FotoReport: 232. El Clasico

Foto report středa, 07.12.2016 - přejít do komentářů
Rivalita, nenávist, vášeň.....Clásico přesahuje hranice sportu.

V sobotu 3.12. byl fotbalový svět svědkem jednoho z největších zápasů světa - El Clasica. Zápas mezi FC Barcelonou a Realem Madrid přesahuje hranice fotbalu a je vnímám mimojiné i jako politická událost. V pořadí to byl již 232. oficiální zápas mezi těmito odvěkými rivaly. Ve Španělsku se na dvě hodiny zastavil čas, lidé, média i fanoušci (nejen) těchto klubů již týdny dopředu neprobírají nic jiného.

Již tradičně uspořádali aktivní fanoušci Barcelony pochod městem na Nou Camp. Pochodu se účasnilo několik tisíc fanoušků, včetně ultra skupin (Boixos Nois, Supporters Barca, Almogavers, Toxicos FCB). Postupně se pak přidávali další a další fanoušci. Cestou se pálila pyrotechnika, zpívali barcelonské i protimadridské pokřiky a chorály. Před stadionem se pak pokračuje ve stejném duchu, je také spáleno několik dresů a šál Realu.

Bezmála sto tisíc diváků pak bylo svědky sice povedené, ale klubem organizované kartioniády i minuty ticha za leteckou tragédii klubu Chapecoense. Kartionádu doplnil banner "Welcome to Catalan Republic". Zápas má značně politický podtext, a pro Katalánce je vnímán i jako příležitost ukázat své separatistické a nacionalistické snahy. V 17. minutě a 14. vteřině pak tradičně za pokřiku "Independencia" ( =Nezávislost) zavlály desítky tisíc katálánských vlajek. Zdaleka ne všichni fanoušci se kvůli zákazům mohli dostat na zápas, i tak je však spodek jížní tribuny slušně zaplněná a kotel barcelony fandí po celý zápas.

Hosté dostali minimální množství lístků (500ks) a proti několika tisícové přesile neměli šanci.

Vyrovnané utkání skončilo po gólech Suaréze a Ramose remízou 1:1, přičemž Real vyrovnával až v 90. minutě.

Zdroje: Facebook.com : Boixos Nois official page ; fcbarcelona.cat