o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

BLOG: O Peltově "Hospodě na mýtince" a nejen o ní

blog fanoušků středa, 14.05.2014 - přejít do komentářů
Události z posledních hodin připomínají Cimrmanovu hru "Hospoda na mýtince"
/titleImg/blog-o-peltove-hospode-na-mytince-a-nejen-o-ni/1/6034.jpg?width=570

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Události z posledních hodin až příliš nápadně připomínají Cimrmanovu hru "Hospoda na mýtince". Hospodský v této hře přiznává, že jeho předek hospodu postavil na velmi odlehlém místě proto, aby mu do ní nechodili lidi. A právě tak, jako by se chtěla zachovat celá Peltova FAČR, která nejprve uspořádá finále českého poháru, ale pak na ní neprodává lístky.

Lístky k prodeji jsou pouze do sektorů za oběma brankami, jeden sektor je pro fanoušky Plzně, druhý pro fanoušky Sparty. Pokud jste tedy neutrálním fanouškem, nebo si spolu s rodinou chcete užít sportovní odpoledne, musíte si nechat zajít chuť, nebo "riskovat" a jít do sektoru vlajkonošů. Proč riskovat? Tam totiž více než jinde hrozí, že pár alkoholem posilněných jedinců dá průchod svým emocím a do akce vstoupí ochranka (nezřídka jsou v ní zaměstnáváni mnohem horší individua, než před kterýma se FAČR slušné fanoušky snaží chránit) nebo dokonce policie, která se taky někdy demonstrativně snaží předvést a třeba v médii často zmiňovaném zápase Baník-Sparta se nemalou měrou podílela na strachu a slzách ve tvářích dětí i rodičů. Policie se totiž snažila uklidnit chuligány házením policejních rozbušek a slzného plynu v místech, kde se mísili s normálními fanoušky, což bylo příčinou toho, že se k chuligánům přidávali i jinak neškodní jedinci. Proto se každý "zkušenější" fanoušek, který plánuje vzít rodinu na fotbal a nechce se mu sledovat dění v sektoru kolem sebe, snaží při rizikových zápasech (cca 4 zápasy za sezonu) vyhnout místům s vyšší koncentrací ochranky, vlajkonošů a policie. V případě finále poháru je mu to ale znemožněno.

Prohlášení FAČR, že se na zápas chystají radikální fanoušci je také přinejmenším zvláštní, neboť si nedovedu představit, jak lze při objednávání přes internet zjistit povahu fanouška. Vždyť FAČR nedisponuje žádným registrem problémových fanoušků, takže opravdu nevím, proč vydávají takováto nepodložená prohlášení, která opět odradí ty vysněné rodiny s dětmi, věřící apokalyptickým reportážím z TV noh@ a ostatních senzacechtivých médií.

Otázkou zůstává, co tím částečným znepřístupněním zápasu sledují. Dá se předpokládat, že z důvodu pravděpodobné vyšší sledovanosti zápasu to nějaké praktiky jako v roce 2004, kdy dle (předsedy FAČR!) Pelty "celý jaro bylo cinklý", nebudou.

Další zvláštností na kterou mi to nedá nezareagovat, jsou události z nedělního zápasu Brno-Slavia, kdy byl za pokřik "Pelta je č***k!" (ne, čumák ne) vyklizen na delegátův pokyn celý sektor hostujících fanoušků. Krásná pozvánka pro rodiny s dětmi - zaplatíte si lístky, ale pokud bude kolem vás větší skupinka křičet na Peltu, budete bez výjimky donuceni policií opustit sektor.

Pro koho se tedy ten fotbal hraje? Třeba lze odpověď hledat na tribuně mimo sektory vlajkonošů - na hlavní tribuně, určené pro sponzory klubů a asociace. Od teď český fotbal pro sponzory?

Autor: tdor

Autor: Blog

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • bez klubu Jorge 17.05.2014, sobota, 15:03 + 0 - 0
  Z ryze technického hlediska to má jednu výhodu v tom,že bude v hledišti panovat relativně vyrovnaná atmosféra,v případě vyprodání celého hlediště by jeho většinu obsadili příznivci z města,v němž se finále koná,což by bylo poněkud nezasloužené zvýhodnění jednoho z klubů.I když to pochopitelně rozhodně není ten důvod,proč se k tomu Pelta a spol.odhodlali,ten je potřeba hledat v obavách z protestu fanoušků nejrůznějších klubů,k němuž je finále a postranní tribuna protilehlé ideální příležitostí. Argument o bezpečnosti je směšný,kdyby šlo skutečně o bezpečnost,tak nenechají hrát finále poháru na tak nebezpečném stadionu,jako je Eden-s kotlem těsně za bránou,bez jakékoliv ochranné sítě,a postavený tak,že lze v klidu projít od jednoho kotle k druhému-ať už útrobami nebo po postranní tribuně-to nemá u nás obdoby!I vběhnutí na hrací plochu je tam z kotle snazší než kdekoliv jinde(už se to tam ostatně nejednou stalo)-na takový stadion podobné zápasy prostě nepatří,snad každý jiný by byl lepší...
 • Zbrojovka Brno Cenda 15.05.2014, čtvrtek, 11:25 + 0 - 0
  Český fotbal pro hasiče, český fotbal pro hasiče :-)
 • 1.FC Slovácko eLucky 14.05.2014, středa, 15:15 + 0 - 0
  Eště bych to upřesnil, že klub a jeho hlavní pořadatel není povinen respektovat přání delegáta, ale ten pak má právo a kompetence k tomu předčasně ukončit zápas nebo toto "závadné" jednání klubu řádně prodat DK a klub može počítat s řádným flastrem. Kluby jsou v tomto víceméně mezi dvěmi kameny, mezi svými fanoušky a svazem. Nicméně tato situace by je měla tlačit k tomu, aby se z této situace dostali, oni s tím můžou hýbat, my můžeme vyvinout protesty pouze tlak, ale oni na to mají páky.
 • SK Slavia Praha Sithorin 14.05.2014, středa, 14:49 + 0 - 0
  Birkow: De facto za vyklizení sektoru odpovídá právě delegát (nebo potažmo rozhodčí) protože podle SŘ je (hlavní) pořadatel "povinnen plnit pokyny rozhodčího a delegáta utkání"
 • SK Slavia Praha Lamzelezo 14.05.2014, středa, 13:54 + 0 - 0
  http://www.efotbal.cz/clanek-130334-Za-to,-kdo-sestupuje,-mohou-i-media-Aneb-proc-se-Pribram-nemusi-bat.html
 • FC Hradec Králové Birkow 14.05.2014, středa, 11:13 + 0 - 0
  jak může dát delegát pokyn k vyklizení sektoru? To muže pouze pořadatel? Já už se ničemu v našem státě vůbec nedivím. Pelta sere na to, aby se fandilo "slušně". Jemu totiž o to, aby vepřovým sádlem pomazaný eggo nikdo nešlapal. Jeho rodina musí být opravdu happy a pyšná, co to doma mají za vocase!
clbannerVidea

Fanoušci Viktorie Plzeň slaví 111 let klubu


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Oslavy 100 let klubu v Ostra... 13.07.2022

Oslavy 100 let klubu v Ostra...


Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...


Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Obušku, z pytle ven! Maďaršt... 16.07.2022

Obušku, z pytle ven! Maďaršt...


Hučelo to jako v úlu! Slovan... 21.07.2022

Hučelo to jako v úlu! Slovan...


Vyprodané utkání, zakázaný n... 29.07.2022

Vyprodané utkání, zakázaný n...

Komentáře
před hodinou -
Ten počet z Řecka hodně trapne...
15.08.2022, pondělí, 23:30 -
Od Brna bych čekal taky větší ...
12.08.2022, pátek, 10:36 -
S tou Sigmou to vypadá hůř a h...
12.08.2022, pátek, 10:28 -
Neštěkej :)
10.08.2022, středa, 23:46 -
Palec nahoru na rodinou tribun...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace