o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video tipovačka

Derby: GKS Katowice - Ruch Chorzów po 14 letech!

Derby čtvrtek, 09.11.2017 09:01 - přejít do komentářů
Na skok do Polska...
images/clanky/derby-gieksa-katowice-ruch-chorzow-8199.jpg

Zápas podzimu pro polský klub GKS Katowice bylo jednoznačně derby s Ruchem Chorzów. To bylo naplánováno na 22. 10. 2017 od 17:45 na Bukowe, tedy na stadionu Gieksy. A to znamenalo mobilizaci i pro družební přátelé z Baníku Ostrava, kteří vyrazili podpořit fanatiky Gieksy.


Města Katowice a Chorzów spolu přímo sousedí. Stadiony obou klubů (GKS - Bukowa, Ruch - Cicha) dělí vzdušnou čarou necelých 5 kilometrů, nedaleko nich stojí také velký Stadion Śląski. Vztahy mezi kluby, respektive jejich fanoušky, jsou velmi vyhrocené, panuje zde obrovská rivalita. Pro katowické není větší rival, pro chorzowské jsou největšími rivaly GieKSa a Górnik Zabrze, které již 10 let pojí družba.

Gieksa a Ruch se naposledy ve vzájemném zápase potkaly před čtrnácti lety - na jaře roku 2003, poté Ruch sestoupil. Problémy se nevyhnuly ani GieKSe, která měla v sezóně 2004/05 finanční potíže, spadla na dno nejvyšší polské soutěže a sestoupila. V nové sezóně nedostala licenci a byla nucena začít ve 4. lize, odkud se zatím až do "ekstraklasy" nevyškrábala a hraje tak již jedenáctou sezónu druhou ligu. Ruch v loňské sezóně sestoupil, a tak se tyto dva kluby potkaly znovu až letos v říjnu.

Kromě ligových klání se v roce 1993 mezi těmito rivaly odehrálo finále Polského poháru na Stadionu Śląskim v Chorzowě. Vítězem se stal GKS Katowice.

Již před utkáním panovala značně napjatá atmosféra. Nějaké hecovačky proběhly již po sestupu Ruchu, spíše až po potvrzení, že ve druhé lize sezónu začne, protože to do poslední chvíle nebylo jasné. S celou GieKSou ale zatřásla událost z května, kdy jim "Niebiescy" (příznvici Ruchu) vybrali sklad s téměř všemi vlajkami a následně několik z nich zpopelnili.

S přicházejícím derby se fankluby, části měst (dzielnice) či sídliště (osiedla) předháněly v propagaci zápasu a v provokacích protivníka. Nechyběly akce na graffiti, do kterých se zapojil i Baník a v Ostravě také zanechali vizitku nezvaní hosté z Chorzowa. Objevovali se také různí oběšenci z hadrových panáků či z nafukovacích panen.

Po posledním domácím utkání minulé sezóny, kdy se rozhodlo o sestupu Chorzowa to fanoušci neunesli, došlo k výtržnostem a vtrhnutí na hřiště. Za to byl Ruch potrestán výjezdovým zákazem do konce podzimu.
Proto strávili fanoušci Ruchu utkání před svým stadionem, kde hráče podpořili před odjezdem. U stadionu fandili, odpálili pyro...

Na Bukove si GieKSa během utkání připravila několik prezentací. Hlavní tribuna při nástupu zaházela hřiště konfetami a poté už se prezentoval samotný kotel GieKSy na protější tribuně zvané "Blaszok". Prvně vytáhl plachtu "1964 > 1920" s dvojitým nápisem o znění "Jak nikt znamy różnicę - lecz teraz nasze są" (Jak nikdo známe rozdíl, ale teď naše jsou – Katowice) a na pásech přes celou tribunu nápis "KATOWICE". Ve druhé půli domácí nad hlavami rozprostřeli podobiznu badboye a otočený znak Ruchu, ve kterém byla zaražena sekyra. To doplnil jasný transparent "Psychoza nienawiści" (psychóza nenávisti). K tomu bylo odpáleno množství pyrotechniky, od rací přes dýmy po žluťáky.

GieKSa po tomto utkání dostala také půlroční výjezdový zákaz. Po odpálení hromady pyra bylo utkání na 6 minut přerušeno. Na plotě vzplál také tzv. koberec z šál Ruchu, nějaké pyro se objevilo i na hrací ploše a před zápasem došlo k menší potyčce s ochrankou právě při pašování pyra a získaných šál.

Baník na tohle derby obdržel 250 lístků, nakonec vyrazilo nějakých 240 Chacharů. Nápomocni byli družebním přátelům jak Ultras, tak chuligani FCB.

Na stadionu utkání přihlíželo 7.100 diváků. A Ruch zvítězil 2:1.

Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.Fotka uživatele Dalibor Durčák.

Článek vznikl ve spolupráci s L.-Havířov.

Foto: Gieksa.pl + Gieksarze.pl

Autor: DD

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Baník Ostrava SilesiaPride 13.11.2017, pondělí, 21:39 + 2 - 0
  Žižkovskej pepík: V tom co píšeš souhlasím půl na půl, nemyslím že je od škody zakazovat tvrdý chlast a přehršel pití, není to ukázkou ultra giga síly hůligens, ale kurva já se taky ožeru a nikdo mi nic v důsledku nezakáže na výjezdu, ale s rozumem, ale ty hovada ožralé co se valejí ve chcankách, nadávají lidem mimo fotbal bylo potřeba eliminovat proto kazí značku Baník, přesně na tyto hovada skulané na nadraží čekají Prima, Nova. Takže ono že to chuliganka kontroluje je dobře já bych ty zkurvené hovada co musí vypít 16 litrů slivovice úplně odjebal do hajzlu jsou na nic. A k tomu všemu nosí klubové barvy o které je pak skrojí trapné tábory jako Zlín, Olomouc (sice málo ale přesto) takže tady jsi ruku na srdce vedle, a ted ruku na srdce zase já drogy absolutně z 60-70% ovládly polskou hools scénu, kšefty, kšefty a mnoho zničených nadějí, ano vidím to u nás v Baníku, nemůžu je jmenovat ale zasvěcení víme. Orlová, Bohumín mají své zastoupení v pokažených životech či tomu propadly. K tomu jakožto 100% nedotknutý (drogy) mám nazor proti, ale žel bohu to je hlavní téma polské scény a bohužel už i naší, ale je to o síle osobnosti, já si nedám nepotřebuji, to že někdo tomu propadne, bohužel. Cracovia, Wisla tam jsou absolutně na denní pořádku kšefty, bílé maso, a nedávná aféra pašeráctví přistěhovalců, větší část scény ovladá kriminální činnost, ale není to celá scéna je to třeba půlka, jo hold životy mladých kluků co jsou vychovaní mezi panely a v životě nepoznali kasu, vidí snadno vydělané prachy a bohužel pro některé jdou morální hodnoty stranou. Třetí věc, u nás v ekipě nevím o tom že by na Baník jezdili přímo kluci co jen trenují a jdou na bitku, blbost, u nás na poločas chodí kluci co opravdu jezdí. Polsko, tam je to zase jiné, specifické, ale to se týka velkých taborů jako Lech, Ruch atp. ale je to IMHO někdo by se třeba do krve hádal.
 • AC Sparta Praha MP11 13.11.2017, pondělí, 11:09 + 0 - 0
  Žižkovskej Pepík, poslední příspěvek ti podepíšu. Kde jsou ty časy Koviho, Indiána a spol...
 • AC Sparta Praha Žižkovskej Pepík 13.11.2017, pondělí, 10:33 + 2 - 0
  Hele Silesia, toto už jde dávno mimo mne, ale vcelku s tebou souhlasim. Já do kotle nechodim od roku 2004, kdy se zacala postupnymi kroky budovat novodoba moderni Sparta. A z kotle vymizeli lide, ktery pro Spartu dycháli a v mnoha pripadech je nahradili jiny, pro ktery to byla a je jen poza nebo paraziti, ktery maj byt potrebu dva roky soucasti nejakych ultras nebo hooligans a sotva znaj zakladni jedenactku mancaftu. Scéna zacala upadat do totálních sracek, řešej se hovna jestli měl ten nebo ten tábor preciznejc vymalovanou plachtu na choreu, na pole chodej nabuseny opice z gymu, chuligáni jedouci na fetu zakazujou trvdej chlast a mohl bych pokracovat dále. Cest vsem vyjimkam. Plácejte se za to, že mate nejlip vymalovany chorea, že vám vyhrály fight lidi co přijdou na fotbal dvakrát za rok, ale toto už několik let nemá s mentalitou ultras a hooligans nic spolecnýho. A ano, jsem ten starej ubrečenej kokot, co tvrdí: Kdysi bylo bylo líp.
 • FC Baník Ostrava SilesiaPride 13.11.2017, pondělí, 05:03 + 2 - 0
  Žižkovskej pepík: tak jde vidět, že asi nejsi z "radikální" vaši odnože, protože bys věděl, že tví kolegáčci z Prague girls nebo co máte teď za hools uskupení se paktovalo dost se Zidzewem který má družbu s asi ještě pěti kluby aby toho nebylo málo plus pár turnajů navštívených s kamarády ze Zidzewa. Takže tví kolegáčci lížou jaja Zidzewu a dalším polským táborům. Smutné, co? Tak od te doby co se družíte s těmi Poláky už se ani nesmí u vás řvát v kotli polští židi. Racionálně uvažující: GKS má teď výjezdy zákaz to je fakt, doma bojkotovali za herní výkony, které byly fakt hrozné a prohrané derby. Musím ale uznat, že z návštěvy GieKSy mi nebylo nejlépe, GieKSa opravdu prožívá zlé časy paběrkuje několik let v druhé lize a předtím žumpní ligy, ne a ne se dostat do první ligy, pořád střed tabulky, fotbal nemastný neslaný plus to co se stalo (asi každý ví) taky nebylo ideální. Zkrátka si myslím, že GieKSa potřebuji nějaký impulz, postup do první ligy by mohl rozpumpovat svěží krev, ale teď a i před bojkotem domacích zápasů Blaszok zel SKORO prázdnotou. Kdysi jsem záviděl, teď smutně koukám. No i přes to vše by podle mě jejich chuligánka zničila každý tábor v naši lize jak na počty tak banda na bandu.
 • bez klubu Racionálně uvažující 11.11.2017, sobota, 23:03 + 0 - 0
  Ale dovolili jste si tady dost:D Moc se vám nelíbilo derby polskejch polobohů a vzorů všech českejch vlezdoprdelů a rádobychuligánů:D Troufalost! Poláci ty vole, nadlidi! :)))
 • bez klubu Groundhopping Czech 11.11.2017, sobota, 10:34 + 0 - 0
  TH:Normálně amfík z Krakowa a náběh radikálky Ruchu přes park na kasy...
 • Zbrojovka Brno Tom H 11.11.2017, sobota, 08:41 + 0 - 0
  GC: Ano je rok 2017 a fízli jsou asi o tísíc světelných let napřed od těch v uniformách co pro ně byl vrchol, když objevili bitku, zastavili feldu a spustili sirénu....takže nevím cos čekal v den zápasu.
 • bez klubu Groundhopping Czech 10.11.2017, pátek, 21:41 + 0 - 0
  https://www.youtube.com/watch?v=Fqcl6Jv9Zhg&t=191s Jinak pro mě taky velké zklamání po hools stránce,na to jaký byl potenciál...devadesátý léta jsou prostě v prdeli....
 • FC Baník Ostrava Mat1922 10.11.2017, pátek, 15:16 + 0 - 0
  ŽP::-D Ze te porad serou hlavne veci ohledne foceni.To bys tu svoji praci mel moc jednoduchou.Jenom si s kolegy monitorujte pekne po staru.A cim min chlastu,tim mene problemu.Coz taky nezapada do vasich predstav.
 • bez klubu Racionálně uvažující 09.11.2017, čtvrtek, 21:34 + 0 - 0
  Jezdil jsem tam na šlágry i menší zápasy několik let. Dnes se i z derby Krakowa začíná stávat komerční sračka:-) Polovina táborů má co chvíli výjezdovy zákazy, zavřeny stadiony, ani proti tomu nebojují a raději ti velcí hrdí Poláci sklopí hlavy, chuligani si z udělali z fotbalu kšeft:-) Teda ti, co tam ještě zůstali a neodletěli parazitovat do VB:-)
 • FC Baník Ostrava RavenFCB 09.11.2017, čtvrtek, 21:24 + 1 - 0
  Racionalne uvazujici : Podle ceho soudis ???
 • bez klubu Racionálně uvažující 09.11.2017, čtvrtek, 20:28 + 0 - 0
  Nejen GKS. Polská scéna jde do sraček po všech stránkách.
 • FC Baník Ostrava BrokFCB 09.11.2017, čtvrtek, 20:27 + 0 - 0
  s77: můj názor, je, ze nase derby bylo o dve tridy lepsi.
 • FC Baník Ostrava L. 8 09.11.2017, čtvrtek, 20:25 + 0 - 0
  s77: Policie měla vše pod kontrolou, hlavní cesty zablokovala a Ruch si pohlídala u jejich stadionu. V ulicích klid.
 • Zbrojovka Brno Doyle 09.11.2017, čtvrtek, 19:59 + 0 - 0
  Pepíku tak hlavně že vy sparťani se na výjezdech navzájem mlátíte do bezvědomí, udáváte fízlům, převěšujete si vlajky, hádáte se co se má a nemá řvát.... a ty tady budeš u každého článku řešit, že se chacharum nelíbí, když se na výjezdech ožírají.. ty vole fakt si zaměťte před vlastní prahem a pak řešte tábor, který jezdí v počtech aktivně fandících lidí o kterých se vám může jenom zdát..
 • FC Baník Ostrava Kyby 09.11.2017, čtvrtek, 19:58 + 0 - 0
  RU: V každém případě už zažívali lepší časy...
 • bez klubu Racionálně uvažující 09.11.2017, čtvrtek, 18:56 + 0 - 0
  Takže gks je už vlastně takovej polomrtvej tábor. Výjezdy jim zakázali, o vlajky osekal Ruch a doma už to prý bojkotují.
 • Slezský FC Opava s77 09.11.2017, čtvrtek, 18:18 + 0 - 0
  Můžete chachaři tohle derby srovnat s tím naším, co se týče nasazení policajtů a dění v ulicích?
 • FC Baník Ostrava BrokFCB 09.11.2017, čtvrtek, 17:47 + 0 - 0
  Tohle byl zápas naprosto o ničem, atmosféra velmi vlažná, jen při nadávkách to znělo dobře. Jinak docela bída. Je vidět, že GKS jsou herně ve sračkách hodně sezon a jednoduše lidi to tam nebaví :)
 • AC Sparta Praha Žižkovskej Pepík 09.11.2017, čtvrtek, 17:06 + 2 - 0
  Tvy čertužel půjde Kyby jednou do slovníku:-)
 • FC Baník Ostrava Kyby 09.11.2017, čtvrtek, 17:00 + 0 - 0
  Ruch má zákaz od PZPN. V Polsku je to čertužel běžná praxe a poláci ji tak nějak (ikdyž neradi) přijali. To, že se tomu nikdy pořádně nepostavili považuji za jedno z největších mínusů CELÉ jejich scény...
 • FC Baník Ostrava chacharjd 09.11.2017, čtvrtek, 15:52 + 0 - 0
  Tom H. Neslo o to ze nam dali malo listku. Kdyby vyuzily stadion pro sebe asi by se to dalo pochopit. Ale opava mela v umyslu poskytnou 1/3 tribuny a zbytek nechat prazdny. Zizkovsky pepik. : Je pravda ze na slovenske warioty se hraje mnohem jednoduseji 😀 . Nebyl zakaz alkoholu ale zakaz tvrdeho alkoholu a i kdyz nechte musim priznat ma sve opodstatneni a svuj efekt...
 • AC Sparta Praha Žižkovskej Pepík 09.11.2017, čtvrtek, 15:38 + 0 - 0
  Ona je to taky trochu taková kašpařina se projít v kapucích po těch špinavých sídlištích, obdivně polaskat koule polským polobohům, zafandit si polsky a hrát si jeden den na polskýho warriora, ne?? :-)) a nejlíp si nějaký ty jejich zásady odnýst domů a aplikovat to na svých normálech jako jsou zákazy foťáků, chlastu a dalších píčoviny obšlehlý z Polska:-)
 • Zbrojovka Brno Tom H 09.11.2017, čtvrtek, 13:57 + 0 - 0
  Ostavaci jak ste si uzili derby bez hostu? To bylo kecu v Opave. Kdyby Ruch nemel zakaz ale jen malo vstupenek take by ste zustali mimo statek?
 • FC Baník Ostrava Pustá Polom 09.11.2017, čtvrtek, 08:06 + 0 - 0
  Pěkný report, díky. Ovšem půlroční distanc na výjezdy za odpálení pyra a zpopelnění věcí Ruchu??? Pochopil bych, kdyby šli na hřiště a napadli hráče, inzultovali rozhodčího, ale toto je šílené. Buďme ještě rádi za Česko...
clbannerVidea

Naše srdce hoří láskou k městu


další videa >
ULTRASSHOP.CZ Tipovačka
Fortuna liga CZFortuna liga CZ
1.
FC Baník Ostrava Casual88
439
2.
1.FC Slovácko champyon
427
3.
FC Viktoria Plzeň wawe48
413
4.
bez klubu Majkl1911
357
5.
bez klubu Son of Moravia
340
6.
FC Baník Ostrava mara1922
338
7.
FC Viktoria Plzeň navrcswansea
329
8.
Slezský FC Opava lamich2
324
9.
SK Slavia Praha TomSesivka
323
10.
bez klubu Cestovatel
321
Fortuna liga SKFortuna liga SK
1.
bez klubu DavidOFF
191
2.
FC Baník Ostrava mara1922
180
3.
1.FC Slovácko champyon
144
4.
FC Viktoria Plzeň navrcswansea
144
5.
1.FC Slovácko FanaticBoy
143
6.
FC Viktoria Plzeň wawe48
139
7.
MŠK Žilina Nordic Division
138
8.
FC Baník Ostrava mario72
135
9.
bez klubu Cestovatel
120
10.
1.SC Znojmo Jerzy-Okurkari
116
ULTRASSHOP.CZ Tipovačka >
Blog fanoušků & Groundhopping
Když se slaví 40. narozeniny... 31.08.2020, pondělí, 14:08

Když se slaví 40. narozeniny...


BLOG: Derby o Sudety s pocho... 02.07.2020, čtvrtek, 12:16

BLOG: Derby o Sudety s pocho...


Pusťte fanoušky na fotbal, a... 08.06.2020, pondělí, 13:45

Pusťte fanoušky na fotbal, a...

další články >
Vlajkonosi.cz
VLAJKONOŠI v Chomutově 15.11.2019, pátek, 21:15

VLAJKONOŠI v Chomutově


Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova! 09.11.2019, sobota, 09:57

Hej, Bando! Ve čtvrtek všichni do Chomutova!


VLAJKONOŠI na Slovácku 15.10.2019, úterý, 15:40

VLAJKONOŠI na Slovácku

více na www.vlajkonosi.cz>
Hooligans.info
VIDEO: Naše srdce hoří láskou k městu včera, 22:36

VIDEO: Naše srdce hoří láskou k městu


Třetiligový Salzburg otevřel brány pekla! včera, 12:58

Třetiligový Salzburg otevřel brány pekla!


SOUHRN: Pohled na tribuny ve 3. ligovém kole 16.09.2020, středa, 21:46

SOUHRN: Pohled na tribuny ve 3. ligovém kole

více na www.hooligans.info>
Fanaticky.cz
VIDEO: Naše srdce hoří láskou k městu včera, 22:36

VIDEO: Naše srdce hoří láskou k městu


Třetiligový Salzburg otevřel brány pekla! včera, 12:58

Třetiligový Salzburg otevřel brány pekla!


SOUHRN: Pohled na tribuny ve 3. ligovém kole 16.09.2020, středa, 21:46

SOUHRN: Pohled na tribuny ve 3. ligovém kole

více na www.fanaticky.cz>
Nejčtěnější články měsíce
Neskutečné! Fanoušci Bayernu... 09.09.2020, středa, 22:08

Neskutečné! Fanoušci Bayernu...


Derby bez atmosféry, Plzeň v... 21.08.2020, pátek, 15:40

Derby bez atmosféry, Plzeň v...


Brněnská vakcína, zabavená v... 13.09.2020, neděle, 21:19

Brněnská vakcína, zabavená v...

Komentáře
včera, 13:55 - Kyby
Moc pěkné!!! Jebat RedBull...
16.09.2020, středa, 15:52 - Rst
sorry https://www.idnes.cz/fo...
16.09.2020, středa, 15:51 - Rst
https://www.idnes.cz/fotbal/do...
15.09.2020, úterý, 23:24 - acs1893
tam nebyly vubec ty mlady ultr...
15.09.2020, úterý, 12:52 - MP11
To si asi Serena zase stěžoval...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace