o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Fanoušci vs. Policie 1:0! Manipuluje PČR s důkazy?

Český fotbal pro fanoušky čtvrtek, 14.01.2016 - přejít do komentářů
Dnes proběhl první soud mezi fanoušky Slavie a policií..
/titleImg/fanousci-vs-policie-10!-manipuluje-pcr-s-dukazy/1/7328.jpg?width=570

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Dne 14. 1. 2016 proběhlo první jednání u Městského soudu v Praze ohledně žaloby fanoušků fotbalové Slavie Praha proti zásahu Policie ČR vůči nim na Čechově mostě v dubnu 2014 při pochodu na derby se Spartou. Ač se zdá, že přístup soudkyň, které případ řeší, bude spíše formální, jelikož tvrzením fanoušků moc nevěří, a budou chtít prokázat konkrétní zásahy proti jednotlivým žalobcům, po tomto prvním jednání se šance na úspěch snad spíše zvyšují.

V rámci soudního jednání se totiž ukázalo, že Policie ČR předkládá obrazový záznam natočený či upravený způsobem, který by měl u soudu a veřejnosti vyvolat představu, že si zásah žalobci snad vymysleli a k žádným zraněním nedošlo (dle sdělení zástupkyně Policie ČR video pro soudní jednání připravil odbor vnitřní kontroly; otázkou pak je, koho vlastně kontroluje a jak jedná).

Žalobci, tedy fanoušci, však předložili videozáznam, který jasně dokládá brutalitu a razanci zásahu. Řada zkrvavených a spoutaných účastníků hovoří sama za sebe. Dané video rovněž zaznamenalo zásah proti jednomu z žalobců, o kterém Policie ČR doposud tvrdila, že byl zadržen již dříve v Pařížské ulici a bez zranění. Toto bude policie těžko vysvětlovat.

Ti, co se vešli do soudní síně a měli možnost vidět oba videozáznamy, skoro ani nevěřili, že se oba točily ve stejný den a čas na stejném místě. Policie promítala pohádku o výletu, který kazilo jen několik výrostků, co odpalovali světlice. Chytněte se za nos účastníci pochodu! Kdokoliv z vás mohl přece odejít a nikomu v tom policie nebránila! Proč jste tam stáli, sami policisté nechápou. Po zhlédnutí videa žalobců se atmosféra v sále poněkud změnila a zástupci strany žalované (policie) se zdrželi komentáře.

S ohledem na skutečnost, že fanoušky předložený videozáznam byl v ostrém rozporu s videem a tvrzeními předkládanými Policií ČR, s ohledem na to, že dle nás byl jasně prokázán masivní zásah omezující svobodu shromažďování účastníků pochodu a vzhledem k faktu, že v době zásahu nebyla aplikovatelná vyhláška vymezující zakázanou pyrotechniku, věříme, že se podaří prokázat nezákonnost zásahů Policie ČR.

Soud si na další jednání předvolá velitele zásahu, který by měl mj. vysvětlit, proč nařídil umístit na Čechův most řadu vozidel a jak zásah řídil. Na výslech se těšíme.

Najdete-li nějaké video či fotografii, které by mohly dokumentovat brutalitu zásahu, pošlete je. Může pomoci. Bude-li někdo ochoten svědčit o zásahu proti žalobcům, ozvěte se. Máme možná poslední šanci zabojovat!

Závěrem děkujeme našemu právnímu zástupci, Mgr. Stanislavu Servusovi, jenž se bez nároku na honorář případu ujal a hájí skupinu lidí, která je vnímána ve většinové společnosti jako problematická. Dále patří velký respekt žalobcům, kteří se dnešního jednání zúčastnili, Pavlu Moulisovi a Adamovi Samiecovi, a navzdory poněkud nevyváženému vedení jednání ze strany soudkyně dokázali věrohodně popsat zásah policie.

Na facebookových stránkách „Jde do Tuhýho“ můžete vyjádřit svůj nesouhlas s beztrestnou policejní brutalitou, jež se tentokrát obrátila proti fanouškům Slavie Praha, ale příště se může dotknout i vás (třeba v restauraci či divadle).

Odbor přátel SK Slavia Praha
Odbor přátel SK Slavia Praha je nejstarším fanouškovským sdružením v České republice. Vznikl v roce 1964, má více než 2000 organizovaných členů. Mezi jeho členy se vždy řadily osobnosti sportovního i kulturního života.

Kontakt:
FO SK Slavia Praha OP, Vladivostocká 2, 100 05 Praha 10
sekretariat@odborpratel.cz
tel. 272 118 600, 777 888 233

Článek naleznete i na webu Odboru Přátel.

Autor článku: Odbor Přátel SKS
Autor úvodní fotky: Martin Sekanina

Autor: Piotr

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • FC Baník Ostrava Kyby 16.01.2016, sobota, 14:18 + 1 - 0
  Slávisté v tomto vám fandím, ale jestli chcete, prozradím vám už verdikt :-(
 • LHK Jestřábi Prostějov Manzs 15.01.2016, pátek, 08:45 + 2 - 0
  Prosím, nemluvte o žádném precedentu. Precedenty v našem právním systému neplatí, zkoumá se zde konkrétní případ, který podle mě, bude mít minimální dopady na budoucí causy.
 • bez klubu Rusty 14.01.2016, čtvrtek, 19:56 + 0 - 0
  Chápu, že se chytáme každé nitky, ale já v to nevěřím. To se smázne jako vždycky. Byl by to až moc nebezpečný precedens pro celý státní aparát. A že by se po x letech někdo rozhodl, že gestpácké praktiky jsou opravdu gestapácké... hmm pro mě opravdu nemyslitelné.
 • FC Baník Ostrava chacharjd 14.01.2016, čtvrtek, 18:35 + 1 - 0
  Držím palce. Ikdyž si myslím , že soudci se považují za součást stejného aparátu jako policie .... Přeji vítězné tažení , už jen proto že v opačném případě by to mohla policie pochopit jako schvalování brutality vučí fanouškům, v čemž má bohužel podporu medialní.... Nechť zvítezí spravedlnost ...
 • LHK Jestřábi Prostějov Manzs 14.01.2016, čtvrtek, 18:01 + 1 - 0
  nevimjmeno2: Nejedná se o trestní řízení, ale o správní. Pokud by fanoušci dosáhli úspěchu, otvírá se tak cesta odškodnění žalobců.
 • SK Slavia Praha wajt 14.01.2016, čtvrtek, 17:48 + 0 - 0
  Ty hajzlove nas nechteli ani pustit pryc, po tom co to zacli sypat... Takze tam treba byly i napadeny holky atp.
 • SK Slavia Praha nevimjmeno2 14.01.2016, čtvrtek, 17:38 + 0 - 0
  Pokud by fanoušci uspěli, jaký trest může PČR dostat?
clbannerVidea

Fanoušci Viktorie Plzeň slaví 111 let klubu


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...


Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...


BLOG FANOUŠKŮ: Návštěva Běle... 28.04.2022

BLOG FANOUŠKŮ: Návštěva Běle...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Britská nemoc – díl čtvrtý (... 18.01.2012

Britská nemoc – díl čtvrtý (...


Britská nemoc – díl první (A... 05.01.2012

Britská nemoc – díl první (A...


Britská nemoc – díl druhý (N... 07.01.2012

Britská nemoc – díl druhý (N...

Komentáře
07.06.2022, úterý, 08:58 -
Nejlepší je ten vlasatej alkoh...
22.05.2022, neděle, 19:20 -
Slovacko ma celkom prekvapilo ...
19.05.2022, čtvrtek, 07:00 -
A psi se psy vlitli na hriste
15.05.2022, neděle, 22:30 -
No dle trapného počtu to pro h...
13.05.2022, pátek, 06:25 -
No myslim to vazne,aspon mate ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace