Finále Slovenského pohára 2013/2014

pátek, 02.05.2014 - přejít do komentářů
Na Myjave sa stretli Slovan a Košice

Na sviatok práce, 1.mája privítali Kopanice finále Slovenského pohára. Na Myjave sa zišli ŠK Slovan Bratislava a MFK Košice. V búrlivej atmosfére nakoniec zvíťazili Košice, ktoré belasých porazili  v pomere 2:1 a tešili sa z trofeje. Na zápas si pripravili oba tábory choreografiu „nepriateľ môjho nepriateľa je môj priateľ“. Belasí si pripravili choreografiu k 95. výročiu klubu, Košičania banner R.I.P. Ivetka.

Report Košičanov

Do Myjavy pricestovalo dokopy 130 Košičanov (v pohárovej edícii modrých tričiek) + cca. 35 ľudí z Prahy (v pohárovej edícii čiernych tričiek). Support predvádzame na naše možnosti veľmi dobrý, samozrejme súper má niekoľkonásobnú presilu, ale tiež je zaskočený priebehom zápasu a nevyhne sa hluchým minútam. V 12. minúte rozťahujeme spoločne so sektorom slovanistov dohodnuté transparenty s textom Nepriateľ môjho nepriateľa je môj priateľ a v druhom polčase nadväzujeme na tradíciu uctievania si pamiatky známych osobností transparentom R.I.P. Ivetka za popevku Jede jede mašinka. Zápas nečakane vyhrávame a v našom sektore prepuká eufória spojená s oslavou na ihrisku, kde SBS reaguje peprovým sprejom, načo sa veliteľ zásahu z PZSR ide od hnevu zbesnieť. Jednoducho ľavá ruka nevie, čo robí práva - takto vyzerá precízna koordinácia bezpečnostných zložiek. Na záver sa chceme poďakovať SFZ a polícii, že svojim profesionálnym prístupom k organizácii zápasu ukázali, že spontánne strety v okolí štadiónov majú na Slovensku budúcnosť. Môžu byť radi, že sa stretnutie vôbec začalo a dohralo. Sepeši nezaspí aspoň týždeň.