Zbrojovka Brno Zbrojovak 13.08.2014, středa, 22:06 + 0 - 1
  Co to kurva je? To si dělají prdel ne? :D
 • FC Viktoria Plzeň DROID1911 13.08.2014, středa, 21:45 + 0 - 0
  Ty vole...
 • AC Sparta Praha Spartanem navzdy 13.08.2014, středa, 21:32 + 0 - 0
  Ještě že byl u každýho sloupu policajt,jinak by jste tam určitě něco provedli :-D
 • FC Baník Ostrava Gieksa Baník 13.08.2014, středa, 21:25 + 0 - 1
  Poté, co jsem přečetl slova jakože se k Vám připojili 2 Lyoňáci, tak jsem to přestal číst a radši sem to vypl....
clbannerVidea

Fanoušci Viktorie Plzeň slaví 111 let klubu


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Oslavy 100 let klubu v Ostra... 13.07.2022

Oslavy 100 let klubu v Ostra...


Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...


Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Obušku, z pytle ven! Maďaršt... 16.07.2022

Obušku, z pytle ven! Maďaršt...


Hučelo to jako v úlu! Slovan... 21.07.2022

Hučelo to jako v úlu! Slovan...


Vyprodané utkání, zakázaný n... 29.07.2022

Vyprodané utkání, zakázaný n...

Komentáře
08.08.2022, pondělí, 17:45 -
Hlavně že bylo pyro na náměstí...
08.08.2022, pondělí, 01:31 -
Chtělo by to taky trochu pokor...
04.08.2022, čtvrtek, 02:14 -
Pěknej počet hostů na Srbské. ...
03.08.2022, středa, 02:54 -
A teď všichni do Olomouce!
11.07.2022, pondělí, 20:24 -
to se nelíbí uživateli Supras ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace