o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

DK bude nekompromisní k používání pyrotechniky

z tisku čtvrtek, 26.07.2018 - přejít do komentářů
Policie: bezpečné použití pyrotechniky na stadionech neexistuje...
/titleImg/dk-bude-nekompromisni-k-pouzivani-pyrotechniky/1/8474.jpg?width=570

Šestice klubů byla předvolána DK za chování fanoušků. V zápase mezi Sigmou Olomouc a Slavií Praha došlo ke zranění fanouška v sektoru hostí při odpalování pyrotechniky a oheň je na střeše...

Komuniké DK LFA 26. července 2018 (fanoušci)

Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem SK Sigma Olomouc za porušení povinnosti pořádajícího klubu (nesportovní chování fanoušků, pronesení a použití pyrotechniky, vhazování předmětů na hrací plochu) v utkání proti SK Slavia Praha.

Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem SK Slavia Praha za nesportovní chování fanoušků (použití pyrotechniky, výtržnosti, vhazování předmětů na hrací plochu) v utkání proti SK Sigma Olomouc.

Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC FASTAV Zlín za porušení povinnosti pořádajícího klubu (projevy fanoušků hanobící příslušnost k rase, vhazování předmětů na hrací plochu) v utkání proti FK Mladá Boleslav.

Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Bohemians 1905 za porušení povinnosti pořádajícího klubu (nevhodné pokřiky, pronesení a použití pyrotechniky) v utkání proti 1.FC Slovácko.

Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Baník Ostrava za porušení povinnosti pořádajícího klubu (nesportovní chování fanoušků, pronesení a použití pyrotechniky) v utkání proti FK Jablonec.

Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem AC Sparta Praha za porušení povinnosti pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky, projevy hanobící příslušnost k rase) v utkání proti SFC Opava.

Richard Baček, předseda DK: „Zranění diváka ze zápasu v Olomouci, které bude mít patrně trvalé následky, je varovným signálem. Vzhledem ke zvýšenému počtu podobných případů v uplynulé sezóně i v zápasech prvního kola FORTUNA:LIGY bude Disciplinární komise nekompromisní k používání pyrotechniky. Zároveň vyzýváme kluby o zvýšený dohled nad dodržování Návštěvního řádu a o to, aby upozorňovaly své fanoušky o přísném zákazu pyrotechniky.“

Ligová fotbalová asociace se připojuje k následujícímu výjádření Policie ČR, která je současně reakcí na události uplynulého víkendu při ligovém utkání SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha.

Tisková zpráva Policie ČR ze dne 26.7.2018:

První kolo nového ročníku nejvyšší fotbalové soutěže je minulostí, ale fanoušci se můžou těšit na další utkání již o nadcházejícím víkendu. Bohužel, již úvod sezóny ukázal, že při většině utkání fanoušci přispívají k atmosféře nejen svými hlasivkami a nápaditou choreografií, ale používají i zábavní pyrotechniku. Ta však představuje významná bezpečnostní a zdravotní rizika, o čemž se mohl přesvědčit jeden z fanoušků SK Slavia Praha, kterému při utkání v Olomouci tzv. „dělobuch“ explodoval přímo v ruce. Nejen, že tím vážně poranil sám sebe, ale především ohrozil i další zúčastněné osoby, které se v hostujícím sektoru vyskytovaly.

Síla exploze, hlasitost výbuchu, teplota hoření až 2000°C, možnost zahoření vybavení stadionu, popáleniny, trvalá ztráta sluchu, zraku či končetin, kouřové efekty a s tím spojené chronické zdravotní obtíže a v neposlední řadě panika - to vše jsou rizika, které pyrotechnické výrobky představují, žel ne všichni fanoušci si je uvědomují. Jejich držení či užití na stadionech rovněž představuje i legální odpovědnost. Jedná se o přestupkové jednání a v některých případech i o trestný čin, přičemž vždy záleží na konkrétních okolnostech.

Policie proto upozorňuje, že každý pyrotechnický výrobek má stanoveny podmínky bezpečného použití obsahující mj. minimální bezpečnou vzdálenost, která přesahuje dostupný prostor na fotbalových stadionech. Z výše uvedeného vyplývá, že jakékoliv bezpečné použití pyrotechniky na stadionech neexistuje.

zdroj: LFAfotbal.cz

Autor: Maxx

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Viktoria Plzeň pepky 27.07.2018, pátek, 19:05 + 0 - 0
  Pyro není zločin,,,já bych to moc nepoužíval...nasrat,ať hoří tráva a planou vášně...akorát kluci jen tak dál,hlavně opatrně;-)a disciplinární komisař ať vyhuli+1312,,,SVOBODU FANOUŠKŮM!!
 • bez klubu eskadrona 27.07.2018, pátek, 09:02 + 0 - 0
  No takových bububu už tady bylo. Že je furt berete vážně.
 • SK Slavia Praha Cepin 27.07.2018, pátek, 08:53 + 0 - 0
  ale no tak... je úplně jedno, co se na tribuně s pyrem stane, buzeranti svoje zločiny potřebujou zahnat do stínu, takže s příchodem dalšího ročníku standardně proběhne mediální masáž na téma "Zlý fanoušek může za malé návštěvy, katastrofickou repre, absenci mýtických rodin s dětma i sucho". Na fačru (nebo jak se ta zločinecká organizace nyní jmenuje) si budou moct dál šmelit, fízlové dostanou nový helmy, dál se nikdo nebude divit jejich excesům vůči fans (naopak, bude se nad tím onanovat) a některé vypečenější kluby to i proti vlastním fandům použijou. V nějaký míře je to každej rok. Jen se divím, že ještě nějakem mozek nezkombinoval pyro a to sucho. Třeba s poukazem na to, jak hořej lesy v Řecku. Lobotomů z druhé strany barikády, kteří by takovýho paskvilu byli schopní, tady máme moře a arcilobotomů, kteří nad tím budou souhlasně hýkat snad ještě víc
 • FC Viktoria Plzeň 20thCenturyFox 27.07.2018, pátek, 08:37 + 0 - 0
  škoda,že to zase kvůli jednomu idiotovi odserou všechny tábory.samozřejmě přeji brzké uzdravení a žádné následky
 • SK Slavia Praha dave.fsp 26.07.2018, čtvrtek, 23:57 + 0 - 0
  Dovolím si oponovat vyjádření policie v posledním odstavci. Na některých stadionech je při zápasech tak natřískáno, že by se tam vměstnal i závod klusáků, natož nějaké odpalování z bezpečné vzdálenosti. A možná to ti sparťané dělají nakonec správně - zapálím a odhodím do bezpečné vzdálenosti. :-)
clbannerVidea

Fanoušci Viktorie Plzeň slaví 111 let klubu


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...


Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...


BLOG FANOUŠKŮ: Návštěva Běle... 28.04.2022

BLOG FANOUŠKŮ: Návštěva Běle...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Britská nemoc – díl první (A... 05.01.2012

Britská nemoc – díl první (A...


Britská nemoc – díl čtvrtý (... 18.01.2012

Britská nemoc – díl čtvrtý (...


Britská nemoc – díl druhý (N... 07.01.2012

Britská nemoc – díl druhý (N...

Komentáře
07.06.2022, úterý, 08:58 -
Nejlepší je ten vlasatej alkoh...
22.05.2022, neděle, 19:20 -
Slovacko ma celkom prekvapilo ...
19.05.2022, čtvrtek, 07:00 -
A psi se psy vlitli na hriste
15.05.2022, neděle, 22:30 -
No dle trapného počtu to pro h...
13.05.2022, pátek, 06:25 -
No myslim to vazne,aspon mate ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace