o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

BLOG: Návštěva Vídně - Rapid x Ajax

blog fanoušků úterý, 04.08.2015 15:31 - přejít do komentářů
Bitva o Ligu mistrů ve fantastické atmosféře...
images/clanky/blog-navsteva-vidne-rapid-x-ajax-7030.jpg

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Stejně jako spousta dalších fanoušků, i v našich řadách se najdou jedinci, kteří bedlivě sledují fanouškovskou scénu napříč celým světem nejen hokejových táborů. Když se čtveřici Motoráků naskytla příležitost být součástí fotbalového zápasu mezi veleznámými týmy Rapidu Vídeň a Ajaxu Amsterdam, neváhali ani minutu a vydali si na nedaleký trip za hranice naší republiky…

Po shlédnutí losu 3.předkola ligy mistrů vzniká v našich hlavách myšlenka, vycestovat do nedaleké Vídně k fanouškovskému šlágru Rapid vs Ajax, tedy Vídeň vs Amsterdam. Druhý jmenovaný tým je znám svými početnými výjezdy po celé Evropě, domácí jsou tradiční ozdobou rakouské ligy jak na trávníku, tak v ochozech. Nakonec se jednohlasně shodneme na tom, že tuto příležitost si nemůžeme nechat ujít, i když je jasné, že vzhledem k tomuto výletu nebudeme moci druhý den vycestovat za Motorem do Plzně, což je jediné mínus tohoto výletu, které si však vynahradíme výjezdem do Tábora.

T!P - Bengálské ohně, stroboskopy, dýmovnice...

Lístky si zajišťujeme s předstihem pomocí internetového prodeje, zájem o ně je enormní a webová stránka Rapidu je častokrát mimo provoz. Naštěstí lze vstupenky zakoupit pomocí Vídeňského „ticketportalu“ a 4 dny před samotným utkáním už máme lístek v ceně 26 euro ve svých rukou. V den zápasu dorážíme do Vídně s dostatečnou časovou rezervou, auto parkujeme přímo před Ernst-Happel-Stadionem, kde momentálně Rapid odehrává svoje domácí zápasy, jelikož jejich tradiční stadión byl zcela zbourán a je ve výstavbě nový.

Pomocí metra se dopravíme do centra Vídně, kde hodláme trávit zbývající čas do výkopu. Centrum města nabízí hned několik památek, kterými se mohou turisté kochat. Nechybí také dlouhé bulváry s luxusními značkami. V centru Vídně potkáváme několik fanoušků v dresech Ajaxu, ale také plno zakuklených osob, nejedná se vše o fanoušky hostů, ale o nespočet zahalených žen v burkách..

Přibližně tři hodiny před začátkem zápasu se pomalu vracíme před stadión, na kterém se bude večerní bitva odehrávat. Jeho okolí už je plné fanoušků v zelenobílých barvách, osobu bez klubového symbolu byste tu hledali marně. Skupinky zde posedávají na kamenných fotbalových míčích a popíjejí plechovkové piva z nedalekého obchodu, v rukou fanoušků zahlédneme nečekaně i náš milovaný Budvar.

Před jednotlivými vstupy už také „vyrostly“ stánky s fanouškovskými předměty, ať už je to fanshop oficiální, či krámek místních ultras. Výběr fanshopů je obrovský a s českými poměry asi nesrovnatelný. Mezi spousty motivy na tričkách, mikinách či dalších kusech oblečení si zde vyberou jak muži, tak i něžná pohlaví. Stejně jako domácí fans, dáme jedno plechovkové před stadiónem a pomalu míříme do útrob Ernst -Happel-Stadionu.

To už se u vstupů tvoří dlouhé fronty, ta nejdelší je k vidění hodinu a půl!! před začátkem zápasu u vstupu do kotle. Před samotným vstupem na stadión proběhne lehké šacování a průchod turniketem, poté už míříme na svá místa. Ty máme ve čtvrté řadě od hřiště a navíc nabízí luxusní výhled jak na fotbal, tak na oba dva kotle fanoušků. Domácí kotel se nachází za jednou z branek a téměř celý se zaplní už dlouho před úvodním hvizdem. Poprvé o sobě dá vědět při příchodu hráčů Ajaxu na trávník během rozcvičky, kdy se z tribun nese ohlušující pískot, na druhé straně se ozývají také hosté, kteří právě dokončují ovlajkování svého sektoru a vítají své hráče.

Před výkopem stihneme ještě navštívit místní bufet, který nabízí pivo za 4,10 euro + 1 euro zálohu na kelímek. K zahnání hladu si lze dát párek v rohlíku nebo klobásu/karbanátek v housce. Po kousnutí jednoho nevalně chutnajícího piva si můžeme začít užívat dění na tribunách. Místní hlasatel čte sestavu hostů, tu však přes pískot už zaplněného fotbalového stánku téměř neslyšíme, naopak vyvolávání domácí jedenáctky přeslechnout nelze. S nástupem hráčů na hřiště se domácí prezentují celotribunovým choreem, který se skládá z fóliových vlaječek v barvách klubu – jednoduché, ale vzhledem k velikosti a počtu vlaječek velmi povedené. Po úvodním hvizdu se prezentuje také na 800 hostů, kteří odpalují několik kusů pyrotechniky a příjemně tak provoní místní tribuny.

Od začátku zápasu se hraje v bouřlivé atmosféře, kterou nikdo z naší čtveřice ještě neměl šanci zažít. Chorály obou táborů se nesou vzduchem a celkově je z toho hukot jak ve včelím úlu. Domácí fanoušky každou povedenou přihrávku svého mužstva kvitují potleskem, při rohovém kopu přes 43 000 fanoušků vždy povstane a žádá si gól. V domácím kotli po celý zápas také visí a vlaje nespočet vlajek s nejrůznějšími motivy, stejně tak v kotli druhém.

Hosté z Amsterdamu rozjíždí ve svém hojně ovlajkovaném sektoru párty v jejich tradičním stylu, kdy nemalou roli hraje skvěle ovládaný buben a i přes početní nevýhodu jsou velmi slyšet, novou energii do žil jim jistě vlévá i fakt, že po prvním poločase vede jejich tým 2:0. Poločasovou přestávku trávíme v nekonečné frontě na wc, čekání v ní nám zabere celých 15 minut. Během pauzy stihneme padnout do oka zřejmě místní zlobivcům, kdy k nám přiběhne fanoušek od pohledu radikálnější a ptá se, zda-li jsme přicestovali s Ajaxem, po sdělení, že jsme hokejoví fanoušci z Česka se pro ně ale nejspíše stáváme nezajímavými a chlapec odbíhá zpět.

T!P - Triko ULTRAS náš svět nezničíte!

Druhý poločas je na hřišti v režii Rapidu, po snížení na 1:2 se atmosféra šplhá zase o kousek výš. Rozjetý Rapid nezastaví ani červená karta a i v deseti hráčích se jim podaří vstřelit vyrovnávací branku. V tu chvíli je stadión na spadnutí, společně s kotlem teď ve stoje bouří opravdu každý, kdo přeje domácím. Během celého zápasu také nárazově sedící fanoušci stojí a fandí, zatímco za nimi sedící fanoušci neřeknou ani slovo o tom, že nevidí na hru – u nás něco nepředstavitelného.

Utkání končí nerozhodně 2:2, 43 200 diváků poděkuje hráčům za bojovnost, kotel vyzve fanoušky cestující na odvetný zápas aby vyjely v zeleném a tím utkání končí. Nám ještě nějaký čas zabere vymotat se ze zaplněného parkoviště a můžeme zamířit do milovaných Budějc. Tento výlet nám ukázal pro nás zatím jen z internetu známou tvář fanouškovského světa. Světa, ve kterém jsme kolikrát byli jako v Jiříkově vidění, a to jsme jen přejeli hranice…

Autor: KZB

Autor: Blog

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Baník Ostrava BrokFCB 06.08.2015, čtvrtek, 17:48 + 0 - 0
  Pěkný report :)
 • bez klubu MMs 06.08.2015, čtvrtek, 12:44 + 0 - 0
  Ono by to chtělo jít někdy se podívat např. na Slavii,Spartu nebo Baník na vzájemnej zápas těchto týmů. Místo onanování nad 800 fans Ajaxu:-)
 • bez klubu k.m 05.08.2015, středa, 17:47 + 0 - 0
  Tak kdo by na tu budějovickou plácanou chodil! Na Rapid z ČB jezdí dost lidí celkem pravidelně včetně mě!
 • ŠK Slovan Bratislava skeny 05.08.2015, středa, 11:34 + 0 - 0
  ale zeby budejovice zacali chodit doma a podporili svoj klub tak to uz ne...
 • Zbrojovka Brno Torino FC!!! 04.08.2015, úterý, 18:55 + 3 - 0
  Kluci z Budějovic :o), dobrý ;o), ale chybí mi tu fotka voňavé ;o), krásně opečené ;o) a jistě chutné vídeňské klobásky :o) !!! Bez ní, je to takové nemastné :o) a neslané :o) !!!
clbannerVidea

Pyrošou Tribuny Sever v zápase s Teplicemi


další videa >
ULTRASSHOP.CZ Tipovačka
Fortuna liga CZFortuna liga CZ
1.
FC Baník Ostrava Casual88
439
2.
1.FC Slovácko champyon
427
3.
FC Viktoria Plzeň wawe48
413
4.
bez klubu Majkl1911
357
5.
bez klubu Son of Moravia
340
6.
FC Baník Ostrava mara1922
338
7.
FC Viktoria Plzeň navrcswansea
329
8.
Slezský FC Opava lamich2
324
9.
SK Slavia Praha TomSesivka
323
10.
bez klubu Cestovatel
321
Fortuna liga SKFortuna liga SK
1.
bez klubu DavidOFF
191
2.
FC Baník Ostrava mara1922
180
3.
1.FC Slovácko champyon
144
4.
FC Viktoria Plzeň navrcswansea
144
5.
1.FC Slovácko FanaticBoy
143
6.
FC Viktoria Plzeň wawe48
139
7.
MŠK Žilina Nordic Division
138
8.
FC Baník Ostrava mario72
135
9.
bez klubu Cestovatel
120
10.
1.SC Znojmo Jerzy-Okurkari
116
ULTRASSHOP.CZ Tipovačka >
Blog fanoušků & Groundhopping
Když se slaví 40. narozeniny... 31.08.2020, pondělí, 14:08

Když se slaví 40. narozeniny...


BLOG: Derby o Sudety s pocho... 02.07.2020, čtvrtek, 12:16

BLOG: Derby o Sudety s pocho...


Pusťte fanoušky na fotbal, a... 08.06.2020, pondělí, 13:45

Pusťte fanoušky na fotbal, a...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
SOUHRN: Pohled na tribuny ve 4. ligovém kole F:L včera, 21:30

SOUHRN: Pohled na tribuny ve 4. ligovém kole F:L


FotoReport: Bohemians Praha - FC Viktoria Plzeň včera, 21:25

FotoReport: Bohemians Praha - FC Viktoria Plzeň


FotoReport: FC Viktoria Žižkov - FK Hradec Králové včera, 19:40

FotoReport: FC Viktoria Žižkov - FK Hradec Králové

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
SOUHRN: Pohled na tribuny ve 4. ligovém kole F:L včera, 21:30

SOUHRN: Pohled na tribuny ve 4. ligovém kole F:L


FotoReport: Bohemians Praha - FC Viktoria Plzeň včera, 21:25

FotoReport: Bohemians Praha - FC Viktoria Plzeň


FotoReport: FC Viktoria Žižkov - FK Hradec Králové včera, 19:40

FotoReport: FC Viktoria Žižkov - FK Hradec Králové

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Neskutečné! Fanoušci Bayernu... 09.09.2020, středa, 22:08

Neskutečné! Fanoušci Bayernu...


Brněnská vakcína, zabavená v... 13.09.2020, neděle, 21:19

Brněnská vakcína, zabavená v...


Shrnutí současné situace v M... 01.09.2020, úterý, 18:10

Shrnutí současné situace v M...

Komentáře
před 2 hodinami - DavidOFF
Celkem slušné kolo. Te´d už to...
23.09.2020, středa, 20:59 - davey
Možná by nebylo špatné aby to ...
23.09.2020, středa, 19:11 - davey
Všude je to s těma psama stejn...
23.09.2020, středa, 19:06 - davey
Ta poslední fotka tvl... už je...
23.09.2020, středa, 14:17 - zbarda
Jaký je problém mezi ultras po...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace