o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Co s projektem Vlajkonoši?

sobota, 27.10.2012 13:10 - přejít do komentářů
Potenciál to jistě má, ale musí se aktivně zapojit více lidí...
images/clanky/co-s-projektem-vlajkonosi--4493.jpg

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Protože se jedná o můj osobní názor a postřehy, tak tento článek umísťuji do blogu a nikoliv na hlavní stránku webu. Tímto žádám všechny, které nezajímá to, jaká je atmosféra při reprezentačních zápasech, aby řádky níže ani nečetli...

Co s projektem Vlajkonoši? Toto je otázka, která mě vrtá v hlavě. Musím se přiznat, že jsem odjakživa reprezentací tak nějak pohrdal. Nezajímají mě totiž zápasy, ve kterých je nuda, stereotypní pokřiky a nulová organizace. Když se však ke mně dostala myšlenka Vlajkonošů, tak mě to celkem nakoplo a povzbudilo. Bohužel, se to tak nějak táhne, ale dávat to někomu konkrétnímu za vinu by bylo typicky české. Rozhodně si myslím, že by se tento projekt neměl pohřbít, naopak si myslím, že bychom v sobě tu hrdost na naši zemi a barvy měli probouzet nadále.

Co se podařilo: Při zápase s Maďarskem se na tribunách potkala skupina lidí, kteří chtěli, alespoň tak to na mě působilo. Fandění bylo fajn a i když bylo zastíněno dětským dnem na tribunách, kde bylo tisíce tleskaček, tak jsem ze zápasu odjížděl s dojmem, že to půjde.

Zadrhlo se to: Bohužel před kvalifikací, to zase tak nějak pokulhává. Proč? Pokusím se najít nezaujaté důvody na kterých musíme SPOLEČNĚ zapracovat.

Tento článek jsem začal psát na základě názoru v diskuzi, že to byla jen „Strašákovina“. Jedno je fakt, Strašák přišel s myšlenkou, kterou prezentoval nejprve zástupcům jednotlivých táborů a následně se vše prezentovalo veřejně.

Bohužel pokud jsme zvyklí, že nám pořád někdo něco bude strkat pod nos, tak máme smůlu. Buď by se tomu člověk musel věnovat naplno a zapomenout na svůj klub, a nebo se musí najít více aktivních a ne jenom jeden!

Překážek které se musí řešit je spousta. 

 • Špatná komunikace mezi tábory.
 • Nulová propagace.
 • Systém prodeje vstupenek, ne jenom někde na velkých vlakových nádražích nebo přímo na místě konání zápasu, tak jak to bylo nyní v Plzni (ano kdo chce, tak si lístky sežene, ale mělo by to být daleko jednodušší, protože třeba já velmi nerad někomu přidělávám starosti a navíc pohodlnost vládne světem...) 
 • Přesně daný sektor pro skalní, který by se neměl spojovat s oficiálním fanklubem. 
 • Větší zapojení regionů (pokud se hraje v pátek od 18:00 hodin, tak se nedají očekávat davy příznivců z celé republiky. Navíc třeba teď při euforii v Plzni bylo jasné, že o lístky bude velký zájem.
 • Žabomyší války. Čím dál častěji slýchám, že někdo by někam neměl jezdit, protože tam pro něho není z nějakých důvodů bezpečno. Nevím, myslím, že si tady na to Polsko hrajeme špatně a začít bychom měli od jiných věcí, jak válek na reprezentační úrovni.

Podpora v hledišti: Vždy by se o základ supportu měli starat fanoušci klubu, kde se reprezentační zápasy hrají. Jako doplnění by pak měli přicestovat fanoušci z okolí až po patrioty z celé země. V Plzni to rozhodně nebylo špatné, ale musíme zamakat na repertoáru chorálů. Začínáme v podstatě od nuly. Organizovaný support na zápasech reprezentace v podstatě neexistuje, což bylo vidět na posledním zápase na Letné proti Bulharsku. K tomu aby se to podařilo změnit je zapotřebí, aby každý kdo může nějak tuto myšlenku podpořit, tak aby ji podpořil, ale zatím mám pocit, že je více těch, kteří mají radost z toho, že to nefunguje. 

V následujících dnech bych chtěl na věcech výše zapracovat, i když času nemám zrovna mnoho. Chodím normálně do práce a ve volném čase se starám o tento web, který žere spoustu čau. Takže kdo se chcete zapojit, tak se zapojte! Budeme potřebovat kontakty na aktivní fanoušky ze všech koutů republiky, přivítáme tipy na chorály a nebráníme se žádným nápadům. Je to na nás všech!

PS: 14. listopadu se v Olomouci odehraje přátelské utkání mezi Českem a Slovenskem. Toto utkání, ve kterém o nic nejde, je jedinečnou příležitostí jak všem ukázat, že to není mrtvé! V příštím týdnu přineseme více informací.

Autor: Mára

Autor: MaraM & Blog

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • LHK Jestřábi Prostějov Manzs 30.10.2012, úterý, 20:07 + 0 - 0
  Tak kam si koupit lístky? Do jakýho sektoru?
 • FC Baník Ostrava GreyWolf 29.10.2012, pondělí, 11:51 + 0 - 0
  Casual88: moje řeč. A tu nelibost ke svazu apod. můžeme klidně všichni vyjádřit na repre zápasech! :) sezením na prdeli nikdo nikdy nic nezměnil!
 • Slezský FC Opava matalak 29.10.2012, pondělí, 09:44 + 1 - 0
  Casual88: souhlasím s tebou. Na fotbal se má chodit bavit se ať hrajou jak hrajou. Mě osobně fotbal bez pořádné atmosféry nebaví i kdyby byl bůhví jak skvělý. I hráče si myslím, že vyhecuje, když mají pořádnou podporu z hlediště.
 • FC Baník Ostrava Casual88 29.10.2012, pondělí, 08:17 + 1 - 0
  Nároďák potřebuje oživení jako sůl. Myslím, že doba je na to nejlepší. Jsme úplně na dně a nikdo nemůže říct, že se to rozjelo jenom kvůli výsledkům. Někde jsem četl, že někdo nechce podporovat reprezentaci kvůli lidem na svazu, Bílkovi atd. Osobně si myslim, že je to blbost a tyto dvě věci by se neměly spojovat. Nemusíme souhlasit se svazem, nemusíme souhlasit s trenérem ani hráči na hřišti, ale v hledišti prezentujeme svou hrdost k vlasti, která by měla být větší než těch primadon na hřišti.
 • FK Viktoria Žižkov tondik 28.10.2012, neděle, 13:51 + 0 - 0
  Doufám, že se toho chytěj ti správní lidi a zvedne se ta podpora na reprezentačních zápasech!
 • FC Baník Ostrava PrajzakMaciej 28.10.2012, neděle, 13:02 + 0 - 0
  Dejte repre na BAZALY a bude atmosféra!!! :--)
 • LHK Jestřábi Prostějov rezba 28.10.2012, neděle, 11:20 + 1 - 0
  Klubové předměty na repre nepatří!
 • FC Baník Ostrava PrajzakMaciej 28.10.2012, neděle, 09:48 + 0 - 0
  Hlavně se musíme rozhoupat...Snad nikdo nebude odebírat klubové šály!
 • LHK Jestřábi Prostějov rezba 28.10.2012, neděle, 08:55 + 0 - 0
  Mně repre u p*dele není. Na zápas se těším, říkal jsem si, že prostě překousnu rivalitu a postavím se vedle olomoučáka(nebo dalších)... Bohužel ten den má 2. hokejová liga v plánu normální hrací kolo. Klub je pro mě numero uno...
 • FC Viktoria Plzeň Plzeňák 28.10.2012, neděle, 06:06 + 1 - 0
  Honza: Za sebe můžu říct že my jsme vždy níže zmíněnej jalovec bojkotovali ať hrála repre kdekoli a tak to i zůstane! Jen při kvalifikaci ve Vídni sem se jí pokusil přetextovat na fotbalovej text a byl moraváky osočen že ničím jejich národní píseň.
 • SK Slavia Praha Falcone 27.10.2012, sobota, 23:12 + 0 - 0
  Jsem Čech a povinností každýho Čecha co sleduje fotbal fandit národáku je však hodně aspektů,které je třeba změnit 1.vyhradit sektor pro aktivní fanoušky už před zápasem aby každý věděl kam si kupuje lístek,na Madarsku se námi lidé hádali, že tam mají lístek 2.distribuce lístků Osobně bych vyjel do Itálie at je nějaká legrace
 • FK Jablonec Honza 27.10.2012, sobota, 21:17 + 0 - 0
  Jo a další věc. Co se výběru týče, tak by stálo za to se někde opít (u ohně asi už ne), vzít kytáru a spustit lidovky. Podle toho se pozná, na co se lidi chytaj. Za sebe můžu říct, že my jsme vždycky zpívali níže zmíněnej Vysokej jalovec a pak Slavíky z Madridu (i když to je na zápasy nároďáku blbina)...:)
 • FK Jablonec Honza 27.10.2012, sobota, 21:11 + 0 - 0
  Co se chorálů týče, tak asi nosim dříví do lesa, ale nejlepší mi přijde "Vysoký jalovec" a to alvně z toho důvodu, že to zná prostě každej a je to takový zpěvný. Úplně bych se vysral na to, že to je z Moravy, jednou jsme Česká republika, tak bychom měli kašlat na to, odkdu co je. Připomíná mi to žabomyší války klubovejch táborů...
 • FC Baník Ostrava PrajzakMaciej 27.10.2012, sobota, 19:42 + 0 - 0
  Co se týče těch chorálů pokřiků atd..Napadly mne třeba nějaky skladby Orlíku,Operace Artaba apod..Ne celé texty,ale třeba refrém:Jsi ČECH ČECH ČECH tak si toho VAŽ...Je mi 13 let NEchci si hrát na nějakého internet Hooligans Jen říkám svůj názor :)
 • FC Baník Ostrava PrajzakMaciej 27.10.2012, sobota, 18:39 + 0 - 0
  Banik je ze SLEZSKA!!! Snad se to zvedne ideální by bylo kdyby se aspoň je zápas hrál na BAZALECH! ;)
 • FK Baník Most Lars 27.10.2012, sobota, 17:37 + 0 - 0
  JayG: a přesně kvůli takovým jako jsi ty to nejde, mě taky sere jak hrajou, kdo to trénuje, ale co s tím udělám - nic, tak se je aspoň pokusím podpořit, ale když je republika plná JayG-ů, tak to nepůjde
 • FC Baník Ostrava Abeir 27.10.2012, sobota, 16:03 + 0 - 0
  mi teda taky ne...jsem rád že se něco kolem vlajkonošu zase děje...snad to v olomouci vyjde...
 • FC Baník Ostrava eFCéBé 27.10.2012, sobota, 15:59 + 0 - 0
  Mně teda repre u prdele není...
 • bez klubu leprikon 27.10.2012, sobota, 15:31 + 0 - 0
  omlouvám se, Slezsko. Mám pocit, že tu bylo psáno, že zástupci Baníku byli jedni z prvních, co se do toho zapojili
 • FC Baník Ostrava jandik76 27.10.2012, sobota, 15:28 + 0 - 0
  Baníček je ze Slezska :) V Plzni jsem byl, největší problem byl v pokřicích a v kotli seděli obyčejní diváci.
 • FC Baník Ostrava JayG 27.10.2012, sobota, 15:27 + 0 - 0
  leprikon: a taky Baníku je nějaká repre u zadku....
 • FC Baník Ostrava duce 27.10.2012, sobota, 15:17 + 0 - 0
  leprikon: Baník nebyl, není a nikdy nebude moravský tým.
 • AC Sparta Praha LacoACS 27.10.2012, sobota, 15:16 + 0 - 0
  Dal bych kotel za bránu :)
 • HC Zubr Přerov Přerovák88 27.10.2012, sobota, 14:09 + 0 - 0
  Toto by klidně mohlo být na hlavní stránce...
 • bez klubu leprikon 27.10.2012, sobota, 13:41 + 0 - 0
  Paráda. Na nějaké vyjádření jsem čekal delší dobu, protože tento projekt se slibně rozjel na Letné, ale nijak nepokračoval. Myslím, že smysl to má a v Olomouci by to mohlo stát za to, pokud se dokáží domluvit moravské tábory, jako je Baník, Slovácko, Brno a domácí Sigma, tak to může být výborné. Tak snad to klapne, já určitě Vlajkonošům držím palce a do Olomouce přijedu
clbannerVidea

Pyrošou Tribuny Sever v zápase s Teplicemi


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Musí to mít pořádný refrén! ... 25.03.2021, čtvrtek, 09:37

Musí to mít pořádný refrén! ...


Tour de Hodolany 1912 slaví ... 18.03.2021, čtvrtek, 03:00

Tour de Hodolany 1912 slaví ...


Fanoušci Karviné před stadio... 25.12.2020, pátek, 22:20

Fanoušci Karviné před stadio...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
Slezské derby s diváky před branami stadionu 11.04.2021, neděle, 20:58

Slezské derby s diváky před branami stadionu


Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko 10.04.2021, sobota, 11:19

Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko


VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge 08.04.2021, čtvrtek, 09:55

VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
Slezské derby s diváky před branami stadionu 11.04.2021, neděle, 20:58

Slezské derby s diváky před branami stadionu


Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko 10.04.2021, sobota, 11:19

Zpět v čase: Druholigové bitvy FCB a SFC o Slezsko


VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge 08.04.2021, čtvrtek, 09:55

VIDEO DNE: Fanatická rozlučka na Stamford Bridge

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Blog fanoušků: Ako spoznať p... 17.11.2020, úterý, 07:00

Blog fanoušků: Ako spoznať p...


Nabušená výzdoba chodby u ša... 10.11.2020, úterý, 11:21

Nabušená výzdoba chodby u ša...


Pyro, zpěv a svíčky - Neapol... 25.11.2020, středa, 21:03

Pyro, zpěv a svíčky - Neapol...

Komentáře
09.04.2021, pátek, 13:41 - Fafrnek
Nejsou nějaký přičmoudlí ti fa...
08.04.2021, čtvrtek, 12:59 - BF05
Tak tohle určitě patřilo k tom...
08.04.2021, čtvrtek, 07:58 - DD-Spartak
chudis: Tak to uz veru dlho. A...
07.04.2021, středa, 21:48 - chudis
DD-Spartak, od roku 2001, pres...
07.04.2021, středa, 11:52 - DD-Spartak
Od ktoreho roku uz nehrate v B...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace