o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Fanoušci Bohemky slaví, Praha odkupuje stadion

čtvrtek, 31.03.2016 - přejít do komentářů
Zastupitelé hl. m. Prahy odsouhlasili odkup stadionu v Ďolíčku...
/titleImg/fanousci-bohemky-slavi/1/7452.jpg?width=570

Ztráta domova, ztráta licence a propad o dvě soutěže níže. Tohle všechno hrozilo fotbalistům a fanouškům Bohemky z Ďolíčku.

Stadion, na kterém totiž hraje Bohemka své mistrovské zápasy jí nepatři. A smlouva o pronájmu vypršela. 

Fanoušci Bohemky proto opět vyrazili na zasedání zastupitelstva hlavního města Prahy a již ráno, za hustého deště, se sešli před magistrátní budovou.
Projednávání odkupu stadionu bylo zařazeno na 15. hodinu, kdy se fanoušci opět vrátili na místo. V sále zatím probíhala vášnivá debata, na které vystoupil mimojiné i velký fanoušek Bohemky, herec Ivan Trojan. Ten prohlásil: "Já své povolání dělám pro lidi, je to určitý závazek a myslím si, že to nás dnes pojí. Myslete na nás, děláte to pro své občany a voliče".

Po dvouhodinové debatě a patnáctiminutové přestávce na poradu jednotlivých politických klubů došlo k volnému hlasování. 56 zastupitelů se vyjádřilo pro odkup stadionu, pouze dva se zdrželi. 

Ředitel klubu Darek Jakubowicz se posléze vyjádřil takto: "Je to pro nás určitě velké vítězství, teď jsme ještě ve strašné euforii. Určitě budeme muset poděkovat hodně lidem, kteří kolem toho běhali a prosazovali to. Je to velký úspěch a hlavně je zajištěna budoucnost první ligy v Ďolíčku pro náš klub. Čekali jsme, že by to mohlo projít o pár hlasů, ale rozhodně ne v tomhle poměru. Je to neuvěřitelné".

Pohledem fanouška Bohemians Praha 1905: "Dnes proběhlo hlasování  Zastupitelstva hl. m. Prahy. Účastnilo se ho od 8:00 do cca 17:00 odhadem celkem cca 250-300 klokanů, kteří od si v drtivé většině případů museli vzít v práci dovolenou nebo se vymluvili na "doktory apod.", aby mohli dneska to zasedání sledovat. V sále byla kapacita pro veřejnost cca 100 míst, více lidí dovnitř policie odmítla vpustit. Venku pak postával zbytek a různě se to v průběhu dne točilo. Ale nešlo jen o dnešek, na Magistrát chodili zástupci fanoušků x měsíců dozadu, dříve se několik let chodilo na Radnici Prahy 10. Byl to obrazně řečeno pro ty nejaktivnější a nejangažovanější bohemáky "několikaroční výjezd", který dnes věřme tomu už nadobro skončil a fotbaloví fanoušci zas dokázali, že se dokážou vzepřít osudu. Schválně píšu fotbaloví fanoušci a ne fanoušci Bohemians, protože si myslím, že to dnes nebyl jen náš úspěch, ale možná i motivace a příklad pro některé další tábory, kterým hází majitelé či politici klacky pod nohy. Až dnes jsem si definitivně uvědomil, jakou fanoušci mají sílu, když intenzivně bojují, dají do toho srdce, čas, energii a obětují něco navíc. Ještě včera, dokonce i dnes ráno to vypadalo s Ďolíčkem bledě, téměř ztraceně, i média to takto prezentovala, téměř nikdo z politiků nevyjádřil Ďolíčku podporu, ale dnešní interpelace fanoušků (i v čele s Ivanem Trojanem nutno podotknout) pomohly přesvědčit jinak neoblomné politiky. Bylo vidět, jak nikdo z nich si netroufl zvednout ruku proti Ďolíčku, proti sportu, proti tradici, když viděl ty fanoušky, média apod. Mohl by to být velmi dobrý příklad i pro vás, kteří to dočetli až sem, v boji o dobro svého klubu a možná i pro nás celkově v boji např. s FAČR a jejich nesmyslnými nařízeními. Chce to odhodlání, dobré argumenty, sjednocení a hlavně výdrž! Dnes mi snad odpustíte to bohužel již trochu otřepané klišé "Český fotbal, pro fanoušky!", které ale zrovna dnes platilo a snad tu váhu tenhle pokřik opět nabude zpátky!"

Na konci článku najdete také video s rozradostněnými fanoušky vršovického klubu.

Foto: Pavel Jiřík ml./Virtuální Ďolíček - www.bohemians.cz

Autor: DD

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • AS Trenčín CЛOH 04.04.2016, pondělí, 08:59 + 0 - 0
  dred: Bohemia ma nenapadla, môže byť... a Edelmannová ešte vôbec žije? :D
 • Bohemians 1905 lester 03.04.2016, neděle, 20:03 + 2 - 0
  Těsně vedle dredaři, kdosi z ultrasky tvrdil, že to má být narážka na sousloví "Nejvyšší soud"...i když to osobně moc nechápu. Co je potřeba zdůrazňovat za písmenka na transparentu BOHEMIANS=ĎOLÍČEK? To je samo o sobě úplně jasné poselství. :)
 • Bohemians 1905 dred 03.04.2016, neděle, 19:26 + 1 - 0
  SLON- národní strana ..:) asi nééé, spíš jde o to před tím NS
 • AS Trenčín CЛOH 02.04.2016, sobota, 13:40 + 1 - 2
  povedzte mi, Kefalín, čo vy si predstavujete pod takou skratkou «NS»?
 • Bohemians 1905 Fanatik1905 01.04.2016, pátek, 09:15 + 1 - 0
  Tak snad už bude jen lépe, teď jenom dokončit končící konkurz a už jen výš a výš!
 • bez klubu dalibor.durcak 01.04.2016, pátek, 08:26 + 0 - 0
  Bohemak: Tvůj pohled jsem (s dovolením) doplnil do článku :-) Nevimjmeno2: díky, opraveno.
 • SK Slavia Praha nevimjmeno2 01.04.2016, pátek, 01:47 + 0 - 0
  Tak propad jste opravili a teď ještě "odkud stadionu".
 • SK Slavia Praha nevimjmeno2 31.03.2016, čtvrtek, 23:17 + 0 - 0
  prodad?
 • Bohemians 1905 FC_Sankt_Čáry 31.03.2016, čtvrtek, 22:48 + 3 - 1
  Nakonec i přes to plkání politiků a nekonečně se táhnoucí diskuze to byl parádní den, hlavně díky tomu výsledku. Nejvíce však pobavil nápis bohemiaNS=Ďolíček. Se divim, že se tu už nejaký blekotalové nad tim nepozastavili. :-D
 • Bohemians 1905 bohemak 31.03.2016, čtvrtek, 22:29 + 5 - 0
  Až teď jsem si všiml, že redakce supporters zveřejnila tento článek,díky! Proto sem překopíruji svůj pohled, aby ten komentář byl k tématu i zde. Dnes proběhlo hlasování Zastupitelstva hl. m. Prahy. Účastnilo se ho od 8:00 do cca 17:00 odhadem celkem cca 250-300 klokanů, kteří od si v drtivé většině případů museli vzít v práci dovolenou nebo se vymluvili na "doktory apod.", aby mohli dneska to zasedání sledovat. V sále byla kapacita pro veřejnost cca 100 míst, více lidí dovnitř policie odmítla vpustit. Venku pak postával zbytek a různě se to v průběhu dne točilo. Ale nešlo jen o dnešek, na Magistrát chodili zástupci fanoušků x měsíců dozadu, dříve se několik let chodilo na Radnici Prahy 10. Byl to obrazně řečeno pro ty nejaktivnější a nejangažovanější bohemáky "několikaroční výjezd", který dnes věřme tomu už nadobro skončil a fotbaloví fanoušci zas dokázali, že se dokážou vzepřít osudu. Schválně píšu fotbaloví fanoušci a ne fanoušci Bohemians, protože si myslím, že to dnes nebyl jen náš úspěch, ale možná i motivace a příklad pro některé další tábory, kterým hází majitelé či politici klacky pod nohy. Až dnes jsem si definitivně uvědomil, jakou fanoušci mají sílu, když intenzivně bojují, dají do toho srdce, čas, energii a obětují něco navíc. Ještě včera, dokonce i dnes ráno to vypadalo s Ďolíčkem bledě, téměř ztraceně, i média to takto prezentovala, téměř nikdo z politiků nevyjádřil Ďolíčku podporu, ale dnešní interpelace fanoušků (i v čele s Ivanem Trojanem nutno podotknout) pomohly přesvědčit jinak neoblomné politiky. Bylo vidět, jak nikdo z nich si netroufl zvednout ruku proti Ďolíčku, proti sportu, proti tradici, když viděl ty fanoušky, média apod. Mohl by to být velmi dobrý příklad i pro vás, kteří to dočetli až sem, v boji o dobro svého klubu a možná i pro nás celkově v boji např. s FAČR a jejich nesmyslnými nařízeními. Chce to odhodlání, dobré argumenty, sjednocení a hlavně výdrž! Dnes mi snad odpustíte to bohužel již trochu otřepané klišé "Český fotbal, pro fanoušky!", které ale zrovna dnes platilo a snad tu váhu tenhle pokřik opět nabude zpátky!
clbannerVidea

Choreo a pyro Trnavy v zápase s Žilinou


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
BLOG: Návštěva kvalifikačníc... 18.10.2021

BLOG: Návštěva kvalifikačníc...


BLOG FANOUŠKŮ: Výjezd fanouš... 16.10.2021

BLOG FANOUŠKŮ: Výjezd fanouš...


BLOG: Návštěva dětského domo... 14.09.2021

BLOG: Návštěva dětského domo...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Poslechli Žyletu! Poklekli a... 30.09.2021

Poslechli Žyletu! Poklekli a...


Chuligáni Trnavy se dostali ... 18.10.2021

Chuligáni Trnavy se dostali ...


Oslava Novojičínska a vzkaz ... 26.09.2021

Oslava Novojičínska a vzkaz ...

Komentáře
19.10.2021, úterý, 11:24 - GarryR
Divák - nad tím sem se taky za...
19.10.2021, úterý, 10:58 - Divák
Já hlavně nechápu to dokopáván...
19.10.2021, úterý, 10:20 - BF05
Jako kdyby někdo chtěl, aby to...
18.10.2021, pondělí, 22:58 - northboy
Bolo to zaujímavé , ale myslím...
18.10.2021, pondělí, 17:46 - slovanjeslovan
Derby ako remen by to bolo,keb...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace