o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Blog: Rozlučka Davida Jarolíma z pohledu fanoušků

blog fanoušků čtvrtek, 02.04.2015 - přejít do komentářů
Fans Mladé Boleslavi vyjeli do Hamburku, kde se s kariérou loučil David Jarolím...
/titleImg/blog-rozlucka-davida-jarolima-z-pohledu-fanousku/1/6836.jpg?width=570

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Dva měsíce dopředu dostáváme informace, že se bude na stadionu HSV loučit s fotbalovou kariérou náš sportovní ředitel a býval hráč David Jarolím. Ihned jsme pozváni za symbolickou cenu, jestli by jsme se nejeli s Davidem rozloučit také. 

Samozřejmě s velkým zájmem přijímáme a začínáme plnit autobus, ale bereme lidi za zásluhy, tzv. se vybírají lidi, kteří aktivně chodí fandit a byli v létě podpořit naší Bolku i v Evropě, v Bosně a Francii. Pomalu se ladí program dne, odjezd a autobus se zaplňuje. Den před zápasem vyjíždí plný autobus ve 23 hodin z Mladé Boleslavi, aby jsme kolem osmé hodiny ranní byli u Imtech Areny. Cesta probíhá dobře, občas mi přijde že s námi v buse jede i Karel Gott či další hvězdy, párkrát stavíme na nějaké to občerstvení a podle plánu vjíždíme kolem osmé hodiny do přístavního města- Hamburg. 

Při projíždění Hamburgu je v buse tipovačka o klubové ceny a za chvíli vidíme Imtech Arenu, která má necelých 57 000 míst, kolem ní chvilku projíždíme, než pořadatelé, kteří u stadionu stojí od rána, si rozmyslí, kde nás nechají zaparkovat. Naše skupinka patnácti lidí má svůj plán, kam a co v Hamburgu navštívit, přeci jen máme 6 hodin do zápasu. Proto jeden z nás kupuje 3 celodenní jízdenky (jedna je po 5 lidech, celková cena za jednu pětičlennou jízdenku je 16,50 e ) po Hamburgu. Od autobusu ihned odcházíme na městskou hromadnou dopravu, přidává se k nám celá autobusová posádka, která si kupuje jízdenky na místě. 

Za pár minut sedíme v metru a vyrážíme k radnici, později ke starému přístavu. Tyto části Hamburgu jsou opravdu krásné, zazpíváme si, fotíme památky, kupujeme suvenýry, lepíme nějaké samolepky, prostě o sobě dáváme vědět :) . 

Jeden podnapilý člen se nám ztrácí a potkáváme ho až na zápase. Počasí nám oproti předpovědi vychází také na jedničku. Další náš cíl bylo muzeum miniatur, které ale nenavštěvujeme kvůli času, proto se přesouváme hned k novému přístavu, který je opravdu krásný, čistý. Cestou ještě navštěvujeme fanshop HSV, který je v centru města. Tam většinou kupujeme nějakou tu šálu za 15 e. V novém přístavu máme větší pauzu, takže se občerstvíme a před námi bylo v plánu napsáno St. Pauli- známa čtvrť v Hamburgu. Tam jdeme pěšky, všichni odění v šálách, čepicích nebo dresech naší milované Bolky. 

Vcházíme na známou Reeperbahn a jaký rozdíl o proti jiným částem Hamburgu. Špína, smrad, bordel (Ano, bordel jako nepořádek, ale také bordel jako bordel 8-) ) Postupujeme po známé ulici "červených luceren" , "překračujeme" ležící žebráky a bezdomovce, kteří jsou opravdu všude a nacházíme fanshop klubu, jejichž symbol je tzv. "Totenkopf" (Černá vlajka s lebkou) - FC St. Pauli. No, v něm to vypadá asi jako na ulici, zdi jsou popsané a polepené samolepkami, celkově takový odvážnější design.Ve fanshopu můžeme vidět třeba půlené šály St. Pauli - Celtic. Já kupuji do své sbírky šálu s nápisem "Come on you boys in brown" za 7,50 e a kolem sexshopu, sexbarů jdeme směrem k Beatles platz, kde začínala tato legendární skupina z Liverpoolu, jejichž "postavy" jsou na tomto místě zobrazeny. Náš poslední cíl před zápasem byla návštěva Millerntor-Stadionu, kde jak jistě tušíte, hrají právě St. Pauli, druholigový klubu, bojující momentálně o setrvání ve druhé nejvyšší lize. Stadion je zajímavý, tribuny mi připomínají anglický styl, všude jsou graffiti domácího klubu, největší výtvor je asi na tribuně severní, je tam vyobrazen námořník, který má v ruce ceduli s výsledkem 2:1. Jak jsem se později dočetl, možná právě 2:1 proto, že v roce 2002 porazili domácí fotbalisté slavný Bayern Mnichov tímto výsledkem, od té doby se domácí honosí titulem "Weltpokalsiegerbesieger". Opět můžeme všude vidět samolepky s lebkami, jako po celé čtvrti. Pomalu procházíme lunaparkem, který je hned vedle stadionu a jdeme na metro, kde za zpěvu chorálů Bolky jedeme směrem ke stadionu HSV, tam čekáme na autobus a už vidíme také fanoušky HSV, kteří se chystají na tento zápas. Opět dáváme hrdě vědět odkud jsme a domácí jen s úsměvem koukají. Z metra se přesouváme na autobus, který jede až ke stadionu, ovšem ten je plný, takže skupinka nás pěti čeká na další autobus. Ten má jet za 10 minut, ovšem asi za 4 minuty přijíždí jiný autobus, do kterého ale nastupuje většina hamburgských, kteří čekali s námi na zastávce a tak nastupujeme také. Tento autobus staví asi 2km před Imtech Arenou a tak se zapojujeme do pochodu domácích fanoušků. kteří v tisících mířili na stadion. Náladu máme dobrou a tak jsme také v tomto pochodu rozeřvali opakovačku "Há-es-fau" :D. Po dvou kilometrech jsme u stadionu, jdeme si ještě do našeho autobusu odložit nějaké věci a jdeme na stadion, místa máme skvělé, za střídačkama, zápas začíná. Hraje se v tréninkovém tempu, domácí kotel je narvaný za bránou, na druhé straně je asi 30 lidí, kteří fandí také, mají vlajky, ale do kotle nejdou. V zápase mají pokaždé navrch čeští fotbalisté, kteří jsou oproti bývalým hvězdám HSV častěji na balonu a mají více šancí, třeba takový Jan Koller byl nezastavitelný :) .

My za naší vlajkou fandíme, "našemu" Davidovi Jarolímovi, který si rozlučku užívá, stejně jako 32 000 návštěvníků, tohoto zápasu. Domácí fandí méně, ale když už, tak je to opravdu skvěle slyšet. Možná škoda, že do jejich fandění hraje často muzika. O poločase si dáváme klasický bratwurst za 3 e, kterému bych dal asi známku 9/10, byl opravdu skvělý. Ve druhém poločase mění David dres a hraje tentokrát za domácí, po !!JASNÉ!! penaltě na Davida, si sám David připisuje svůj první a jediný gol v zápase, stadion mu tleská ve stoje. Zápas končí asi v 70. minutě, kdy na trávník vchází Davidova rodina a celý stadion Davidovi děkuje za to, co pro tento klub udělal (za 9 let odehrál 342 zápasů). 

Rozloučení trvalo opravdu dlouho, David měl pak 3x děkovačku s kotlem HSV. Když už je po všem, máme ještě hodinu čas do odjezdu, já navštěvuji O2 world arenu, která sídlí hned vedle Imtech Areny a hrají zde hokejisté Hamburgu Freezers, po té odjíždíme zpátky do naší země, v buse si krásně celou dobu zpíváme, až se to pár jedincům potom nelíbí - pro ně mám jen jednu radu, příště nejezděte a koukejte u televize. V Boleslavi jsme asi v 5 ráno. Na konec musím říct, že to byl super zážitek, poznat město, dva světy Hamburgu, vidět krásný stadion a hlavně vidět dojatého Davida Jarolíma, kdy mu přišlo poděkovat 32000 lidí, je pěkné vidět jak si naši západní sousedi "svých" hráčů cení.

 

Cesta z metra a jdeme na stadion :)

Posted by FanaticFans FKMB on 28. březen 2015

Autor: Blog

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Baník Ostrava Mat1922 04.04.2015, sobota, 11:16 + 0 - 0
  Ja mel taky slzy v ocich,kdyz jste u nas mozna dvakrat zatrepali plotem v loni na jare a dal nic.A pak vidim na videu z vaseho kotle vystrasene obliceje a proslov jednoho z vas: "..kurva kde je acab,vzdyt ti chachari ten plot vyvali..".
 • bez klubu Rusty 04.04.2015, sobota, 10:54 + 0 - 0
  Výlet ok, ale jak už někdo psal, je opravdu dosti na zamyšlení, když boleslav není schopná dát dát takový počet ani na výjezd na Moravu. A selekce výletu, který byl zadarmo mě taky pobavila. Každopádně díky za report.
 • bez klubu ultraboy 04.04.2015, sobota, 08:06 + 2 - 0
  Žižkovskej Pepík: Chachar nejsem, ale sleduji scénu i mimo svůj tábor a objektivně musím říct, že kdyby bylo takových Ondrů v každém táboře aspoň jeden či dva, pak je naše scéna minimálně, co se choreografií týče nejlepší v Evropě. Nejprve je si třeba zhodnotit, co ty děláš pro chod svého tábora sám a až pak teprve můžeš hodnotit a kritizovat takové lidi jako je on. Já k takovým lidem chovám úctu a respektuji je za to, co dělají a to bez ohledu na to z jakého tábora jsou. Respektovat člověk může i úhlavního nepřítele, to není známka slabosti ... :)
 • AC Sparta Praha Žižkovskej Pepík 04.04.2015, sobota, 01:15 + 0 - 1
  Ondro, tak jak to je s tim tvym řiťolezectvím? :-) Frajer, kterej má slzy v očích když se zalomcuje jednou s bránou :-)
 • FC Baník Ostrava BrokFCB 03.04.2015, pátek, 23:52 + 0 - 0
  carcass: to s tím Peterou nemůžeš myslet vážně? jezdili jsme zadarmo, ale díky naší vynalézavosti, pamatuju si, jak jsme jezdili brzo ráno a nechávali se vyhazovat, upláceli průvodčí za pivsony a rumy a takové věci, ale že by nám někdo platil něco? to jsi hodně mimo :)
 • FC Baník Ostrava Frydečak 03.04.2015, pátek, 22:23 + 0 - 0
  caracas : Tak hafokrát jsme tam jeli zadarmo. To se musí nechat. A nejen do Prahy. Bohužel přišla mistrovská sezóna, příliv lidí a celé se to zesralo. Už jezdíme za svoje. Ale že by něco platil Petera, tak to mi není známo. Jedná se o zajímavý report, ale možná tam mohli kucí z Boleslavy vynechat to, kdo jim to zaplatil. Méně lidí by to vydráždilo. A neřešte už hovna. Stalo se. Jiný kraj, jiný mrav.
 • AC Sparta Praha Žižkovskej Pepík 03.04.2015, pátek, 19:00 + 0 - 6
  ondra_chachari.cz : Jdi raději psát spartansko-vlezdoprdelský reporty na Chachary a nadávat vlastním fanoušům, jaky jsou vandráci, že kolem tebe neskákaj jak cvičeny opičky ;-)
 • FC Baník Ostrava capekpico 03.04.2015, pátek, 18:32 + 0 - 0
  Caracas ty opavský inteligente, my jsme si platili i benefici Marka Jankulovskeho! Tak se o chachary vůbec neotirej!
 • FC Baník Ostrava ondra_chachari.cz 03.04.2015, pátek, 17:30 + 2 - 0
  carcass: Kolikrát? Samotného mě to zajímá :-)
 • Slezský FC Opava carcass 03.04.2015, pátek, 17:19 + 0 - 0
  ostravaci, mějte nějakou soudnost, jen si vzpomeňte kolikrát jste zadarmo jeli vlakem do Prahy, kdy vám celou tu srandu platil Petera, fakt hrdí fanklubáci....:-)
 • SK Slavia Praha horstfuks 03.04.2015, pátek, 17:00 + 0 - 0
  My jsme na 100 let Hajduku také neplatili vstupné a Chorvati nás do sektoru pouštěli bez vstupenek. Třeba vás chachaři Bary taky pozve na nějakou rozlučku do ciziny a nebudete muset být nasraný, že jste se s Baníkem nejdál podívali do Budějek.
 • SK Slavia Praha hodný_pán88 03.04.2015, pátek, 16:35 + 1 - 0
  riedlss: ještě, abys někoho pranýřoval, když vám třeba Habanec zasponzoroval cestu i na ligu :D
 • BK Mladá Boleslav Fantom Tribun 03.04.2015, pátek, 16:11 + 1 - 0
  riedlss:souhlas..nejednalo se o klasický výjezd za svým klubem,tak bych je za to nepranýřoval.jestli byli pozváni,tak proč ne..spíš je smutný či zarážející,že se v takovým počtu nevypraví na výjezd v SL nebo dokonce do kotle na domácí zápas..ale to už je věc druhá a těžko hanit ty,co se snaží a jezdí..naopak respekt tý části..
 • 1.FC Slovácko riedlss 03.04.2015, pátek, 15:30 + 1 - 0
  když to vemu kolem a kolem, tak jde o report a o náhled toho, jak to vypadá jinde. Když za tím někdo hledá něco jiného je čistě jeho problém. Pokud mi někdo cvakne trip na Bundesligu nebudu se tomu bránit !!! píšete tu o Bolce jak fanoušky nikdy neměli, tak proč od nich čekat nějakou superparádu??!!
 • FK Mladá Boleslav Kostič 03.04.2015, pátek, 13:28 + 1 - 0
  Nikdo si tady trika nehoní..pouze sem chtěl ukázat i jiným fanouškům, jak to vypadá a chodí ve světě, někdo tam třeba nebyl tak ho to zajímat muže
 • Zbrojovka Brno Torino FC!!! 03.04.2015, pátek, 12:49 + 0 - 0
  Doyle, přesně tak. Za časů Boby Brno bylo též pár výjezdů které hradil klub. To pak byl hukot a dělala se ramena, v tomto případě bych chápal rozladění fanoušků soupeře, kteří si v té době říkali něco o .... z Brna, kterých je tady pár stovek i tisíc !!! Ono se dobře jezdilo zdarma. Jenže tady boleslavští ramena nedělali a neměli ani na koho. Srovnávat to nelze.
 • Zbrojovka Brno Doyle 03.04.2015, pátek, 12:25 + 1 - 0
  tvl vždyť to je blog určený k tomu, abychom si početli, jak ten zápas vypadal a mě to teda zaujalo i ty fotky se mi líbily... když tu jsou blogy od fandů, kteří navštívili třeba zápas bundesligy, je přece jedno, jestli si na to lístky koupili sami nebo přispěla maminka nebo jestli je dostali k vánocům... kdyby jim takhle klub platil výjezdy v rámci synot ligy, bylo by to samozřejmě něco jiného
 • FC Baník Ostrava Gieksa Baník 03.04.2015, pátek, 12:23 + 0 - 0
  Vyjebaná pozérská Bolehlav!
 • Zbrojovka Brno Torino FC!!! 03.04.2015, pátek, 12:14 + 1 - 0
  Osobně takový výlet přeji každému, bez ohledu na klubovou příslušnost a docela koukám, že to tady budí takové vášně !!! Nechci se zastávat jen boleslavských, zastal bych se každého v tomhle případě, podle reakcí zatím vidím jen závist. Je mi jedno kdo kam jede či nejede či proč, oceňuji to, že napsali a nafotili něco pro nás ostatní. Nebo chcete číst pořád to stejné a koukat na stejné fotky ?! Já ne a věřím, že většina z Vás !!!
 • FC Baník Ostrava chachar1982 03.04.2015, pátek, 11:44 + 0 - 0
  to jste teda frajeri, ze jste jeli na vylet do nemecka a jeste vam to platil klub s Jarolimem, v lize patrite k nejhorsim fans a nejste schopni dojed na vyjezd na morava a ted si budete honit trika, zasrani vandraci, nic jinyho, jebat boleslav posranou, klub bez fans
 • Zbrojovka Brno Cenda 03.04.2015, pátek, 09:39 + 0 - 0
  Vsak taky meli prisny vyber ucastniku zajezdu kdyz to bylo zadarmo, ale co uz :-). Spis mne zarazi, ze na rozlucku ceskeho hrace v Nemecku prijde 2x tolik divaku jak na ceskou repre v Cesku to je smutny
 • SK Slavia Praha Terre Blanche 03.04.2015, pátek, 08:24 + 1 - 0
  ale nafoceno dobře
 • Slezský FC Opava s77 03.04.2015, pátek, 07:57 + 0 - 1
  fanklubácký výlet, zaplacení "fans" :(
 • Zbrojovka Brno Torino FC!!! 03.04.2015, pátek, 06:55 + 3 - 0
  Kluci, jestli si mám vybrat mezi možností sedět doma na zadku a nebo jet někam na fotbal a ještě ven, tak je mi jedno zda to zaplatí Pepa, klub, fanklub či kdokoliv jiný (kromě čerta, který chce po mně úpis psaný krví). Důležitá je možnost kouknout na fotbal, mít zážitek a pro nás ostatní to hodit tady na stránky. Díky každému, kdo si dá tu práci a něco pro nás napíše, něco čitelného. Samozřejmě tisíc lidí, tisíc názorů a jak já tleskám, někdo může hvízdat. Prostě věc názoru.
 • SK Dynamo České Budějovice Tomas-Budweis 03.04.2015, pátek, 02:12 + 0 - 0
  Dvoři: Pokud jste skutečně jeli na výlet, který vám byl téměř celý zafinancován, nechápu, proč je o tom zmínka na supporters...
 • FC Spartak Trnava haluzator1 03.04.2015, pátek, 00:43 + 1 - 0
  Taktiez som bol pozriet. Dobry zapasik, dobry report :) 32 tisic ludi - slusna navsteva. Mala poznamocka, zo stanice Stellingen odchadzaju shuttle busy jeden za druhym, a vysadi vas priamo na stadione. Fotecky z mojej strany: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10206246217092585.1073741852.1180067362&type=1&l=32e9cd1e88
 • FK Mladá Boleslav Kostič 02.04.2015, čtvrtek, 22:54 + 0 - 0
  johankarl: Kdy myslíš?
 • FC Baník Ostrava A1922 02.04.2015, čtvrtek, 22:38 + 2 - 1
  fuj :(
 • FK Mladá Boleslav Dvoři 02.04.2015, čtvrtek, 22:26 + 1 - 0
  Listky byly od Davida, dopravu zaplatilo sdruzeni Blue&White na pul s klubem a ucastnici platili jen drobny prispevek.
 • 1.FC Slovácko johankarl 02.04.2015, čtvrtek, 22:23 + 0 - 0
  jen mi příjde divné,že doma vás je v kotli míň než Hamburgu a na Moravě jsme vás snad ani neviděli, krapet pozéřeni,ale ta je dnes bohužel populární všude,i k nám už tento nepěkný trend dorazil.
 • FC Baník Ostrava A1922 02.04.2015, čtvrtek, 22:15 + 0 - 0
  Chci se zeptat. To jste si platili sami ci klub nebo Jarolim?
 • Zbrojovka Brno Torino FC!!! 02.04.2015, čtvrtek, 20:17 + 0 - 0
  Ahoj Kostič !!! Líbí, prostě na to máte cit. Dobře se to čte a dobře se kouká i na fotky, prostě pohoda. Kostič, mrkni do diskuse a dej vědět, díky !!!
 • FK Mladá Boleslav Kostič 02.04.2015, čtvrtek, 20:06 + 0 - 0
  Torina FC: Díky :) jsem rád, že se ti to líbí :)
 • Zbrojovka Brno Torino FC!!! 02.04.2015, čtvrtek, 17:51 + 4 - 0
  Už jsem to psal onehdy a musím napsat opět - boleslavští umí nejen hezky psát, ale umí i zajímavě fotit. Další pěkný článek, dobře se četlo. Kluci, pokračujte v tomto dobrém trendu, za moji osobu bezva !!! Díky !!!
clbannerVidea

Fanoušci Viktorie Plzeň slaví 111 let klubu


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...


Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...


BLOG FANOUŠKŮ: Návštěva Běle... 28.04.2022

BLOG FANOUŠKŮ: Návštěva Běle...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Britská nemoc – díl první (A... 05.01.2012

Britská nemoc – díl první (A...


Britská nemoc – díl čtvrtý (... 18.01.2012

Britská nemoc – díl čtvrtý (...


Britská nemoc – díl druhý (N... 07.01.2012

Britská nemoc – díl druhý (N...

Komentáře
07.06.2022, úterý, 08:58 -
Nejlepší je ten vlasatej alkoh...
22.05.2022, neděle, 19:20 -
Slovacko ma celkom prekvapilo ...
19.05.2022, čtvrtek, 07:00 -
A psi se psy vlitli na hriste
15.05.2022, neděle, 22:30 -
No dle trapného počtu to pro h...
13.05.2022, pátek, 06:25 -
No myslim to vazne,aspon mate ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace