o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Česko x Kanada (pohledem Fans Chuchelná)

blog fanoušků pondělí, 18.11.2013 14:42 - přejít do komentářů
Reprezentační rozlučka s nešťastným rokem 2013 v Olomouci...
images/clanky/cesko-x-kanada-pohledem-fans-chuchelna-5493.jpg

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

O tom, že se pojedeme "rozloučit" s dalším mizerným reprezentačním rokem, jsme se rozhodli v okamžiku, kdy bylo oznámeno, že repre zakončí nešťastný rok 2013 přátelákem v Olomouci. O smyslu tohoto utkání by se dalo pochybovat, stejně tak jako o soupeři. Marně jsem doufal, že třeba dorazí zvažovaná Korea, případně Severní Irsko. S druhým soupeřem by dorazili alespoň nějací fanoušci...,určitě pár stovek, jak znám příznivce z neklidné části Velké Británie. Správný fanda však nejezdí na soupeře, ale na svůj tým...,byť to v našem případě a případě dalších několika věrných repre fandů už několik let zavání sadomasochismem a sebetrýzněním.

Kolem pátečního poledne se scházíme v hospodě v Chuchelné a zhruba po hodině klábosení a popíjení vyrážíme směr Olomouc. Je nás tentokráte 6 a již předem jsme domluveni s kluky z Orlové a Vsetína, že tento rok zakončíme společným supportem v krásné metropoli Hané. Cestujeme tranzitem, kterým jsme podnikli záříjový trip do Itálie. Cestu si krátíme tradičně rumem a kofolou..., v poměru 2:1 :-). Léta máme vyzkoušeno, že je to ideální "nektar" při fotbalových výjezdech. Při usrkávání vzpomínáme na uplynulý kvalifikační cyklus, spekulujeme o budoucnosti českého fotbalu,atd.

V Olomouci  jsme kolem třetí hodiny a po zaparkování míříme do hospody Zorka u Androva stadionu, kde máme domluveného spicha s kluky z Valašska. Listopadové počasí s ocelově tmavou oblohou, jakoby dokreslovalo atmosféru kolem celého českého fotbalu..čili neveselo, truchlivo. Pár z nás se jde kouknout, zda např. nebudou k mání zápasové šály...,chyba lávky....nejsme ve Skotsku nebo v Anglii...,tam by byli schopni vyrobit šály snad i k zápasu s Tahiti nebo Šalamounovými ostrovy. Ubohé stánky s okoukanými repre suvenýry rovněž svědčí o situaci, která panuje ve FAČR v čele s věčně Cinklým Mirkem. Prodávat šály Česko vs. Arménie z 6.9. 2013, ze zápasu, který nás v rámci kvalifikace MS 2014 poslal do pekel, je jako podávat člověku s vypumpovaným žaludkem odvar z muchomůrky zelené. V tradičně trapné fanzóně se pohybuje pár zoufalců, spíkři na pódiu řvou do mikrofónů, jakoby by dnes v Olomouci přinejmenším hrála Brazílie.

V hospodě se potkáváme s Ondrou Lukáčem, "vůdcem" smečky fandů z Orlové a Vsetína. Většina jeho kumpánů dnes dala přednost pracovním povinnostem, takže jeho doprovod dnes tvoří většinou rodinní příslušníci. Po pár pivek a panácích, kdy nás obsluhovala velmi nehezká servírka, vyrážíme na stadión něco po čtvrté hodině. Chceme pověsit hlavně naše vlajky, ale dnes to takový problém asi nebude , já sám očekávám návštěvu max.kolem 5 tisíc lidí. Zapomněl jsem zmínit, že máme s sebou dnes dva bubny, byť já osobně jsem se po červnovém pražském utkání s Itálií zařekl, že pokud se něco nezmění v přístupu FAČR k fanouškům, tak buben neberu, alespoň néé na domácí repre zápasy. Přemluvil mně až můj bubenický souputník Tomáš Pospíšil a taky to, že se dnes hraje v Olomouci, kterou mám již od svých vysokoškolských studií velmi rád. Ale jinak se můj názor na situaci vůbec nezměnil...,buzerace fandů musí na našich stadiónech skončit!!!!

Po vstupu, tentokráte do sektoru P se nám neskýtá tristní pohled. Poloprázdné tribuny, "zaplněné" maximálně školní omladinou, případně důchodci, kteří dnes místo nakupování v supermarketu, zvolili pobyt na Andrově stadionu. Je dvacet minut před výkopem a návštěva odpovídá poslednímu kolu ve 4.třídě okresní soutěže. Vyvěšujeme vlajky a poté moji pozornost poutá kanadský fanda, který stojí pár řad nad náma. Chlapík v mém věku má u sebe kanadskou vlajku a na sobě kanadský dres, pochopitelně hokejový. Ukazuje se, že je to nakonec jediný fanda dnešní severoamerického soupeře. Klobouk dolů a velký respekt. Jdu ho pozdravit a daruji mu balíček našich nálepek. Je z toho úplně vedle :-) a usmívá se, jako bych mu předal šek minimálně na milión dolarů :-) :-). V průběhu zápasu mě v souvislosti s tímto týpkem pobavil fakt, že ho později securitka z bezpečnostních důvodů přesunula za plot, do sektoru hostí ???!!! :-)Asi se báli, že je to hooligan z odněkud z Ottawy nebo Montrealu :-).

Do výkopu ještě nějací diváci dorazili, ale byla to bída. Před samotným zápasem ještě došlo ke gratulacím hanáckému patriotovi a někdejšímu trenéru české repre, Karlu Brucknerovi, který slavil 74.narozeniny. Při gratulaci jsme několikrát skandovali jeho jméno, čekal bych, že se přidají místní, ale chyba lávky. Na "Klekí Petru" vzpomínám rád, i když jeho závěr u reprezentace už byl takový divný a mnohé věci se mi nelíbily. Přesto mu děkuji za nejhezčí noc v mém životě, která se odehrála v Aveiru 19.června 2004...., tenkrát nám Čechům, Moravanům a Slezanům patřil doslova celý svět !!!!

Od začátku zápasu rozjíždíme vytrvalý support, kterého se zúčastňuje aktivně   hrstka asi 15 lidí :-(. My a pár mladých místních kluků, za což jim dodatečně děkuju. Přidává se k nám i Radek, fanda z Tiché..., chlapík nevelkého růstu, který se tak statečně "rval" v červnu na Letné při zápase s Itálii se stupiditou a buzerací letenské securitky :-)
Samotný zápas nestál za nic. Naši šli do vedení již ve 3.minutě brankou debutanta Čelůstky, od té doby měla hra divizní úroveň. Naši se evidentně šetřili, o nějakých tvrdších soubojích nemohlo být ani řeč. Kanaďané, kterým to jde lépe s hokejkami, se sice snažili a občas i skluzovali..., jsou fotbalově úplně mimo. Neměl by s nimi problém, troufnu si říct, ani celek z krajského přeboru.

V průběhu prvního poločasu chytil ještě Čech penaltu a tím odvrátil další možnou repre blamáž. My jsme neustále fandili, bubnovali, občas poslali skandováním Peltu do míst, kde začínají nohy, párkrát pozdravili dnešního oslavence, atd.

Druhý poločas přinesl jen dvě "pozitiva". Kolem 70. minuty se nám "podařilo" vyprovokovat sedící a mlčící většinu k několika mexickým vlnám a druhým světlým momentem byl  gól Tomáše Hořavy z 81.minuty. Pak už jen následovalo skandované poděkování Josefu Pešicemu za zdárné dotáhnutí zbabraného repre roku a byl konec. A tady přišel další moment, který jen dokresluje současnou situaci kolem repre a FAČR. Reprezentantům jsme opět nestáli ani za to, aby přišli zatleskat a poděkovat těm několika věrným, kteří je přišli dnes aktivně podpořit ???!!! Pak jsme se domákli toho, že to bylo kvůli skandováním PELTA VEN. Nebudu to dál rozebírat, protože mě zase nařkne ten obtloustlý pán z Podještědí, jako to udělal v červnu po zápase s Italy v deníku Sport, že jménem fandů slyším "trávu růst". Já mu jen vzkážu to, že nebýt těch pár věrných, kteří v pátak v Olomouci byli, tak by repre mohla hrát klidně v některém z olomouckých chrámů a kostelů. Reprezentanti pořád brečí, že fandové jsou neustále proti nim, ale je vidět, že si neváží ani těch pár "zoufalců", jako jsme my, kteří ještě za nima jezdí. Nehážu je všechny do jednoho pytle, protože vím, že to není z jejich hlav.
Po zápase ještě došlo k menší potyčce, především slovní, s  jedním ze securiťáků, který měl evidentně chuť si zpříjemnit páteční večer provokací a následným bouchnutím do fanouška. Nenechali jsme se vyprovokovat a poslali ho do p...e a odešli ze stadionu. Zašli jsme ještě do Zorky na pár piv, prošli noční Olomouc a odjeli domů do Slezska, kde jsme výjezd ukončili opijádou v hospodě v Chuchelné :-) .

Asi se teď mnozí ptáte, proč na tu repre jezdíme ??? Odpověděl bych především za sebe. Jsem vlastenec, fotbalový fanda, který fandí i když se nedaří a především pro to, že zastávám názor, že změna a revoluce se dělají zespoda... 

Pánům z FAČR bych chtěl vzkázat..., v...rte se už na přemlouvání trenéra Vrby, když ho nechce pustit Viktorka nebo nechce jít k ní sám, tak bohužel !!!!Já sám bych si ho přál u kormidla repre, ale pokud někdo nechce, tak je třeba se porozhlédnout jinam. Současná situace, kdy je bez vedení reprezentační tým, vede k prohlubující se anarchii a nechuti fanoušků se identifikovat s národním týmem. Přál bych si, abychom se na jaře v Uheském Hradišti už těšili na novou repre s novým trenérem, na fotbalisty, kteří mají chuť reprezentovat a ctí své fanoušky. A nejvíc by mě potěšilo, aby na jaře nebyl u kormidla ten, který vše cinklé a všechny levárny považuje za naprosto normální. Ale sám soudně vím, že sny se plní málokdy.

Za Fans Chuchelná

Harry

Autor: Blog & Harry

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • SK Slavia Praha Pyroman 22.11.2013, pátek, 09:07 + 0 - 0
  Pěkný článek, pěkně napsané.. kéž by takových bylo víc..
 • LHK Jestřábi Prostějov rezba 21.11.2013, čtvrtek, 07:03 + 0 - 0
  Bože, to je report... ještě tam chybí jestli jste pili z jedné flašky, či stolovali spořádaně a kofolu lili do kelímků. Rozhodně bych neřekl, že návštěva byla špatná, skoro 10tis, není špatné, tribuny byly opticky slušně zaplněné. Tristní bylo složení osazenstva. Na tribunách neskutečná demence a všude samý fanfetiš. Mlácení od dvou bubnů, zdravice s Kanaďanem... každý si udělá svůj názor. Hráči za lva na prsou už dávno nebojují(teda on už tam ani není...). Navíc přístup svazu k fans scéně na repre. Jednoduše tam aktivní kotel nechtějí, chtějí lidi, se kterými můžou manipulovat. Gratuluji ti.
 • FC Baník Ostrava Didosh28 20.11.2013, středa, 18:26 + 0 - 0
  Strašně mě sere naše fans scéna na repre zápasech... :-( Když jsem viděl v baráži stadion Maximir Záhřebu jak byl vyzdobený a domácí fandili všichni...
 • SK Slavia Praha Carfi 20.11.2013, středa, 13:17 + 0 - 0
  koukám, že na repre je příštup k fanouškům jak ve Slavii
 • FC Vysočina Jihlava Hunter 19.11.2013, úterý, 17:31 + 0 - 0
  Parádní článek! Pelta ven!!!
 • supporters.cz supporters.cz 19.11.2013, úterý, 12:32 + 1 - 0
  Opo: Můžete se mi prosím ozvat na email info@supporters.cz ? Děkuji. (Mára)
 • FC Baník Ostrava Rocco 19.11.2013, úterý, 11:57 + 0 - 0
  neni nahodou repre smír ??
 • bez klubu Harry 19.11.2013, úterý, 10:22 + 0 - 0
  To OPO....respekt :-) !!!!!!!
 • bez klubu Opo 19.11.2013, úterý, 09:44 + 0 - 0
  Nemoruzim moc cesky, omlouvam se. Byl jsem Kanadan na zapas. Muj dres nebyl hokej, ale to je Kanadsky fotbal dres 1997. ;) Cestoval jsem po Evrope a sleduju kanada v Skotsko, Luxembourg, Madarsko, Rakousko, Makedonie, a taky byl jsem v Kostarice. Fandim Kanada od roku 1991. Ale zapas Ceska Republika proti Kanada, jsem fandil oba tymy. Nebyl jsem moc smutny ze Ceska Republika vyhral.
 • bez klubu Harry 19.11.2013, úterý, 09:34 + 1 - 0
  Přijde nová kvalifikace, nový trenér,atd....,co vzkřísit projekt Vlajkonoši, povstaňte ?????
 • bez klubu AlkecKLH 19.11.2013, úterý, 02:18 + 0 - 0
  Pěkně napsaný :) Pelta čurak bohužel asi jen tak neodejde..
 • FC Baník Ostrava FCBman 18.11.2013, pondělí, 22:50 + 0 - 0
  Chlapi, díky za snahu, že váš hlouček tvořil atmosféru na celém stadionu. Sigmáci by se měli propadnout hanbou do země, když jsou domácí a neposkládali kotel ani v takovém rozsahu jako vy.
 • AC Sparta Praha ACS 1893-2013 18.11.2013, pondělí, 20:43 + 0 - 0
  Jen abych předběhnul chytráky tak vím že Miami není v Kanadě ale Kanada a Amerika to je naprosto stejné.....
 • AC Sparta Praha ACS 1893-2013 18.11.2013, pondělí, 19:38 + 0 - 0
  Není foto chuligána z Miami...
clbannerVidea

Oslavy třetího místa FK Jablonec


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
BLOG: Návštěva EURO - Skotsk... včera, 09:34

BLOG: Návštěva EURO - Skotsk...


Musí to mít pořádný refrén! ... 25.03.2021, čtvrtek, 09:37

Musí to mít pořádný refrén! ...


Tour de Hodolany 1912 slaví ... 18.03.2021, čtvrtek, 03:00

Tour de Hodolany 1912 slaví ...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
BLOG: Návštěva EURO - Skotsko x Česká Republika včera, 09:34

BLOG: Návštěva EURO - Skotsko x Česká Republika


VYPRODÁNO! Nudný šampionát zachraňují Maďaři 20.06.2021, neděle, 16:36

VYPRODÁNO! Nudný šampionát zachraňují Maďaři


Pyroeden21: 500 ohňů, 35 kompaktů, 344 fanatiků... 15.06.2021, úterý, 20:16

Pyroeden21: 500 ohňů, 35 kompaktů, 344 fanatiků...

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
BLOG: Návštěva EURO - Skotsko x Česká Republika včera, 09:34

BLOG: Návštěva EURO - Skotsko x Česká Republika


VYPRODÁNO! Nudný šampionát zachraňují Maďaři 20.06.2021, neděle, 16:36

VYPRODÁNO! Nudný šampionát zachraňují Maďaři


Pyroeden21: 500 ohňů, 35 kompaktů, 344 fanatiků... 15.06.2021, úterý, 20:16

Pyroeden21: 500 ohňů, 35 kompaktů, 344 fanatiků...

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Návštěva v sektoru, šarvátky... 30.05.2021, neděle, 10:11

Návštěva v sektoru, šarvátky...


Britská nemoc – díl čtvrtý (... 18.01.2012, středa, 13:30

Britská nemoc – díl čtvrtý (...


Britská nemoc – díl druhý (N... 07.01.2012, sobota, 07:00

Britská nemoc – díl druhý (N...

Komentáře
včera, 14:50 - Rst
Joe: Vysoce kvalitní slohová ...
včera, 14:21 - Doyle
Díky za report. Bylo mi normál...
včera, 13:31 - Joemaster
Jen technicka: spravne je ...
07.06.2021, pondělí, 10:27 - RavenFCB
O takovem grafity jsem vzdy sn...
06.06.2021, neděle, 11:08 - Kyby
Super!!!
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace