o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

BLOG: Návštěva utkání Pogoń Štětín - Legia Varšava

blog fanoušků čtvrtek, 14.04.2016 14:25 - přejít do komentářů
Návštěva oldschoolového stadionu ve Štětíně při zápase s Legií
images/clanky/blog-navsteva-utkani-pogoń-stetin-legia-varsava-7481.jpg

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Štěstí mi přálo, že se mi podařilo být ve Štětíně o víkendu, kdy se hrálo poslední kolo základní části polské Ekstraklasy. Místní Pogoń moemntálně na 3. místě tabulky hrál s první Legií. Oba potřebovali vyhrát – Legie bojuje o titul, Pogoń o poháry. Před dvěma roky byla mezi těmto kluby zrušena družba, která patřila k těm nejdelším – od 70. let a na webu Pogońe byla Legia označována dlouhodobě za největšího rivala.

Důležitost západu zafungovala a očekávala se návštěva přes 10 000 diváků, která tu prý nebyla hodně let. Pogoń proto zažádal úřady o navýšení povolené kapacity, čemuž bylo vyhověno a tak se na zápas prodávalo 14 500 lístků (stadion má přitom kapacitu 18 500). Zájem byl obrovský a 3 hodiny před zápasem přišla zpráva, že je vyprodáno. Zaplněný byl i sektor hostí.

Stadion Pogońe je výborný a hodně oldschoolový. Něco mezi Bazaly a Srbskou. Zastřešenýh je ovšem pouze tak 10 % stadionu a neustále foukající vítr od Baltského moře taky nic moc. Možná proto domácí sborově skandovali, že chtějí nový stadion. Nevím, byl jsem třeba na Lechii na supermoderním stadionu, na kterém se hrálo EURO, ale tady jsem se cítil mnohem líp. Tenhle stadion má duši, atmosféru, je to prostě fotbalový stadion, všude výborně vidět a ani akustika nebyla vůbec špatná.
Už hodinu před zápasem to na stadionu hučelo jako v úle. Domácí kibice nenechali nic náhodě a připravili si velkou podívanou. Tématem zápasu bylo uctění památky legendy místního klubu Floriana Krygiera, který v klubu působil především na trenérských postech od jeho založení a který zemřel právě před 10 lety. Na stadionu se prodávaly speciální trička a šály k jeho památce a celý první poločas byl přes plot kotle obrovský banner „Mistře Floriane děkujeme“ a následně byla vytažena plachta s jeho podobiznou doplněná modrými a červenými papíry po stranách a několika dýmy. Společně s tím byly roztažené po celém stadionu další plachty – znak klubu s gryfem a nápis Pogoń Szczecin. Tím nejlepším pak měla být gigantická plachta přes celou hlavní tribunu (hlasatel dokonce snad mluvil o největší plachtě v Evropě) v barvách klubu s nápisem Pogoń. To ale dopadlo velkým fiaskem a posměchem napříč celým Polskem, když nejen že se nepodařilo plachtu roztáhnout celou a to byla roztahována nadvakrát, ale navíc byla roztahována hlavou dolů. Nacházel jsem se zrovna v místě, kde se roztahování plachty zaseklo a místní ultrasáci tam lítali jak zběsilí a byli opravdu hodně nasraní. Nevím, na čem se to zaseklo, ale vyřešit se to nepodařilo. I tak to bylo ale parádní představení.

Hosté zaplnili sektor a výborně ho ověsili vlajkami. Hosté i domácí po celý zápas neúnavně fandili a obě strany byly hodně slyšet. Proběhly i nějaké mexické vlny.
Fotbal stál za hovno, ale to tak v Polsku je a stejně jsem se na něj moc nepřijel koukat. Vždy mě to ale znovu překvapí jak moc je to hrozné – proti Ekstraklase je i naše liga koukatelná. Zápas skončil 0:0, což vzhledem k ostatním výsledku vyneslo domácí na 3 místo, takže slavili. Náskok Legie před druhým Piastem klesl na 2 body.
Škoda jen, že nebylo žádné pyro. S těmi kontrolami, co tam byly se dalo pronést naprosto cokoli, tak nevím proč nic nebylo.

Celkově to byl fakt vynikající zážitek. Měl jsem štěstí, že jsem se trefil do tak výjimečného zápasu. I tak ale doporučuji návštěvu. Od nás se sice na fotbal do Polska jezdí koukat spíš do Wroclawi, Krakowa nebo Poznaně ale i Štětín je dosažitelný. Je to jen hodinu a půl autem z Berlína a cestou jsou další fotbalová města jako Drážďany nebo Chotěbuz. Například tento víkend hrála v pátek večer Hertha a v sobotu Pogoń, takže se dá udělat časově i finančně přijatelný výlet za fotbalem. Lístek se bez karty kibica přes internet koupit nedá, ale není problém ho koupit na místě.

Slavia Intellectuals

Autor: Blog

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • SK Slavia Praha zajda1892 18.04.2016, pondělí, 14:58 + 0 - 0
  Skvěle napsané, přesně takhle to má být! Jinak co se týče dopravy do těchto severních měst, občas je zajímavé se podívat na letenky z Krakówa, oproti odletu z Prahy se dá nějaká ta tisícovka ušetřit.
 • FC Baník Ostrava werewolf 17.04.2016, neděle, 09:18 + 0 - 0
  Asi tak 13-14 let zpátky jsem si zajel na Pogoň-Ruch.Dobrý výmrd.Pogoň se rozhodl bojkotovat.Ruch držel hubu celý zápas a k tomu nekoukatelný fotbal.To vše za nějakých v přepočtu 200 Kč za lístek,což bylo tehdy asi tak 3x víc než se chodilo u nás.
 • FC Viktoria Plzeň wawe48 16.04.2016, sobota, 22:36 + 0 - 0
  Družba už není, ale pořád panují přátelské vztahy nebo jak to teď je?
 • FC Baník Ostrava Gatsby 16.04.2016, sobota, 21:33 + 0 - 0
  Moc pekny článek
 • FC Viktoria Plzeň radekmaxik7 16.04.2016, sobota, 11:49 + 0 - 0
  Cestovatel: My s kámošem využili nabídky Flixbusu a jeli do Berlína a zpět za 540,-. Tři dny v Berlíně - 1 den památky, ostatní dva dny fotbaly. Stihli jsme tři fotbaly včetně zápasu Herthy a Dynama Berlín. Doporučuju sledovat stránky Flixbusu, mají různé akce na jízdenky.
 • bez klubu Cestovatel 15.04.2016, pátek, 23:22 + 0 - 0
  Slavia Intellectuals: Díky za tip, o tomhle Flixbusu slyším poprvé a budu to s kámošem asi řešit, 7 hodin cesty za 700 Kč je přijatelné na to, že část cesty je přes Německo. Když jsem na to spojení koukal někdy loni, tahle možnost asi nebyla. Z Prahy je nejhorší na kilometry sice Gdaňsk, ale tohle mám v plánu udělat tak, že bych letěl letecky do Varšavy a pak vlakem nebo busem do Gdaňsku a snad i do téměř vedlejší Gdyně, bojuje o postup. Na podzim byly letenky do Varšavy tam i zpět v akci za asi 2500 Kč, let trval asi 70-80 minut, pohoda.
 • SK Slavia Praha Slavia Intellectuals 15.04.2016, pátek, 22:21 + 1 - 0
  Cestovatel: Z Prahy teď jezdí Flixbus - s přestupem v Berlíně za cca 700 Kč 7 hodin do Štětína. Zvlášť s tou zastávkou v Berlíně se to právě docela dá. Nejhorší z Prahy bych řekl, že je to do Gdańsku.
 • FC Baník Ostrava Frydečak 15.04.2016, pátek, 21:01 + 0 - 0
  Asi už v Polsku odkoukali náš systém v odpalování pyra, kdy jej radši neodpálíme, abychom náhodou nepoškodili klub, který je v podmínce nebo jej pro jistotu odpálíme až na konci zápasu v domnění, že za to pokuta nebude.
 • bez klubu Cestovatel 15.04.2016, pátek, 11:02 + 0 - 0
  Dobrý článek ! Líbí se mi autorův systém jet na zápas a snažit se to s něčím při cestě spojit. Takhle se to snažím co nejvíce praktikovat i já, šetří to čas i peníze. Ono si dost lidí ani neuvědomuje že to, co dá někde za ubytování se mu vrátí na ušetřeném cestovném. Jeden známý z Budějovic jezdí všechno zahraničí po jednom zápase a pak se diví, kolik ho to stojí peněz a že mu nové stadiony moc rychle nenaskakují, holt je to jeho blbost...Pogoň Štětín máme už nějaký čas s kámošem v plánu, bohužel jeho geografická poloha je z pohledu návštěvy zápasu Ekstraklasy z Prahy asi nejhorší ze všech a jet tam bez auta bude asi problém. Vlak z Berlína je sice možnost, ale hodně drahá. Německé a rakouské vlaky jsou možná nejdražší v Evropě. Takže to asi udělám tak, že si Pogoň nechám až jako poslední stadion, co mi bude chybět. Zatím jsem přesně v polovině. Podle toho co o Pogoni čtu, je na co se těšit. A že fotbal v Polsku často stojí za hovno je známá věc, tam se jezdí především za atmosférou.
 • FC Baník Ostrava L. 8 14.04.2016, čtvrtek, 17:03 + 0 - 0
  Menší oprava... dost se v tom u nás chybuje - je to TA Pogoń, ne ten Pogoń. Dále třeba TEN Zawisza (Bydgoszcz), TO Zagłębie (Lubin, Sosnowiec), TA Stal (Rzeszów, Mielec, Stalowa Wola) :-).
clbannerVidea

Pyrošou Tribuny Sever v zápase s Teplicemi


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Musí to mít pořádný refrén! ... 25.03.2021, čtvrtek, 09:37

Musí to mít pořádný refrén! ...


Tour de Hodolany 1912 slaví ... 18.03.2021, čtvrtek, 03:00

Tour de Hodolany 1912 slaví ...


Fanoušci Karviné před stadio... 25.12.2020, pátek, 22:20

Fanoušci Karviné před stadio...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
Slezské derby s diváky před branami stadionu 11.04.2021, neděle, 20:58

Slezské derby s diváky před branami stadionu


Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko 10.04.2021, sobota, 11:19

Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko


VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge 08.04.2021, čtvrtek, 09:55

VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Slezské derby s diváky před branami stadionu 11.04.2021, neděle, 20:58

Slezské derby s diváky před branami stadionu


Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko 10.04.2021, sobota, 11:19

Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko


VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge 08.04.2021, čtvrtek, 09:55

VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Blog fanoušků: Ako spoznať p... 17.11.2020, úterý, 07:00

Blog fanoušků: Ako spoznať p...


Nabušená výzdoba chodby u ša... 10.11.2020, úterý, 11:21

Nabušená výzdoba chodby u ša...


Pyro, zpěv a svíčky - Neapol... 25.11.2020, středa, 21:03

Pyro, zpěv a svíčky - Neapol...

Komentáře
09.04.2021, pátek, 13:41 - Fafrnek
Nejsou nějaký přičmoudlí ti fa...
08.04.2021, čtvrtek, 12:59 - BF05
Tak tohle určitě patřilo k tom...
08.04.2021, čtvrtek, 07:58 - DD-Spartak
chudis: Tak to uz veru dlho. A...
07.04.2021, středa, 21:48 - chudis
DD-Spartak, od roku 2001, pres...
07.04.2021, středa, 11:52 - DD-Spartak
Od ktoreho roku uz nehrate v B...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace