o supporters | registrovat | přihlásit se
vyhledat rss
z domova ze světa foto reporty groundhopping blog rozhovory hooligans video

Finálová bitva 2. ligy hokeje pohledem Přerova

blog fanoušků neděle, 23.03.2014 - přejít do komentářů
Finálový souboj, na který jsme čekali dlouhých šest let...
/titleImg/finalova-bitva-2-ligy-hokeje-pohledem-prerova/1/5828.jpg?width=570

Rubrika Blog fanoušků & Groundhopping je určena všem, kteří se chtějí podělit s ostatními návštěvníky našeho portálu o své zážitky z cest za svým klubem, groundhoppingem, a nebo o své názory na dění ve světě fanoušků. Text a fotografie posílejte na info@supporters.cz (Blog fanoušků & Groundhopping).

Je to tu! První zápas finále, na které jsme čekali 6 let začíná v Prostějově. Na zápas vypravujeme autobusy a také nás doplňuje mnoho automobilových/vlakových. Celkem se nás v sektoru schází 442.

Přerovští si na zápas chystají choreo se starým znakem + modré fólie. Nad námi visí naše největší zástava a taky jedna parodie prostějovské flagy. Náš support podle mého názoru mohl být mnohem lepší. Aktivně se zapojuje možná jen 50% kotle, což hlavně v Prostějově, je naše ostuda.

Domácí si na dnešní významné utkání připravili celotribunové choreo, které dalo slušný efekt. Škoda, že u nás je i pro některé v kotli složité zvednout blbý karton, nebo fólii. Přes celou tribunu visí dlouhý nápis "Naší největší chloubou není to, že nikdy nepadneme, ale to, že se pokaždé znovu zvedneme...", který mi přijde, že si sám sobě trochu protiřečí. Celý zápas solidně fandí a i přes hroznou akustiku haly, jsou místy v našem sektoru dost slyšet.

Ve druhé třetině, jeden z domácích rozlepuje nad naším kotlem srolovaný transparent "Cigáni z Přerova", který je ještě v té třetině jedním z hostů roztrhán.

Na konci zápasu domácí pálí přerovský dres, hosté zase prostějovskou šálu. Odpaluje se nějaké to pyro. Poté dochází k napadení hostujícího sektoru, jak zespodu, tak z vrchu. Nic vážnějšího se však neděje a pouze to odnesl stánek s občerstvením, který se po pár chvilkách kácí dolů.

Hned za dva dny začíná odvetný zápas na půdě Přerova. Vyprodaný přerovský zimák viděl opravdu dramatickou bitvu, ve které na nájezdy zvítězili domácí.

Ti před začátkem utkání věší nad hostující sektor už známou parodickou flagu, ze které je ve druhé třetině utrhnuta první polovina. Druhá je následně strhnuta místní ochrankou (???). Během zápasu si domácí připravují dvě choreografie. První, kdy je pod kotlem nápis "Naši mistři" a na obouručkách jsou jména s čísly každého hráče, který nastoupil v postupovém zápase v Porubě. Ve druhé choreografii poukazujeme na fakt, že Prostějov, přezdívaný taky "hanácký Jeruzalém", je pouze jakousi židovskou osadou u Přerova. Support domácích dle mého osobního názoru zůstal za očekáváním a chvílemi mohl být určitě ještě lepší. Po vítězném nájezdu se odpaluje velké množství pyrotechniky. Je úsměvné od některých obřezaných, že se nám vysmívají za použití 2x stejného nápisu, ale sami většinu minulých sezón používali převážně kartóny.

Hostů přijelo zhruba 400, odění do červených triček a celý zápas opět fandí dost hlasitě. Choreografii si na dnešní zápas žádnou nepřipravili, ale chápu, že chystat celotribunová chorea a ještě něco do Přerova není jednoduché.

Kolem stadiónu je po zápase ukořistěno několik prostějovských šal od automobilových.

Před třetím zápasem, ještě před odjezdem, za námi přichází kriminálka s tím, že Prostějov naši narážku na vousaté pány s klobouky neunesl a podal stížnost na svaz. Prý to bylo rasistické, urážlivé a xenofobní. Od klubu, jehož fanoušci nám neustále nadávají do cigánů, mi to přijde hodně úsměvné a pokrytecké.

Při vcházení do útrob prostějovské synagogy nikoho nepřekvapí, že prohlídky se tu snad žádné nevedou a lístky tu neřeší už vůbec nikdo. Proto taky hromada lidí prochází zadarmo. Ještě před zápasem je nám vysokými pány v oranžovém vyhrožováno, že pokud vytáhneme nějaké choreo s jakýmkoliv urážlivým námětem, bude rozhodčím ukončen zápas a kontumován ve prospěch domácích. S vyděrači však nevyjednáváme a jsme rozhodnutí všechno prezentovat.

Při zahájení zápasu se dívám do sektoru kolik nás může být. Dle mého odhadu o něco méně než posledně, ale čtyři stovky to určitě budou. I díky lepšímu průběhu zápasu než minule, se mi zdá, že naše podpora je dnes velice dobrá. V první třetině vytahujeme žluté balónky, po minulých modrých fóliích jsme tak v obou zápasech zakryli sektor do obou klubových barev. Ve druhé třetině se pro změnu celý sektor zahaluje kartóny do bíle, kdy je pod sektorem roztažen nápis "Bíla liga", reagujíc tak na oblíbené urážení prostějovských. Konec třetí třetiny opět patří pálení pyrotechniky, šal, dresů, a v hostujícím sektoru dokonce hoří i zbytek nápisu s bílými kartóny. Chtěl bych se pozastavit u pálení přerovských vlajek. Konkrétně u té větší. Hrozně by mě zajímalo, jak k ní prostějovští přišli... Úsměvný je taky zcizený reklamní baner z našeho stadionu, ukradnutý minulou sezónu, který visí mezi šálami.

Domácí na mě tenhle zápas nezanechali tak dobrý dojem jako posledně. Při vyrovnaném stavu měli dlouhé pauzy, ale na druhou stranu byla hodně sympatická odpovídačka s protější tribunou. Tentokrát při nástupu hráčů měli připravenou prezentaci přes celý stadion, tvořenou převážně z kartonů, za kterou pokorně musím dát oba palce nahoru. Místo toho, aby někteří přerovští na různých diskusích prostějovskou snahu pomlouvali, by si z ní měli vzít příklad a zamyslet se v první řadě, proč u nás plno kotelníků není schopno zvednout nad hlavu normálně dva klacky.

Po konci zápasu se uskutečnila docela solidní přehazovačka přes plot. Vzduchem létají koše, pyrotechnika, dýmovnice a kdejakej další bordel. Někteří z nás to schytávají, ať už od volejbalistů v červenobílých dresech, nebo od boxerů v oranžových. Co jsem viděl, to samé platí i na druhé straně.

Po příjezdu do našich hospůdek se dozvídáme, že při odjezdu našich hráčů byla snaha napadnout jejich autobus, ale nic vážnějšího se nestalo.

Prohráváme na zápasy 2:1 a tak zítřejší zápas může být ten poslední. Přijďte proto všichni pořádně a hlasitě fandit, ať ty naše frajery dotáhneme ještě do pátého zápasu.

Anonymní pozorovatel

Dodatek:
Řeknu to jednou a dál to rozebírat nebudu. Už rok a půl od události v Dubu Vám říkáme, že chuligánka v Přerově není, ale když nás napadnete, tak se Vám určitě několik jedinců postaví, jak to bylo včera. Na pole ovšem lidi nemáme. Připomínám rok a půl, takže se nijak nevymlouváme.

Zaoš

1. zápas finále 2. ligy hokeje: Navštívili jsme: Finále play-off druhé hokej. ligy

2. zápas finále 2. ligy hokeje: Prostějov vs. Přerov (3. finálový zápas)

Autor: Blog

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Pokud jste zaregistrovaní, tak se stačí přihlásit. Pokud registraci nemáte, tak se prosím zaregistrujte.

Jméno Heslo
text
 • bez klubu Pirlo 23.03.2014, neděle, 11:58 + 3 - 0
  1. Prostějov žádnou stížnost nepodal, naopak i jemu přišel dopis, ve kterém mu bylo vyhrožováno stejně tak jako Přerovu. Nepamatuji si jméno člověka, ale evidentně to byl člověk, který s hokejem nemá moc společného a je spíše nějakým aktivistou. 2. Tu větší flagu jste v pondělí zapomněli v sektoru, je jenom vaše hloupost, že na 2 výjezdech po sobě ztratíte flagu. 3. Autobus ani hráči Přerova rozhodně nebyli napadeni, bylo jim akorát hozeno pyro před autobus, tudíž se zdrželi tak o minutu déle :) 4. Nevím, jestli dnes vůbec vyjet do Přerova. Po přečtení diskuze na Meofans jsem nabyl dojmu, že má Přerov víc chuligánů než Legia a Lech dohromady.
 • bez klubu Rst 23.03.2014, neděle, 11:48 + 0 - 0
  * natrhat
 • bez klubu Rst 23.03.2014, neděle, 11:48 + 0 - 0
  Kdysi jsem tu psal, že moc neuznávám styl podpory, kdy si dá někdo nad hlavu výkres v té a té minutě. Jsem nevěděl, že to někdy někdo provede doslova jako teď Přerov :). Neberte jako rýpání, ale roztrhat šest skicáků muselo dát práci :)
 • bez klubu wOOd 23.03.2014, neděle, 09:25 + 1 - 0
  Ono kartony se možná používají furt . ale pokaždy se vyraběj od znova a použijí se jinak :) takže ve vysledku to nemá stejný efekt :) . A otom napadení autobusu jen to že někdo u vás má moc velkou fantazii :)
clbannerVidea

Fanoušci Viktorie Plzeň slaví 111 let klubu


další videa >
Blog fanoušků & Groundhopping
Nová Hradečná přivítala vlád... 04.06.2022

Nová Hradečná přivítala vlád...


Když sestup, tak s plnou par... 15.05.2022

Když sestup, tak s plnou par...


BLOG FANOUŠKŮ: Návštěva Běle... 28.04.2022

BLOG FANOUŠKŮ: Návštěva Běle...

další články >
Nejčtěnější články měsíce
Britská nemoc – díl první (A... 05.01.2012

Britská nemoc – díl první (A...


Britská nemoc – díl čtvrtý (... 18.01.2012

Britská nemoc – díl čtvrtý (...


Britská nemoc – díl druhý (N... 07.01.2012

Britská nemoc – díl druhý (N...

Komentáře
07.06.2022, úterý, 08:58 -
Nejlepší je ten vlasatej alkoh...
22.05.2022, neděle, 19:20 -
Slovacko ma celkom prekvapilo ...
19.05.2022, čtvrtek, 07:00 -
A psi se psy vlitli na hriste
15.05.2022, neděle, 22:30 -
No dle trapného počtu to pro h...
13.05.2022, pátek, 06:25 -
No myslim to vazne,aspon mate ...
všechny komentáře >
clbanner
SpeciálySledovat @supporters_cz
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace