o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Fanoušci SFC zaslali otevřený dopis vedení

Český fotbal pro fanoušky středa, 18.06.2014 - přejít do komentářů
Reagují tak na zvolený hrací den - pátek
/titleImg/fanousci-sfc-zaslali-otevreny-dopis-vedeni/1/6133.jpg?width=570

Zde si můžete přečíst Otevřený dopis zaslaný zástupci fanoušků SFC Vedení SFC Opava, kde se poukazuje na nespokojenost se zvoleným pátečním termínem domácích zápasů.

Vážené vedení SFC,

jako zástupci fanoušků SFC Vám píšeme otevřený dopis, ve kterém Vás žádáme, aby jste začali konečně komunikovat. Vaše nepochopitelné rozhodnutí hrát domácí zápasy v pátek v 18:00 je v krátké době již třetí bota, kterou jste provedli. Jak můžete bez rozvahy učinit takové nařízení? Kontaktovali jste nějaké fanoušky? Ptali jste se na jejich názor co si o tom myslí? Udělali jste nějakou anketu, kde byste dali fanouškům možnost se k dané problematice vyjádřit? Pro koho tedy ten fotbal děláte? Stačí se jen podívat na diskuze k příspěvkům či článkům k této problematice, které se na internetu objevily (ať už se jedná o oficiální stránky, stránky opavského Deníku, fanouškovské stránky, nebo články a příspěvky na sociálních sítích). 90% fanoušků s tímto rozhodnutím nesouhlasí.

Vy chcete nalákat více lidí na stadion? Děláte ale naprostý opak. Možná se Vám podaří dostat do Městských sadů nějaké jednotlivce, kteří třeba o víkendu hrají svá utkání v nižších soutěžích na Opavsku, ale už vůbec si neuvědomujete, že přijdete o spoustu diváků, kteří si nebudou moci dovolit přijít na fotbal ve všední den, protože budou třeba na odpolední v práci a nebo se budou chystat na noční směnu. Spousta lidí do Opavy na fotbal dojíždí z okolních vesnic i měst. A myslíte si, že tito lidé budou mít po náročném týdnu ještě chuť a kolikrát i čas spěchat v pátek večer do Opavy na fotbal?

Na posledním setkání zástupců fanoušků s Vámi jsme Vám dali spoustu nápadů a impulzů, jak přivést na stadion do Městských sadů nové příznivce. Využili jste některou z těchto rad? Uvedli jste jí třeba do praxe? Nebo uvažovali jste aspoň nad tím?

Těmito Vašimi postoji dokazujete jediné, a to je to, že fanoušek pro Vás není rovnocenný partner. Kde jsou sliby, které jste nám dali, že s námi chcete komunikovat a zlepšit vztah mezi fanoušky a zástupci klubu? Děláte naprostý opak a začínáte proti sobě stavět i lidi, kteří Vám věřili a stáli dlouho za Vámi. NEVÁŽÍTE SI FANOUŠKŮ!!!

Uvědomte si, že SFC Opava není nějaký průměrný druholigový klub, který má jen pár diváků, se kterými byste mohli zametat jak se Vám zlíbí. Tady máte proti sobě obrovskou masu lidí, kteří se nebojí říci svůj názor. Opavský fotbal se už dlouhá léta topí v neustálé krizi, ale fanoušky neztrácí. Ti na svůj klub nikdy během této doby nezanevřeli. Neustále Vás podporují v desítkách, někdy i stovkách na hřištích soupeřů. Kdo takové fanouškovské zázemí má? Spousta klubů Vám toto může závidět a vy si toho nevážíte!

Proto opakujeme, začněte už konečně s námi komunikovat a tento nesmysl s pátečním termínem domácích zápasů ihned zrušte. Vyzýváme Vás také ke komunikaci a my zástupci fanoušků Vás žádáme o brzkou schůzku.

S pozdravem
nespokojení fanoušci SFC

Autor: Piotr

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • Slezský FC Opava carcass 21.06.2014, sobota, 14:42 + 0 - 0
  dobrá věc se podařila: O P A V A - V páteční podvečer proběhla schůzka mezi vedením Slezského FC a zástupci příznivců opavského klubu. Konstruktivní diskuze se dotýkala řady témat. Od bezpečnosti na stadionu, přes sportovní stránku až po komunikaci klubu s fanoušky. Došlo také ke změně hracího dne domácích zápasů Opavy. Hrát se bude v soboty od 18 hodin.
 • FC Baník Ostrava River 19.06.2014, čtvrtek, 11:25 + 0 - 0
  Taky jsem pro sobotní zápasy 1.ligy a FNL,třeba v 15:00. Od 3.ligy bych to dal na neděli. Není lepší spravovačka po sobotní kalbě než v neděli dopoledne na kopané v nižší soutěži :-D
 • Slezský FC Opava Tom1907 18.06.2014, středa, 23:08 + 0 - 0
  Slovácko Kingdom: Určitě hráči, kteří hrají nižší soutěže si rádi na ten fotbal zajdou, ale páteční termín je určitě hodně nešťastný, protože to nemůžou přijít ani tito diváci, protože v pátky mají tréninky před víkendovými zápasy. Ten systém, co máte na Slovácku se mi líbí. Doufám, že budeme u vedení pochopeni.
 • FC Baník Ostrava A1922 18.06.2014, středa, 22:14 + 0 - 0
  snad vám to výjde. Český fotbal pro fanoušky!
 • 1.FC Slovácko Slovácko Kingdom 18.06.2014, středa, 19:51 + 0 - 0
  U nás na Slovácku je to tak, že se 90% nižších soutěží hraje v neděli a liga v sobotu. Mělo by to tak být všude, protože jinak dost lidí bude dávat přednost dědinskému fotbalu a to je přesně jak je psáno, tedy mínus stovky a možná i více jak tisíc diváků. Navíc i ti co hrají, tak určitě rádi zajdou na fotbal.
 • Slezský FC Opava Pan X 18.06.2014, středa, 16:07 + 0 - 0
  Kdyz chteji pritahnout vic lidi tak to muzou posunout o hodku nebo o dve pozdeji,dost nizsich soutezi se hraje kolem 14-16 hodiny, takze myslim ze ti co chteji by to mohli stihat,navic si myslim, ze by chodilo i vic lidi co by sli po praci na zahradce se podivat na fotbal...
 • Slezský FC Opava carcass 18.06.2014, středa, 15:26 + 0 - 0
  tak ono to je především experiment vedení, zda páteční termín přitáhne ty, kteří o víkendu nemůžou - jedná se o aktivní účastníky venkovských soutěží na opavsku, jejichž termíny víceméně všechny kolidují s aktuálním časem, kdy hraje Slezský. Z mého laického pohledu to může dělat řádově stovky potenciálních fans. Na druhé straně to zkomplikuje účast všem, kdo dělají v týdnu na směny. Já osobně se samozřejmě budu účastnit zápasů i v pátek, protože hraje Slezský, ale mnohem raději bych chodil v sobotu, která k fotbalu patří stejně pevně, jako neděle k návštěvě kostela. Experiment úplně nezatracuju, nelíbí se mi ale jeho forma - mělo to být konzultováno s fans. Ani moc nevěřím, že by páteční termín mohl mít nějaký větší úspěch, přijde mi to jako slepá cesta. Na druhé straně, když Slezský začne pořádně válet, tak lidi budou chodit, třeba i v podnělí ráno :-)
 • Slezský FC Opava Tom1907 18.06.2014, středa, 13:30 + 0 - 0
  primitiv: Tak ono těch hostů do Opavy už dlouhá léta moc nejezdilo. Ale máš pravdu. Určitě i pro těch pár jedinců do by možná přijeli je to neskutečná komplikace. Já osobně ale věřím, že v našich protestech budeme úspěšní. Toto prostě nemůže projít. Vedení by bylo samo proti sobě.
 • Bohemians 1905 primitiv 18.06.2014, středa, 13:06 + 1 - 0
  to si neumím představit, jak tam pak pojedou hosti, jako že si v pátek vemou volno aby se dostali do "daleký" Opavy... fakt kdo tohle vymýšlí...
 • 1.FC Slovácko eLucky 18.06.2014, středa, 13:03 + 1 - 0
  Doteď sem si myslel, že v pátek večer možů hrát enom kluby bez fanoušků, které se snaží nalákat na "výjimečný" termín vandráky...
 • Bohemians 1905 primitiv 18.06.2014, středa, 13:03 + 1 - 0
  V tomto podporu opavským, nedejte se!
clbannerVidea

Fanoušci Viktorie Plzeň slaví 111 let klubu


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Oslavy 100 let klubu v Ostra... 13.07.2022

Oslavy 100 let klubu v Ostra...


Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...


Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Obušku, z pytle ven! Maďaršt... 16.07.2022

Obušku, z pytle ven! Maďaršt...


Hučelo to jako v úlu! Slovan... 21.07.2022

Hučelo to jako v úlu! Slovan...


Vyprodané utkání, zakázaný n... 29.07.2022

Vyprodané utkání, zakázaný n...

Komentáře
08.08.2022, pondělí, 17:45 -
Hlavně že bylo pyro na náměstí...
08.08.2022, pondělí, 01:31 -
Chtělo by to taky trochu pokor...
04.08.2022, čtvrtek, 02:14 -
Pěknej počet hostů na Srbské. ...
03.08.2022, středa, 02:54 -
A teď všichni do Olomouce!
11.07.2022, pondělí, 20:24 -
to se nelíbí uživateli Supras ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace