o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Cenový strop pro hosty v soutěžích UEFA?

středa, 27.03.2019 - přejít do komentářů
Fotbal je o penězích až v první řadě, ale vše má limity.
/titleImg/cenovy-strop-na-souteze-uefa/1/8764.jpg?width=570

Evropská fotbalová asociace UEFA se bude zabývat možným omezením cen vstupenek pro hostující příznivce. Po pravidle, které by v soutěžích pořádaných UEFA určilo maximální částku, jež mohou fanoušci na výjezdu za lístek zaplatit, již dlouho volají nejrůznější fanouškovské organizace i některé kluby. Nyní by se jej mohly dočkat, a vděčit za to mohou pravděpodobně cenové válce fotbalových gigantů – Barcelony a Manchesteru United.

Oba velkokluby se utkají ve vyřazovacích bojích Ligy mistrů, nejdříve 10.4. v Anglii, následně o šest dní později na Nou Campu. A právě na odvetné čtvrtfinálové utkání katalánský klub stanovil cenu lístků pro hostující fanoušky na 118 euro. Za cenu jen o něco málo vyšší přitom lze zakoupit na Barcelonu nejlevnější permanentní vstupenku, jež umožňuje bezplatný vstup i na Ligu mistrů. Zástupci klubu argumentují tím, že také domácí příznivci – s výjimkou těch vlastnících permanentky –, si za lístky výrazně připlatí, ti ale mohou v rámci předprodeje využít výrazné slevy, ať už pro permanentkáře kupující další vstupenky, či pro členy klubu.

United nejdříve vznesli protest u UEFA, aby následně jako odvetu stanovili cenu lístků pro Katalánce cestující na Old Trafford na 102 liber. Zástupci anglického klubu prohlásili, že peníze utržené navíc oproti standardním cenám využijí na to, aby snížili náklady vlastním fanouškům, kteří pojedou fandit do Barcelony. Cena lístků pro fanouška United by po doplatku klubu měla činit 75 liber.

Obdobnou situaci zažili v Manchesteru již před více než rokem, když Sevilla pro osmifinále Ligy mistrů skokově zvedla ceny lístků pro hostující fanoušky na v přepočtu 89 liber. Po neúspěšné snaze o revizi cen nakonec Angličané stanovili stejnou cenu pro hostující španělské příznivce, i v tomto případě z utržené částky zaplatili slevu pro každého svého fanouška, který se vydal na odvetné utkání do Andalusie. Absurdní na celé situaci bylo, že Sevilla zareagovala stejně a vyhlásila, že nikdo z jejích příznivců nezaplatí za venkovní zápas víc než Angličané, takže slevu nakonec proplatili svým fanouškům oba kluby.

Obdobná situace z letoška je absurdní z jiného pohledu, a sice že ceny lístků na finálové utkání LM v Madridu začínají na 70 eurech. V porovnání s tím je tedy částka pro hostující fanoušky v tomto čtvrtfinále o zhruba 70% vyšší než ta, kterou mnozí zaplatí za vrchol celé soutěže. Především díky tomu byla situace v uplynulých dnech výrazně medializovaná, což by mohlo funkcionáře UEFA konečně donutit ke konkrétním krokům. Je otázkou, zda navrhovaným stropem bude konkrétní částka, či například pravidla UEFA určí, že cílová cena pro hosty nesmí být vyšší než nejnižší cena pro domácí fanoušky, a to i po započtení některých slev – nyní obdobné pravidlo funguje, ale se slevami nepočítá, což umožňuje vedení dvojitých cen. Například v Anglii funguje již nějakou dobu cenový strop na lístky do sektoru hostí, činí 30 liber.

Návrh na úpravu pravidel pro následující sezónu bude předložen na panelu UEFA 14. května, k jeho případnému schválení by mohlo dojít již 29. května na zasedání výkonného výboru, který se sejde v Baku při příležitosti finále Evropské ligy.

Autor: ds

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
  • bez klubu DavidOFF 29.03.2019, pátek, 09:23 + 0 - 0
    Toto je )plná pecka :-D :-D :-D "Obdobnou situaci zažili v Manchesteru již před více než rokem, když Sevilla pro osmifinále Ligy mistrů skokově zvedla ceny lístků pro hostující fanoušky na v přepočtu 89 liber. Po neúspěšné snaze o revizi cen nakonec Angličané stanovili stejnou cenu pro hostující španělské příznivce, i v tomto případě z utržené částky zaplatili slevu pro každého svého fanouška, který se vydal na odvetné utkání do Andalusie. Absurdní na celé situaci bylo, že Sevilla zareagovala stejně a vyhlásila, že nikdo z jejích příznivců nezaplatí za venkovní zápas víc než Angličané, takže slevu nakonec proplatili svým fanouškům oba kluby." :-D :-D :-D
clbannerVidea

Sestřih výjezdu fanoušků Komety do Zlína


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Fotoreport: Havlíčkův Brod -... 30.12.2021

Fotoreport: Havlíčkův Brod -...


Choreo i ohňostroj. Fanoušci... 28.11.2021

Choreo i ohňostroj. Fanoušci...


BLOG: Návštěva kvalifikačníc... 18.10.2021

BLOG: Návštěva kvalifikačníc...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Den, kdy policie nechala zem... 10.01.2022

Den, kdy policie nechala zem...


Turci byli v KV aréně jako d... 15.01.2022

Turci byli v KV aréně jako d...


Zbrojováci oslavili narozeni... 19.01.2022

Zbrojováci oslavili narozeni...

Komentáře
19.01.2022, středa, 20:00 - Sowl
Brno patří do první ligy. Leto...
11.01.2022, úterý, 12:55 - Sowl
Hrůza...
15.12.2021, středa, 06:35 - Fafrnek
Malmo sou zidi?
27.11.2021, sobota, 14:15 - davey
Zbytečně tolik fotek stačilo j...
23.11.2021, úterý, 19:28 - FanaticBoy
Tam šlo spíš ukázat ten počet ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace