o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Česko - Itálie 7.6.2013 trochu jinak

blog fanoušků pondělí, 10.06.2013 - přejít do komentářů
/titleImg/cesko-italie-762013-trochu-jinak/1/5016.jpg?width=570

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Jako aktivní fanoušek české fotbalové reprezentace, který navštěvuje repre pravidelně od roku 2003 (doma i venku), bych se s vámi rád podělil o "zážitky" z pátečního kvalifikačního utkání Česko vs. Itálie v Praze na Letné. Nebudu hodnotit hru, výsledek, apod. rád bych se zaměřil na to, jak se FAČR chová k aktivním fanouškům.

Mnozí z vás, kteří navštěvujete zápasy repre mně asi znáte, jsem Lukáš, alias Harry a jsem na zápase repre jeden ze dvou bubeníků (tedy do pátku jsem jím byl :-( ). Podotýkám, že  ale nejsem ten "komerční bubeník" najatý FAČR z řad hokejových fandů a jsem členem FANS CHUCHELNÁ-slezského fanclubu české fotbalové reprezentace.

V pátek jsme se celá skupina opět vypravili do Prahy povzbudit repre v bitvě "o naději" s Itálií. Vezli jsme s sebou i naši novou vlajku (viz foto) a byli připraveni, jako vždy, aktivně fandit.

Místa máme pravidelně v sektoru D47 a měli jsme je zde i tentokrát. V tomto sektoru se pravidelně scházíme s podobně "postiženými" kamarády ze Vsetína, Ostravy, Vyškova, apod. Fandit v dnešní době repre je sice asi divné, ale zažili jsme s ní dobré časy (Portugalsko 2004), tak si musíme vyžrat i ty časy zlé.

To, že Bílek nemá u repre co dělat, to ví u nás kdejaký klučina, který sotva začíná kopat do balónu..., ale o tom psát nechci.

Rád bych se pozastavil nad tím, jak bylo zacházeno s aktivními  fandy v pátek na Letné. Jedním slova, hrůza. Už po příchodu do "našeho" sektoru mi bylo divné, že zde sedí osazenstvo složené ze zástupců párkožroutů, vandráků a sponzorů. Když jsme zaujali svá bubenická místa na stupínku, byl jsem slovně napaden týpkem (byl nápadně podobný Berbrovi :-)), který se mi snažil vysvětlit, že dnes se žádné bubnování konat nebude, že on přišel na fotbal.

Když jsem se ho slušně zeptal, kde byl posledních 10 let a po té ho poslal do míst, kde začínají růst nohy :-)..., tak na mě zavolal pořadatele. A tím začali problémy všech fandů, kteří chtěli aktivně povzbuzovat. Byli jsme odvedeni do nejnižší řady, kde jsme byli po celý zápas buzerováni ze strany pořadatelů.

Při sebemenším náznaku povzbuzování jsme byli vyzýváni, abychom se posadili, když jsme chtěli zapojit "vandráky" obligátním, Kdo neskáče, není Čech, opět napomínání a vyhrožování vyvedením ze stadiónu, atd.. A tak to šlo celý zápas, výsledkem byla naprosto mizerná atmosféra po celou dobu zápasu.

Výsledkem bylo naše a nejenom naše rozladění a nasranost. O poločase jsem se byl zeptat zástupců security, o co jim jde, tak mi bylo řečeno, že jednají z příkazů vyšších míst. Já se ptám, zda z popudu UEFA, FAČR nebo někoho jiného?

Nebálo se vedení FAČR před sobotní valnou hromadou toho, že bychom třeba skandovali (oprávněně) Bílek VEN, Pelta VEN ???

Vedení FAČR pořád brečí, že zápasy repre nejsou vyprodány, bla, bla, bla......, ale když chce, dnes již opravdu skalní skupinka fandů, povzbuzovat, tak je jim bráněno???!!! Nebo začíná na zápasech repre platit...slogan..."fanoušku přijď, zaplať, usaď se na své místo a drž h..u !! "???

Za sebe můžu říct, že jako bubeník repre jsem skončil (určitě pro domácí zápasy) do doby, než si vedení FAČR, jak se má k fanouškům chovat. Nedělám si iluze, asi se nic nezmění..., ale bylo by dobré, aby si kompetentní lidé uvědomili, že ČESKÝ fotbal živí nikoliv sponzoři, nikoli VIP hosté, rádoby celebrity, ale aktivní fanoušci. A teď nemám na mysli jen repre fotbal, ale fotbal obecně.

Za FANS CHUCHELNÁ -slezský fanclub české fotbalové reprezentace

Lukáš, alias Harry

Autor: Blog & Harry

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • bez klubu holis 13.06.2013, čtvrtek, 13:05 + 0 - 0
  Falcone, ano máš pravdu, je potřeba se sjednotit. Myslel jsem, že tím, co nás sjednotí je fanclubfotbal, ale ten jde pomalu do kopru. Nevím, udělejte třeba tady sekci fotbal - repre - a tam se můžeme domlouvat. Protože jako fans repre nestojíme opravdu za nic, pokud se srovnáme s okolními zeměmi.
 • SK Slavia Praha Falcone 13.06.2013, čtvrtek, 12:11 + 0 - 0
  pojedte někam jednotně, jedno jestli do bulhraska,itálie ,ale když někdo bude tam a tam tak nebudeme pohromadě
 • AC Sparta Praha YF 1893 12.06.2013, středa, 16:16 + 0 - 0
  asi takhle zkusím to v Bulharsku a končím nemá cenu se o něco snažit když banda kriplu nám to kazí nemluvím o zvolení brumli a fekálu.
 • bez klubu holis 11.06.2013, úterý, 13:21 + 0 - 0
  zrovna jsem dočetl vyjádření "pana Pelty". no není co dodat. Já bych mu předvedl, co je to slyšet trávu růst. Co takhle v Edenu při nástupu týmů před hymnou, ztichnout a být tiše i po dobu hymny, ať slyší jen tu trávu růst....P.S. a do Itálie jedu a doufám, že to nebude jako v Amsterodamu, když jsme museli před vstupem na stadion ukazovat, co máme na vlajce za hesla (tenkrát to bylo něco o fotbale na Nově:-))
 • bez klubu Harry 11.06.2013, úterý, 12:31 + 0 - 0
  Díky pánové všem za podporu, názory a podněty... bylo nutné nějak se ozvat !!!V deníku Sport to vyšlo v ucelenější podobě...a Pelta reagoval tak, jak jsem čekal....mávl nad tím rukou, že prý slyšíme trávu růst ???!!! Co taky čekat od StBácké podržtašky :-) !!! Oni ani nechápou to, že si člověk na ty fotbaly musí vzít dovolenou, vkládá do toho peníze a ve finále se dočká buzerace a zákazů. Až nebude na stadionech atmosféra, až tam nebudou aktivní fanoušci, tak se jim na to vyserou i sponzoři, protože "ticho" si můžou zaplatit třeba v kostele.Bylo by opravdu dobré se sejít třeba v té Itálii a "ukázat", co si o vedení FAČR myslíme. Držte se všichni, vytrvejte, ať už na ligových zápasech nebo na repre, protože ČESKÝ FOTBAL MUSÍ BÝT PRO FANOUŠKY !!!!
 • bez klubu holis 11.06.2013, úterý, 11:54 + 0 - 0
  jj, Harry, pěkný článek. Známe se už dlouho, v kotli vždy stojím vedle tebe. Nyní jsem vzal na fotbal kamaráda, a koupil lístky od Fanclubu (no, o místě, kam nás fanclub zašil se radši vyjadřovat nebudu, nebudu psát ani o tom, že v tomto sektoru bylo mraky Italů), ale pěkně jsem viděl to, co tam s vámi udělala ta banda pořadatelů. Heslo, že v tomto sektoru se nesedí, bylo zrušeno ještě před začátkem utkání. No a nyní se vrátím k tomu kamarádovi. Byl v Portugalsku a potom na fotbal přestal jezdit. Na důvod proč, jsem se ho neptal. Ale nedokázal jsem mu odpovědět na tyto otázky: v kotli jsou bubeníci, tak proč nebubnujou, je to vůbec kotel? A proč si platíš členství ve fanclubu, když tě pak za plnou cenu strčej někam do rohu. Jediné co vím, tak on už na fotbal zase dlouho nepojede, a opravdu to nemá nic společného s podaným výkonem na hřišti, ale s tou atmosférou na stadionu, proto na ten fotbal chodíme, jinak můžeme opravdu koukat v hospodě, tam si můžeme alespoň zaskandovat. No nic, uvidíme. Já do Edenu pojedu, a doufám, že budu v "kotli"
 • FC Baník Ostrava meda 11.06.2013, úterý, 11:01 + 0 - 0
  Harry pěkně jsi to napsal :-), venku je to vždycky lepší tam většinou jedou jen ti věrní :-) zdravím z Vyškova
 • Bohemians 1905 Mob05 11.06.2013, úterý, 09:13 + 0 - 0
  Sojuz ví moc dobře že si tohle píchání fanoušků může dovolit. Oni dobře vědí, že jim stačí říct a zmlknou. Kdyby se něco podobnýho stalo ve fanouškovsky vspělích zemích tak nastane hroznej bordel. Dokud to bude tak, že sekuritka (+ nadřízený) řekne a pak budou všichni poslušně poslouchat, bude ta buzerace větší a větší.
 • bez klubu sasacrusty 11.06.2013, úterý, 07:39 + 0 - 0
  to je fakt humus...sráči z vedení FAČR
 • FC Spartak Trnava Kony S-U 10.06.2013, pondělí, 23:11 + 0 - 0
  Maďarsko určitě!! Ale viděl bych to na poslední pokus ...
 • SK Slavia Praha Falcone 10.06.2013, pondělí, 22:50 + 0 - 0
  říkám vám pojedte do Madarska nebo ještě líp do itálie a tam ukážem jak se to dělá
 • FK Baník Most Kumbi1909 10.06.2013, pondělí, 17:27 + 0 - 0
  Hoši velká podpora a obdiv ;) Ale bohužel to ukazuje celkově to kam se fotbal v česku žene do sraček co se týče fandění a atmosféry. Už jen proto na repre nejezdim, protože to prostě nemá cenu fandit, když si to pánové u korýtek nepřejí a chtějí z fotbalu mít divadelní představení, kde diváci jen zatleskají.... Český fotbal pro fanoušky!
 • bez klubu xsejba 10.06.2013, pondělí, 17:09 + 1 - 0
  http://www.youtube.com/watch?v=llISUCknYOo
 • bez klubu xsejba 10.06.2013, pondělí, 17:08 + 0 - 0
  To není otázka poslední doby. Naposledy se fandilo tak někdy kolem roku 2003, jakžtakž ještě v Portugalsku 2004. Potom se o lístky začali zajímat lidé typu Vondráčková, Bernatský atd. a šlo to do pr....
 • FC Baník Ostrava eger4ever 10.06.2013, pondělí, 14:30 + 0 - 0
  Jezdil jsem na repre od roku 96.Na domácí i na venkovní.Po odježdění nespočet zápasu jsem se těšil na MS v Německu a když jsem viděl že všechny lístky rozdali sponzorum a známím tak jsem se na celou repre znechucenej vyjebal.Jel jsem i bez lístku a ty rádobi fanoušky jsem viděl na vlastní oči.Od tý doby jsem na repre už nikdy nebyl a už nikdy nebudu!
 • bez klubu leprikon 10.06.2013, pondělí, 13:11 + 0 - 0
  FAČR donutí jednat až zvýšené počty aktivních fandů. Nějaké pokusy tu byly, ovšem např. v Olomouci to po slibném začátku dopadlo fakt katastrofálně. Bohužel, kazili to tam lidé, kteří ani aktivně nefandili, jen nadávali. Sektor byl vymezen, ale aktivních bylo zoufale málo, je to škoda. Osobně už si nemyslím, že je možné udělat atmosféru na zápasech A-týmu, ale myslím, že by se to velmi dobře dalo zvládnout na zápasech 21 nebo i na jiných sportech! Ale jsou zde problémy, například nesmyslný výkop zápasů Lvíčat. U jiných sporům nejsem natolik zainteresován, ale například sobotní házená v Mostě, to byl pěkný čas, pěkná hala a přišlo i dost lidí, kteří se snažili fandit. Bylo nasnadě je trošku "nasměrovat" na správnou cestu a mohl by vzniknout slušný kotel. Abych to shrnul, za mě nevidím cestu, jak vylepšit atmosféru u A-mužstva reprezentace, u jiných sportů nebo 21 by to podle mě šlo, ovšem organizačně by to bylo velmi složité
 • FK Baník Most Vasek7 10.06.2013, pondělí, 13:05 + 0 - 0
  Na tom zápase jsem také byl,ale jelikož jsem jel s neaktivními fanoušky,tak jsem seděl za bránou vedle sektoru pro Italy. Musím uznat,že jsem byl po celý zápas zklamaný z fandění jak ze strany ČR,tak ze strany Itálie.Bylo mi divně,že jediné,co se řvalo,bylo Češi..Ale po tomhle článku už se to všechno vysvětluje..Nevím,jestli i Italové měli zákaz fandit,protože jediné,co jsem z jejich sektoru slyšel,bylo párkrát ,,Italia´´ a jednou to jejich ,,poo po po pooo po´´Opravdu nechápu jednání FAČR..Ale jestli se takhle chtějí chovat dál,tak se jim to musí dát nějak najevo..Navrhoval bych,aby do Malty nejel nikdo z fanoušků.Třeba by jim to pak možná docvaklo..
 • FC Baník Ostrava A1922 10.06.2013, pondělí, 12:59 + 0 - 0
  fuck FAČR! tady jde vidět, že fotbal se hraje jenom pro fanoušky..
 • SK Slavia Praha Falcone 10.06.2013, pondělí, 12:21 + 0 - 0
  myslím,že snaha tu byla od fans Slavia,Plzně,Baníku,Slovácka atd se spojit po čas repre a fandit naší zemi.Ale aby to šlo musí nám jít někdo naproti např tleskátka a vymezit sektor aktivně fandících to,ale neznamená fanklub.
 • FC DAC 1904 Dunajská Streda M_L 10.06.2013, pondělí, 11:54 + 0 - 0
  Byl jsem u Vlajkonošů a musím potvrdit, že to asi vážně nejde. Ovšem ne chybou svazu, dokonce ani uefy nebo fify. Ta chyba je v nás, viz. Cisarak!. Takovych je spousta. Jenže tenhle stav svazu a těm dalším hyenám vyhovuje a jediné čím se dá zlomit, je počtem. Přesto nevěřím v úspěch na fotbale, ale věřil bych na úspěch v menších sportech - házená, volejbal,rugby atd.
 • FC Baník Ostrava Knutt 10.06.2013, pondělí, 11:53 + 0 - 0
  Kurevsky souhlasím, jebat celé vedení FAČR a hlavně ty krysy Peltu a Berbra!!!!
 • bez klubu Cestovatel 10.06.2013, pondělí, 10:59 + 0 - 0
  Na zápase jsem byl s pár přáteli v sektoru D48,který je hned vedle a tu buzeraci fans mohu potvrdit. Vedle nás byla skupinka,co chtěla fandit a museli jít úplně za poslední řadu,aby mohli stát. Za celý zápas se točily 2-3 pokřiky a atmoška na ten počet diváků slabota. Chtěl jsem jet podpořit repre na Maltě,v Itálii a Maďarsku. Po tomhle na Maltu seru a tamty dva si hodně rozmyslím. To radši za ušetřené peníze pojedu někam na ligu nebo evropské poháry. Jebat vedení FAČR v čele s Peltou a Berbrem !
 • Bohemians 1905 primitiv 10.06.2013, pondělí, 10:44 + 0 - 0
  nechutný... ten s vizáží berbra by zasloužil facky...
 • FC Hradec Králové Kuksič 10.06.2013, pondělí, 10:38 + 0 - 0
  Také jsme se byl na zápase podívat a od začátku mi bylo jasné, že něco v kotli není v pořádku! PELTA VEN!
 • HC Zubr Přerov Přerovák88 10.06.2013, pondělí, 10:26 + 0 - 0
  chachar007: ne všichni si tam u vás na něco hrají :-p
 • FC Baník Ostrava chachar007 10.06.2013, pondělí, 10:14 + 0 - 0
  Čeho jsme se to dožili, podpora z Ostravy
 • FC Baník Ostrava Casual88 10.06.2013, pondělí, 10:13 + 0 - 0
  Pokoušet se o něco na repre asi opravdu nemá smysl.
 • FC Baník Ostrava Cisarak! 10.06.2013, pondělí, 09:56 + 0 - 0
  Fandím Vám chlapci a obdivuji Vás v tomto, bohužel je lidí s takovým myšlení na stadioně možná 10% ( muj naivni odhad)a přesně z takovych duvodu me na repre jen tak nekdo neuvidí..kdyz prasatum z FAČR vyhovuje atmosfera a podminky, pod jakymi jsou fanousci na repre ovlivnovani, tak dobře..ale me na repre nikdo neuvidí
 • SK Sigma Olomouc Luc-Luc 10.06.2013, pondělí, 09:53 + 0 - 0
  to je hnus...cesky fotbal pro fanousky !!!!
clbannerVidea

Fanoušci Viktorie Plzeň slaví 111 let klubu


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...


Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...


BLOG FANOUŠKŮ: Návštěva Běle... 28.04.2022

BLOG FANOUŠKŮ: Návštěva Běle...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Britská nemoc – díl první (A... 05.01.2012

Britská nemoc – díl první (A...


Britská nemoc – díl čtvrtý (... 18.01.2012

Britská nemoc – díl čtvrtý (...


Britská nemoc – díl druhý (N... 07.01.2012

Britská nemoc – díl druhý (N...

Komentáře
07.06.2022, úterý, 08:58 -
Nejlepší je ten vlasatej alkoh...
22.05.2022, neděle, 19:20 -
Slovacko ma celkom prekvapilo ...
19.05.2022, čtvrtek, 07:00 -
A psi se psy vlitli na hriste
15.05.2022, neděle, 22:30 -
No dle trapného počtu to pro h...
13.05.2022, pátek, 06:25 -
No myslim to vazne,aspon mate ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace