o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Blog: MFK Karviná - FK Pardubice

blog fanoušků pondělí, 23.05.2016 20:00 - přejít do komentářů
Jak vypadal zápas, po kterém si Karviná vykopala ligu?
images/clanky/blog-mfk-karvina-fk-pardubice-7554.jpg

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Při příležitosti rekreace na Karvinsku (zde krapet odbočím, pokud někdo někdy bude hledat místo, kde si odpočinout a má zájem poznat nová, zajímavá místa, doporučuji zrovna tento kraj. Pro mnohé je to neútulná oblast s nehostinnou krajinou, jenž je následkem těžebních prací za posledních x desítek let. Jinak vám ale město Karviná může nabídnout toulky přírodou, historické centrum města atd... Taktéž tam můžete absolvovat různé výlety ať už do nedaleké Ostravy či Česko-polský Těšín. A nakonec tu máme pro některé divokou, ale o to nádhernější přírodu v Beskydech) jsem navštívil utkání domácího týmu proti hostům z Pardubic.

MFK díky posledním svým výsledkům mohla v sobotním zápase stvrdit postup do nejvyšší soutěže po devatenácti letech.
Tomu odpovídala i návštěva na tento zápas, která přesahovala 100% kapacitu. Už když jsem mířil ke vchodu do areálu karvinské Kovony, kde MFK hraje v dosavadním azylu, zaskočilo mě, jaká se tam tvoří fronta. Naštěstí to rychle odbývalo a stihl jsem začátek zápasu.
Jakmile jsem vlezl na stadion, musel sem se vyhýbat masivnímu množství lidí, kteří seděli nejen na hlavní tribuně, ale vlastně naprosto všude, kde byla možnost. Další hrozny natěšených a zvědavých diváků stálo hned u reklamních panelů na kraji hrací plochy.

Když jsem se zorientoval, kde co je, snažil jsem se zaposlouchat, zda je nějaká fans atmosféra na stadioně, pokud se blíží ta sláva místního týmu. A ono i možná, že jo. Na kraji tribuny jsem zahlédl nějakého pána, co stál zády ke hřišti a cosi hulákal na lidi před ním sedící. Odpovídalo mu na to pár jedinců.
Pokřiky byly takové, které známe z devadesátých let. Nějak mi to neštimovalo, že by doping byl tak...strohý, bez nápadu s třískáním do bubnu, tudíž jal sem se rozluštit, o čem ta "banda" je... Po pár minutách už mi to bylo jasné. Takoví ti fanklubáci, co měli na zádech trikot odkazující na místní házenkářský klub. Ale tak, nebudu je odsuzovat, byl jsem tam poprvé a nečekal jsem zázraky. Tudíž, kvitoval sem, že je nějaký ten rámus.

Sledoval sem hru, Karviná vedla od 4. minuty 1:0 a směřovala k postupu o level výše. A v tom jsem zaslechl jakousi další skupinu na konci tribuny, kde jsem na jejím prvním kraji spatřil výše popsanou bandu, které bych pracovně pojmenoval na fanklubáky.
Skončil poločas, bylo fakt teplo, tak že bych si zašel na pivo. Tento nápad ale měli "překvapivě" snad všichni na stadionu, tudíž sem využil nabídky předběhnutí fronty na úkor toho, že místo piva bude čistá voda...A klobáska. Ono nakonec ta voda byla asi lepší volba, než se na slunku ládovat pivem, to jsem si vynahradil po zápase v místním pivovaru.

Tudíž s občerstvením jsem se šel podívat na avizovaný druhý kraj tribuny, kde povzbuzovala skupina nějakých 10-11 fanoušků s pokřiky jak svými, tak i sem tam kopírku od Baníku. Před začátkem druhého poločasu posléze odpálili nějakou tu pyrotechniku a vhodili na hrací plochu konfety.

Snažili se fandit bez přestávky, občas se k nim přidali i přísedící diváci v okolí. Popěvky či pokřiky měli rozmanité do doby, než se sami trochu zdiskreditovali hulákáním "hola, hola, hola, první liga volá...A teď můžem jebat Spartu!". Po pár minutách následoval snad nejhorší tribunový český přežitek, když asi hlavní speaker této bandy zahlásil, ať se lidé chytnou za ramena a zvolal "Kdo neskače není Čech!" .

Obě fandící skupiny se asi nemají moc v lásce, pač když tam přišel bubeník od fanklubu, tak tato skupina se k němu otočila zády. Aby záhy po pár minutách bubeník třískl do bubnu a lidé, říkající si "Bezdomovci od Tesca" do rytmu tleskali. Divná mentalita...

Nemá moc cenu psát, že oba snažící se fandící kotle jebali Opavu, o směšném jebání Sparty už jsem taktéž referoval, pak ale nastalo další jebání do určitého města a jeho historického klubu, které nejenom mě překvapilo, ale i zamrzelo.
Nebudu generalizovat, věřím v to, že to byl omyl některých jedinců, které postihla euforie... Pokud ne, doufám, že jim toto nadšení do jebání vydrží, až ty soky potkají v realitě a pokud možno z očí do očí.

Utkání nakonec skončilo 2:0, během zápasu jsem slyšel jakéhosi pána v dresu MFK, asi patřil k fanklubu, nejspíše, jak jinému povídá, že mají domluvu s klubem, že na hřiště půjdou, až zmizí rozhodčí, tudíž, aby tak pět minut vydrželi na svých místech.
A opravdu, rozhodčí odpískal konec, na hřiště šli první lidé, ale nezaregistroval jsem, že by tam šel někdo z těch dvou "kotlů".

Pokud vedení MFK sežene potřebný sponzoring, s největší pravděpodobností se vrátí na nově rekonstruovaný městský stadion. Zde musím uznat, že vypadá hezky, útulně, žádná předimenzovaná aréna. Ale ještě tam zbývá relativně hodně práce, než bude objekt připraven k používání nejen sportovních klání.
Jestli od MFK čekáte oživení na tribunách, tak.... Nechci předbíhat, viděl sem je prvně, třeba se jejich úroveň třeba i zvedne. Ale v tomto případě jsem realista-skeptik.Autor: Trevor

Autor: PiotrM

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • bez klubu marcelus 26.05.2016, čtvrtek, 09:27 + 0 - 0
  Cestovatel: tu skupinku samozrejme netvoří jen bezdomovci ale same podivne existence ktere maji v hlave totalne vymrdano.
 • bez klubu Cestovatel 26.05.2016, čtvrtek, 09:14 + 0 - 0
  marcelus: Tu skupinu za vlajkou "Meruňka komando" si pamatuji ještě z doby, kdy Karviná hrávala MSFL a jeli jsme tam s kámošem na naši tedy nejdelší cestu za fotbalem. O bezdomovce se nejedná, to by se těžko dostali na fotbal. No, jestli si budou otvírat hubu na silnější tábory, budou bití, pokud nebude poblíž policie. Venku od nich moc nečekám, už ve druhé lize měli s výjezdy problémy a to je druhá liga pro ně vzdálenostně o dost lepší než první. V takových destinacích jako Jablonec, Liberec, Boleslav jim budou hrozit výjezdové nuly. Takže by se měli o dost více prezentovat doma, je jen na nich, jakou si v lize vybojují reputaci.
 • bez klubu marcelus 26.05.2016, čtvrtek, 06:22 + 1 - 0
  Takze za prve fandim baniku ale chodim i na karvinou jelikoz sem karvinak. K tomu porvavani proti banikovskych hesel meli je na svedomi skupinka pochcanych a ozralych bezdomovcu od tesca kteri si rikaji merunka komando- název mluvi za vše. Byla to asi reakce na pokrik druheho "kotle" karvina mesto baniku smerem k bubenikovy merunky ktery se vydal k nim... tech deset ozralu nestoji ani za ranu... jen me mrzi ze tady postvavaji banikovce proti karvinakum... je to tady modrobila krev takze jen aby bylo jasno
 • AC Sparta Praha zbarda 25.05.2016, středa, 22:09 + 0 - 0
  Asi se chtěli kluci z Karviný jen zviditelnit, snad je každému jasné, že oni se nikdy žádnému táboru nepostaví. Oživení ligy rozhodně nebudou. Chci Baník a Opavu v 1.lize, i když je nemám rád!
 • FC Baník Ostrava Kyby 25.05.2016, středa, 21:56 + 0 - 0
  Naprostý souhlas, fanouškovsky to žádné oživení nebude. Kdysi jako modrobílý FCK to jakouž takouž úroveň mělo (taky to tam drželi "vysloužilí baníkovci"), ale teď je to o ničem. I to navážení se do FCB není v jejich případě ani tak známkou odvahy, jako spíše úplné debility...
 • Slezský FC Opava Oskar 25.05.2016, středa, 14:41 + 0 - 0
  Zapomněl jsem na Hradec,který může Olomouc jakž takž nahradit...
 • Slezský FC Opava Oskar 25.05.2016, středa, 14:40 + 0 - 0
  Tak já si za prvé v žádném případě nemyslím, že půjde o oživení ligy.Navíc, když se podíváte, kdo spadl,tak i přes to, jak bídně na tom jsou v Olomouci,tak krom nás není ve druhé lize tábor,který by je mohl adekvátně ve všech směrech nahradit, aby to bylo ku propěchu atraktivity ligy ve všech směrech.O Baníku nemá cenu ani mluvit, tam je to jasně totální oslabení ligy,ale zase naopak i totální oživení druhé ligy:-).Karviná oživí ligu maximálně tak novým asi pěkným stadionem,který možná 3-4 krát za sezonu vyprodá,jinak tam první sezonu možná budou chodit relativně slušné návštěvy,ale půjde to dle mě hodně rychle dolů, když se podíváte,kolik tam chodilo lidí v sezóny,kdy hráli na špici druhé ligy respektive tuto,kdy hráli o postup.To o lecčems svědčí a vypovídá.Jasně,nový stadion tomu trochu přidá,ale nečekám zázraky.Výjezdově to bude bída a utrpení, i kdyby jim to měli z klubu třeba dotovat.Toť můj názor.Přece jen jsem měl tu možnost pozorovat nějaký ten rok Karvinskou scénu jak doma,tak venku co se nás týče..
 • Slezský FC Opava s77 24.05.2016, úterý, 19:47 + 0 - 0
  Jsou tam magoři, ten kotlík v Karviné, a měli by raději mlčet, než jebat do ostatních...ale na druhou stranu, aspoň Baniku nelezou vyloženě do řiti jako všichni ostatní tím směrem od Ostravy :) Kapacitu nového stadionu Karviné nechápu, pamatuji co tam hrál SFC tenkrát, když jsem ještě hráli 1. ligu a Karviná myslím ten rok taky, tak tam chodilo docela dost lidí, určitě více než těch 4500 nebo kolik ten nový stadion má mít...
 • Slezský FC Opava JagerndorfSFC 24.05.2016, úterý, 16:31 + 0 - 1
  Myslel jsem,že už mně nemůže nic překvapit po zápase v Orlové 9.11. 2013,zainteresovaní ví co se tam dělo a jak si pak musel udělat FCB pořádek ve vlastních řadách ručně stručně.Ale Karviná to trumfla několikanásobně :D Vy kurvy Kurvinské neberte si do huby tábory,které vás kdykoliv kdekoliv jak se jim zachce rozsekají na sračky.
 • FC Baník Ostrava Pavel1922 24.05.2016, úterý, 12:36 + 0 - 0
  Tohoto zápasu jsem se čertužel účastnil a musel jsem po poločase odejít... Kotlík domácích o počtu cca. 6 kousků a jejich pokřiky proti FCB byly jen krůček k inzultaci (jebat Ostravu, druhá liga taky liga FCB, ostuda ligy atd.) Jsem zvědav zda takto budou hrdinsky pokřikovat až bude nějaký z fans táborů na stadionu. Nej bylo jak jeden ze dvou spíkru chvíli po protibaníkovském pokřiku se objímal s týpkem se šálou FCB, zřejmě slušnej oddíl...
 • Zbrojovka Brno Cenda 24.05.2016, úterý, 09:35 + 0 - 0
  Su zvědavej jak dlouho bude mít Karviná v nazvu OKD což je také spojené jestli se do první ligy vůbec přihlásí
 • SK Slavia Praha Cepin 24.05.2016, úterý, 09:20 + 0 - 0
  z hlediska výjezdů je fajn, že postoupila zrovna karviná (naposled si pamatuju, že jsme tam vytekli 1:0 v 90. minutě, v boji o titul fajn záležitost), takže o legraci v tomto regionu nepřijdeme. Což je zároveň ale asi jediná kladná věc
 • bez klubu Cestovatel 24.05.2016, úterý, 08:37 + 0 - 0
  Jsem na Karvinou zvědavý a na ten nově zrekonstruovaný stadion také. Byl jsem tam třikrát před tou rekonstrukcí a až na solidní hlavní tribunu to tam nebylo dobré. Myslím, že i díky stadionu by mohla mít Karviná slušné návštěvy a na atraktivní soupeře by neměl být problém těch zhruba 4800 míst vyprodat. Co se týče výjezdů, tam to bude asi slabota. Už v této postupové sezoně měli několik výjezdových nul co jsem si všiml z různých fotek. Ale tipnul bych si, že v Praze nebudou mít žádnou výjezdovou nulu, protože jak je známo, lidí z jejich regionu v Praze pracuje tisíce. Takoví fanoušci ale naopak nejspíše nebudou chodit na jejich domácí zápasy, což není ideální. Takže Karviná může být oživením, ale zázraky, jako se čekaly třeba naposledy od postupující Olomouce, bych od nich nečekal.
 • SK Slavia Praha saiwer 24.05.2016, úterý, 06:48 + 0 - 0
  No, tak na Karvinou se uz tesim. Jen si nemyslim, ze to bude pro ni v lize, vzhledem k situaci OKD, jednoduche. To s tim Banikem me mrzi a necekal bych to. Urcite jde ale jen o par jedincu, protoze Karvinaku znam hodne a vsichni jsou velci banikovci.
 • Zbrojovka Brno SyD 24.05.2016, úterý, 06:40 + 0 - 0
  Však on si tam banik udela poradek jinak Karvina vitej snad bude ozivenim
 • FC Viktoria Plzeň Zdeněk81 23.05.2016, pondělí, 23:21 + 0 - 0
  Tak to je síla!To jsem nečekal :D
 • AC Sparta Praha zbarda 23.05.2016, pondělí, 22:57 + 0 - 0
  Stejně nerozumím tomu, proč v Karviné jebou Baník??? Vždyť tam přece nikdy nebyla žádná rivalita ba naopak, Baník má v tomto regionu velkou podporu...prostě nechápu
 • AC Sparta Praha zbarda 23.05.2016, pondělí, 22:54 + 0 - 0
  Na výjezd do Karviné se moc těším a doufám, že se přijede podívat i Baník :)... Pokud bude hrát Karviná opravdu 1.ligu, tak tam bude veselo... A to že jebou nás, Baník a Opavu, tak jsem zvědavej, jestli to budou křičet až tam někdo z těchto klubů bude :-)
 • Zbrojovka Brno Doyle 23.05.2016, pondělí, 22:14 + 0 - 0
  tak jestli v Karviné jebali Spartu, Baník i Opavu, tak jsou bud extrémně silní nebo extrémně hloupí...
 • FC Baník Ostrava MLD 23.05.2016, pondělí, 21:40 + 0 - 1
  Tomek,Puvlik...KARATE !! :D :D
 • FC Baník Ostrava TomekFCB 23.05.2016, pondělí, 21:34 + 0 - 0
  Puclik bude wrestling :-D
 • Městský fotbalový klub OKD Karviná nale 23.05.2016, pondělí, 21:30 + 0 - 0
  tomekFCB. ja sem fanoušek Baníku odjakživa ale stejně tak i Karviné. Bohužel pár jedinců se najde vždy to určitě sám víš a na zápase sem nebyl bo uz nebydlím ve slezsku ale v Čechách a vždy rád jezdím podpořit Baník nebo Mfk , když hrajou poblíž
 • FC Baník Ostrava TomekFCB 23.05.2016, pondělí, 21:23 + 0 - 0
  nale v Karvine je slabe akorat MFK!a co chces propojovat? Ty asi taky budes jeden z tech deseti mamlasu co? KARVINA MESTO BANIKU!!!
 • Městský fotbalový klub OKD Karviná nale 23.05.2016, pondělí, 21:17 + 0 - 0
  ja to jebu všechno místo aby se to nějakým způsobem propojilo tak se to ještě rozjebe. Je to škoda bo v Karviné je to slabé
 • FC Baník Ostrava BrokFCB 23.05.2016, pondělí, 21:15 + 0 - 0
  Karviná jebala do Baníku, Sparty a Opavy? Hehe..
 • FC Baník Ostrava MLD 23.05.2016, pondělí, 21:00 + 0 - 0
  KARVINÁ MĚSTO BANÍKU !!! JEBAT MFK !!!
 • FC Baník Ostrava Puclik 23.05.2016, pondělí, 20:54 + 2 - 0
  Tak toto jste neměli. Vůbec nevíte koho a co jste pošpinili!
 • FC Baník Ostrava Frydečak 23.05.2016, pondělí, 20:32 + 2 - 0
  (Ne)zmiňovaným klubem byl samozřejmě Baník. Je to smutné, ale to je realita dnešní doby. Jebat do těch, kteří se zrovna nemůžou bránit. Naštěstí má Baník v Karviné silnou skupinu, která toto drobné nedopatření jistě vyřeší.
 • Zbrojovka Brno Doyle 23.05.2016, pondělí, 20:23 + 0 - 0
  tak to je zlé :D
clbannerVidea

Pyrošou Tribuny Sever v zápase s Teplicemi


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Musí to mít pořádný refrén! ... 25.03.2021, čtvrtek, 09:37

Musí to mít pořádný refrén! ...


Tour de Hodolany 1912 slaví ... 18.03.2021, čtvrtek, 03:00

Tour de Hodolany 1912 slaví ...


Fanoušci Karviné před stadio... 25.12.2020, pátek, 22:20

Fanoušci Karviné před stadio...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
Slezské derby s diváky před branami stadionu 11.04.2021, neděle, 20:58

Slezské derby s diváky před branami stadionu


Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko 10.04.2021, sobota, 11:19

Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko


VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge 08.04.2021, čtvrtek, 09:55

VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Slezské derby s diváky před branami stadionu 11.04.2021, neděle, 20:58

Slezské derby s diváky před branami stadionu


Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko 10.04.2021, sobota, 11:19

Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko


VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge 08.04.2021, čtvrtek, 09:55

VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Blog fanoušků: Ako spoznať p... 17.11.2020, úterý, 07:00

Blog fanoušků: Ako spoznať p...


Nabušená výzdoba chodby u ša... 10.11.2020, úterý, 11:21

Nabušená výzdoba chodby u ša...


Pyro, zpěv a svíčky - Neapol... 25.11.2020, středa, 21:03

Pyro, zpěv a svíčky - Neapol...

Komentáře
09.04.2021, pátek, 13:41 - Fafrnek
Nejsou nějaký přičmoudlí ti fa...
08.04.2021, čtvrtek, 12:59 - BF05
Tak tohle určitě patřilo k tom...
08.04.2021, čtvrtek, 07:58 - DD-Spartak
chudis: Tak to uz veru dlho. A...
07.04.2021, středa, 21:48 - chudis
DD-Spartak, od roku 2001, pres...
07.04.2021, středa, 11:52 - DD-Spartak
Od ktoreho roku uz nehrate v B...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace