z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

BLOG: Výjezd fanoušků Chlumce do Dobrušky

blog fanoušků pondělí, 15.09.2014 21:00 - přejít do komentářů
Na výjezd podzimu se začínáme dohadovat už dva týdny předem...

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Pohled Chlumečáka: Na výjezd podzimu se začínáme dohadovat už dva týdny předem. Jelikož má Dobruška jako jeden z mála klubů v KP kotel, tak doufáme, že to bude utkání nejen o poslední místo tabulky,ale i o boj nejlepších fanoušků v Krajském přeboru.

Přípravy před tímto výjezdem tvoří nákup pyra, tvoření nápisů a také shánění všech fanoušků. Den před výjezdem to vypadá že pojedeme do Dobrušky v solidním počtu 15 lidí což by byl vůbec největší náš výjezd! Nakonec nás směr Dobruška jede 11 fans z Chlumce + 2 fanoušci Bělohradu.

Po příjezdu do Dobrušky jsme hořce zklamaní jelikož domácí fans nakonec nedorazili! I tento fakt nás neodrazuje od dobrého supportu.

Už 15 minut před začátkem zápasu začínáme zpívat chorály a pokřiky. Při nástupu hráčů vytahujeme plachtu Ultras Chlumec a odpalujeme modrý dým, což se nelíbí delegátovi utkání, který nám vyhrožuje vyvedením ze stadionu a pokutou pro klub (zřejmě Peltova líheň).

Fandění je na velice slušné úrovni, bohužel po 23 vteřinách zápasu trochu uvadá po úvodním gólu soupeře, nicméně fanatismus stále vládne v našem kotli. Bohužel na hřišti vládne soupeř a do 10 minuty prohráváme 2:0.

I to nás ale neodrazuje od fandění a snažíme se fandit naplno. Ke konci poločasu Chlumec střílí kontaktní gól a začínáme bouřit. Do konce poločasu vládne na stadionu asi to nejlepší fandění co tu kdy zažili (potvrdili i místní).

O poločasové pauze se baví každý po svém. Někdo kontroluje výsledky Premier League, někdo jde na klobásu, někdo vylepuje transparent na plot nebo dokonce si jde zakopat "Brazilku" s našimi náhradníky.

Po poločasové pauze se opět rozjíždí fandění na plný pecky. Bohužel naši fotbalisté nám nechtěli zpříjemnit cestu domů a během minuty inkasují dva rozhodující zásahy. Výsledné skóre zápasu je 6:2 pro domácí, což se nám samozřejmě nelíbí.

Po zápase se k nám nehrnou na děkovačku hráči a přichází až za pokřiku: Coje, coje, coje coje coje! Po té začíná naše pyroshow, kde odpalujeme dva modré bengálské ohně, hirošimu, dva bílé dýmy a jednu fontánu.

Poté vyrážíme směr Chlumec. Po sobě tam zanecháváme slušný bordel v podobě kelímků, tácků, pyra a dokonce i jedné klobásy.

Závěrem chci říct že jsme nesmírně zklamaní za prvé: Z výkonu našich fotbalistů, kteří by tímto výkonem neporazili ani Kotěhůlky, a za druhé z tzv. TJ Dobruška fans, kteří se neodvážili ani přijít na tento zápas. Bez boje jsme tak získali titul "Fanoušci Kraje".